קלקסן וקרישיות נרכשת

tali2017

New member
קלקסן וקרישיות נרכשת

היי בנות,
אני לאחר שלושה הריונות ולידה אחת. עברתי בשנה האחרונה שתי הפלות מאוד כואבות יחד עם השארות שלייה, היסטרוסקופיה ולאחר מכן זיהום ברחם.
אני לא צריכה לתאר לכם את ההרגשה ואת העצב שמלווה בתהליך הזה, רק רציתי לשטף ולשאול אם מישהי גם נתקלה בעניין קרישיות נרכשת - APLA גבולית ושהציעו לה טיפול בקלקסן ואספירין?
הייתי אצל ד"ר קופרמיניץ שראה קרישיות גבולית והמליץ על טיפול בהריון הבא, מצד שני הייתי אצל פרופ בשירי בסורוקה שהמליץ רק על פרוגרסטרון.
ההמוטולוגים לא כל כך בעד בקרשיות גבולית לתת טיפול בנוגדי קרישה. האם גם אתם התנסתם בקלקסן?

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על שני אובדני ההריון

את יכולה לספר מה היו נסיבות ההפלות? באיזה שבוע? ומה קרה?- שק הריון ריק/הפסקת דופק/מום שהתגלה/תסמונת....
מתי היתה הלידה של הילד/ה? מה היה מהלך ההריון ההוא? מתי הוא היה? באיזה שבוע היתה הלידה? מה משקל התינוק/ת? סוג לידה?
בני כמה אתם?
האם את בריאה ללא מחלות רקע?
האם יש אמא/אחות/דודה במשפחה עם קרישיות גבולית או יתר?

אני לא בקיאה בנושא קרישיות גבולית. כן יכולה לומר לך שקופרמינץ מציעה קלקסן לכל אחת שמגיעה אליו. גם אם כל גורמי הקרישה תקינים.
מה הרופא השני (בשירי) אומר על נסיבות ההפלות? האם גם הוא אבחן כעת קרישיות גבולית? למה המליץ על פרוגסטרון? (משהו שיש עליו ביסוס בגלל חסר הורמונאלי, או סתם לשם תמיכה בגדר לא יועיל לא יזיק). האם הוא המטולוג? גניקולוג? רופא הריון בסיכון?....
למה ההמטולוגים לא כל כך בעד לתת נוגדי קרישה במצב של קרישיות גבולית?

אם את רוצה- תתייחסי לשאלות שלי, ומשם נמשיך הלאה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

bubiba2

New member
עברו שנים ורואה שקופרמינץ עדיין דוגל

בקלקסן.
זה לא זריקת פלא אך כן מאמינה שבמקרה שלי עזר להריונות להתקדם ולהגיע לידי לידת תינוק.
גם אני עברתי 3 הפלות אחרי שכבר היה לנו ילד בבית.
בהריון החמישי לילד שלישי לקחתי קלקסן מניעתי ונולד ילד.
בהריון השישי לילד שלישי גם לקחתי קלקסן מניעתי ונולד ילד.

לא יודעת להגיד בוודאות אם הקלקסן עשה את ההבדל אך הוא המרכיב היחיד שהוספתי במהלך ההריון להבדיל מהריונות קודמים והגעתי לידי סיום הריון בידיים מלאות.
שוב, זו לא זריקת פלא ויחד אם זאת אם נקלט הריון אפשר לנסות וזה עדיין לא מבטיח ב-100% הצלחה.
אני העדפתי לנסות וזה עזר.
מה הסיבות לתמיכת פרוגרסטרון?
בזמנו ולא יודעת אם כיום קיים היתי מזריקה גסטון ולא עזר כי בשורה תחתונה בעיות פרוג' לא היו בעוד שכאשר הזרקתי קלקסן זה עזר להגיע לידי סיום לידה בידיים מלאות.

למעלה