ממ"ד כחדר שינה

n a m a s t e

New member
ממ"ד כחדר שינה

אשמח לקרוא את דעתכם לגבי הנושא:

אני חיה בדירת שני חדרים ישנה בתל אביב - חדר שינה + סלון.
חושבים על תמא 38 בבנין בו אני גרה - הריסה ובניה. לא אפשרי הגדלת הדירה ולכן זה אומר שחדר השינה יהיה חדר הממ"ד.

האם יש חסרונות לכך? יתרונות?
תודה מראש לכל תשובה.

לניז

New member
אצלנו הממ"ד הוא חדר שינה של הילדים

כי זה מה שיש.
צריך להקפיד שיהיה בידוד טוב. ומשקוף כפול להתקנת דלת נוספת רגילה.
הקושי היחידי זה לתלות דברים כי הקירות בטון

אודרי11

New member
חלון אחד בהחלט מספיק

אפשר לגור בממ"ד בלי שום בעייה...נכדתי גרה בחדר כזה, יש תריס רגיל בחלון , נוסף לזה שממתכת...ויש גם דלת רגילה.
סידרו לה יופי של חדר, אני לא רואה שום בעייה.

אפשרי, אבל חסרון לפחות מבחינתי

חדר עם כמה כיווני אוויר, כניסת אור רבה, אפשרות לראות נוף (אם יש, גם נוף עירוני יכול להיות יפה) --> עבורי זה ייתרון עצום. בממ"ד אלו לא יהיו (או יהיו באופן מוגבל).
לא סוף העולם. יכול להיות אפילו נוח מאד לגור בממ"ד. אבל זה אחרת ולמי ששאל על חסרונות כדאי לתת את המידע. זה הכל.

lab229

New member
מבחינת בטחון בשעת חירום אין צורך להוסיף

מלבד גודל חלון הממ"ד - 1 מטר רוחב ותריס רפפה החלון העצמו הוא פתיחה (וקיפ אם מוסיפים אפשרות זו או אם הקבלן נותן)

רצוי כמובן להתקין דלת פנימית רגילה .
עוד ענין הוא שגודל הממ"ד לפי התקנים יחסית (יש ממ"דים גדולים יותר מהמקובל אבל לרב קטן מיחסית ויש לברר מה גודלו המתוכנן) . לא ברור מה גודל חדר השינה כיום לעומת גודל הממ"ד אבל סיכוי טוב (אם מדובר בדירות ישנות )שיותר גדול.

לא ניתן להזיז את קירות הממ"ד בניגוד לקירות פנים שאינם תומכים

מרי פופ

New member
אין בעיה אם מאווררים את הממ"ד באופן סדיר

אצלי הגדול ישן מלפני חצי שנה בממ"ד.
יופי של חדר של 12 מ"ר ויש לו פרטיות בקומה נפרדת מאיתנו.

הממדי"ם שמוסיפים היום חייבים להיות לפחות 9 מ"ר, מה שאומר שהממ"ד חייב להיות חדר בבית ולא חדר ארונות או מזווה קטנים כמו שניתן היה לעשות לפני שנים.

מאוד מקובל בלא מעט בתים שאני מעצבת להוסיף ממ"ד כחדר שינה.
עשיתי זאת בהרחבה של בית פרטי ברמת חן, תכננתי ממ"ד ממש גדול עם פינת עבודה מחוץ לו, מבואת כניסה וחדר רחצה גדול וצמוד ולמעשה הוספנו לבית ממ"ד שהוא גם חלק מיחידת הורים מרווחת מאוד.

למעלה