חיבוקים וקיטורים לסוף שבוע

מיקה 00

New member
אני פשוט שונאת את עצמי בזמן היוא"בים...

הבטחתי לעצמי ואפילו עשיתי הסכם עם חברה שלי שגם בשלבי כניסה להריון להפסיק לעשות בדיקות וזה אחרי שאתמול ביוא"ב 7 עשיתי בדיקת ביוץ כבדיקת הריון שיצאה כמעט ללא פס כלום אשכרה עם פס אחד בלבד....כמובן שלא עמדתי בהבטחה שלי ועשיתי לפני חצי שעה ביוא"ב 8 עוד בדיקת ביוץ שיצאה עם פס חלשלש.... וזה אחרי שהייתה לי תחושה וודאית שהחודש אני בהריון סוג של תחושה פנמית מאוד מאוד חזרה.. אני פשוט בזה לעצמי....אני לא מוכנה להמשיך ככה... עכשיו ברור לי שכל עוד אני אדע את יום הביוץ שלי אני לא אוכל למנוע מעצמי לא לבדוק כי זה חזק ממני... מצד שלי אם לא אבדוק ביוץ על ידי בדיקות ביוץ גם אם נחליט לשכב יום כן יום לא עדין לא אדע מתי אני בייצתי ואם בייצתי בכלל...וגם זה נורא מעייף במשך 3 שבועות יום כן יום לא... מה לעשות?!!!

את שואלת מה לעשות, אז התשובה שלי היא להניח לזה קצת

מצד שני את אומרת שזה חזק ממך.
אני לא יודעת איך להסביר במילים את מה שקורה איתי... אני מן הסתם במתח ובהתרגשות ובציפייה ביוא"בים אבל אולי קצת יותר נינוחה ו/או רגועה שמה שיהיה יהיה, אם נקלטנו ביום הביוץ, אני אדע את זה וזה לא משנה אם אדע ביוא"ב 8 (שזה ממש מוקדם) או ביוא"ב 15-16 (שזה אחרי איחור של יום יומיים).
לא יעזור לי לדעת מוקדם יותר ואפילו להיפך, זה רק מכניס לסטרס כמו שאת רואה את עצמך עכשיו.....
לדעתי זה מיותר. אני משתדלת להמשיך להתעסק ביום יום שלי ובמחויבויות שלי, גם ככה כשזה יצליח וכשניקלט, יהיו לי 9 חודשים להתעסק בזה.....

מקווה שתיקחי את דבריי בצורה טובה, נאמרו מכוונה טובה ולא כהתרסה

בהצלחה ומקווה בשבילך שלמרות שלא ראית הבוקר, זה כן החודש המוצלח!!

מיקה 00

New member
היי

חלילה אני מקבלת את דבריך באהבה....כנראה כל אחת באמת שונה... אני רגועה רק בימים הראשונים של היואבים...אחרי כמה ימים אני מתחילה להרגיש שאני רוצה לדעת כן או לא שחור או לבן לא אוהבת לקוות לשווא אני מניחה כי מבחינתי אז האכזבה יותר גדולה...קשה לי לא לבדוק ...בכל זאת זאת תוצאה שיכולה לשנות את חיי ולגרום לי ולבעלי את השמחה הכי גדולה או האכזבה הכי גדולה...זה לא אם התקבלתי ללימודים...זאת תשובה משנה חיים(תרתי משמע) :)

את מציגה את זה בצורה כזאת שכאילו אני לא מבינה כמה זה חשוב

אני כמובן מבינה. ואני כמובן רוצה את זה כמו שלא רציתי שום דבר אחר, וברור לי שזה לא עומד בקנה אחד עם קבלה ללימודים.
פשוט הלחץ לא יעזור, האטרף סביב זה לא יעזור, תחשבי שביוא"ב 8 (או לא ממש חשוב מתי) התשובה אם כן או לא כבר נקבעה, אין לך מה לשחק עם זה ולהתלבט ולהיות מוטרפת, כשתראי את החיובי, אז תהיי בטירןף שלך ובהתרגשות....
זו פשוט הגישה שלי.. רק משתפת אותך כי שאלת מה לעשות...
אני מציעה לך לא לבדוק ולא לחפש סימנים וכו'... פשוט לעבור את הימים האלה באופן הכי רגיל שאת מסוגלת, אולי תקבעו בילויים דווקא על ימים כאלה... לא יודעת..

בהצלחה :)

מיקה 00

New member
אין לחץ ואין אטרף

אני פשוט לא אוהבת להשלות את עצמי ומעדיפה לדעת כמה שיורת מוקדם....אני פשוט קצת עצובה כי ציפתי ביואב 8 לראות קווים יפים בבדיקת ביוץ

שטותי3

New member
בדיקת ביוץ היא לא בדיקת הריון!

אין שום סיבה שתראי ביוא"ב 8 קווים יפים בבדיקת ביוץ.
בטח לא סיבה שקשורה להיריון.
ואם כן תראי אותם זה מסיבה אחרת לגמרי.
בטח שאל תקחי את זה כמדד וכמשהו לצפות לו ולהתלות בו.

שטותי3

New member
את טועה ומטעה

יכול להיות שבמקרה שלך או במקרים ספציפים אחרים בדיקת ביוץ הראתה תשובה חיובית (במקרה) בסמוך גם להתרחשות הריון.
אך עדיין זה ממש לא קשור להריון. בדיקת ביוץ בודקת אך ורק הורמון LH ואין שום קשר לעלייה או ירידה של פרוגסטרון.
הסיבה היחידה שבדיקת ביוץ עלולה להראות חיובית כשיש הריון היא קשורה לכך שהורמון LH דומה מאוד להורמון HCG ולכן הבדיקה יכולה בטעות "לשגות" ולהראות חיובית כשהיא מזהה HCG שהופרש כתוצאה מההריון.
כמובן זה גם תלוי בהורמונים עצמם, בבדיקה המסוימת וברמת הרגישות שלה.
&nbsp
מה שבטוח שבוודאי אי אפשר לשלול הריון עפ"י בדיקת ביוץ שלילית.
ובשביל למנוע עוגמת נפש, גם לא הייתי סומכת על בדיקת ביוץ חיובית כאישור להריון (ראינו לא מעט תקוות מתנפצות פה בפורום בעקבות זה).
בדיקת ביוץ היא בדיקת ביוץ ובדיקת הריון היא בדיקת הריון.

מיקה 00

New member
אני לא טועה ולא מטעה

זה ממש לא "במקרה" כמו שאת טוענת.... ההורומונים של הביוץ ושל ההריון כמעט זהים.
&nbsp
אני קראתי הרבה ברשת ושאת אומרת שראית לא מעט תקוות מתנפצות זה בגלל שבנות לא יודעות להבדיל בין תשובה חיובית חיובית לבין כמעט חיובית... גם לי לפני מחזור יש פסים כהים וחזקים כזה כמו לפני ביוץ... אבל זה לא פוזיטיב אמיתי....
אם תראי לי מקרה של אישה בהריון (שוב עד חודש 3 בערך) שעשתה בדיקת ביוץ ויצאה לה שלילי אני אקח את דבריי בחזרה ואודה בטעותי

שטותי3

New member
אני, ביותר ממקרה אחד

הדיון הזה באמת מיותר ולכן לא אמשיך.
כל אחת יכולה לנסות לבדוק בכל דרך שבא לה ועושה לה טוב.
&nbsp
רק המלצה אחת חשובה - לכל מי שקוראת את השרשור - אל תתבלבלי! הריון בודקים עם בדיקת הריון (שתן או דם). אלו הבדיקות היחידות שבודקות את הורמון ההריון (HCG) ולכן רק הן רלוונטיות באופן מדעי. כמובן שבסטיק יכול להיות גם false negative ולכן הכי מדויקת היא בדיקת הדם הכמותית.

בהיריון הראשון כשכבר היתה לי בטן יפה

מצאתי בדיקת ביוץ באמבטיה ואמרתי יאללה, ננסה לראות אם זה באמת עובד.

נשאר פס אחד בלבד.

מציעה לך לקנות בדיקות היריון אם זה מאוד חשוב לך.
בדיקת ביוץ היא בדיקת ביוץ. זהו.

מיקה 00

New member
אני חושבת שהסיבה שלא ראית פס זה בגלל השלב שהיית בהריון

הבנתי שמה שקורה שהפרוגסטרון שנמצא בגוף בתחילת ההריון אחרי כמה חודשים כבר לא נמצא ( אבל אולי אני טועה ומתבלבלת עם משהו אחר אם יש מישהי שיכולה לתקן אותי מעולה) ומה שגורם לפסים זה הפרוגסטרון למיטב הבנתי....
ממה שידוע לי בדיקות ביוץ יראו תוצאה חיובית שיש הריון

tinky86

New member
למיטב ידיעתי

הורמון ה beta HCG (שמזוהה בבדיקות הריון), דומה מאוד להורמון ה LH, ההבדל ביניהם זה במולקולה שמתווספת ל HCG. ולכן בדיקות הביוץ שמזהות את הורמון ה LH בשתן, יזהו גם את הורמון ה beta HCG. זה כמובן תלוי מאוד ברגישות הבדיקה.
אני לא יודעת אם זה לגמרי נכון, אבל זה ממידע שקראתי, ונשמע לי הגיוני.
פרוגסטרון עולה מאוד לאחר הביוץ בלי קשר להריון או לא.

מיקה 00

New member
נכון אבל רמת הפרוגסטרון לאחר ביוץ היא לא כמו בהריון

ולכן בדיקת ביוץ תראה חיובי אם יש הריון אבל לא לפני מחזור

tinky86

New member
איפה מצאת את המידע הזה?

דווקא בדיקת ביוץ לפעמים חיובית גם לפני מחזור. וזו הסיבה שלא מסתמכים עליה כבדיקת הריון (כי לפעמים ה LH עולה מעט לפני המחזור). לי אישית פעם אחת הייתה כמעט חיובית לפני מחזור ולא היה הריון.

מיקה 00

New member
המילה" כמעט " זה בדיוק ההבדל... גם לי יצא בערך כמה ימים

לפני מחזור לקבל תוצאה כמעט חיובית (כאלה שמקבלים יום לפני החיובי) בבדיקת הביוץ... שיש הריון זה לא כמעט זה חיובי חיובי

למעלה