סגנון ההורות שלכן

debby12

New member
מנהל
סגנון ההורות שלכן

בהיותי רדודה מטבעי.... הצצתי בראיון עם צופית גרנט, ומצאתי שם את הציטוט הבא:

"העצה הכי גרועה שקיבלתי:

"כשהייתי אמא צעירה אמרו לי שאם התינוק שלי בוכה יותר מדי, עדיף לתת לו לבכות ולא להרים אותו על הידיים, וגם לא בריא לילדים לישון עם ההורים כי ילד חייב לדעת גבולות. זה כמובן קשקוש בלבוש. תמיד קראתי לשיטות האלה 'אילוף', ומאחר שילדיי הם לא כלבים שצריך לאלף, מעולם לא נתתי להם לבכות גם אם היה צריך להרים אותם שעות על הידיים, ולא הוצאתי אותם מהמיטה שלי אם הם באו לישון איתנו. היום אני רואה כמה צדקתי שלא קיבלתי את כל עצות האחיתופל האלה, כי אני מרגישה כמה ביטחון הם קיבלו ממני ומאברם דווקא במקומות שבהם לא הצבנו גבולות"

האם אתן מזדהות עם מה שהיא כתבה? חולקות? איפה אתן (או הייתן, או אולי-תהיו אם אתן לא אמהות) על הספקטרום הזה של כללי שינה ונהלי בכי?
אם היה לכן ילד נוסף האם הייתן עושות זאת אחרת?

עדיין לא אמא, אבל מזדהה איתה בערך

אני אישית הולכת בגישת "כבדהו וחשדהו"- אני קוראת המון על הורות ועל התפתחות הילד כחלק מהרצון שלי לשפר ולהצליח במקצועי כגננת ויש המון דברים שכתובים ומאוד קשה לי איתם דווקא כי מבינה בתחומים האלה-גם אם לא מניסיון אישי, יש לי ניסיון די רחב לגילי בעבודה עם ילדים.
&nbsp
אני חושבת שלרוב שיטות יתאימו לילדים ספציפיים ויש ילדים שזה לא יעבוד להם.
שינה היא צורך פיזיולוגי וכשאומרים להורה במיוחד בתחילת הדרך לעשות שיטת 5 שניות עם תינוק קטן- זה לא פשוט לשני הצדדים וזה כואב. פעם בתור בייביסיטרית הייתי צריכה לעשות את זה ובשבילי שאני לא האמא- זה היה עינוי לא לרוץ ולחבק את התינוקית.
&nbsp
אגב, אני נתקלתי בגישה לגמילה מחיתולים של דפנה תייר.
יש המון דברים נכונים בדברים שהיא כותבת אבל היא גם כותבת דברים שאני אישית לא מסכימה איתם כמו להכריח את הילד לשבת על הסיר/בשירותים. נתבקשתי לעשות זאת על ידי אחת האמהות בגן שעבדתי בו ועם כל הרצון שלי לשתף פעולה עם הורים בגן כי יש לנו סה"כ מטרה משותפת- לא הסכמתי עם זה. אני לא אפעיל כוח פיזי על ילד -זה לדעתי ישיג רק תוצאות שלילי. בסוף הוכחתי לאמא ולבעלת הגן שיש דרכים אחרות לעודד את הילד לעשות פיפי בשירותים והוא נגמל בהצלחה.

Tammy52

New member
בגלל זה סיסמת ההורות שלי

הידועה בקרב כל מי שמכיר אותי היא

מה שעובד -זה מה שעושים!

כלומר אם הרמתי והפסיק לבכות-ממשיכה להרים
אם המנשא עזר שמתי במינשא
כרבולים במיטה נשארתי במיטה

כשנלחמתי בדברים הם ממש לא עבדו ולכן הפסקתי להלחם וזרמתי עם שיטת הניסוי וטעיה
ולא אגיד שלא השארנו את הבכורה לילה אחד לבכות עד שתרדם
היה ניסוי -לא עבד
לא ניסינו את זה יותר בכללל...

ההורות שלי

מידי פעם הבכור אומר לי "אמא את ממש מרגיזה/ מעצבנת" ולי יש אותה תשובה - זה התפקיד של אמא, לפעמים לעשות/ לבקש דברים מרגיזים.....

אצלנו הילדים שונים בהרגלי השינה שלהם. שניים מסתפקים במעט שעות שינה.
זה היה מאוד מתסכל עד שגילינו שגם זה מותר שיקרה, כי "בהוראות ההפעלה" של הילדים היה כתוב שילדים ישנים/ צריכים הרבה שעות שינה...... מאז שהבנו הכל נראה יותר טוב.....
בנוסף, אנחנו מאפשרים לילדים לישון איתנו, אם הם מגיעים באמצע הלילה . רק המחשבה לקום אליהם בלילה/ לצאת מהמיטה להחזיר אותם למיטה שלהם מעייפת אותי

כשנולדו האחיינים שלי הבנתי כמה הטיפול והחינוך של הילדים הוא מאוד תלוי במה ראית מהבית (לדוגמא, אחי ואני חושבים באופן דומה, אבל באופן שונה מגיסתי).
לדעתי, מפתח חשוב נוסף הוא שהסכמה בין בני זוג על דרך אחת משותפת חשובה יותר מהדרך הנבחרת.
מאוד קל להעביר ביקורת על מי שאינו מחנך בדרכך.
לשמחתי, האיש שלי רואים את הדברים באותו האופן. עם הגיסים שלי (משני הצדדים) יש הרבה פעמים אי הסכמות לדוגמא : בתחילת השנה האחיין הלך לגן טרום חובה. במשך שבוע (6 ימים) הוא וחבריו היה שעות וחצאי ימים ביחד עם ההורים בגן ורק ביום השישי השאירו אותם לבד. (על הנדנוד להורים שלא יכולים לחזור לעבודה אחרי החופש הגדול אני לא מדברת....)
כשאמרתי שהגננת מפחדת/ מתעצלת בנושא קליטת הילדים בגן, הגיסה שלי אמרה שככה זה יותר מתאים לילדים....היא לקחה את זה כביקורת עליהם.
עם הגיסים האחרים הדיון הוא על הגבולות שהם לא מציבים לילדים שלהם (שלפעמים גובלים באלימות כלפי הילדים שלנו).
מה שבטוח שגם להם יש ביקורת עלינו ועל החינוך שלנו

michal@gal

Active member
מנהל
היום מסכימה איתה בשניהם

כאמא צעירה הייתי אחרת. ככל ש"למדתי להיות אמא" ההורות שלי השתנתה ונעשתה גמישה יותר.

פריZמה

New member
זה כל כך אינדיוידואלי....

הבאת ציטוט בדיוק של שני הדברים שההתנהלות שלי חסרת גבולות לחלוטין, מבחירה שאני בדיעבד מרוצה ממנה.
שאר העניינים מתנהלים פה כמו מסדר צבאי....
ולהבדיל חברתי חסרת הגבולות עד מאוד בכל דבר - אבל חייבת שנת לילה איכותית ושקטה על מנת להמשיך את שלוות הנפש היומית שלה וילדיה נמים במיטתם מגיל לידה.
( ארשה לעצמי להפריד בכי מיללנות, שזה משהו שלא עובר בשום גיל בייחוד לא מהגיל הוורבאלי)

debby12

New member
מנהל
אני בכיוון שלה אבל פחות פסקנית....

גם לי מרגיש נכון/מתאים לא להציב גבולות נוקשים בעניין השינה ולהרים על הידיים.

אבל לא הייתי קוראת לגישה אחרת "קשקוש בלבוש". כל משפחה ומה שנכון לה...

אירוני בעיני שהיא בדיוק עושה לאחרים מה שעשו לה - בזה שהיא מחלקת ציונים לאלה שמחזיקים בגישה אחרת

לגופה של צופית גרנט

לדעתי יש בה משהו שמאוד דוחף להקשיב לה.
יש לה אפיל של אישה עם ניסיון חיים.

אני אוהבת את הדברים שהיא עושה.

debby12

New member
מנהל
אני דווקא רציתי לומר באופן סקסיסטי

ש"יש עליה אחלה גופה" אבל לא היה לי נעים....

למעלה