Sticky

Sticky

יצא לי לשמוע שיחות של גברים שמדברים על כך שהם היו רוצים בנות-זוג, אבל בו-זמנית מאוד חשוב להם לשמור על הספייס שלהם ולבלות גם לא מעט זמן לבדם או עם חבריהם הגברים.

באותו נושא, קשה לי בשנים האחרונות אפילו עם חברות קרובות שלי, שגם כן באופן דומה רוצות יותר מרחב משלהן (ואני לעומתן, מאוד רוצה להיות בקשר קרוב יותר, שיחות טלפוניות כמעט יומיומיות, מפגשים יותר תכופים וכדומה.)

מצד אחד אני מבינה את הצורך במרחב אישי, ואני גם מסכימה שהוא חשוב.

אבל למה זה כל כך מוגזם לצפות לפגוש בן זוג או אפילו חברות טובות שכן ירצו להיות בקשר יותר קרוב וצמוד?

אני אישית מרגישה מאוד בודדה ולבד, גם בהקשר הזוגי וגם בהקשר החברתי. אז יש לי משהו כמו חמש חברות קרובות, אבל אני לא מסופקת מהקרבה הזו, זה מרגיש לי כמו חותמת מזויפת על נייר מכתבים ישן. איך אפשר לקרוא למישהי חברה קרובה, אם היא נפגשת איתך רק פעם בשבוע או שבועיים, במקרה הטוב.

אני חושבת שזה קשור לזה שאין לי אחים ואחיות, או אפילו משפחה גדולה מדיי. אבל הייתי שמחה לשמוע אם יש עוד מביניכם שמעדיפים דווקא את הצד שלי? או שמה אני בודדה גם במערכה הזו?

תודה למשיבים
ולילה טוב .

cosmo15

New member
אני מבינה לחלוטין על מה את מדברת :)

יש לי בעיה אחרת,
אני זקוקה לאינטנסיביות בקרבה וביחסים,
אבל עודף הביחד קשה לי וגורם לי לנפילות מתח
כלומר, אני חייבת הרבה זמן עם עצמי לצורך בריאות נפשית.

זה מתנגש כי מצד אחד יש לי רצון לבלוע, או לראות אדם כמו שהוא , בן זוג או חברה ומצד שני אני לא מסוגלת לקיים את זה דה פקטו.

אז כן ולא :)

tzachy

New member
התאמה וזגיות

התאמה - כנראה שלא התחברת לחברות שבאמת מתאימות לך. לעיתים יש הרבה מיקריות במי הופכים להיות החברים/ות שלנו. זה ששהיתין במסגרת מסויימת, לא בהכרח אומר שאתן באמת מתאימות... אני לא אומר לך לנתק קשרים, רק אולי ליצור חדשים (וזה לא תמיד קל...).
זוגיות - אני זוכר שברגע שחברים שלי (רווקים אז) נכנסו לקשר רציני ואח"כ התחתנו ונולדו להם ילדים, ירדה מאוד תדירות הפגישות. זה קרה לי פעם אחר פעם. אם חלק מהחברות שלך בזוגיות, אז זה כנראה מה שמעסיק אותן יותר (ובצדק מבחינתן. אני מניח שגם את במקומן היית נוהגת דומה(?)).

דביאן

New member
אף אחד לא אוהב שחונקים אותו

יש תופעה אחרת: הגמל לא רואה את דבשתו.
היא מרגישה שיש לה זכות טבעית להכתיב לך הוראות כאילו אתה עובד אצלה, כאילו אתה חייב לה משהו. היא תקבע איפה להיפגש, ומתי, ולמה. אם תתנגד אתה עקשן. אבל היא שמכתיבה לך הוראות ורק תנסה להתנגד,היא לא שמה לב לעקשנות של עצמה. הגמל לא רואה את הדבשת שלו.

NSW2

New member
קירבה

אני חושב שאנשים שונים צריכים רמות שונות של קירבה בגלל הבדלים בצרכים הרגשיים.
אני למשל מאוד מתחבר לקטע של קירבה אבל גם זמן לבד.
אני מאוד מודע ומחובר לעצמי ואני ממש חייב זמן קבוע לעצמי.
אני אפילו אוהב להיות עם עצמי זה חלק מהריפוי העצמי והחיבור שלי לעצמי.
בכלל אני חושב שבנאדם שיודע להרגיש טוב עם עצמו, גם יכול להגיע יותר שלם ומודע לקשרים עם אנשים אחרים.
אני גם אוהב להיות בסביבה של אנשים. אבל רק אנשים שמשדרים על אותו הגל.
מבחינת התדירות, להיפגש כל יום עם חברים מרגיש לי תמיד קצת מוגזם מדי.
אני משתדל לשמור על סוג של איזון שיש קשר קרוב אבל לא מעיק.
מה שכן אני חייב להגיד שמה שמבחינתי משפיע כאן זה עד כמה הקשר חזק ועמוק.
כי היו לי במהלך השנים כל מיני מכרים/כאילו חברים שלא הרגשתי איתם שום קשר אמיתי.
ועכשיו יש לנו קבוצה של כמה חברים שנפגשים קבוע ויש חיבור אחר, וזה מרגיש שונה לגמרי.
לגבי קשר זוגי לדעתי הדינמיקה קצת שונה לעומת קשר עם חברים.
האיזון עדיין חשוב, ותלוי בשלב שנמצאים בו.
למשל בשנה שעברה יצאתי עם מישהי שממש הייתה בעניין שלי,
ואחרי הפגישה הראשונה התחילה לשלוח 20-40 הודעות ביום וכל יום.
מצד אחד זה היה חמוד והערכתי את היוזמה והיא הייתה הטעם שלי אז בכלל.
ניסיתי שלא לשפוט את זה כי אולי זה הלחץ של ההתחלה וכד.
מצד שני זה הסיח את דעתי מדברים אחרים שהייתי צריך לעשות במהלך היום,
ובכלל זה הרגיש לי מאוד אינטנסיבי ומהיר.
בסוף זה גם לא עבד, התחיל מהר ונגמר מהר.

ענית לעצמך במילה אחת...

כשגדלים ומתפתחים גם מתרחבים...ולא צריך יותר כמו בימי התיכון להפגש כל הזמן...
אנשים מרוצים מהזמן עם עצמם, להתרחב לנשום, ממרוץ החיים. כל המשפטים שאנשים נכנסים לכאן ומכילים איזו הנחה על מין אחד ניתן לומר גם על המין השני.
&nbsp

למעלה