לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1078810,788 עוקבים אודות עסקים

פורום כפר האורנים

ברוכים הבאים לקהילת הישוב כפר האורנים ! () הישוב ממוקם ליד מודיעין, בין היישובים שילת , לפיד ומכבים רעות ומונה כ-500 משפחות שוחרות איכות חיים וחיי קהילה תוססים. הקהילה פתוחה לכל התושבים על מגוון דעותיהם, רעיונותיהם ויצירותיהם. חשוב לציין שכל אחד יכול להביע דעתו ואף מוזמן לעשות זאת, תוך הקפדה כמובן על תקנון תפוז והכללים והמדיניות של קהילת כפר האורנים. אתם מוזמנים להיכנס לעולם של כפר האורנים, לראות, לכתוב, להתעדכן ולהשפיע.

אודות הפורום כפר האורנים

ברוכים הבאים לקהילת הישוב כפר האורנים ! () הישוב ממוקם ליד מודיעין, בין היישובים שילת , לפיד ומכבים רעות ומונה כ-500 משפחות שוחרות איכות חיים וחיי קהילה תוססים. הקהילה פתוחה לכל התושבים על מגוון דעותיהם, רעיונותיהם ויצירותיהם. חשוב לציין שכל אחד יכול להביע דעתו ואף מוזמן לעשות זאת, תוך הקפדה כמובן על תקנון תפוז והכללים והמדיניות של קהילת כפר האורנים. אתם מוזמנים להיכנס לעולם של כפר האורנים, לראות, לכתוב, להתעדכן ולהשפיע.

לצפיה ב-'דיון חשוב: האם צריכה להיות מדיניות פייסבוק ? '
דיון חשוב: האם צריכה להיות מדיניות פייסבוק ?
<< ההודעה הנוכחית
12/04/2011 | 19:12
48
47
שלום לכולם.

אני כותב כאן, בעקבות חוויה לא נעימה שקרתה, פה אצלנו בכפר, והיא חרם ונידוי בין ילדים דרך פייסבוק.
הבנתי, שאין בעניין חדש, אבל - אני בהחלט חושב שאין בכך להפחית מהחוויה הרעה.

אני מעדיף להתמקד בילדים מתחת לגיל 13.
כידוע, מדיניות פייסבוק היא להגביל את גיל הכניסה, ולכן כל מי שילדו נמצא שם, זה בגלל שהילד רימה, והזין גיל לא נכון בזמן ההרשמה.
פייסבוק מעודד יצירה של אוירה חברתית, ומוביל לתופעות של הזדהות בין חברים עם מסרים.
הבעיה עם ילדים, במיוחד צעירים, שגם נידוי וחרמות של ילד מסוים - עלולה לקרות בסביבה של פייסבוק.
במקרים קיצוניים, הדבר עלול להוביל לאסונות, שכבר קרו גם בארץ, ובמקרים אחרים לתחושות אישיות קשות של הילד.
פייסבוק גם חודר לתוך הסביבה המוגנת והנעימה שיש לכל ילד וזה הבית שלו, ובמקרים האלה התחושה של הילד היא שאין לו לאן לברוח.

אבל, אנחנו ההורים בכפר האורנים, יכולים לקבוע כללי מותר ואסור, כמו למשל: אין להשתמש בפייסבוק מתחת לגיל 13.
במצב כזה, הסביבה החברתית בפייסבוק לא תהיה קיימת, והלחץ החברתי על הילד להצטרף, להיות בעניינים, והשתתף - יפחת באופן משמעותי.

ארוך, אבל, זה מה יש.

מה אתם חושבים על החלטה של ההורים, בשילוב עם המורים בבית הספר - לאכוף איסור שימוש בפייסבוק לפני כיתה ז' ? (גיל 13) ?
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'יש הבדל משמעותי בין גיל 12 ל 13 ל- 14?'
יש הבדל משמעותי בין גיל 12 ל 13 ל- 14?
12/04/2011 | 19:39
3
10
לצפיה ב-'אני הייתי הולך לפי כיתה, ולא לפי גיל ביולוגי'
אני הייתי הולך לפי כיתה, ולא לפי גיל ביולוגי
12/04/2011 | 21:59
2
5
לצפיה ב-'פייסבוק ושעות מחשב בכלל'
פייסבוק ושעות מחשב בכלל
13/04/2011 | 08:37
1
לאחרונה נכחתי במספר הרצאות של אנשים העוסקים בתחומים שונים הנוגעים בחינוך. הבולטים שבהם היו תמיר לאון וארז אשל. כל אחד מהם הוא בר סמכא בתחומו. שניהם טוענים באופן חד משמעי כי חוסנם הפיסי והרוחני של ילדינו נפגע כתוצאה מהשימוש רב השעות שהם עושים במחשב והתכנים המיותרים אליהם הם נחשפים.
שניהם מציעים להוציא את המסכים מהחדרים ולהגביל בצורה משמעותית את שעות השימוש בהם. לקנאתי, שניהם אכן ממשים זאת בביתם וחיים את הכללים הללו באדיקות. אני טרם הצלחתי לממש זאת בביתי למרות שאני מאמינה באמונה שלמה שהן הטלוויזיה הלא מבוקרת והן שעות השימוש במרחבי הרשת שאינן מבוקרות מזיקות באופן בלתי הפיך לילדי , ואם נודה על האמת גם לכל הדור הגדל בציון. אני מאמינה שרב המשפחות היו מעוניינות לנסות אך מתקשות לממש ...
לדעתי, הפייסבוק לבדו אינו כלי משחית וההגבלה על גיל המשתמשים היא גזרה שהציבור לא יכול לעמוד בה, בבחינת בדיחה.
לא מזמן השתתפו נציגי הנהגת תלמידים של בית ספר אור בכנס הנהגות תלמידים של בתי ספר יסודיים בנושא כלי התקשורת של המאה ה-21 ושם הפייסבוק הוצג ככלי תקשורתי ממדרגה הראשונה. להפתעתי, האיסור על הכניסה לפייסבוק בגילם הצעיר לא הוזכר כלל, ואותנו המורים המלווים הדריכו כיצד להפוך את הכלי הזה מאויב לידיד . קיבלנו המלצה לפתוח דף פייסבוק רשמי לבית הספר.  הכנס באחריות משרד החינוך.... ברור היה שלא ניתן להתעלם מהעובדות בשטח ובוודאי שלא ניתן להכחיד אותן בשלב זה. בית הספר שלנו בחר שלא לפתוח עמוד רשמי בפייסבוק אלא להשתמש באתר, שעד לפני כמה שנים היה עדיין פופולארי. בית ספר שלא היה לו אתר נחשב לפחות מתקדם... היום דף הפייסבוק מסמן את הקדמה...

חשוב לי לומר כי החרם הוא כלי חברתי קשה המופעל עם פייסבוק ובלי פייסבוק.
חרם שמוטל על ילד אינו תלוי בכלי תקשורתי כזה או אחר. הפייסבוק יכול באותה מידה לקיים ולהקים פרוייקטים חברתיים יפים וטובים, התגייסות מהירה למען מטרה ועוד.

העולם של היום מבלבל. הכי חשוב לחנך את ילדינו להבדיל בין טוב לרע ולהגיב באופן ברור ובקול רם על הזבל שמאביסים את ילדינו בטלוויזיה וברשת וקשה כל כך להימנע ממנו.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'פספסת את כוונתי הראשונית'
פספסת את כוונתי הראשונית
13/04/2011 | 14:29
הגיל כאן לא משנה.
משנה החינוך, האינטיליגנציה הרגשית, החוקים שההורים קובעים.
אותו ילד שמטיל חרמות בגיל 11, יעשה זאת גם בגיל 15, אם כי אולי בצורה מתוחכמת יותר.
אותו ילד דחוי לא יהיה דחוי פחות אם תמנע ממנו הגישה לפייסבוק (ואולי אף להיפך..).
בקיצור, להאשים בכך את הפייסבוק זה פשוט "להרוג את השליח"..

אצלי בבית הפייסבוק נגיש לכולם, אבל המחשב יושב במקום מרכזי בבית.
כמו שאמר מישהו לפניי - ילדים ימצאו דרך להגיע לפייסבוק, וכשזה יקרה - עדיף שזה יהיה באישורנו ובתיווכנו, ההורים.
אני שוללת מחשב וטלויזיה בחדר, ולאו דווקא משום שאני חוששת שילדיי ייחשפו לתכנים לא ראויים, אלא משום שזה מעודד הסתגרות והשתבללות. את התכנים הלא ראוים הם ימצאו דרך לראות, אם רק ירצו.
הדבר היחיד שאני יכולה לעשות נגד זה הוא להדריך ולחנך.
לדעתי, איסור יהיה בבחינת "מים גנובים ימתקו".

החשוב הוא החינוך. לא רק במחשב אלא ראשית כל בחיים האמיתיים.
ברגע שהילד מכיר בסמכות ההורית שלנו, הוא יישמע גם להוראותנו לגבי השימוש במחשב.
ברגע שיידע שהחלטותנו אינן שרירותיות אלא יבין את המקום מהן הם מגיעות - הוא יכבד אותן.

כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אבל בסופו של דבר'
אבל בסופו של דבר
13/04/2011 | 12:39
1
חרם שקורה בתוך הפייסבוק יכול (וברוב המקרים גם יקרה) מחוץ לפייסבוק.
אני חושב שמצאתם את המטרה הלא נכונה.
לא צריך להאשים את הפייסבוק! צריך להאשים את הילדים המחרימים! זה אפילו לא יותר קל בפייסבוק, זה פשוט שם בדיוק כמו שזה במציאות.
ובעניין של "פייסבוק גם חודר לתוך הסביבה המוגנת והנעימה שיש לכל ילד וזה הבית שלו, ובמקרים האלה התחושה של הילד היא שאין לו לאן לברוח." זה בעיני ממש שטות.
אתה כנראה (אבל לא בטוח) לא מבין את זה כי אתה לא ילד בבית-ספר כרגע אבל בבית-ספר אין לאן לברוח, בדיוק כמו בפייסבוק, אסור לצאת מבית-ספר באמצע היום.
לעומת זאת, בבית, על הפייסבוק, אפשר ללכת לאתר אחר.
ואני לא מדבר סתם, עשו עלי חרמים, גם בחיים וגם בפייסבוק (היום הכל טוב יותר, עברתי בית-ספר והילדים נחמדים יותר)
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אני מסכים- זה בדיוק זה.'
אני מסכים- זה בדיוק זה.
13/04/2011 | 12:45
חרמות יכולים לגלוש לכל מדיה.
השאלה אם יש כלי נכון להתמודד עם קונספט החרם עצמו, ולא עם המדיה דרכה החרם יכול להתרחש.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'הכל מתחיל ונגמר בהורים.'
הכל מתחיל ונגמר בהורים.
13/04/2011 | 12:47
1
איציק אתה בהחלט צודק.
לצערי מעטים הם המקרים בהם הילדים נמצאים בפייסבוק ללא ידיעת ההורים.
כמו בכל ההחלטות בחיים גם הפייסבוק הינו "ביביסיטר" טוב לילדים ורבים ההורים שמוותרים לילדיהם ולו בכדי ל"זכות" בקצת שקט ותעסוקה לילדיהם.
לצערי הרב אנחנו נתקלים בתופעה הפוכה אצל ילדינו.
שני ילדיי בגילאים 12 ו-10 הם כמעט היחידים בכיתתם (ד-ו בהתאמה) ללא פייסבוק.
גם אני הישתתפתי פעמיים בהרצאתו של תמיר לאון ואכן ההרצה (ומי שיש לו היזדמנות גם סיור הפאבים) הינה הרצאה חובה לכל הורה לילד.

ולכן הרעיון שלך הוא לכשעצמו רעיון נכון אבל יפול על אוזניים אטומות.

בכל מקרה הדיון הינו דיון עיניני וחשוב.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'לדעתי מדובר בתופעה רחבה מדי '
לדעתי מדובר בתופעה רחבה מדי
13/04/2011 | 12:48
1
שאין באפשרות ההורים למנוע.
אני חושב שהיום, עבור הילדים, הפייסבוק מהווה חלק מהתדמית האישית והוא חייב להיות שם.
ילד שאין לו פייסבוק מרגיש שנחסכת ממנו חוויה חברתית חשובה, כמו ילד שההורים לא מרשים לו ללןכת למסיבת כיתה בזמן ש"כולם יהיו שם".

לעניות דעתי, ילד שאינו חלש אופי לא יכנע לנסיונות הוריו למנוע ממנו מלהתחבר לפייסבוק וימצא דרך לנהל את עמוד הפייסבוק שלו מחוץ לבית. לא חסר לאן ללכת - כיתת מחשבים בבי"ס, בתים של חברים ובתים של בני משפחה אחרים, ובמקרים רבים - התחברות לפייסבוק באמצעות אייפון (שההורים קונים לילדים כבר החל מגיל 8 בימינו...) או סמארטפון אחר שברשותו.
זה יוביל ללגיטימציה של פעילות מאחורי גבם של ההורים וכן הסתגרות וחוסר שיתוף של ההורים בבעיות שעלולות להווצר.

לדעתי כדאי לתת חבל, קצר ככל שיהיה, בעניין הזה.
לאפשר לילד להכנס לפייסבוק ולפקח.

אני חושב שתופעת הפייסבוק תדעך תוך שנים ספורות ואז יבואו תופעות אחרות שצריך להתמודד איתן.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'הפייסבוק הרע והנורא'
הפייסבוק הרע והנורא
13/04/2011 | 12:59

האם באמת אפשר להתעלם מהטכנולוגיה? האם זה שאני לא נמצא שם זה לא באמת קיים? האלימות והנידוי הם לא מנת הפייסבוק בלבד.
האלימות בבית הספר והרוע היה נמצא גם לפני הפייסבוק. אפשר לנדות בפייסבוק ואפשר לעשות את זה פנים מול פנים וזה לא יותר נעים.
צריכים להשקיע בחברה, בשכבה, לגבש - זה לדעתי פעולה יותר חיובית. כי מי באמת יאכוף מי נכנס או לא? אם ילד יבוא להורים שלו ויפעיל לחץ או ירצה האם באמת כל ההורים יאכפו?
ונגיד ואתה אכפת ובנך לא בפייסבוק האם אתה באמת בטוח שכך פעלו כל הילדים? ואם לא אכפו והילדים האחרים מחוברים הילד שלך מנותק חברתית מזה - עם הטוב ועם הרע ולפעמים מה שהולך מאחורי הגב והוא לא יודע יכול יותר לפגוע מזה שהוא לא יודע. זו חתיכת סוגיה...אין לי באמת תשובות, רק רציתי להעלות שאלות שמן הראוי להוסיף ולשאול...
האינטרנט שורץ מלא סכנות, אבל לא רק האינטרנט. אתה דיברת על אספקט של נידוי יש גם את כל הפדופילים והנפשות החולות שמסתובבות ויכולות ליצור קשר עם ילדיך.
אינטרנט צריך להיות בפיקוח והקטע של לחץ חברתי מובן אבל...מניעת כניסה לפייסבוק לא תמנע את הנידוי הבא, את הפגיעה הנפשית הבאה...צריך לחזק חברתית את הכיתה.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'לאסור שימוש בפייסבוק.'
לאסור שימוש בפייסבוק.
13/04/2011 | 13:03
4
לפי דעתי לאסור על הילד להשתמש בפייסבוק,
לא עד גיל 13 אלא עד גיל 15, כי אז הילד בוגר
יותר ובתיכון גם יהיו לו חברים חדשים.
לחץ חברתי ועוד בגיל הילדות זה טראומה
שמלווה את האדם כל חייו.
הורים צריכים לשים יד על הדופק כל הזמן
אפילו בתיכון וגם בצבא, גם שם לא חסר מתעללים.

יום טוב

יהודית

כפר האורנים >>
לצפיה ב-'רעיון יפה אבל השאלה אם הוא ישים'
רעיון יפה אבל השאלה אם הוא ישים
13/04/2011 | 14:03
6
ואם יוחלט שמונעים מילדים עד גיל 13 להיכנס לפייסבוק אכן הם לא יכנסו? הרי יש להם אחים גדולים עם פייסבוק ובנוסף בטוח שיהיה מצב שלחלק מהילדים ההורים יתירו זאת כי הם לא יקבלו את ה"חוק" הזה אלא יזלזלו בו. ואז מה?  
אתה אכן מציג בעיה קשה ביותר שאיתה צריכים להתמודד. ומי שכתב שמה זה משנה איפה החרם - אני חושבת שהוא טועה, ילדים יותר אמיצים כשהם לא פנים אל פנים מול הילד המוחרם ויכולים להיות יותר נוקבים ויותר רעים, הם גם יכולים לכתוב הודעות בלי לחשוב על זה אלא מתוך להט של אותו רגע ואילו במצב של פעם כשהולכים הביתה מבלים עם ההורים, האחים, ובלי תקשורת והחלפת ההודעות אזי מתקררים וממתנים את התגובות ואולי אפילו מצטערים.  חוץ מזה בבית הספר או בשכונה יש לרוב בוגר שנוכח ויכול לעזור ולתווך, בפייסבוק סביר להניח שאין מבוגר שיפקח ואז אין שליטה על מה שקורה.

הלוואי שמה שאתה מציע יתקבל וייושם, אני חושבת שככה אנחנו נשמור טוב יותר על ילדינו מכל מיני סכנות שאורבות להם שם ברשת.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-' "ילדים יותר אמיצים כשהם לא פנים אל פנים"'
"ילדים יותר אמיצים כשהם לא פנים אל פנים"
14/04/2011 | 20:29
יש הרבה בעיות שמאפיינות את המדיום ולא קורות במרחבים אחרים.
הפייסבוק הוא מרחב שאין עליו שום שליטה ופיקוח, והנזק שיכול להגרם דרכו הוא עצום.
לא בכדי אסור לילדים לפתוח פרופיל.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'בדרך כלל (ואני מדבר מניסיון של ילד בן 14 ש '
בדרך כלל (ואני מדבר מניסיון של ילד בן 14 ש
14/04/2011 | 21:35
4
עבר את זה לפני כשלוש - ארבע שנים, חרם של שש שנים עברתי! מכיתה א' עד סוף כיתה ו'!)
דווקא כשמבוגר מנסה "לעזור ולתווך" זה רק עושה את המצב יותר גרוע, גורם לילד המוחרם להיראות כאחד שלא יכול להתמודד עם בעיותיו (מה שיכול להיות נכון אבל זה בהחלט לא עוזר לחרם לעבור)

ולא, זה לא שזה לא משנה איפה החרם, כנראה שלא הבנת אותי נכון, הנקודה הייתה שבין אם החרם הוא בפייסבוק ובין אם הוא מחוצה לו (ובדרך כלל הוא בשניהם) הבעיה היא הקונספט של חרם! הבעיה היא לא פייסבוק ולא אי הימצאות מבוגר ולא כלום! הבעיה היא שיש דבר כזה שנקרא חרם וילדים עושים את זה! חרם היה גם לפני פייסבוק! אבל ברגע שנכנס איזשהו דבר מסוג זה, יותר קל להאשים את הפייסבוק (או לפחות לחשוב שיש לו חלק בזה) ולא את החרם.
כי באמת, נמאס לי! זה כמו אלימות במשחקי מחשב! אלימות הייתה קיימת תמיד ולא משנה מה הסיבה האמיתית לפעולה אלימה הרי תמיד יהיה יותר קל לומר "אה! אז הילד משחק Call of duty? עכשיו מובן למה הוא הרביץ!".
או לגבי מוזיקת מטאל... "אה! הילד שומע סאבאטון? הם שרים על מלחמה! בגלל זה הוא נתן לילד אחר אגרוף בפנים!"

עכשיו גם הפייסבוק... "אה! עשו על הילד חרם וזה נמצא גם בפייסבוק? צריך לאסור על שימוש בפייסבוק לילדים!"

חרם, אלימות פיזית ומילולית היו קיימים הרבה לפני כל אחת מהדוגמאות האלו! אז למה להלחם בהם במקום באלימות והחרם בעצמם? מה ההיגיון? כי כל פעם שתצליחו (אם בכלל) להפיל משהו כזה, יקום עוד אחד.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'דניאל,לפעמים, גם כשאדם מקבל תרופה, זה לא עוזר'
דניאל,לפעמים, גם כשאדם מקבל תרופה, זה לא עוזר
15/04/2011 | 01:20
3
ולפעמים אף נעשה יותר גרוע.
אז מה עשים? לא מטפלים?
חרם, זה לא מסוג הבעיות, שילד צריך, או יכול, להתמודד איתם לבד, וגם לא מסוג הבעיות שאפשר לחכות שיפתרו מעצמן.
הדוגמא שלך רק מוכיחה את זה. 6 שנים חרם??? הלא זה ממש אסון! תסלח לי. הבעיה היא לא, שמבוגרים התערבו. הבעיה היא שהם לא התערבו נכון, ולא ידעו מה לעשות. שש שנים, זה מחיר גבוהה מאוד ששילמת, על חוסר טיפול נכון בבעיה.
איך יצאת מיזה?
אלימות נמצאת בכל מקום, אבל יש מקומות, שכאשר היא קוראת בהם, זה יותר גרוע, ויותר קשה לטיפול.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'את שמה את הדגש על החלק הפחות חשוב של התגובה'
את שמה את הדגש על החלק הפחות חשוב של התגובה
15/04/2011 | 09:19
2
דווקא מה שהיה לי חשוב להעביר זה שמאשימים את הפייסבוק (ועוד כל מני דברים אחרים) במקום להאשים את החרם כחרם או לחילופין את האלימות כאלימות.
זו מה שבעיני היא הבעיה האמיתית.
וכן בהחלט, פה יש לנו הסכמה, זה לא שמבוגרים לא צריכים להתערב אבל הם בדרך כלל פשוט לא מתערבים נכון.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'הפייסבוק לא "אשם", הלא הוא בסך הכל עוד מקום.'
הפייסבוק לא "אשם", הלא הוא בסך הכל עוד מקום.
15/04/2011 | 18:09
1
אבל הוא מקום מסוכן לילדים.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'כל מקום הוא מסוכן לילדים, אפילו בג'ימבורי'
כל מקום הוא מסוכן לילדים, אפילו בג'ימבורי
15/04/2011 | 19:23
עלולים ליפול על הראש בטעות
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אין לכם מושג מה זה לאסור על ילדים פייסבוק '
אין לכם מושג מה זה לאסור על ילדים פייסבוק
13/04/2011 | 14:10
16
נכון?

נסביר לכם לרגע איך זה הולך... אנחנו מדברים שם, מעבירים שם קטעים, קובעים שם פגישות,
משתפים קישורים מהאינטרנט ותמונות, וזה "מקום המפגש" העיקרי שלנו.

לאסור את הפייסבוק לילדים בגילאים כאלה,
בואו נגיד שאם רובכם הורים לילדים, זה כמו שההורים שלכם היו אוסרים עליכם לצאת ולשחק במגרש המשחקים,
או היו מרתקים אתכם לבית.

מתוך נסיון, ילדים שמסתבכים בריבים עושים את זה בעצמם, אם זה תוך התגרות בילד שהוא
מרכז חברתי או ירידה כלשהי על תמונה או תוכן, או התגרות מאחורי המסך תוך ידיעה למה שהולך לקרות
בפגישה בבית הספר ביום אחרי...
הגבלת הגיל ואיסור הפייסבוק יגרום לילדים לשנוא אתכם, גם אם תגידו להם שזה לטובתם
לא יהיה אכפת להם, מדבר נער בן 15 שיודע. לא לוקחים סוכריה מילד.

למרות שאני בכלל לא קשור לפה ולא מכיר אף אחד ממכם אישית,
הייתי צריך להגיב לזה.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'לגבי מי שמסתבך בריבים'
לגבי מי שמסתבך בריבים
13/04/2011 | 14:36
9
ההסתכלות שלך מאד מוגבלת, שלא באשמתך ככל הנראה אלא מפאת גילך הצעיר.

ילדים שמהווים מרכז חברתי מטילים חרמות פעמים רבות על מי שהם חשים שמערערים את מעמדם, ואפילו אם הילד המנודה לא פגע בהם ולא התגרה בהם.
מה שאתה אמרת דומה לאותה האשמה שנשים נאנסות מביאות זאת על עצמן על ידי התנהגותן. אתה מעצים את התוקף ומנדה את הקורבן.
היה חשוב לי להדגיש זאת בפנייך, ואולי משהו מדבריי כן יחלחל הלאה (מסתבר שהתמימות לא חולפת בשום גיל..)

והבת שלי, שהיא בת 14, אומרת: "אני מכירה די הרבה אנשים שאין להם פייסבוק, ואת הפעילויות החברתיות שלהם הם עושים אחד מול השני. כן,  עדיין יש דבר כזה."

[ואני אומרת - אולי לא לוקחים סוכריה מילד, אבל אפשר לנסות ולא לתת לו אותה מראש...]
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אני שונא שמבוגרים מנסים "לאבחן" אותי'
אני שונא שמבוגרים מנסים "לאבחן" אותי
13/04/2011 | 15:31
8
כי רוב הזמן הם פשוט טועים. פשוט לוקחים את הגיל כמקור הבעיה וזה מה שמוטעה.
ילדים שמכירים ילדים פוטנציאלים עם בעיות ( כאלה שמסוגלים לעורר חרם ) פשוט לא צריכים להוסיף את אותו אדיוט
וזהו. ה"תוקף" וה"קורבן" יצפצפו על ההורים והחוקים וימשיכו להיות בפייסבוק בין אם תרצו או אם לא, אצל חברים, במחשב, בטלפון...
אי אפשר להלחם במימדי התופעה למרות שאני בעד לסגור את הפייסבוק ולחיות כמו פעם. ברור שיש אנשים שאין להם פייסבוק. אבל לאט לאט הם נגררים
על ידי אחרים ונמשכים פנימה. איך יש בעולם 1.5 מליארד משתמשי פייסבוק?

אי אפשר להסתיר את הסוכריה מהילד שהיא הפייסבוק, אי אפשר לדחוף אותו למערה ולסתום לו את האוזניים, והילד
יבכה ויבכה ויתחנן עד שלא תהיה לך ברירה אלא לתת לו לגלוש, אי אפשר להסתיר את הפייסבוק, ובעידן הזה במיוחד.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'Make that 500 million, not 1.5 Billion'
Make that 500 million, not 1.5 Billion
13/04/2011 | 15:54
2
לצפיה ב-'אני יודע אנגלית, אל תהפכו אותי למפגר.'
אני יודע אנגלית, אל תהפכו אותי למפגר.
13/04/2011 | 17:42
1
1
לצפיה ב-'Relax, I simply do not have a Hebrew keyboard'
Relax, I simply do not have a Hebrew keyboard
14/04/2011 | 11:36
2
לצפיה ב-'אף אחד לא מנסה לאבחן אותך'
אף אחד לא מנסה לאבחן אותך
13/04/2011 | 20:28
4
עובדתית נקודת המבט של בני 15 מוגבלת יחסית, למרות שרובם חושבים שהם מבוגרים לכל דבר . ואתה יכול להמשיך ולהזדעק עד מחר. בגיל 25 תבין על מה אני מדברת, וגם בגיל 35 תסתכל 10 שנים אחורה בחיוך.

אני מסכימה איתך לחלוטין שאי אפשר להלחם בפייסבוק, ובטח לא למנוע גישה מילדים שמעוניינים בכך.
אני הגבתי אך ורק למשפט בו ציינת שילדים שמסתבכים בריבים מביאים את זה על עצמם בסופו של דבר.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'וגם לא להפוך אותך למפגר'
וגם לא להפוך אותך למפגר
13/04/2011 | 20:34
יש אנשים שאין להם גישה למקלדת בעברית...
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'זו כבר ממש! אבל ממש שטות!'
זו כבר ממש! אבל ממש שטות!
14/04/2011 | 12:11
2
רוב המבוגרים שאני מכיר דווקא נקודת המבט שלהם צרה יותר משל צעירים מהם! למה? כי הם כבר חיו קצת והתקבעו על דברים שנראים להם כהגיוניים.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 20:55
1
לצפיה ב-''
21/04/2011 | 20:18
רוב המבוגרים שאני מכיר אטומים לטכנולוגיה ( בשביל מה אתה צריך מכשיר ב1100 שקל?? )
ולרעיונות יצירתיים וכו'. עד שהם מגלים אותם ורוצים אותם בעצמם.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אל תכליל'
אל תכליל
14/04/2011 | 20:55
5
אף אחד לא מינה אותך לנציג בני הנוער בארץ. אני נערה בת 17. ואין לי פייסבוק. ונחש מה? גם לחלק מהחברים שלי אין. ואנחנו מדברים בטלפון ונפגשים ומשתמשים בסקייפ ובמסנג'ר ובאי מייל ובכל הדרכים הרבות שיש כדי לתקשר זה עם זה.

אני מסכימה שלא כדאי לאסור על פייסבוק, כי זה טיפול בסימטום ולא במחלה. אולם אני לא מסכימה שילד ישנא הורים בגלל החלטה כזו (ולו משום שהא לא ניתנת לאכיפה).

ולא, ילדים שמסתבכים בריבים לא עושים את זה בעצמם. לרוב זה מתחיל מזה שבריון עם תסביך נחיתות בוחר קורבן קל.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-' "ילדים שמסתבכים בריבים לא עושים את זה'
"ילדים שמסתבכים בריבים לא עושים את זה
14/04/2011 | 21:19
4
בעצמם. לרוב זה מתחיל מזה שבריון עם תסביך נחיתות בוחר קורבן קל"
בהחלט מסכים!
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'לפעמים, לפעמים לא.'
לפעמים, לפעמים לא.
21/04/2011 | 20:15
3
רוב הזמן ילדים פשוט מחפשים אקשן.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'ממש לא (ואני מדבר מנסיון)'
ממש לא (ואני מדבר מנסיון)
21/04/2011 | 20:45
2
2
לצפיה ב-'תאמין לי, בערים אחרות בארץ הכל הולך אחרת'
תאמין לי, בערים אחרות בארץ הכל הולך אחרת
21/04/2011 | 21:33
1
ברצינות, אנשים פשוט התחילו איתי ריבים בפייסבוק משעמום נטו.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אחי, אני לא מכפר האורנים.'
אחי, אני לא מכפר האורנים.
21/04/2011 | 22:21
וכן, עכשיו דמיין לעצמך שהבן-אדם שהתחיל אתך ריב משעמום יותר חזק ממך ומרביץ לך בבית-ספר (כאמור, משעמום נטו)
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'האם אתה פותר באמת הבעיה או מטאטא אותה'
האם אתה פותר באמת הבעיה או מטאטא אותה
13/04/2011 | 14:27
מתחת לשטח? כמו שנוהג בזמנים שאתה היית ילד.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי למה ההתמקדות שלך דווקא בפייסבוק?'
לא הבנתי למה ההתמקדות שלך דווקא בפייסבוק?
13/04/2011 | 14:54
ילדים בגיל 13 עושים ורואים דברים הרבה יותר גרועים מהפייס.
לא מבין את הרעיון
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'איפה שיש חינוך כבר אין צורך באיסור'
איפה שיש חינוך כבר אין צורך באיסור
13/04/2011 | 14:54
שלומות ואני אורח כאן (מהראשי)
כאשר נותנים חינוך טוב, האיסור נמצא אבל הוא פנימי, הילד יפקח על עצמו. נניח: "לא מדברים עם זרים", הרי לא ניתן לשמור על הילדים בקופסה סטרילית לחלוטין, מנותקים מהעולם והסכנות שבו. אז נותנים הנחיות ומחנכים כיצד להגיב במקרי קצה ("לא מדברים עם זרים").

פרט לכך, לא ברור לי ממה נפשך?
כדי להמחיש השתמש בדוגמה כואבת במיוחד:
רבים ממעשי האונס מבוצעים על ידי אנשים הקרובים לנפגע/ת מהמעגל הראשון,
אז מה נאסור הורות, נאסור להביא ילדים לעולם?
הדוגמה ממחישה כי אם בחששות עסקינן, אז אין גבול להפחדות.

לגישתך ילדים מתחת לגיל 13 גולשים בפייסבוק, גם לטענתך לפייסבוק יש מדיניות שלא לאפשר זאת. אז מה עוד צריך?
באמת מדובר בגנבה ורמאות של אותם ילדים? כי מי היום לא מחובר לפייסבוק, כל האיסור הוא צחוק מעבודה. עידן המחשבים מאפשר קשרים הדומים לקשרים במציאות, אז כמו שבמציאות ילד מונחה "לא לדבר עם זרים ברחוב", כך ההנחיה תופסת לגבי הפייסבוק "לא מדברים עם זרים".

ויותר מכך, בהיבט בטיחותי הפייסבוק מאפשר מעקב וניתור הרבה יותר טובים. לא רק יותר "קל" לסוטים ואנסים, גם יותר "קל" למשטרת ישראל יחידת ה(מיחשוב?) לנתר ולפקח. לא לדבר על ההורים שמקבלים על הקיר שלהם את כל התכתובות בשפת הילדים, שזה לפעמים מעלה חיוך ונוסטלגיה בדיוק כפי שבמציאות ילדים מדברים בשפה שלהם ולפי קוד התנהגות התואם לגילם.
אז באמת מדובר בדבר מה מזיק?
ואם מזיק, כמה זה מזיק? יותר מזיק מהסיכוי להיות נפגע עבירת מין מקרוב משפחה?

כולה פייסבוק. כלי חברתי שהוא לא תחליף למציאות, רק עזר מודרני, תחנך לדרך ארץ ושלא מדברים עם זרים, חד משמעית! כי זה מסוכן מאוד, וזהו. חיינו לפני הפייסבוק נחייה גם אחריו, עזוב את הדרמות
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'יש גם בעיות חברתיות מיוחדות עקב פייסבוק.'
יש גם בעיות חברתיות מיוחדות עקב פייסבוק.
13/04/2011 | 15:04
1
כנראה שזה לא מתאים לילדים, אלא אם יש מעורבות ערה מאד של מבוגר לכל מה שקורה שם.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אני מאוד מסכימה איתך '
אני מאוד מסכימה איתך
13/04/2011 | 17:40
(הגעתי מהשער)
הבן שלי בן 11 ואני לא מסכימה שירשם לפייסבוק.
הוא מסכים עם ההחלטה שלי, אבל מסתבר שהוא יוצא דופן לחלוטין בין בני הכיתה שלו שנמצאים חופשי ברשתות האלה.
דיברתי עם המורה שלו על זה שבעצם זה ממש לא בסדר שכל האחרים בפייסבוק. ואין באמת מה לעשות אלא אם כן אפשר היה לארגן את ההורים וזה ממש לא נראה משהו רלוונטי ואפשרי.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אתה מתעלם מדבר אחד'
אתה מתעלם מדבר אחד
13/04/2011 | 17:48
אז אולי את החרם, הנידוי, ההשפלות ועוד מיני הפתעות שרק ילדים יודעים לא יעשו בפייסבוק.
הם יעשו את זה בכיתה בזמן בית הספר ובכל שנה הם משתכללים הילדודס. מוצאים חפיץ חדש להתעסק איתו ולהשפיל את הילד בצורה הזו.
לא להרשות בכלל פייסבוק זה נשמע לי הגיוני כל עוד הילד לא מבין מה זה אינרטנט ומה זה אומר לתת את המידע עלייך לכל מני אנשים גם אם נדמה לו שהוא מכיר אותם.
יש גם את הקטע הלא נעים הזה ש"חייבים" להוסיף את המקובל של הכיתה בפייסבוק אחרת תסבול גם בכיתה בעצמך.
צריך לשבת עם הילד ולדבר איתו על ההשלכות של פייסבוק. תאמין לי, שהרבה מאוד ילדים היו מעדיפים שלא יהיה לחברים שלהם ול-לא לחברים שלהם, מידע שאולי יפגע בהם בעתיד.
ללמד את הילד איך לחסום מ"חברים" שאינם באמת חבריו את הפרופיל שלהם.
יותר מכך להסביר שיש חוקים לפייסבוק ועד גיל 13 אסור להם להקים פרופיל משלהם ואם הם נורא רוצים פייסבוק שיקימו פרופיל של הכלב/חתול הבית ללא תמונות וללא מידע אישי.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'לפי החוק(האמריקאי) אסור לפתוח פייסבוק לפני 13'
לפי החוק(האמריקאי) אסור לפתוח פייסבוק לפני 13
13/04/2011 | 18:56
1
ולפי מה שפייסבוק דיווחו בשבוע שעבר כול יום הם סוגרים 20 אלף חשבונות של ילדים מתחת לגיל 13, אם אתם רוצים ניתן לדווח לפייסבוק על ילד(ים) מתחת לגיל 13 והם יסגרו לו את החשבון עד שהוא יגיע לגיל המתאים.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'שלום לכל האורחים - וברוכים הבאים, אבל '
שלום לכל האורחים - וברוכים הבאים, אבל
14/04/2011 | 14:43
5
1
בכל אופן, הדיון לא היה מכוון אליכם.
מעניין יותר לשמוע את דעתם של ההורים בכפר האורנים, ופחות דעות של בני נוער שכלל לא מכירים את כפר האורנים.
הסוגיה שרציתי להעלות היא ילדים שצעירים מגיל 13, ולא על פייסבוק באופן כללי.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שהדיון מזמן לא היה כה איכותי'
אני דווקא חושבת שהדיון מזמן לא היה כה איכותי
15/04/2011 | 07:14
יש לנו מה ללמוד, מכל מלמדי השכלתי וכדאי להקשיב.
הורים רבים גם בכפר האורנים לא יודעים כלום על פייסבוק ונגזרותיו וכאן יש קבוצה שהדיון בנפשה והם מתבססים על ידע מבפנים ולא רק על שמועות...
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'תשמע, זה קצת אבסורד'
תשמע, זה קצת אבסורד
16/04/2011 | 00:08
3
1
לומר לאורחים לא להשתתף בדיון שהיה בראשי, אחרת מראש היה אפשר לסמן שההודעה לא תופיע בראשי, או במידה וזה נכון לכל ההודעות בפורום הזה (ואני מניח שזה ככה כי זה פורום של אזור מסוים) אז בכלל לבקש מהנהלת תפוז שלא להעלות אף דיון מפה לראשי
וחוץ מזה, אני מבין שזה פורום של מקום מסוים אבל הדיון הזה רלוונטי לכולם.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'הבנת אותי לא נכון - אני אסביר'
הבנת אותי לא נכון - אני אסביר
16/04/2011 | 09:36
2
אני שמח שהצטרפתם לדיון - ויש כאן תובנות שלא הכרתי קודם.
מה שכן, חסרות הדעות של ההורים בכפר האורנים - שרציתי שהם יביעו את דעתם.
וזה לא קורה.
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'אה, אז לא כדאי לכוון את ההודעה לאנשי כפר '
אה, אז לא כדאי לכוון את ההודעה לאנשי כפר
16/04/2011 | 11:12
1
2
אורנים? אולי הם דווקא דילגו על ההודעה הזו בגלל שכתוב "שלום לכל האורחים"?
כפר האורנים >>
לצפיה ב-'שלום לכל האורחים הצעירים בפורום '
שלום לכל האורחים הצעירים בפורום
16/04/2011 | 16:39
1
ההודעה אמנם כוונה לאנשי כפר האורנים אבל כמובן אנו שמחים שהייתם מעורבים בדיון (שהיה בהחלט עירני ודינמי)
הצגתם צד אחד ואיציק היה מעוניין לשמוע את הצד השני - את ההורים של ילדי כפר האורנים.
ואכן עדיין לא מאוחר להשמיע את דעתכם....

כפר האורנים >>
לצפיה ב-'צודק,חוק לאסור עד כיתה ו' או ז'.. (ולא גיל)'
צודק,חוק לאסור עד כיתה ו' או ז'.. (ולא גיל)
14/04/2011 | 20:07

הודעות אחרונות

22:32 | 08.10.16 חגית ארגמן
10:33 | 12.09.16 yerdna11
00:23 | 10.09.16 חפרי9
15:12 | 04.09.16 תושב2001
15:10 | 04.09.16 תושב2001
16:35 | 02.09.16 חפרי9
14:46 | 28.08.16 etar
16:12 | 21.07.16 uriahrokach

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ