סינדר /2015

סינדר /2015

מאריסה מאייר .
מאנגלית :יעל אכמון
בהוצאת כנרת זמורה ביתן /2015.
ממליצה לנוער המתבגר,ולכול אוהבי המדע הבדיוני העוסק באנדרוידים וקיבורגים ..
כריכת הספר "סינדר",שלמאריסה מאייר,משכה אותי להכיר ולקרוא את הספר.המסע היה מענין סוחף ומרתק .
סינדר לין,בת השש עשרה ידעה שהיא קיברוגית,חלקי גופה היו עשויים ממתכות.מחוברת לרשת ורואה צגים .צגים המראים את תגובות הגוף באירועים שונים,מצגות :המזהירות,המתריעות,המעבירות מידע."אור אדום חדר דרך עפעפיה.תצוגת הרשתית שלה השתוללה ",
מכונאית ידועה היתה באזורה ,ובת חסותה של משפחה .האב שרכש אותה איננו, במשפחה נשארו האם אדרי,ושתי בנותיה פיאוני ופרל.כמכונאית חיה הקיבורגית שלנו את חייה,היתה לה אנדרואידית נחמדה בשם איקו שליוותה אותה בעבודתה והחיים זרמו .
עד ליום שמחלת הקדחת הכחולה החלה לתת את סימניה באזור,הפכה למגפה נוראית שגבתה חיים של אנשים רבים .
תרופה היו חייבים לנסות למצוא ובשפני נסיון היה צורך ,עליהם אי אפשר היה לותר .
בניו-בייג'ין מקום ההתרחשות חי לו הנסיך קאי,אביו עמד למות מהמחלה ,והנסיך חייב היה לרשת את מקומו .
את דרך השלום חיפש האב כול חייו,ועל בנו המלך העתידי היה להמשיך את צוואתו. עמוד 98 "אבא שלי ניסה לכונן ברית עם המלכה לונה ....היא זאת שסירבה תמיד."
מספר מעגלים בסיפור ובכול מעגל תחנות נוספות,המשתלבות בנתיבים לאורך ולרוחב האירועים בסיפור .להלן המעגלים
חייה של האנדוראידית סינדר לאורך נקודות זמן .חייה כמכונאית,מפגשים מרגשים עם הנסיך,חשבון נפש,לגבי משפחת החסות,חיבוטים והרהורים בדרכי חייה,השגיה,חלומותיה.המלחמה על האמת ,מערכת יחסים עם הרופא מחצר בית המלוכה ד"ר ארלנד,והשאיפה לחיות חיים משלה חופשים ושקטים .
בן המלך אישיותו ,הקרב האישי המילולי המר עם מלכת הלבנה,"התוכנית שלי היא לא להתחתן איתה.לעזאזל עם הדיפלומטיה"עמוד 99
מלכת הלבנה המרושעת ,שמפילה את חיתתה על בני מינה .דורשת,חותרת,נלחמת להשפיע גם על בני האנוש בכוח קסמה המהפנט.וכול מאמציה מתמקדים בנישואיה לנסיך ובהשגת שליטה . .
המגפה שהלמה בעם וגרמה נזקים בנפש וברכוש ,ובאוירת בהמקום .
לסיכום :בני אנוש, בני הלבנה "לא כול בני הלבנה נכנעים בקלות לשטיפת מוח של שביעות רצון חסר בינה ,ורבים סיכנו את חייהם ונמלטו מהלבנה כדי לחיות כאן." עמוד 148.
מלכת הלבנה ,אנדרואידים, קיבורגים ,אמגושים .
נפגשים,מתנגשים,חותרים למגע,מתקרבים מתרחקים
בספר המתח "סינדר" שסוד חייה ותפקידה החיוני ,התגלה לה רק לאחר תלאות וסבל..
ממליצה

למעלה