זווית ראייה

זווית ראייה

אם אתה יכול להביט, ראה. אם אתה יכול לראות, התבונן.
- ז'וזה סאראמאגו

"זווית הראייה משנה הכל, לעיתים קובעת ומחדדת.
כשאתה צופה בדברים בעיון ומקרוב, המיקום של ההתבוננות קובע. המיקום נותן לנו פרספקטיבה נוספת. אם אתה מצליח להסתכל דרך קליידוסקופ המראות הנגלים יכולים להוות עולם חדש ומיוחד, צבעוני ומרהיב, הנתונים מתחדדים להם באור בוהק...
כשבוחנים לדוגמה בוץ מקרוב, המרקם שלו מקבל איכות שונה לחלוטין.

מיהרתי לעבודה, כמו תמיד, עמוסה בתיקים, דוחות, שקיות, תיק גדול על הכתף, פלאפון ביד אחת, עיתון מתחת לבית השחי, מחשבת נתונים בראש, מהרהרת איזו שיחה ראשונה צריכה לערוך כשאגיע למשרד, עורכת חישוב מהיר וצפי ליום המפציע... ומחפשת את המכונית. בזמן האחרון זה קורה לא פעם, לא מוצאת אותה בבוקר, הערמומית משחקת איתי מחבואים בדיוק בדקות שאין לי זמן לזה – בדקות הקריטיות! אני מוצאת את עצמי מידי פעם קוראת לה מרחוק , קוראת לה בכינויי חיבה, בתקווה שכולם יחשבו שזו בת משפחה שאני מחפשת אחריה, קוקיל'ה איפה את?? בובונה אייך?? היא, כמו להכעיס משתתקת, אני יודעת בבהירות שהיא מוציאה לי לשון או צופר או משהו דומה... אני מטפסת על ספסל לצפות מגבוה ולראות את החרטום שלה והיא נחבאת לה פתאום בביישנות לא אופיינית ובלתי מוסברת מאחורי ג'יפ גדול. אני עומדת בשקט מאחורי עץ גדול והחתול הג'ינג'י משתף פעולה וקופץ מאחת המכוניות בשדרה מסיט את זווית הראיה. אני מחדדת את עדשת עין המצלמה שלי, והערפילים של הבוקר מעכירים את הזגוגית כמו עוזרים לה להיטשטש...אני מתעקשת...למצוא אותה – ברוב המקרים ההתעקשות משתלמת!
הלכתי במרץ ובמהירות במעגלים פונה בזוויות חדות. ככל שהזמן התקצר הזוויות נהיו חדות יותר, בעייתיות יותר ומסוכנות יותר ואז באחד הסיבובים... פגשתי את הירוק של הגבעול מקרוב, מציץ לי בלבן של העין.
שכבתי על הקרקע, מסתכלת על הדשא ...בירוק של הגבעול. במרקם של הבוץ האפור, חום שחור, מציינת לעצמי ביכולת אבחון בלתי רגילה, שיש יובש קל בקצה הגבעול ושהוא הופך לצהבהב..
הרגע של המפגש עם הבוץ או עם האדמה או עם המדרכה או חתיכת האספלט הוא תמיד רב כיווני, דו משמעי וחד ובוהק.
איה!!!!!!!
כמה דקות של שקט כאילו כל העולם עצר מלכת, הדרור והבולבול שעל העץ כמו הפסיקו לנשום לשנייה חולפת, החתול הג'ינג'י נעצר במקום מפספס עכבר קטן שרץ להתחבא, והצופרים של המכוניות הפסיקו להשתעל.
איייייייה!!!!!!
המפגש עם האדמה היה עוצמתי, כואב, רעשני ומגוחך.. הכל התפזר בבליל של צבעים, קולות, מראות וכאב חד.
איההההה! הרגשתי איך הברך פוגשת באספלט ומשמיעה קולות פצפוץ עדינים והגבעול שמציץ לי בלבן של העין מתכופף בשפלות רוח.
שני אנשים צעירים הגיעו למקום המפגש הבלתי מתוכנן במהירות, גבר צעיר עדין ודהוי ניגש אלי בבהילות מעניק לי את תחושת חוסר הנוחות שלו מהמחזה שהיה עד לו, לצדו נעמדה בחורה צעירה, שסיימה זה עכשיו את ריצת הבוקר שלה...
איהההה!!!
גברתי לעזור לך? פנה אלי הבחור
לא! יריתי, אני בודקת את הירוק של הגבעול...ובבדיקות מיקרוסקופיות כאלה אני לא זקוקה לשותפים – תודה לך. עניתי
גברתי בואי נקום יחד פנתה אלי הבחורה
מה הכוונה ביחד? שאלתי
גברתי, בואי תני לי יד המשיך הבחור הדהוי. אני אעזור לך, אסור לשכב ככה.
מה הכוונה ככה? (אייייההההה!) צעקתי, מי אמר שאסור לשכב ככה? המשכתי, אני עושה ניסויי שטח בשכיבות שמיכה על דשאים, מדרכות וחללים פתוחים. סיננתי לי ולו ולכל העולם..
גברת הוא מלמל בעצבנות...
שקט כבר! צעקתי על העלה הנידף והמסכן, הבנתי שאם אני נותנת לו יד, גם הוא תוך דקות ספורות שוכב לצידי מתבוסס בבוץ והמחזה שעלה בי היה מגוחך עד כדי גועל.
לך מכאן! סיננתי מבין שיניי אני לא זקוקה לעזרה, תודה – יריתי
העלה התפוגג במהירות.
האצנית לא הרפתה, בואי גברתי לא טוב לשכב על האדמה המלוכלכת תני לי יד ונקום יחד,
יחד? אני כנראה מפספסת משהו, הסתכלתי על מעטפת הבוץ שעוטפת אותי לחיפושית הזבל המציצה אלי בחוסר שביעות רצון, פלשתי לאזור שלה...לא הבנתי את פשר היחד המעצבן הזה..
איייההההה!
הרמתי ראשי לבחורה הצעירה, הכוונות טובות זה ברור, אבל איך אפשר להפסיק להסתכל לירוק של הגבעול בעיניים? איך? אם הייתי מוצאת את היד, אולי הייתי מושיטה אותה, לא זכרתי היכן היא מונחת והברך כאבה מאד..
יקירתי, עניתי, אם הייתי מוצאת את היד הייתי מושיטה לך אותה, אבל ...
הצעירונת לא התבלבלה מיששה ומצאה את היד והחזיקה בה,
אייהההההההההה!
בואי, תני לי יד ונקום יחד הוסיפה
עוד פעם אחת אני שומעת את "תני לי יד" אני מכניסה אגרוף בדיוק בפינה השמאלית מעל הגבה , אייייההההה
למה לקום עניתי? אני טוב לי כאן למטה מהזווית הזו אני רואה מה צריך לשפר בגינה אילו עבודת גיזום צריך לעשות, מה צריך לנכש ומה כדאי לזרוע...
גברתי אולי קיבלת מכה בראש? את חייבת לקום ירתה הבחורה בציווי ברור.
לא וותרנית זו, אני מעריכה אנשים כאלה ומזהה אותם מכל זווית...
תקשיבי, המשכתי לירות, אני טוב לי כאן לנוח לפני תחילת היום אני אקום מאוחר יותר, כשיבוא לי מלמלתי
מתי זה יהיה המאוחר יותר שלך? שאלה הצעירונת
כשאני אחליט שזה המאוחר, מה את מתערבת? אני לא יכולה לסבול מתערבים, מתערבבים ואלה שמחליטים עבורי ו... איהההההההה לא סובלת אותם בכלל!
אני באמת לא מתערבת אני רק רוצה לבדוק שהראש בסדר...
אין לי ראש, תודה, עניתי
אז מה זה החלק הזה ובלי היסוס נגעה לי בחלק שמחובר לצוואר מה שקרוי אצל רוב האנשים ראש
חצופה האצנית, לא לוקחת בחשבון שהיא מסתכנת... מי נוגע לי ככה סתם באמצע היום בראש??
זה? עניתי, ממששת את ראשי. זה אגרטל מנחושת יצוקה. את הכרזנטמות השארתי בבית גיחכתי לי, סיטואציה נפלאה לגחך בה.
אין תשובה - שקט.... אחד אפס לטובתי.
אז אולי נקום בכל זאת, את מבוגרת, מבוגרים לא יכולים להישאר על המדרכה ככה סתם לאורך זמן, נכון? הוסיפה האצנית הטרחנית...
חכמה הצעירונת ידעה בדיוק על איזו נקודה ללחוץ... אני? מבוגרת?? אני אראה לה מה מבוגרת יכולה לעשות וללא שום היסוס, כאב או מיחוש, כמו גייזר זקן אך משופר הרמתי סילון ענקי למעלה והתרוממתי בנשיפת הרים עצומה!
איהההההההההההה איהההההההההה
הברך השמיעה קולות נהי בלתי ברורים, הכנסתי ושאפתי אוויר ...ספרתי עד 895 וחצי ויריתי לכיוונה:
את מנדנדת את יודעת? אני מודה לך על הדאגה אבל הוזמנתי ע"י העירייה לבדוק את הירוק של הגבעול ולשם כך אין ברירה צריך לשכב על האדמה ולבדוק את זווית הראיה...
הצעירונת החביבה חייכה בטוב לב, אני לא יכולה לסבול את המתיקות הזו על הבוקר, היא הנהנה בעדינות והמשיכה, את גרה קרוב צריכה עזרה להגיע הביתה?
מלמלתי את כל מילות התודה האפשריות, את חשיבות הביחד והעזרה לזולת וצלעתי לי לביתי מגדפת בשקט את כל לקסיקון הקללות שאני מכירה.
האיחור היה עצום, השעון תיקתק בקול צורמני 'מאחרת', 'מאחרת', טיק טק טיק טק, הבגדים הוחלפו חלק נזרקו, המקום חוטא ויצאתי שוב שועטת במרץ לחפש את זרובבלה, הפושעת שמהבוקר משחקת איתי מחבואים. אחרי כמה צעדים מצאתיה בפינה של הרחוב, התקדמתי בשקט כמו פנתר שחור שמצא את השלל שלו, הגעתי מאחור. נעצרתי, הכנסתי הרבה אוויר לריאות והכנסתי לה עם הרגל פליק פלאק לאחור שלא היה מבייש את פלה pele ...השחק ההוא....
איההההההההההההההההההההה! שכחתי את הברך....
נכנסתי למכונית והנעתי אותה. רשמתי לפני שיש לדווח שהגבעול הירוק מצהיב בקצה.... זווית הראיה מאד משמעותית בהתנהלות החיים היא זו שצובעת את המרקם, קובעת את הטון, הגוון והקול...."
.c כל הזכויות שמורות
רק טוב!!!

שאני אבין....

לי כואבת הברך, אני שוכבת במיטה ואתם לקחתם חופשה?? יופי באמת!
גרררררר איפה כולם?? לקווווווווום

שתהיה שבת נעימה ושלווה לכווולם
רק טוב!!!

ניקו 45

New member
לפעמים הבנאדם צריך

את המוד הנכון והראוי לשבת ולקרוא מחזה הכתוב במיוחד עבורי .
אויייייייייי כמה שאני אוהב את המחזות , אירועים כגון זה .... אוייייייייי מת על טרגדיות כאלו .

רק לך יוכלים לקרות ניסים שכאלה . באם הייתי נוכח במקום אזי :
א. הייתי מצלם ומצלם ומצלם ...
ב. לא הייתי מציע לך עזרה

אהבתי מאוד ובשמחה אקרא עוד מחזות כגון זה .

איפה המחבת שלי??

אז זה מצחיק לך הא??? אתה היית מצלם הא??? ולא היית מגיש עזרה... נו נו (רושמת לפני)גרררררררר גברים איףףףףף ועוד כאלה שנחשבים חברים
אללי לי שוד ושבר, המתן בסבלנות המחבת יוצאת מהמגירה חחחחחחחחחחחחחחח

שמחה שאהבת לך חן חן
גם אני אותך

רק טוב!!!

ניקולהההההה מצאתי!

סיר מיוחד, לא מצאתי את המחבת
אבל הסיר פי אלף יותר טוב נה ננני נננה נה

רק טוב!!

למעלה