גירושין עגומים, לא בישראל ולא באשמת הרבנות...

debby12

New member
מנהל
תודה. לגבי "אסור לה לקחת את הילדים ולעבור איתם דירה"

נשמע מתמיה

נניח שאישה נשואה עם ילדים קטנים רוצה להוביל מהלך פרידה וגירושין. היא אמורה להגיע להסדרי משמורת עם האב לפני ש"מותר" לה לעבור דירה? הרי זה לוקח שנים רבות כמו שאנחנו רואים...אז היא חייבת להישאר איתו תחת אותה קורת גג בזמן הזה? או שהיא חייבת להשאיר את הילדים מאחור?

מה המהלך הראוי/נכון בעצם כשאין הסכמה בין הצדדים? אף פעם לא חשבתי על זה.

לא יודעת מה החוקים, אבל ההגיון אומר שהיא היתה צריכה להישאר

באותו אזור. לא אותו בית אבל לא כ"כ רחוק.....
זה שהיא הוציאה את הילדים מהמסגרות שלהם בשביל המעבר לדעתי גם בעייתי.

danakama10

New member
את חושבת עוד במונחים ישנים או ישראלים

שלאמא יש חזקה על הילדים באופן אוטומטי.
כשיש joint custody, הכוונה היא ששני ההורים אחראים במידה שווה על הילדים, אין אף הורה שיש לו זכות גדולה יותר מלשני.
בכל סטייט חוקים שונים מן הסתם, אבל ברור שלאמא (או לאבא) אסור סתם כך לקבוע עובדות בשטח ולקחת את הילדים. לפני שבן זוג עוזב את הבית, צריך שבני הזוג יגיעו להסכמה ביניהם בנוגע לילדים (יעשו parenting plan). היה ולא הסכימו, צריך להוציא מבית המשפט הסדר ראייה זמני. למרות זאת, כל עוד בני הזוג נשואים וכל עוד אין הסכם custody, כל הורה יכול לקחת את הילד, אבל אז בן הזוג יכול וצריך להוציא מיד temporary custody motion.

נשמע לא טוב שבית המשפט מאשר לאבא לראות אותם רק 4 שעות שבועיות, במיוחד לאור העובדה שהאמא לקחה את הילדים על דעת עצמה (דבר שעשוי להעיד שטובת הילדים לא מול עיניה, ולכן אם אין לכך הצדקה טובה זה עשוי לפגוע באם כשבית המשפט בא לקבוע). אני מקווה שהכל יסתדר בצורה שהכי תטיב עם הילדים כי זה לא סיפור פשוט.

mykal

New member
רק משהו עקרוני

שלא נכנס לענין המשפטי המורכב של מדינות ואג'נדות חיים של כל אחד/ת.
בד"כ אין הוראה לחזור ולחיות קרוב יותר, או שאחד ההורים
יהיה דומיננטי בחיי הילדים, (כאן האבא שרואה אותם שעות ספורות)
זה כשיש אלימות מצד האב.
גם בארץ, יש הוראה שבמקרה של אלימות--יש מקומות מיוחדים למפגש
של ההורה האלים.
שאר הנושאים הם באמת ארוכים ומיגעים.

לאורך קריאת השרשור

אני זזה מצד לצד לגבי מי צודק, איפה נמצא הצדק ומה נכון לעשות.

הכי גרוע בסיפור הזה זה משיכת הזמן. מכאיב לכולם עולה כסף לכולם.

דברים מעניינים עלו פה לגבי השוני בזכויות בארה"ב - הפתיע אותי נושא עלויות עורכי הדין והחלוקה בעלות עורך הדין.

למעלה