שלום חברים. אנו מעוניינים לסדר את מרפסת השמש הקטנה

extrem

New member
שלום חברים. אנו מעוניינים לסדר את מרפסת השמש הקטנה

שלנו.גודלה כ 5.5 רוחב על 2.5 מ'. (וללא שמש:))
מתלבט לגבי ריהוט גן ...מה מומלץ לכזה גודל , פשוט הכל נראה בומבסטי
כל ה"מערכות ישיבה של הראטן" וחבריו.
אנו מעוניינים ב לפחות 4 מקומות ישיבה. ושולחן קטן.
האם יש כלל אצבע לגבי שטח קטן נניח סידור של 1+1 +2 או 3+2 .. האם יש כלל אצבע לגבי הצבת המושבים וכיווני ישיבה..אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל אני חושש מ"לחנוק" את המרפסת בריהוט.
ולגבי ריצוף בדק... דווקא דק אמיתי יוצא זול מדק סנטטי וטיפול בשמן שטח של 12מ"ר פעם בשנה זו לא משימה קשה מידי..לכן זו נראת לי אופציה הגיונית.
אשמח לקבל המלצות גם לאיש מקצוע
תודה רבה!!

extrem

New member
פרטים נוספים ותמונות...לקבלת עזרה בעיצוב של המרפסת

מידות 2.44 רוחב 4.45, מרפסת מחופה. פונה לצפון ללא שמש.
יציאה מסלון עם פרקט לימנציה בגוון בהיר.
חשבתי על דק בגוון כהה מאוד שחור/אפור. הבנתי שניתן להתגבר על בעית הפרשי גובה (4 ס"מ) בין מרפסת לסלון בעזרת שיפוע או מדרגה.
אשמח לקבל חוות דעתכם על גוון רצוי לדק שישתלב עם הסלון.
כמו כן המלצה לריהוט מומלץ והעמדה "נכונה" שלו בשטח הקטן. האם כדאי 3+2 בצורת 'ר' או 2 יחידות בודדות ויחידה כפולה.
לדעתי רצוי מקסימום 4-5 מקומות ישיבה ושולחן על מנת לא לחנוק את המרפסת. וכמובן בסוף הכי חשוב! עציצים/עצים שיכולים להשתלב (ללא שמש)... משתלה / חנות לריהוט גן/ מתקיני דק מומלצים יתקבלו בברכה
תודה רבה.
אריאל

מרי פופ

New member
לגבי דק: ממליצה לבדוק מוצר של אריחי דק

היתרון הוא שניתן להתקינם לבד, הם לא דורשים הגבהה ולא מגביהים את המרפסת בהרבה, והם מגיעים בגירסא סינתטית או בעץ אמיתי (איפאה - לטעמי מוקצה משום הנזק שבכריתת היערות הללו לכדור הארץ).
לגבי רהיטים: 2+3 נשמע לי הרבה מידי למרפסת קטנה, לטעמי ספה אחת מספיקה והשאר כורסאות. אין לי מושג מה הגודל של ספת "ר" למרפסת, אבל זה תמיד יותר חסכוני במקום.

talitush2

New member
תחשבו איך אתם רוצים לנצל את המרפסת

אם למשל אתם חולמים על לאכול במרפסת את הארוחות, בימים יפים, או בשבת בבוקר - כדאי שתקנו שולחן עם כסאות.
אם אתם חולמים על להשתרע שם למנוחה, ספה/ספות ושולחן נמוך יתאימו.
אם יש לכם ילדים קטנים, השאירו להם מרחב מספיק למשחקים.
השאירו שטח לעציצים.
אחרי שתקבלו את ההחלטות הנ"ל, תוכלו לקנות בהתאם.
אנחנו למשל חלמנו לשתות קפה ולאכול ארוחת בוקר בשבת על המרפסת. בפועל, עשינו זאת פעמים ספורות בלבד.... אני קניתי שולחן קטן בגובה רגיל עם 4 כסאות. גודל המרפסת דומה ומאד חששתי מלחנוק אותה. רצינו אפשרות לאכול שם לפעמים, וגם חשבתי על כך שנוכל לנצל את השולחן קטן כתוספת לשולחן האוכל כשיש אורחים, ואת הכיסאות לתוספת. חשבנו שיהיה נוח להוסיף בשלוף, מבלי שנצטרך לסחוב מהמחסן וכו'.
חשבי אם זו גם נקודה רלבנטית עבורכם.

למעלה