המדריך של צ'רלי ג'ו ג'קסון

המדריך של צ'רלי ג'ו ג'קסון

מאת :טומי גרינוולד
איורים ג. פ. קוברט
בהוצאת ידיעות ספרים הכורסא הוצא לאור /2014 .

"כול ספר שאנו קוראים מעשיר את ליבנו
כול מילה שנכתוב היא מתנה של כולנו
בהרים, בעמקים ,שימעו אותנו שרים
הידע הוא כוח ,נרכוש עוד ועוד
לומדים לאהוב ואוהבים ללמוד."

הנה לפניכם חלק משיר ששרו במחנה קראספר .
כן קראתם נכון יש קיטנות מדעיות, קיטנות שחיה וספורט ,קיטנות אנגלית ,אבל בספר הפעם ,העלילה מתרחשת בקיטנת קראספר .ממש לטעמי

..ואפילו הביתנים נקרים על שם סופרים .ציטוט
"לבקתה שלנו שהכילה שמונה ילדים ,קראו ביקתת רואלד דאל .
{כול הבקתות היו קרויות על שם סופרים מפורסמים ,אגב . עמוד 22 .אני שמחתי שלא שמו אותי בבקתת מארק טווין .הוא ואני לא מסתדרים מאז שיום ההולדת השישי שלי נהרס כשאבא שלי נתן לי רק את כול ספרי מארק טווין כמתנה .עד היום אני מצטמרר כשאני חושב על זה }
"

חלק ב' -המדריך של צ'רלי ג'ו ג'קסון

וזהו גיבור העלילה, צ'רלי ג'ו ג'קסון .והנער הזה מכריז בקולי קולות , לקרוא ספר הוא ממש לא מתלהב .
ודאי תשאלו,כיצד קרה שדוקא הוא נרשם לקיטנה. ובכן צרלי מספר: "לרגע איבדתי את השפיות,החלטתי לשמח את ההורים שלי והסכמתי לבלות שלושה שבועות ,בקייטנה לימודית בשם "קייטנת קראספר".
עמוד 7 .
בהגיעו לקיטנה,כנראה קיבל כאבי בטן. לבטל את בואו לא ביטל, אבל מחשבה מאתגרת קיננה בו,להשפיע על החנונים- הנערים והנערות הקוראים ואוהבי המילה והכתיבה להיות כמוהו .כמו שצ'רלי סיכם בסיום הקיטנה .
"אבל כשהגעתי לכאן ,אמרתי לעצמי שאני צריך להפוך אתכם ליותר כמוני." עמוד 204 .

חלק ג' ואחרון

ומסתבר שזה לא כול כך הלך לו.
בקיטנה זהו את הפוטנצאל של צ'רלי למעשה צ'רלי היה ילד נבון , ובעזרת מחשבה פדגוגית והרבה ליטוף, ידעו איך לקלף ממנו את ההתנגדות .לבסוף אף קיבל את פרס קראספר על ערכיות יושרה והבנה .
אבל עד קבלת פרס הקיטנה עברו שלושה שבועות של אירועים שונים
ולכן ממליצה לקרוא על מה שששם אירע ..וגם על תוכנית העבודה ודרך ההפעלה,על זוגות שקמו,תחרויות שנוצחו וניצחו,מרידות שערכו,ותגובות ההנהלה.על יחסים בינאישיים ,עלבונות וכעסים סיפוק והנאה מחשבות והרהורים .
וצ'רלי ג'ו ג'קסון אחד שעבר תהפוכות .
ז כן , אני מודה .עם תחילת השבוע השני התחלתי להרגיש שאולי אני קצת שייך למחנה קראספר .אבל יש הבדל בין להרגיש שאתה שייך לבאמת להייות שייך ." עמוד 85.
משתתפים עוד
ד"ר מאלסטרום מנהל הקיטנה,גברת דומרקה הנהדרת בין שאר התפקידים היתה אחראית על העיתון. דיוון המדריך, קבוצת הקייטנה חלק מהם ,קייט פרידמן ,נארים רמדל ,ג'ייק כץ ,גורג פידלמן , וכן זואי החברה האהובה על צ'רלי
שעימה התכתב.
מאוד ממליצה. ורק שתדעו לגבי הקיטנה בשנה הבאה ,צרלי ג'ו כבר אליה מתכונן.

נכון

בהחלט מסכימה אשלינג , ואילו היה, היינו מצטרפות ו'ביתן' על שם סופר עם כול שאר חברי הפורום בוחרות ..
קיטנות ...

למעלה