על הקצב של החרדה

על הקצב של החרדה

לכל רגש יש קצב משלו,
מה הקצב של רגש החרדה ?
מהיר
תחשבו על פחד קהל, לדוגמא,
מאפיין הרבה אנשים,
שצריכים לדבר מול קבוצה (3 ומעלה):
הדופק מתחיל לפעול במהירות,
הנשימה מהירה ושטחית,
והמחשבות (מה יהיה אם...) טסות -
אם מודעים לכך - אז אפשר לפעול כדי
להאט את הקצב, בעזרת הנשימות.
נושמים לאט. נושפים לאט.
זה פועל מיידית.
בהצלחה

EZCA

New member
צריך קודם כל להיות בטוחים שזה התקף חרדה בלבד ולא

התקף לב ולא הולכים לאבד את ההכרה ובטח לא הולכים למות.
צריך להבין שזה יעבור לבד תוך זמן קצר ולכן לא צריך להיבהל ולאבד שליטה ולחשוב שזהו נגמר ושזה סוף החיים.
במצב כזה הכי טוב לגשת בנחת לברז הקרוב לשתות מים ולשטוף את הפנים ולשכב בצורה מאוזנת על המיטה או על הרצפה כדי שלא יהיה מאמץ גדול על פעילות הלב שמזרימה את הדם עם החמצן. במצב כזה המוח והלב זקוקים ליותר חמצן מהאויר בגלל שדופק הלב המהיר .בדקה זו נהיה מהיר מאד ולא מספיק להזרים הרבה חמצן למוח ואז תוך דקה אחת ההתקף עובר והכל חוזר למצב תקין .ההפחדה העצמית בזמן התקף היא שמגדילה את עוצמת ההתקף. מרגע זה צריך להבין שלא ניהלנו את החיים בצורה הנכונה ולכן עלינו להשתנות לטובה גם במעשים וגם בחשיבה. חייב להיות שינוי בחיים. או שינוי במקום העבודה או שינוי בזוגיות הגרועה או עזיבת הבית המלחיץ . בקיצור להתרחק בחיים מכל דבר מלחיץ גם על חשבון הפסד כספי גדול כי רדפנו אחר הכסף הגדול ושכחנו שאנו רגישים מאד ואסור לנו לחיות חיים מלחיצים שהם מרגיזים ומפחידים. אני למשל אם הייתי גר בעוטף עזה אז הייתי עושה הכל בשביל להתרחק לתמיד מהרקטות שיורים על הסביבה שלי גם אם הייתי מאבד את הפרנסה שלי כי הבריאות הנפשית חשובה הרבה יותר מהכסף והפרנסה. הייתי בורח כי אני אדם רגיש מאד ואם לא הייתי רגיש מאד אז לא הייתי עוזב את העיר שדרות ומצפצף על הרקדות שהמחבלים יורים עלינו.בסך הכל הייתי נכנס בנחת למרחב המוגן הקרוב אלי.

לעזרא

ההמלצות שלך יפות ומועילות
ההבנה שהתקף חרדה לא מסוכן ( כשמדובר בהתקף כזה)
יכולה מאד לעזור ולהרגיע.
תודה

למעלה