דלת שלא נסגרת כמו שצריך

cupidil

New member
דלת שלא נסגרת כמו שצריך

שלום,
יש לי דלת שכדי לסגור אותה, צריך לטרוק או ללחוץ חזק כדי שהלשונית תכנס למקומה. בעבר הדלת הייתה תקינה, נראה שזה התחיל באופן הדרגתי לפני כמה שנים. הצירים של הדלת מהודקים עד הסוף.
כפתרון זמני הסרתי את הגומי שמצפה את המשקוף. זה פתר את הבעיה כמעט לגמרי. מצד שני האיטום של הדלת נפגע ועדיין צריך לוודא שהדלת סגורה כמו שצריך והלשונית נכנסה למשקוף
האם כדאי לשייף או לנסר כמה מילימטרים מהמתכת במשקוף, כדי שיהיה יותר מקום ללשונית?
צירפתי תמונה של המשקוף עם הגומי ושל המקום שחשבתי לשייף.

תודה רבה!

איזה צירים יש שם ?
אם המסגרת לא התעוותה מסיבה כל שהיא, הבעיה בצירים שצריך לכוון.

enigo

New member
בצירים כאלו הכיוון הוא על ידי הברגה פנימה

והחוצה.
איפה הדלת נוגעת במשקוף, בחלק העליון או התחתון?

cupidil

New member
הברגתי את הצירים

את הצירים שמחוברים לדלת הברגתי עד הסוף. הצירים שמחוברים למשקוף לא מוברגים עד הסוף (בתמונה שצירפתי קודם). לא ברור לי איך להבריג את הצירים שמחוברים למשקוף כי הלייסט של המשקוף צמוד אליהם ואי אפשר לסובב אותם.
לא הבנתי את השאלה לגבי איפה הדלת נוגעת במשקוף למעלה או למטה. הדלת צמודה לצד של המשקוף.

תודה על העזרה

enigo

New member
לא תמיד צריך להבריג אותם עד הסוף

בצד שאין בו צירים, הדלת נוגעת בחלק הרחב של המשקוף לכל אורכו? מלמעלה עד למטה?

רשר

Well-known member
מנהל
נסה לצלם את הדלת סגורה לכל הגובה ב 4 הצדדים

פנים וחוץ
תן לכל תמונה שם שמסביר את מיקומה
בעקרון יש 2 בעיות עקריות
1 כיוון דלת עם צירי ה"פיפ" - תיקון קל ומהיר
2 דלת מתעקמת בשינויי יובש וחום - לפעמים לא נותרת ברירה וצריך להרחיב את הפתחים של הלשונות במשקוף

cupidil

New member
המרווח מהמשקוף נראה דומה, אולי קצת גדול ליד הידית

בצד של הידית, אולי המרווח באיזור הידית קצת יותר גדול מהמרווח למעלה ולמטה באותו משקוף. אני לא בטוח. איך אפשר לכוון את הצירים שמחוברים למשקוף? אי אפשר לסובב אותם בלי לפרק את הלייסט של המשקוף

cupidil

New member
החלפתי עם דלת של חדר אחר

החלפתי את הדלת הבעייתית עם דלת של חדר אחר. הדלת הבעייתית לא נסגרת גם עם המשקוף של החדר השני. מצד שני הדלת של החדר השני נסגרת היטב עם המשקוף הראשון, אבל משתפשפת קצת בסגירה. האם זה אומר שהדלת התעוותה? מה אפשר לעשות? להרחיב את החור של הלשונית עם מסורית?

תודה

אתה לא בכיוון....
אם אתה לא מצליח להבין את הכיוון של הצירים, ולעניות דעתי זה אמור להיות פשוט, וגם אם לא, ניסוי וטעייה אמור לתת לך כיוון מה לפתוח ומה לסגור בצירים עצמם.
בקש עזרה מאיש מקצוע.
&nbsp

cupidil

New member
אפשר לקבל בבקשה הסבר?

שלום, אני יודע איך לכוון את הצירים שעל הדלת. את הצירים שמחוברים למשקוף אי אפשר לסובב בגלל הלייסט של המשקוף (מצרף צילום). אבל כשהרכבתי את הדלת על המשקוף השני היא עדיין לא נסגרה, ואילו הדלת השניה נסגרה על המשקוף הראשון. אם אני לא יודע משהו אני מעדיף ללמוד ולא להזמין איש מקצוע לדברים שעל פניו אמורים להיות פשוטים
תודה

למעלה