חיסון כלבת-דחוף בבקשה עזרה

Ohadik2

New member
חיסון כלבת-דחוף בבקשה עזרה

ננשכתי אמש על ידי כלבת הפיט בול של השכנים כנראה בגלל שהתקרבתי לגורים. נשיכה קטנה..יצא דם
הכלבה לא מחוסנת נגד כלבת למרות שזאת כלבה שמורה ומטופחת מכיוון שיש איסור על הוטרינר לחסן פיט בול שאינו מעוקר/מסורס
אני לא דואג מכלבת
בערב הלכתי למיון לקבל טטנוס והיום בבוקר התקשרו ממשרד הבריאות שעליי לבוא
אנני רוצה ללכת למשרד הבריאות כי אין צורך ואז הם יתחילו בחקירות ויקחו את הכלבה וגוריה למעצר סתם
השאלה..מה עושים?
האם משרד הבריאות ישלח משטרה?
אמרתי במיון שהכלב שלי ומחוסן בטח יגיעו מהעירייה לביתי בבוקר יום ראשון

מה לעשות? איך לצאת מהסיפור הזה
אנני רוצה להזיק לשכנעם ולכלבה ללא צורך

בבקשה עיזרו מנסיונכם

תודה

דגלמנגה

New member
זה סיכון שאתה לוקח על עצמך - עד כמה אתה מודע לתוצאות?

למחלת הכלבת, מרגע שפרצה, אין תרופה. אתה בדרך למסיבת תה עם מלאך המוות.
השאלה היא עד כמה חשובה לך מטחנת הגורים של השכן, לעומת החיים שלך.
קצת חומר למחשבה: הערך "כלבת" בוויקיפדיה
https://he.wikipedia.org/wiki/כלבת

Ohadik2

New member
אין סיכון..סיכון לכלבה מהחוק הישן

חוק ישן שמתעלל בכלבים ולא מעודכן מאז שנות קום המדינה
מחייב כל כלב שנשך בהסגר בכלוב 50*50
התעללות לשמה

עומר TT

New member
אני מסכים איתך חלקית

מצד אחד החוק באמת מיושן ודי דרעק. מצד שני אף אחד לא עוצר את השכן שלך מלעקר את הכלבה שלו ולדאוג לחיסון שלה, במידה מסויימת הוא דואג פה לרווח של עצמו על חשבון הכלבה שלו ועל חשבון הסביבה.
&nbsp
אבל אתה הרי לא מעוניין לנהל דיון אלא בתשובה קצרה לשאלה הממוקדת שלך: אז אתה תמיד יכול לומר שננשכת על ידי כלב ברחוב ושאין לך מושג של מי הוא.
&nbsp
&nbsp

Ohadik2

New member
לעומר-תשובתך מנסיון?

ו....משרד הבריאות מחייב בחיסון? יכול להפעיל משטרה? או שאני מחליט על עצמי בלבד?
אמרתי במיון שהכלב שלי והוא מחוסן
בטח מחר בבוקר יגיעו פקחי העירייה להסגיר את "הכלב שלי"
פשוט לומר שזה היה כלב רחוב וזהו..העניין ייגמר?

עומר TT

New member
אני לא ננשכתי, אז זה לא מנסיון

אבל ממה שאני שומע זה פתרון נפוץ למדי.
גם אם יגיעו אליך הביתה, מאחר ואין לך כלב את מי יש להם לקחת? את העוזרת? תן להם להכנס, לעשות סיבוב, לראות שאין שום כלב בבית וללכת לדרכם.
אני לא מאמין שמשרד הבריאות יכול לחייב אותך לקבל חיסון, אדם יכול לחתום על טופס ויתור טיפול רפואי וללכת הביתה גם אם הוא הובל לבית חולים.

sivi1964

New member
כן,מניסיון.

תאמר שננשכת מכלב לא מוכר,שברח.
זהו.
מצד שני הגיע הזמן שהשכנים שלך ישנו פאזה.
יעקרו את הכלבה ויתחילו לחסן כלבת.
כי הם עוברים על החוק ואתה זה שצריך לעשות עכשיו שמיניות באוויר כדי להגן על כלבה מגזע מסוכן לא מחוסנת ולא מעוקרת ושגר גורים מיותר!!!!

Ohadik2

New member
משרד הבריאות

השאלה העיקרית בכל הנושא..זה האם משרד הבריאות ימשיך להטריד טלפונית? האם יחייב לעשות חיסון?האם ישלח משטרה/פקחים/צו שאני מחוייב לעשות חיסון? או שאגיד שאנני מעוניין וזהו הם לא יכולים לחייב ולעשות כלום?

trilliane

Well-known member
מנהל
אין חובת חיסונים בישראל כפי שאין חובת קבלת טיפול רפואי

ואתה יכול לסרב (עבור עצמך) גם לטיפול מציל חיים.
&nbsp
לגבי הסגר, בדיוק סיפרתי בפורום אחר שלפני שנים נשכה אותי כלבה מחוסנת (היה תיעוד אצל הווטרינר העירוני) ויכולתי לדרוש שיכניסו אותה להסגר, אבל לא עשיתי זאת כי לא ראיתי טעם (ולא רציתי להתעלל בה סתם רק כי בשל הרשלנות והטמטום של בעליה).
&nbsp
חשוב לי לציין שאף אחד לא יצר איתי קשר ממשרד הבריאות, הלכתי לשם מיוזמתי; לא התקשרו אליי, לא הגיעו אליי הביתה, לא חקרו אותי. כן לחצו עליי לקבל חיסון נגד טטנוס (בדיעבד אני יודעת שהיה די מיותר). גם במקרה שלך לא סביר שזה ביג דיל; כלבים לא מעבירים טטנוס יותר מכל פציעה דומה אחרת, החשש מטטנוס הוא במקרה של פציעות עמוקות. נשיכה שגורמת לפצע שטחי לא אמורה להטריד אותך מבחינת טטנוס; עם זאת, תמיד טוב שיהיה חיסון תקף. חידשתי את שלי בחודש האחרון בקופת חולים, זה חינם ונעשה מידית בחדר אחיות, לא צריך להגיע במיוחד למיון לשם כך (זה גם לא עד כדי כך דחוף שאי אפשר לחכות למחרת אלא אם זו באמת פציעה רצינית ויש חשש לזיהום).
&nbsp
לגבי כלבת, זו בעיה חמורה בהרבה, כפי שנכתב מעליי. אני מבינה את הנימוקים שלך – אין גל כלבת ידוע (לא בלב העיר), זו כלבה מטופחת, היא לא מראה סימני כלבת (ואם היא תראה, תוכל לראות אצל השכן, לא חייבים לשים אותה בהסגר לשם כך). עם זאת, כפי שנכתב לך, לא הייתי מרחמת על השכן העבריין, וכן הייתי מרחמת על כלבה שבעליה לא דואג לעקר ולחסן אותה. מה שכן, אף שהסיכוי קלוש, הסיכון גדול. הבעיה בכלבת היא שזו המחלה הקטלנית ביותר – מוות ודאי ללא טיפול (חיסון) או מרגע הופעת התסמינים (יש פרוטוקול מילווקי, אבל לא הייתי בונה עליו...).
&nbsp
בשורה התחתונה, אם אתה מעדיף לחיות עם הסיכון, בחירה שלך. אי אפשר להכריח אותך להתחסן, ולא ידוע לי שבחדר מיון מדווחים לרשויות והן שולחות פקחים בעקבותיך. מה שכן לא הייתי משקרת שקר שקל לגלות אותו (שמדובר בכלב שלך) כי אז אתה סתם מסבך את עצמך (כל כלב חייב ברישיון). יכולת פשוט לציין שאינך מכיר את הכלב / את בעליו.

marx04

New member
לא הייתי לוקח שום סיכון

שלום לך,

לפני קצת יותר מ-20 שנה ננשכתי ע"י הכלב של השכן, כאשר הגעתי לביתו כדי לשאול סולם. הבת שלו הכניסה אותי לבית, ואז הכלב תקף אותי ונשך.
הסתבר שהכלב לא היה מחוסן, למרות שכמובן היה מטופל.
לא לקחתי שום סיכון, דיווחתי למשרד הבריאות, והכלב נלקח להסגר, וכעבור 10 ימים חזר מההסגר בריא ושלם, כך שלא הייתי צריך לקבל חיסון נגד כלבת.
השכן כמובן כעס עלי מאד, אבל זו היתה הבעיה שלו, משום שהוא נהג בחוסר אחריות, ולא טרח לחסן את הכלב שלו.
אני חייב להודות, שמאחר שגרתי באותו מקום בשכירות, וידעתי שאני זמני, לא היה כל כך אכפת לי שהשכן יהיה "ברוגז" איתי.
מכל מקום, אלא החיים שלך, ואתה זה שצריך להחליט.

בברכה,

אורי.

Ohadik2

New member
��

אני עוקב ויעקוב אחרי הכלב במשך 10 ימים..ואם הוא ימות אלך להתחסן כמובן

זה לא משנה אם הכלב בהסגר או בבית
זה ישנה רק לכלב=התעללות

sivi1964

New member
אתה טועה!

"הכלבה לא מחוסנת נגד כלבת למרות שזאת כלבה שמורה ומטופחת מכיוון שיש איסור על הוטרינר לחסן פיט בול שאינו מעוקר/מסורס"

זה ממש לא נכון.
כלב שאינו מסורס/מעוקרת אגרת חיסון הכלבת תעלה מאות שח לבעלים במקום 53.5 ש"ח (באזור מגורי-יתכנו הבדלים קלים במחיר במקומות אחרים).
הבעלים מתקמצנים.
גם אינם מעקרים וגם אינם מוכנים לשלם את התשלום שנקבע בחוק.

עומר TT

New member
הוטרינר חייב בדיווח לוט' העירוני על פיטבולית לא מעוקרת

ואז הוט' העירוני יצטרך לעשות עם זה משהו (לא מכיר את החוק מספיק כדי לדעת מה).
הבעלים לא מעוניין בזה ולכן לא מעקר מחד ולא מחסן מאידך, אבל זה לא רק העניין של עלות האגרה.

קרמיט524

New member
לפי כל מה שאתה מתאר כאן:

השכן שלך מרביע את הכלבה שלו ומוכר את הגורים. הכלבה בטח לא גזעית, ההרבעה שלה כנראה לא בפיקוח של רכז הגזע.
השכן שלך לא דואג לחסן את הכלבה ומשקר לך שזה בגלל שאסור, למרות שזה בגלל שהוא מתקמצן לשלם אגרה יותר גבוהה על כלב לא מעוקר/מסורס.
אני מעריכה את הרצון שלך לא לפגוע בכלבה (ויש לי חשד שאתה גם מעדיף לא להסתבך עם השכן)
מצד שני קח בחשבון:
1. הכלבה כרגע עוברת התעללות יום יומית, כי מעברים אותה הרבה מעבר ממה שטוב לה, ולא נותנים לה לטפל בגורים
2. העיבור של הכלבה נעשה ללא פיקוח, מה שמגביר את הסכנה לפגמים גנטים בגורים
3. הגורים נמכרים לאנשים ללא פיקוח, מה שיוצר סיכוי טוב שגם בהם יתעללו
4. הגורים נמסרים לפני הזמן (בעקרון רצוי שגור יהיה אצל אמא שלו לפחות חודש וחצי), פוטנציאל להפרעות התנהגות קשות אצלם
5. על בסיס כל האמור לעיל, אין לך שום דרך לסמוך על השכן, ואם במקרה חס וחלילה הכלבה כן חולה, אתה לא יכול לדעת מזה - אבל אתה היחידי שייפגע, וזה בלתי הפיך.
6. על בסיס כל האמור לעיל, יש לי הרגשה שעשרה ימים של הסגר מבחינת הכלבה הזאת, ייראו לה כמו נופש. אתה צריך לחשוב מה באמת עדיף לכלבה - להמשיך לחיות חיים שבהם היא במצב של הריון מתמשך, וחטיפת גורים, או 10 הסגר ואולי בעזרת השם אפשר יהיה לחלץ אותה מהשכן הזה לאומנה ובית נורמלי.

&nbsp

KallaGLP

New member
את צודקת. מעשי השכן מרתיחים את הדם.

לא יודעת אם ההסגר הוא קייטנה עבור הכלבה, במיוחד לאור העובדה שהיא מטופלת בגורים קטנים, אבל חבל שאי אפשר לגרום לשכן הזה לקחת אחריות על מעשיו.

et28

New member
קצת תשובות לדעתי

אף אחד לא יכריח אותך לקבל חיסון או טיפול שאתה לא מעוניין בו. משרד הבריאות לא ירדוף אותך... תגיד שאתה רוצה חיסון כזה וכזה ויתנו לך....

לגבי כלבת:
יש רק מקרה אחד בכל ההיסטוריה בעולם כולו על אישה שהתחילה להראות סימנים של כלבת, ונרפאה. את האמת- אני מעדיף למות: היא משותקת בפלג גופה התחתון, היא נראית זוועה, ויש לה מלא מחלות אוטואימוניות. מה שאמרו לך נכון: אל תתחיל להראות סימנים של כלבת, וכן: תהיה פרנואיד מעכשיו... כמו שאתה עושה ביטוח דירה כי אולי בסבירות נמוכה מאוד הבית שלך יהרס, כנ"ל, רק שפה הבית שלך לא יהרס, אלא רק החיים שלך.... ושל הסובבים אותך. לטעמי לא שווה את הסיכון.

אתה לא חייב לתת דין וחשבון לאף אחד, אל תשלח אותה להסגר, רק תעשה את החיסונים....

למעלה