גורה - גמילה מצרכים

zzziii

New member
גורה - גמילה מצרכים

הי
יש לי גורת מלטז בת 4 חודשים. עד לפני שבועיים עשתה צרכים על פד (משטח צרכים), בהתחלה בתוך גדר תיחום ואח"כ על פד בבית מחוץ לגדר.
לפני שבועיים התחלתי לקחת אותה לעשות בחוץ (תוך היעזרות בגדר גורים ביתר הזמן כשאני לא משגיחה). היא התרגלה לעשות פיפי באזור ממש קרוב לבית ( מחוץ לדלת...), ואני לוקחת אותה לשם בכל פעם וכבר אין בכלל פספוסים של פיפי :)
הבעיה היא בקקי... אני לוקחת אותה החוצה בערך כל שעתיים- שלוש, אבל היא לא עושה בחוץ (היא עשתה כמה פעמים בתחילת התהליך ועכשיו כאילו יש נסיגה ולא עושה בכלל). היא יכולה בבוקר לעשות פיפי בחוץ ואז לחזור הביתה ואחרי רבע שעה לעשות קקי בבית או בחצר שלנו. אני לא יכולה כל הזמן להשגיח (צריך גם לעבוד...) ולא הגיוני לסגור אותה בגדר כל היום...
השאלות שלי:
א. האם ההתקדמות שלה הגיונית? כמה זמן בערך לוקח לגור להיגמל בדר"כ?
ב. מה אפשר לעשות בנושא הקקי?

תודה!

קודם כל ההתקדמות שלה הגיונית כמובן

לפי מה שאת מתארת רק לפני שבועיים התחלת להוציא אותה לטיולים בחוץ .
ודווקא את מציינת שהיא עושה מחוץ לבית (עדיין קרוב לדלת אבל בחוץ) ושכבר אין פיספוסי פיפי בבית וזה מצויין היא מתקדמת נהדר בעניין הזה.
מבחינת התאפקות היא יכולה להתאפק בערך 5 שעות (ובלילה אף יותר).
לגבי עניין הקקי, הדרך לפתור את זה היא בעיקרון לתחום אותה בזמנים שאתם לא יכולים להשגיח עליה שלא תעשה בבית ולצאת איתה הרבה פעמים לטיול , אם לא עושה בטיול היא חוזרת לתיחום שלה או שהיא צמודה אלייך עם רצועה וכך את יכולה להשגיח שהיא לא עושה , אם עשתה בטיול מצויין אפשר לשחרר אותה בבית מבלי להשגיח. זאת הדרך הנכונה והיעילה ביותר לפתור את זה כי אנחנו יכולים לזהות את הסימנים של הגורה לפני שהיא עושה קקי , אי נוחות, חוסר שקט, רחרוח הרצפה , סיבובים במקום וכאשר אנחנו רואים את הסימנים הללו מיד נצא איתה לטיול בחוץ ונתן לה להריח וזמן להתרוקן . אבל שוב אם לא עשתה או שאתם תוחמים אותה במקום קטן או שהיא צמודה אליכם.
מה שיכול לעזור זה להשתמש במזון שלה , לתת לה לאכול ואחרי כ-30 דקות לצאת איתה , סביר להניח שאחרי גג מספר שעות היא תהיה חייבת להתרוקן.
עוד דבר שאפשר לעשות זה להוציא איתה מרץ מה שמגביר את חילוף החומרים (כמובן לא לעשות את זה בסמוך לזמן שאכלה אלא אחרי שהאוכל כבר התעכל)
זמנים בהם גורים עושים צרכים באופן כללי הם : אחרי אוכל , כשהם מתעוררים משינה , ולאחר פעילות גופנית , נצלו את זה.
אפשר גם לצאת איתה לחצי יום מהבית ואז לא תהיה לה ברירה ותהיה חייבת לעשות בחוץ.
אחרי מספר פעמים שתנהגו כך והיא תעשה בחוץ כמה פעמים הבעייה תיפתר.

מיכל כהן - מבט הכלב
בית הספר להכשרת מאלפים - בהנהלת שימי כהן
מאלפת ומומחית להתנהגות כלבים

לקבלת מדריך חינם לבעלי כלבים היכנסו לקישור

מייל: [email protected]
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/

zzziii

New member
רעיונות מעולים, תודה רבה!!

Potatoe

New member
כמה טיפים

ראיתי שהמליצו להאכיל את הכלבה חצי שעה לפני הטיול,
אין שום סיבה לעשות את זה. אם כבר יש סיבות שלא, כגון התפתחות מחלות בקיבה.
לוקח לכלב כמה שעות לעכל את האוכל, הוא לא יוציא קקי בגלל שאכל חצי שעה לפני כן.
אני ממליץ להרגיל את הכלבה לאכול אחרי טיולים, בצורה מסודרת ומאורגנת עם לו"ז (אם ניתן). זה משאיר רווח של זמן לעכל את האוכל מרגע האכילה עד הטיול.

בעד מה שרשמו מקודם בנוגע לפיקוח על הכלבה אם לא עשתה צרכים בחוץ.
ממליץ לתצ'פר את הכלבה כאשר היא עושה צרכים בחוץ, אם זה בעזרת חטיף או מילה טוב / ליטוף וכו'.
וכמובן לעולם לא להעניש או להגיד מילה רעה כאשר הכלבה עושה צרכים בבית.
במידה וזה לא עובד אחרי פרק זמן ארוך יחסית, או לא רואים שיפור, ניתן ללכת לוטרינר כדי לבדוק האם יש בעיה רפואית.

למעלה