אשמח לחוות דעת מהמעצבות הנפלאות

nataliena1

New member
אשמח לחוות דעת מהמעצבות הנפלאות

ומכל מי שמוכן לעזור..
קוראת אדוקה של הפורום כבר הרבה זמן - אך זאת הפעם הראשונה שאני משתתפת...
בכל אופן, זוג נשוי צעיר, ילדים בתוכנית, שוקלים לקנות דירה, מצ"ב תוכנית לא מפורטת במיוחד, אך בכל זאת, האם מישהי יכולה להסב את תשומת ליבי לבעיות מיוחדות בתוכנית, לשינויים שכדאי לדרוש? אגב, זה לא מצוין בתוכנית הזאת, אך הדירה פונה לצפון-מערב, קומה 1.

nataliena1

New member
יש סיבה שלא ניתן לעזור? אולי התוכנית לא מפורטת מספיק?

גלמיש1

New member
דירה חמודה מאד עם חלוקת פנים די טובה , למעט הפתחים

אין שום חלון בסלון. האם מתאים לכם?
כמו כן החלון בח.הרחצה של ההורים זעיר.
כאשר הדירה היא צפונית אז יש מצב שתהיה חשוכה קצת.

nataliena1

New member
החלון בסלון פחות מדאיג אותי

יותר נכון המחסור בחלון בסלון, מכיוון שיש עוד שלושה חלונות גדולים באותו חלל.
מה שגורם להיסוס זאת העובדה שאור שמש ישיר כמעט ולא ייכנס לדירה (בטוח לא ייכנס לאזור המטבח-סלון).
היתרון הוא כיווני האוויר (באופן כללי האזור מאוד נעים גם ככה).
האם תוכנית תאורה טובה באמת יכולה לפצות על היעדר אור שמש? ואם כן, במי ניתן להיעזר שיתכנן תוכנית תאורה?
עוד שאלה לגבי חדר האמבטיה: האם ניתן להוסיך חלון בקיר בין חדר האמבטיה לחדר השירות? כדי שיהיה איוורור בזמן מקלחת מבלי שהדלת ביניהם תהיה פתוחה.

גלמיש1

New member
אז הנה עוד נקודות להתיחסות:

תאורה מלאכותית אינה יכולה להחליף באמת תאורה טבעית. האם הדירה כבר בנויה? הייתי מנסה לבדוק מה באמת מצב האור הטבעי בחללים הציבוריים.
תכנית תאורה טובה יכול לעשות יועץ תאורה (זהו תחום ספציפי שנלמד באופן נפרד) אבל גם מעצב/ת עם נסיון רב.
&nbsp
לגבי האמבטיה - מומלץ להרוס לגמרי את הקיר המפריד את מרפסת השרות. אפשר להשאיר קיר בצד אחד בלבד עבור נישה למכונות. זה יאפשר יצירת ארון כיור+שיש ארוך ונוח. ו/או לחילופין ארון שרות נמוך או גבוה ודק. או כל תצורה שתשאיר את החלל פתוח ומלא אור ואויר.
אפשרות אחרת, למקם את הנישה למכונות מאחורי דלת הכניסה לחדר הרחצה. ואת האמבט 'לדחוף' הלאה לכיוון הקיר החיצוני. ככה יוצא שהנישה/ארון הגבוה מוסתר מאחורי הדלת, ואילו שאר החלל נשאר פתוח ואוורירי.
במקלחת ההורים - לעשות מקלחון על כל רוחב החדר.
&nbsp

nataliena1

New member
מסכימה איתך לגמרי

חשבתי להרוס את הקירות ולהזמין ארון יפה מנגר בו יהיו המכונה+מייבש אחד על השני כי אין מקום אחד ליד השני), וגם אחסון חומרי ניקוי.
אם נשאיר חצי קיר מאחורי האמבט, ונעביר את האסלה מול מכונת הכביסה - עדיף??
זה יאפשר ארון אמבטיה גדול ונוח, וגם "חצי" יסתיר את האסלה.
הדירה עדיין לא בנויה, אוטוטו מתחילים לבנות קומת קרקע, בינתיים יצקו חניון תחתון. היינו שם כמה פעמים בשעות שונות של היום - אין שום מצב בו השמש יכולה לחדור ישירות פנימה לחלל הציבורי, לצערי, באף שעה ובאף עונה.
אגב, תודה על העזרה עד כה.

מרי פופ

New member
בדירת קבלן עושים בעיות על העברת האסלה למרחק גדול מ 100

מהקולטן הקרוב לה...
אז בטח ובטח ושלא ניתן לבנות על העברתה לקיר ממול...

הכי םחות מדאיגים אותי הכיוונים

אלה הכיוונים שאנחנו אוהבים. צפון הוא כיוון מואר ומערב שמשי.מאוד תלוי איך הבנין עומד אם הוא צפון-מזרח הצפון יקבל טיפה אור מהמזרח ואם יש ממול בנין בהיר הרי שהאור יחזור לתוך ביתך. אם המערב הוא דרומי הוא יקבל יותר שמש בצהריים ופחות בערב. חלון מערבי לגמרי הוא בעייתי כח השמש באה בעיניים וחייבים הצללה. מאוד משנה גם מה הגוונים של התריסים לתחושה בדירה. מנסיון ובכמה כיווני אויר חמים בזכות שהות ממושכת בדירות שכורות .....בחיים לא הייתי בטחרת משהו אחר מצפון מערב.
&nbsp
יותר מטרידה אותי הקירבה של המטבח לסלון. איך מעמידים שם שני שולחנות?
&nbsp
תעשי לעצמך טובה ענקית ותתקיני דלת זזה במרפסת שירות!!!
&nbsp
חבל הכביסה קטן במיוחד אם שמים לכם שם מזגנים...ככה בונים היום

&nbsp
קחי בחשבון שהדירה לא גדולה אבל אכן מתוקה. יש חדר שינה מכובד

nataliena1

New member
תודה איה שהסבת את תשומת לבי

לדברים שבכלל לא חשבתי עליהם.
למען האמת, מאוד מוצא חן בעיניי שהדירה פונה לצד צפון מערב וכוללת שלושה כיווני אוויר - רק רציתי לוודא שאנחנו לא עושים טעות מהבחינה הזאת.
לגבי חדר השירות - לדעתי נוריד את הקיר הזה ונגדיל את חדר האמבטיה, ואת המכונה והמייבש - נאחסן בתוך ארון כך שביומיום לא רואים אותם.

זאת בהחלט אופציה...אישית לאנאוהבת אבל לא הסתכלתי מספיק

על התוכנית. זה דומה למה דהיה לינבדירה שאהבתי וגרנו בה 17 שנה.
&nbsp
המרפסת היתה 290(!) על 90 ובשנים האחרונות היתה כבר צפופה לי ...הילדים גדלו נפח הכביסה היה עצום והיה לי צר. אני אוהבת שטח אמבטיה נקי ושטח שירות נפרד. מצד שני אני מאוד שמרנית חחח
לגבי כיוונים אני מפצירה בך. תחליטי האם את אוהבת. בשבילי זה נורא לגור בדירת שמש. הגוף שלי שונא את זה. כנ"ל בדירה חשוכה.
&nbsp
הדירה שלך בקומה ראשונה כלומר העצים מבחוץ יפים ככל שיהיו יסתירו כניסה של אור.
&nbsp
בנוסף יש חדיבות גדולה לכיוונים עד כמה הם כיוונים נקיים.
&nbsp
צפון נקי יהיה חשוך צפון עם רמצוץ מזרח יהיה מואר ושמח. מערס נקי...קשה...אבל יש רוח שחבל על הזמן. גם בדרום יש רוח אבל היא רוח חמה.
&nbsp
חמותי בחיים לא היתה קונה צפון מערב. אני מודה לאל דלא התפשרתי וקניתי עכשיונשוב צפון מערב. חסרון יחיד שהמערב הוא נקי ויש רק חלון אחד בחדר הזה. נצטרך וילון אסל אז לא יכנס אויר בכמות מספקת. לדירה הקודמת היו שני חלונות בחדר שינה...מצד אחד. אין תמונות על הקירות כמעט ומצד דני פתחנו רק את החלון הצפון מזרחי והחלון המערבי עם קורט של דרום נשאר סגור.
&nbsp
כיוונים זה חשוב. תבדרי אןתם. שימי מצפן או שושנת רוחות על הצפון בשרטוט ותבדקי.
.את יכולה לבדוק גם בתוכנת GIS של העיריה איך הבנין עומד ומה יש לידו.
&nbsp
&nbsp

אם זאת הייתי אני. זאת היתה בשורה מצויינת

את צריכה לחזור ולבדוק כמה החוסר,בחלון בכל זאת יפריע כי כל החלונות הם באותו צד אם אני לא טועה. אולי יש חלון בצד שמאל לא זוכרת. אולי אםשר להעמיד אחרת את הרהיטים? איך תעמידי שולחן או אי במטבח ושולחן םינת אוכל בסמיכות כזאת.....שאלה למעצבות. אני יכולה לייעץ רק בקטע הפרקטי. בעיצוב אני לא מבינה כלום לצערי

מרי פופ

New member
דירה חמודה, מסכימה עם כל מה שגלמיש כתבה.

בעיני המטבח קטן ובדירה חסרים מקומות אחסון.

nataliena1

New member
תודה תמי על ההתייחסות

האם לדעתך המקצועית יש פוטנציאל למטבח יותר "רציני"? מטבח מבחינתי הוא דבר מאוד מרכזי ביומיום - וחשוב מאוד שיהיה לנו בדירה מטבח שעונה על הצרכים והרצונות, כי אנחנו מבשלים המון, ובאופן כללי מעדיפים ביומיום לאכול את הארוחות שלנו יחד במטבח - אז חשוב שיהיה גם נעים.
ומבחינת מקומות אחסון? למה הכוונה? זה משהו שדורש שינוי בתכנון העכשווי של הדירה?

מרי פופ

New member
בעייתי קצת, האופציות לשינויים כאן מוגבלות

אפשר עם ביטול אי ושימוש רק בפינת האוכל להוסיף עוד משטחים וארונות, אבל זה כרוך במיקום כיור או כיריים במיקום לא אידאלי. אין באמת מקום למזווה כמו שצריך.

למעלה