התלבטתי רבות אם לספר אבל החלטתי שכן

טקסיות, חוסר תקשורת עם הסביבה

איתנו מצויין אבל פחות עם האחרים. תנועות שונות כמו לשים ידיים על האזניים במקום רועש, להרים את הראש, להסתובב סביב עצמו ועוד...אבל אני הולכת למעון מדהים שיסבירו לנו וילכו איתנו יד ביד.

התלבטתי רבות אם לספר אבל החלטתי שכן

בהריון הראשון עברתי הפחתה של עוברית אחת עקב פגמים מוחיים ויצאה ילדה מדהימה

ההריון השני היה תקין ויצא ילד מדהים אבל הבחנתי בבעייה שלא הבחינו במעון - משמעות האמא פה מאד חזקה. הילד כמעט לא מדבר בגיל שנתיים וחצי. מעט מאד מילים ולא ברורות.

התברר לנו לפני חודש שהילד נמצא על הספקטרום התקשורתי (אוטיזם במילים קשות יותר) כלומר לא רק ענין של שפה.

מה שרציתי לומר בזה שבתרומה יכול לקרות הכל. רצו מאיתנו בדיקה גנטית, לא סיפרתי על התרומה ולא אעשה.

זה כואב לי ולא מרפה אבל אנחנו נעשה הכל למען הילד. השנה הוא ילך למעון מיוחד.

זהו סיפרתי.

חיבוק ענקי מחכה לאור יקרה
אתם הורים מאוד מסורים ורגישים לצרכי שני הילדים שלא הגיעו בכלל בכלל בקלות.
שמחה ששיתפת גם כאן וכמה חשוב שהיית עירנית לגבי ההתפתחות ועליתם על זה מהר
שתהיה שנה מוצלחת, עם ליווי שיעזור לכם ולו (בכוונה אני לא כותבת שמות)
איילת

מחכה לאור יקרה, טוב ששיתפת

זה נכון, אבל אנחנו לא יכולים לדעת כלום גם כאשר כל המטען הגנטי מגיע מאיתנו.
אני עברתי הפלה לפני מעט זמן, ולאחרונה קיבלנו תוצאות של הפתולוגיה,
יש סבירות לבעיה כרומוזומלית, כלומר גנטית.
אנחנו נמשיך בבירור הגנטי, על מנת לבחון אם זה מבן-זוגי או מהתורמת. כמובן מקווים שזה מהתורמת ואז נהיה רגועים לגבי ההיריון הבא (שאנחנו מתחילים להתלבט לגביו, אולי נפנה לאימוץ וזהו). אבל יכול להיות גם שזה מהאיש, או שזה לא זה ולא זה, אלא בכלל לא בעיה כרומוזומלית אלא בעיה אחרת (במקרה הזה יש עוד השערה אפשרית וספציפית מאוד להיריון הזה, למרות שכמה רופאים אמרו שהבעיות שראו אצל העובר נראות כנובעות ממשהו כרומוזומלי).
בכל אופן, כן, אני מבינה, זה שאולי זה מהתורמת מצד אחד במקרה שלי מעודדה (ואנחנו מאוד מקווים לגלות שזה ממנה), ומצד שני גורם להרהר בנושא, של מה אני יודעת על איזה מטען מביאה התורמת. אבל מה שאמרתי קודם תקף עדיין, ואנחנו לא באמת יודעים גם מה אנחנו מביאים..
בכל מקרה, מאחלת לכם אושר עם שני ילדיכם! גם ילד על הספקטרום התקשורתי יכול להביא המון אושר, אני בטוחה. ועדיין, מבינה את התחושות המעורבות.
שולחת חיבוק גדול והמון הצלחה בהמשך!

אילי43

New member
מחכה לאור יקירתי

יותר משנה לא הייתי כאן, וכעת אני רואה את הודעתך.
ראשית רוצה לאחל שההבחנה לא ממש מדוייקת כי, יש לנו פה בגינה ילד בן 3וחצי שהיתה גם לו התפתחות מאוחרת בשפה ובכלל לא תמיד האיבחון מדוייק ונכון. כמו שאומרים כל ילד וההתפתחות שלו.
כאן מצורף קישור על ספר שנכתב בנושא: התפתחות השפה עד גיל 6.

http://www.kotar.co.il/KotarApp/Vie...Viewer.aspx?nBookID=93773941#2.5352.6.default

יתכן שזה יתן לך מחשבה או הבנה שונה מקריאת הספר.
בהצלחה ומאחלת לכם רק טוב

מחכה לאור יקרה

תודה תודה תודה על השיתוף! אני בטוחה שזה היה לך לא קל.
את אמא מדהימה ומחוברת לילדיה.
לא רק בתרומה יכולים לקרות דברים גם כשהמטען הגנטי הוא
שלנו יכולים לקרות דברים. רק החודש שמעתי מ2 בנות מתחת
לגיל 30 שנאלצו להפיל בגלל שלעוברים היו מומים מוחיים
ועוד אחת שילדה בגיל 25 ילד עם תסמונת דאון. היא לא עשתה
מי שפיר כי לא המליצו לה לעשות.
אחותי היא סייעת של ילדים אוטיסטים ומהניסיון שלה הספקטרום
רחב מאד ושהשקעה בילד מביאה לתוצאות טובות.
שולחת לך חיבוקים גדולים

אולנה1

New member
חיבוק ועידוד

זה קורה גם לא בתרומה...אבל זה אולי כואב יותר ...אני מתחברת לזה בהיבט שתמיד כאמא מוצפת רגשות אשמה שאין להם מקום וזה בטח יכול לגרום לכך ללא הצדקה.ללא ספק החיים והטיפול קשים יותר ודורשים השקעה גדולה..אבל תנשמי ותזכרי כמה רצית אותו וכמה את אוהבת אותו כל פעם שיהיה לך קשה ..ואז תקבלי כוחות להמשיך את המסע..ליבי איתך

גיי J

New member
שולחת לך חיבוק חם

אני גננת בגן תקשורת.
השנה קיבלנו ילדים בני שלוש, חלקם אובחנו לפני חודש, חודשיים. כל שנה אני רואה את הכאב, את החשש, את האשמה ואת הפחד של ההורים. אנחנו הולכים ביחד יד ביד. ישנם ילדים שמתקדמים ומפתיעים את כולם, ישנם כאלו שלא

אבל הם כולם מדהימים ונכנסים לליבי. מאחלת לכם שהוא יצליח להתקדם ושתצליחו לקבל אותו כמו שהוא, כי זה לא מובן מאלייו.
ונכון... אף אחד לא מבטיח לנו כלום, גם אם מדובר בתרומה של בחורה צעירה ומושלמת.

למעלה