איזה דיכאון - צריכה היסטרוסקופיה...

מיכל336

New member
איזה דיכאון - צריכה היסטרוסקופיה...

אז למי שלא זוכרת, לפני 5 שבועות עברתי הפלה עם ציטוטק בשבוע 12 כי לעובר הפסיק הדופק.
זו הפלה 5 ואני בבירור הפלות חוזרות... (בנתיים הכל תקין ב"ה).
אתמול הייתי בבדיקה לביקורת, ויש ממצא ברחם בגודל 11 מ"מ שלא ידעו להגיד לי אם זה קריש דם או שארית.. הופניתי להיסטרוסקופיה (השישית שלי...)
מצד שני - לא קיבלתי עדיין מחזור אז אולי בכל זאת קריש? מאז ההפלה יש לי כל הזמן הפרשות חומות, ואז כשאני מרגישה שעומדת לקבל ואף מתחיל דימום בניגוב, זה מפסיק!!! אז לא ברור מה זה, אוף!!!! למה לא קיבלתי מחזור עדיין???

אבחנתית או ניתוחית?

האם אחרי ההפלות הקודמות היו לך שאריות? ואם לא - למה עברת כל כך הרבה היסטרוסקופיות?
לדעתי אפשר לעשות בדיקת פרופיל הורמונלי, כדי לנסות להבין האם היה ביוץ מאז ההפלה האחרונה ואולי לפי זה להחליט אם לעשות היסטרו מיידית או לחכות לוסת ולקוות שייצא לבד.

ב-3 האובדנים האחרונים שלי היו שאריות. פעמיים אחרי גרידה, פעם אחת אחרי ציטוטק. ב-2 מקרים השאריות היו עם זרימות דם (כלומר שאריות פעילות) ואת הפרוצדורות להוצאתן עברתי עוד לפני הוסת. במקרה אחד השארית לא היתה פעילה, אבל לא יצאה עם הוסת ולכן עברתי היסטרו ניתוחית לצורך הוצאתה.
נאמר לי ע"י אחת הרופאות שבדקו אותי, שמי שהיתה לה שארית בעבר, בנטיה גבוהה יותר לשארית בעתיד.

שולחת לך חיבוק על המצב הבלתי אפשרי שבו את נתונה: מצד אחד את כבר לא בהריון, מצד שני את לא "לא בהריון".

מיכל336

New member
תודה רבה

צריכה לעבור אבחנתית.
לא היו לי שאריות בעבר, היו הידבקויות אחרי גרידה. בגלל זה רציתי לנסות הפעם עם ציטוטק.

שירהד1

Member
מנהל
לא רוצים לחכות עד אחרי המחזור?

או שחושבים שבצורה כזו הוא לא יגיע?
תזכירי לי בבקשה למה עברת כל כך הרבה בדיקות של הסטרוסקופיה בעבר?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מיכל336

New member
כי הרופאה אמרה שהוא אמור היה כבר להגיע...

לגבי מספר ההיסטרוסקופיות - בעבר, היתה לי גרידה ואחרי הידבקויות אז:
&nbsp
היסטרו 1 - לבדוק אם יש הידבקויות, הרופא היה ממש ממש פסימי והלחיץ אותי
היסטרו 2 - בגלל שהרופא היה פסימי הלכתי לקבל חוות דעת נוספת
היסטרו 3 - ניתוחית להפרדת הידבקויות
היסטרו 4 - אבחנתית חודש לאחר ההידבקויות לוודא שהכל נקי
היסטרו 5 - לאחר 2 הפלות, חשבתי שאולי קשור בהידבקויות שהיו בעבר והלכתי לבדוק
היסטרו 6 - עכשיו....
&nbsp

שלינקה26

New member
מיכל אני חייבת לשאול

את כותבת שעברת 5 הפלות, מתי החל הבירור שלך? כמי שסובלת מאותו דבר אשמח לדעת מה כולל הבירור...

מיכל336

New member
התחלתי לאחר 3 הפלות + 1 חוץ רחמי

התחלתי בירור בנובמבר 2016, אבל המשכתי לנסות... ואז היתה לי עוד הפלה לפני חודש וחצי בשבוע 12. אז עכשיו הרופא הורה לי להפסיק לנסות עד שיושלם הבירור וייתן את חוות דעתו. בכל מקרה בינתיים לא יכולה לנסות, כי אחרי ההיסטרוסקופיה האבחנתית מסתבר שיש לי שאריות הריון, ואני צריכה לעבור ניתוחית, ואז לחכות עד שהרירית תתאושש...

למעלה