להיות אמא...

כוכב114

New member
להיות אמא...

אני בת 41 אמא לשני ילדים 10 ו 5 נשואה
לא בטוחה שזה הפורום המתאים אבל אולי בעקיפין כן קשור
הלידה אחרונה שלי היתה לפני חמש שנים
אבל איכשהוא הבעיה שלי קשורה במידה הדוקה להיותי אמא
זה אכילה רגשית
באופן כללי לא שמנה וגם לא רזה
לא ממש נשקלת
הילדים שלי כבר די גדולים 5 ו 10
אני די מקפידה על שש -שבע ארוחות קטנות ביום וזה עובד לי
אממה יש בעיה כבר כמה שנים של אכילה רגשית
זה קורה במצבים שאני בלחץ וסטרס בשעות הערב בימים שבעלי עובד בעבודה נוספת ואז חוזר בחצות ואז אני ערב שלם עם הילדים
אני יכולה לעבור גם ערב נפלא איתם אבל בסוף איזשהוא ריב או מתח יפרק אותי ואז הם ילכו לישון ואני אוכל שטיות ופחמימות כשאני לא בטוחה שאני רעבה בכלל
אני מודעת שזה בוודאות אכילה רגשית אכילת תסכול
מה עושים עם זה? איך מתמודדים ?
די מייאש ובתוך תוכי אני גם מאוד כועסת על הילדים שלי כי הם ואך ורק הם הסיבה לאכילה הזו. עם כל כמה שאני אוהבת אותם .זה אך ורק בגלל הלחץ והמתח בגידול ילדים ואצלי זה בנים . כלומר אך ורק בגללם יש לי אכילה רגשית לפני שהייתי אמא מעולם לא היה לי תופעה כזו
אשמח לעצות
די מייאש . בעלי עובד בערך פעמים בשבוע וזה מחרב לי את כל השמירה על המשקל. כל ערב שאני לבד עם הילדים לבד אפילו שהם גדולים יחסית נגמר בסוף בתחושה קשה שלי של עצבים ותסכול אפילו אם אנחנו משחקים ויוצאים וחוזרים
אני לבד אז אני מרגישה מותשת ואז כשהם ישנים פונה לאכילה

debby12

New member
מנהל
קודם כל ברוכה הבאה

השאלה שלך מאוד מתאימה וקשורה, כי באופן כללי בפורום הזה אנחנו מתמקדות *בנו* ולא בילדים (שנאמר: גם לנו מגיע משהו
)

אני לא מכירה אותך.... מהמעט שסיפרת: את 100% בטוחה שזה בגלל הילדים? נגיד למשל - גם לפני כן בעלך חזר בכאלה שעות בלילה? וגם - לפני כן היית צעירה יותר - אולי זה משהו שהשתנה עם הגיל? ואולי הגוף שלך מגיב אחרת לקלוריות

אני יכולה לומר למשל - לצערי -שבשנים האחרונות איכשהו נהייתי בעלת תיאבון/כושר בליסה הרבה יותר גדול ממה שהיה לי בעבר, וגם מבנה הגוף שלי השתנה (אני בטיפה מבוגרת ממך). וזה בלי שאני מרגישה שהילדות הפרטיות שלי מעצבנות אותי במיוחד [יש לי עבודה מלחיצה. כל אחד ומה שהוא מגריל...]

על כל פנים. הייתי מתחילה בשאלה. מה הכי מפריע לך? זה שאת עולה במשקל? או זה שהילדים מחרפנים אותך? חוץ מהשני ערבים האלה בשבוע את כן מספיקה לראות אותם? כי אם כן - אז מה שהייתי עושה זה לארגן איזו בייביסיטרית (אפילו תיכוניסטית של השכנים - זה לא ילדים קטנים) לפחות באחר משני הערבים האלה אם לא בשניהם, ולצאת בערב הזה לשיעור התעמלות לפי בחירתך. ואז לחזור הביתה ולהתעלף מעייפות...

כוכב114

New member
הי תודה על קבלת הפנים ...

תראי אני אחדד
גם כשבעלי לא נמצא כיף לי איתם סהכ
ואני מאוד משקיעה בהם מכל בחינה אפשרית
והם גם גדולים יחסית אז אין חיתולים ובקבוקים ובלי שינה וכו
מה שמפריע לי זה שאני עולה במשקל בגלל המקרים האלו
אני לא נחשבת שמנה (ההיפך) וזה מפריע לי
בייביסיטר לילדים בגיל האלה בשני הערבים שבעלי עובד לא רלוונטי כי הוא יגיד לי בצדק אני עובד עוד עבודה בשביל שיהיה כסף ואת מוציאה על שמרטפית ?
הוא יגיד לי תעשי מה שאת רוצה בשאר השבוע ...
סליחה על הכתיבה המבולבלת ...
מה שכן מאז שהם גדלו המצב השתפר אז אני מקוה שזה ישתפר גם בהמשך ...

למעלה