לוחץ סופיות, לוחץ נעל כבל

YoniGot

New member
לוחץ סופיות, לוחץ נעל כבל

מה ההבדל בניהם? אפשר "לוחץ" אחד גם לסופיות וגם לנעלי כבל?
אשמח לקבל הסבר ולהחכים....
ועוד דבר: למה צריך כ"כ הרבה סוגי צורות? - משושה, מרובע ,טרפז.. למה זה משנה?
תודה.

רשר

Well-known member
מנהל
לוחץ נעלי כבל/סופיות מתוכנן ללחוץ נכון את הנעל והחוט המתאים

לכן יש מגוון צורות גדלים ומחירים,
משושה במקור מיועד לחוטי אלומיניום (שלא ישברו בלחיצה) אך מתאים גם לנחושת,
מרובע מאפשר הכנסת עד 3 חוטים למהדק של מא"ז,
טרפז הנו חצי משושה לקוטר ביניים,
לשימוש יומי לסופיות ונעלים עד 10 ממ"ר מספיק פלייר שפיץ
שים לב לבידוד הידיות כי יש דגמים ללא בידוד המיועדים ללחוץ תכשיטים וחוטי דייג, יש גם דגם עם ידיות אלומיניום לדייגים שלוחץ די טוב חשמל ממגיע עם חוט קשירה לחגורה,
https://issuu.com/canyonfleet/docs/knipex-catalogue_07_en_1_

יש בחנויות בארץ רק לוחץ למידות קטנות https://he.aliexpress.com/item/PZ-0...nd-sleeves-terminal-crimping/32764136332.html
את הדגם הזה השחזתי בקצה לשפיץ כך שנכנס בין החוטים להידוק מופה

YoniGot

New member
רשר תודה על המידע!

לפי דבריך ומאוד חשוב עבורי: עד 10 ממ"ר לשמוש יומיומי פלייר שפיץ עם בדוד (יש לי כזה עד 1000V) עושה את העבודה.
ההדוק יהיה טוב לפחות באותה מידה כמו לוחץ.
אין הבדל בין לוחץ נעלי כבל ללוחץ סופיות (בניגוד למה שניסו להסביר לי בחנויות שיש הבדל ולא הצלחתי להבין מהו וגם אמרו "לחיצה עפ פלייר שפיץ זו לא עבודה" כשרציתי ללחוץ נעל כבל למוליך הארקה 10 ממ"ר).

הבנתי אותך נכון,רשר? ממש תודה ! תגובתך חשובה לי.

רשר

Well-known member
מנהל
עובדי החנויות בארץ לא ראו פלייר שפיץ עם אזורי לחיצה

פשוט בגלל שוק קטן אין יבוא ואני קונה בחו"ל, ולכן צודקים שלחיצה עם סתם פלייר לא טובה, (ולמרות זאת ראיתי השבוע בודק חח"י עומד מול לחיצת פטיש ומאשר אותה),
את הראשון מצאתי אצל "פליקסברוט" בחיפה לפני 30 שנה בארגז ה"יד 2" מבזק ורק לפני חודשיים נשברה הידית בלחיצה על 10 ממ"ר ולכן קניתי ברשת, כלי פשוט ונוח לעבודה שאצלי תמיד בפאוט'ש יחד עם קטר פטיש 100 גרם ושבדי זעיר עם לשון מושחזת לגדול,

YoniGot

New member
הבנתי, תודה

אשמח אם תוכל להמליץ לי על מכשיר מתאים ללחיצת סופיות/נ"כ עד 10 ממ"ר (עד 16 עדיף). בד"כ הכניסה לנעל כבל/סופית היא עגולה.
תודה !

למעלה