אני לא מבין למה במעבר מחד פאזי לתלת פאזי החשמלאי

Traveler7

New member
אני לא מבין למה במעבר מחד פאזי לתלת פאזי החשמלאי

מקבל 500 שקל
וחברת החשמל מקבלת 3000 שקל?
החשמלאי הרי עושה את כל העבודה הקשה, לא?
אז, איפה ההיגיון פה?
או שהכתבה הטעתה אותי ולא הבנתי נכון את המחירים?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4626439,00.html
לא נשמע לכם הגיוני שמי שעושה את העבודה הקשה צריך לקבל יותר, ומי שרק בא ובודק ועושה ביקורת צריך לקבל פחות?

כל כך הרבה שטויות בכתבה אחת. וגם שגיאות כתיב.

1. אף אחד היום לא עושה הגדלה לחד פאזי 40 אמפר כי זה פשוט לא כדאי. זה מוסיף לך בסה"כ 15 אמפר ועולה בח"ח בדיוק כמו הגדלה לתלת פאזי 3X25, שמוסיפה לך 50 אמפר.
2. כל הגדלה, גם לחד פאזי 40, מחייבת ביקורת ח"ח לכל הבית. כבר שנים שזה ככה. הכתבה מ-2015, אז ברור שה'מומחה' שמתראיין בה לא עשה הגדלות חיבור כבר כמה שנים טובות אם לא יותר.
3. ההמלצה של אתר 'המקצוענים' להחליף נתיכים למא"זים, היא המלצה מצויינת אם אנחנו בשנת 1980. אנחנו לא. נדיר מאוד למצוא היום דירת מגורים עם נתיכים.
4. בודק ח"ח שעורך את הביקורת הוא ממש לא חייב להיות מהנדס. ישנם בודקים רבים שהם לא מהנדסים.

ולשאלתו של פותח השרשור

אכן התשלום לחשמלאי גדול הרבה יותר בדר"כ מהתשלום לח"ח.
יש הרבה דברים שהחשמלאי עושה (מחירים שלי, אבל תבין את המגמה):
- החלפת לוח לתלת פאזי - 2500
- העברת ביקורת ח"ח - 1000
- החלפת קו הזנה מהמונה עד ללוח (במידה והמונה לא נמצא ליד הלוח) - 1000-2000 ש"ח
- תיקוני ליקויים כגון שיפור הארקה, השחלת מוליכי הארקה לתאורות ושקעים שאינם מוארקים, התקנת ניתוק אפס לתריסים חשמליים או וונטות, התקנת מפסק ביטחון לדוד על הגג, טיפול בקווי חשמל לא תקניים, החלפת אביזרים לא תקינים, איתור ותיקון תקלות בידוד, החלפת שקעים ותאורות שאינם מוגני מים בחדרי רחצה, התקנת שקעים במרפסות שאין בהם שקע, והרשימה עוד ארוכה. תיקונים כאלו (תלוי כמה יש) יכולים לנוע בין 1000 או 2000 שקל ולהגיע עד 10-12 אלף אם המצב ממש מחורבן.

בקיצור, התשלום לח"ח הוא בדר"כ הכסף הקטן.

למעלה