עכשיו נודע לי על טריזומיה 16 - שבוע 19.2, אשמח לעזרה

Janis10

New member
עכשיו נודע לי על טריזומיה 16 - שבוע 19.2, אשמח לעזרה

הי,
בציפ הגנטי עלה כי יש בעיה של טריזומיה 16
לפי שוחט רק אסף הרופא עושים גרידה בשבוע הזה ושאר בתי החולים לידה שקטה. אני ממש לא רוצה לעבור לידה שקטה.
האם הייתן הולכות לחוות דעת נוספת או מספיק התוצאות של הציפ הגנטי שמעידות שיש בעיה? אם כן לאיזה רופא ללכת? בכל זאת.. אפשר פרטי? הרופא שלי בקופה מתפנה רק ביום שני ואני לא רואה איך אני מחכה עד אז. אני רוצה לעבור את זה הכי מהר ובצורה הכי טובה שיש. אשמח לכל יעוץ במיוחד לגבי רופאים (שגם מומחים בגרידה).
תודה לכל מגיבה!

צר לי

למיטב ידיעתי טריזומיה היא טריזומיה. אין מקום לטעויות, והיו עולים על זה גם במי שפיר רגיל ללא צ'יפ. האם מי שפיר בוצע עפ"י ממצאים בבדיקות קודמות או מבחירה שלכם?
נדמה לי שכמה מהבנות כאן עברו גרידה מאוחרת בקפלן, אבל בשבוע כזה כנראה שקפלן ואסף הרופא הם היחידים שעושים גרידות. לא חושבת שניתן לעשות פרטי.
מכיוון שבסופ"ש לא יהיה עם מי לדבר, ממליצה להתכונן לסבב ביורוקרטי ביום ראשון בבוקר: טלפונים לאסף הרופא ולקפלן.
לגבי אסף הרופא התורים מאוד ארוכים: בין שבוע לשבועיים, תלוי בעומס, לא יודעת מה קורה בקפלן. לא כולן מסוגלות לחכות כל כך הרבה זמן (אני בחרתי בלידה שקטה בגלל התור הארוך).

משתתפת בצערך על הממצא ועל ההחלטה שעומדת בפניכם.

דניאל5000

New member
צר לי

אבל לדעתי הבדיקה היא חד משמעית , אין מקום לטעויות . בנוגע לגרידה - עברתי בשבוע 23 גרידה מאוחרת באסף הרופא - רק שם היה ניתן לבצע בשבוע מתקדם כל כך . בשבוע שאת נמצאת בו עושים גם בקפלן ואולי גם פרטי . אישית אני בחרתי הגרידה למרות שהייתי צריכה להמתין כמעט 10 ימים אבל לא הייתי מסוגלת לעבור לידה שקטה - זה מאוד אינדיווידואלי וזה תלוי בך! ממליצה לך על הבוקר לגשת עם כל המסמכים , סבלנות רבה לאסף הרופא ולעבור ועדה ותיראי למתי יתנו לך תור ואם זה ממש המתנה ארוכה תבדקי בביה״ח אחרים ! מאחלת לך בשורות טובות בעתיד ושהכל יעבור מהר ובשלום - תעדכני אותנו

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדן ההריון הצפוי

לצערי, טריזומיה היא טריזומיה. אין פה ענייני ספקות וצורך בחוות דעת שנייה.
אגב, האם ראו דברים מחשידים בשקיפות ו/או בסקירה המוקדמת?
האם עשית את בדיקת הצ'יפ בעקבות המלצה רפואית כלשהי, או שפשוט בדקתם כבר הכל כדי להיות על הצד הבטוח בבדיקת מי שפיר?
לרוב, ניתן לראות גם בבדיקות של סקירה שמתבצעות באולטרסאונד את הפגמים שקשורים לטריזומיה.
אני יודעת לספר לך, שבזמנו, כאשר גילו לי בבדיקת הדם של ניפטי טריזומיה 18, גם ראו בסקירה המוקדמת זוועות עולם- פגמים ומומים קשים בכל איבר בגוף.
בזמנו, כן היה לי חשוב לאמת את הנתון שהגיע מבדיקת הדם עם עוד בדיקה מקיפה.
אבל הצ'יפ מראה את הדברים במאה אחוז, ובדיקת הדם של ניפטי עדיין נחשבת לבדיקת סקר (למרות שהיתה מאוד אמינה במקרה שלי...).

לגבי תהליך הגרידה- עונה לך בתשובה נפרדת.
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
ממשיכה וכותבת לגבי הגרידה-

בשבוע זה, עד כמה שידוע לי, רק שני בתי חולים מבצעים גרידות מאוחרות- קפלן ואסף הרופא (כפי שכתבה לך "מרעישה בשקט").
התורים באסף הרופא ארוכים- יכולים להגיע לשבועיים, ובקפלן- אני פחות יודעת מה מצב התורים.
צריך להתקשר ולהתחיל בבירורים. אני בזמנו התחלתי מלהתקשר לעובדת סוציאלית של אסף הרופא, והיא קבעה לי תור לוועדה להפסקת הריון. לפעמים תחנונים לקיצור התור ובכי עוזרים קצת- נגיד- במקום להמתין 10 ימים- קיצרו לי לשבוע...שזה גם היה סיוט לחכות את הזמן הזה.
אני מקווה שבקפלן המצב טוב יותר מבחינת התורים.

אם תרצי לשמוע על התהליך הפיזי שכרוך בגרידה מאוחרת, כתבי לי ואפרט.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה