תרופת הפלא

2nd me

New member
תרופת הפלא

אני מניחה שרובכן שמעתן על סדרת הקומיקס X-Men. סדרת הסרטים של מארוול גרפה מליונים ופנתה אל הקהל הרחב, זה שלא קורא קומיקס

יחד עם זאת, אני לא יודעת כמה מכן מכירות את התיאוריות לגבי ההשוואה בין הקהילה הגאה ואקס-מן. אקס-מן מדבר על חבורת מוטנטים, אנשים שיש להם תכונות על-אנושיות מגוונות. חלקם נרפאים מעצמם, חלקם שולטים בכוחות הטבע, חלקם קוראים מחשבות, חלקם יכולים להחליף צורה צבע ומראה.
בסרטים העולם מתנכל להם, והם נשארים מנוכרים ומנודים מהחברה. וככה מתחילה ההשוואה, כשמי שמחפש מוצא נקודות דמיון בקלות. לדוגמה:
- חלק מהם "עוברים" כנורמטיבים (לא רואים עליהם את המוטציה) בעוד שאחרים לא.
- המוטנטים לא נולדים עם היכולות האלה, אבל הן מופיעות לרוב בתחילת גיל ההתבגרות (חלקם בגילאים מוקדמים יותר, וחלקם ממש בתיכון).
- את רובם לא מקבלים, כאשר ברצף ההסטורי של הסרטים רואים איך המדיניות של החברה ההטרו משתנה כלפיהם. בעלילה משולבת הרבה פוליטיקה כלפיהם כ"אנשים מוטנטים", גם אם הם לא מכירים זה את זה, הגישה של ארה"ב ושל הנשיא כלפיהם היא תמיד כגוף אחד.
- בסרטים עצמם, רבים מהם מדברים על כך שאנשים רגילים לא מבינים אותם, שהם יכולים לקבל תחושת הזדהות רק ממוטנטים אחרים. הרבה ממערכות היחסים שלהם הן אחד עם השני, ופחות עם אנשים מחוץ לקהילה.
- אהה, כן. הם יוצרים קהילה. פרופסור איקס מזמין את כולם לגור איתו, פותח בית ספר-פנימיה, והם חיים ביחד על פי קודים חברתיים שהם מתאימים לעצמם.

עוד על ההשוואה במאמר חמוד (באנגלית) -
http://www.vulture.com/2016/08/chris-claremont-on-the-x-men-queer-subtext.html

קו דמיון נוסף שהיה עבורי נוגע ללב הוא שבאחד הסרטים העלילה המרכזית היא סביב פיתוח "תרופת פלא" על ידי גורמים ממשלתיים, שמאפשרת לכל מוטנט לבחור אם לרפא את עצמו. זה סרט מעניין, במיוחד אם בוחנות אותו מההשקפה הקווירית, ועולות בו כל מיני שאלות על חופש הבחירה ועל אינטרסים גלויים וחבויים של הממשלה.
אבל ברמה האישית, הוא מעלה שאלה מאוד ישירה שאני מניחה שהעסיקה לפחות חלק מכן בשלב מסוים בחיים.

לו הייתה "תרופת פלא" להומוסקסואליות.
לו היה ניתן לקבל זריקה או כדורים שמנתבים את המשיכה שלכן מנשים לגברים - הייתן לוקחות אותה?

מצרפת לכן קישור לקטע מהמם מתוך הסרט X-men: the last stand בו הבן המוטנט של מפתח התרופה מגיע לקבל אותה במעבדה.
https://www.youtube.com/watch?v=YBT4-P4o25o

תרופת פלא

האמת היא שאני לא מכירה את הסדרות שציינת.
אני כן זוכרת את עצמי כילדה צופה בגרסא המצוירת של באטמן/סופרמן, אבל לא מעבר.
&nbsp
כאחת שסבלה מהצקות/בדידות חברתית באופן כללי (מכל מני סיבות כמו למשל היותי החננה שבסביבה), האם הייתי לוקחת תרופת פלא כדי לעבור צד/לאהוב גברים במקום נשים?
אני חושבת שלא.
הסביבה/חברה/במיוחד ילדים יכולים להיות רעים במיוחד ולגרום לך לרצות להתבודד/להרגיש לא שייכת.
&nbsp
כך שאין טעם לקחת תרופת פלא/לרצות לשנות את עצמך לדעתי.
צריך לזכור לאהוב את עצמך בכל מקרה, לזכור במה את טובה, להקיף את עצמך באנשים שאוהבים אותך, לעשות מה שאת אוהבת וכו'.
&nbsp
מקווה שהובנתי.

&nbsp

למעלה