בן 16 ואלכוהול

DRORIKO8

New member
מה זה שייך

הילד שלה לא יכול לנהוג ברכב כי אין לו רשיון, בשביל לדעת לשתות אלכוהול לא צריך רשיון מהמדינה. לא חסר גם אנשים בוגרים מגיל 20 ועד גיל 60 ששותים לשוכרה, אולי אפילו פותחת השרשור. לעשות מהומה מבני נוער שעושים את זה זאת התחסדות.
יש לי זוג חברים עם ילדים שיוצאים כל שישי למועדון של בני גילם ומתקרחנים שם למוות. ועוד האישה היא מורה בבית ספר יסודי. אבל כשהם עושים את זה זה לגיטימי "כי הם בוגרים", כשבני נוער עושים את זה אז ישר כתבות בטלוויזיה ופאניקה לאומית. קיצר די עם ההתחסדות, אם הילד שלה רוצה לשתות שיצא לשתות, כמו שכולנו יצאנו לשתות בגילו, וכמו שחלקנו עושים זאת עד היום.

סיגלית 2014

New member
מנהל
שייך ועוד איך!

היא גם מקיימת יחסים ומביאה ילדים לעולם. לזה אין צורך בשום רישיון (ולא חסרים מבוגרים שעושים טעויות בסקס ומביאים ילדים כדי לסבול).
גם על קיום יחסים היית עונה באותה צורה?

אין שום קשר והגיון להשוות בין נער לבין אישה בוגרת! הוא נער ולא בוגר. הוא ירצה לנסות לשם הסקרנות וצריך לווי. מה הוא מבין מהחיים שלו? הוא שמע על סיפורים שנערים שתו לשוכרה והגיעו לבתי חולים מחוסרי הכרה?

ממש לא כולנו!!!

חלקינו אפילו די לא אוהבים אלכוהול או סיגריות...מוזר אבל אמת. הבן שלי גם לא שותה הרבה אם בכלל. גם לא מעשן. הבת קצת יותר משניהם אבל זה לא אישיו...וגם אין מה לעשות. שניהם בגירים ואם ירצו יעשו.
&nbsp
אבל ההנחה שכולם עושים לא נכונה.

פשוטית

New member
בן 16 ואלכוהול

המתבגר בן 16, ילד טוב
הוזמן למסיבת חוקילדת (יום הולדת של חבר שחוגג 18)
המסיבה תיערך בשעות הצהריים
המתבגר ביקש ממני שארשה לו לשתות רק בירה אחת
מעולם הוא לא שתה מחוץ לבית ובבית רק בארוחות שישי הרשיתי לו קצת יין ובריזר
הוא ביקש כל כך יפה, האם להסכים לו?

DRORIKO8

New member
רק נערים שתים לשוכרה?

היית פעם במסיבה של סטודנטים? כמות האלכוהול שנשפכת שם יכולה למלא את הכנרת. אז מה נביא גם לסטודנטים ליווי? זה בנוסף לכך שיש גם אנשים מבוגרים עם ילדים שהולכים לפעמים לדפוק את הראש. כל השרשור הזה נוטף מהתחסדות מזוייפת.

סיגלית 2014

New member
מנהל
אני לא מסכימה איתך

יש ילדים, יש נערים, יש בוגרים ויש מבוגרים.
אצלך כולם היינו הך. כן, ילדים ונערים דורשים לווי. זהו תפקידו של הורה!
ממבוגרים את תדרשי אחריות ואם הם רוצים לדפוק את הראש (גם כאלו עם ילדים ועם נכדים), זבש"ם וזכותם.
מילדים או מנערים לא היית דורשת את האחריות הזו, כי הם עדיין באחריות הוריהם. כשהם יחליטו לדפוק את הראש זו לא תהיה רק בעיה שלהם אלא גם של ההורים שלהם.
מבוגר שגונב- יבואו בטענות אליו. ילד/נער שגונב - יבואו בטענות אל הוריו.
זה ההבדל.

אתה מכיר את החוק?

אתה בעצם אומר שאין לו רשיון אז אסור לו לנהוג אבל למרות שהוא לא מעל גיל 18 זה בסדר שהוא ישתה. אין לך הסבר למה אתה מאשר לו לעבור על החוק מעבר ל- ככה.

DRORIKO8

New member
"לעבור על החוק"

די כולנו שתינו אלכוהול כשהיינו בגיל הזה. אני בספק אם היה מישהו שאיתנו שנהג באוטו בגיל 15

סיגלית 2014

New member
מנהל
משום מה חשבתי שמדובר באישה

פדיחה
.
ראשית, סליחה אדוני.
שנית, לא "כולנו" שתינו אלכוהול בגיל הזה. אני למשל לא שתיתי כי לא עניין אותי. למה אחרים כן שתו? כי עניין אותם, סיקרן אותם, כי לחצו עליהם.
זו אחת הסיבות מדוע כן דרושים לווי והנחייה. להכריח ולקבוע אי אפשר, אך לנסות לדבר כן.

לא שתיתי בגיל הזה וגם לא נהגתי בגיל הזה

וגם אם היתי שותה - כי כן, היו לי כמובן חברים ששתו בלג בעומר או באיזו מסיבת כיתה, לא היתי מצפה שיתעלמו מהחוק רק כי כולם עושים את זה.
כולם גם נוהגים מעל 90 קמ"ש. כאמא לא היתי יוצאת בהצהרה שכולם עושים את זה אז זה בסדר שגם ילד שלי. יש דברים שמצניעים

אשרז4

New member
לא יודעת מה לענות אבל אני נפעמת מכך

שביקש רשות לשתות רק בירה אחת
נשמע .. לא יודעת מפתיע לי.
אם תגידי לא- לא ישתה?

אשרז4

New member
בטוח שעשית הרבה דברים טובים

חושבת שהתשובה של שרון של אופי מקיפה.
&nbsp

כן

הוא הוכיח בגרות רצינות מתינות כל מה שצריך כדי לאשר. כל הכבוד ששיתף. אין שום סכנה בבירה.
למה לא?

לדעתי - תרשי לו אחרי שיחה קצרה

אני פעילה בסיירת הורים העירונית אצלנו, ואני רואה נערים ונערות ששותים בפארקים ובמסיבות, ואת ההשלכות של זה.
שמתי לב לתופעה בה יש נערים שלא שותים או ששותים פחות ועוצרים לפני שמגיעים להשתכרות. בשיחות איתם מתברר שאלו נערים ונערות שההורים חשפו אותם לנושא, שתו בצורה מפוקחת בבית, ומכירים את הטעם של הוודקה / בירה / יין, וכן מכירים את התחושה של האלכוהול בגוף שלהם ויודעים לעצור את עצמם.

למקרה של הבן שלך - קודם כל כל הכבוד לו (ולך) על הפתיחות והרצון לקבל רשות. הוא יכול היה שלא לדבר איתך ואולי להתפתות ולשתות בלי רשותך (גם אם אנחנו בטוחים שזה לא יקרה - לחץ חברתי חזק עלול להשפיע גם על החזקים ביותר).
אני מציעה שתדברי איתו - שידע שיש לאלכוהול השפעה, ועל מי שלא רגיל גם בירה אחת יכולה להשפיע. לתת לו עיצות כמו לא לשתות על בטן ריקה, לשתות כמות כפולה של מיים מכמות המשקה האלכוהולי, וכמובן - להזכיר שאם הוא או מי מחבריו, מרגישים לא טוב בעקבות שתייה - הוא יכול וצריך לפנות אליך, ואת תסייעי להם מיד. (כמות הילדים שמעדיפים להקיא ולהתעלף בפארק ורק שלא יתקשרו להורים שלהם היא מפחידה. עדיף שההורה יסייע לילד שלו, מאשר שזר או אף אחד)
ברגע שהשיח פתוח והרשות נתונה - הפיתוי יורד וההשפעה של הלחץ החברתי בנושא הזה יורדת.

Netta79

New member
מסכימה איתך ב 100%

הבן של פשוטית זכה ביושר בכך שניתן לסמוך עליו .
אם לא תאשרי לו אולי ירגיש ש"נדפק" מזה ששאל ואז עלול להסתיר ...
אם לא עכשיו אז אולי בעתיד.
יחסים טובים לצערנו דורשים ויתורים קטנים, תבקשי שיתקשר במהלך המסיבה
ותדאגי שלא יחזור הביתה עם נהג שיכור.
ותעבירי קורס הורות - אני נרשמת

kramerkaren

New member
הייתי מאשרת, מחמיאה ומודה על הפתיחות והכנות

ומזכירה שאני זמינה בטלפון לכל בעיה ושבשום פנים ואופן אין להכינס לאוטו של מישהו ששתה.
נשמע ילד ממש חמוד.

בטח שכן!

בדיוק כמו שאם הוא יבוא ויגיד שהוא רוצה לקנות קונדומים.
את יכולה לעצור אותו מקיום יחסי מין?
ברור שלא.
אבל הוא בוחר לעשות זאת מבוקר ותוך ידיעה שלך
זו ההזדמנות לדבר פתוח על רגישות לבת הזוג, על מחלות, על מניעת הריון....

אותו דבר לגבי אלכוהול (או סמים קלים)
הוא שיתף- תשתמשי בזה כ"סולם" לתת מידע , לחשוף לסיכונים, להציע מסלולי הגנה.
הוא ישתה בכל מקרה מתי שהוא.
עדיף שידע שאת יודעת ומסכימה ואם הוא מסתבך הוא לא צריך להסתיר אלא לשתף אותך.
(וכמה ילדים של אחרים פיניתי מכל מיני זולות כשהם העדיפו הכול רק לא להתקשר להורים של עצמם!).

חזקי אותו על השיתוף ועל ההתייעצות.
ושחררי.

למעלה