הוראת קבע בכרטיס אשראי

vita29

Member
הוראת קבע בכרטיס אשראי

מה זה בידיוק הוראת קבע בכרטיס אשראי? נגיד אם אני נותנת מספר כרטיס אשראי שלי לחברת תקשורת זה אוטומטי נעשה הוראת קבע בכרטיס אשראי או לא? ומה עדיף -כדאי לעשות הוראת קבע בכרטיס אשראי או עדיף שלא?

einat162

New member
הוראת קבע = תשלום אוטומטי שיורד כל תקופת חיוב

ככל שידוע לי אין בארץ אפשרות לעשות תוכניות רגילה לחברת תקשורת שבה יוזמים תשלום כל חודש או שאין תוכנית מתחדשת (חוץ מכרטיסים נטענים שמיועדים לתיירים, אבל תעריפים שם יקרים מאוד).

לפעמים מי שעושה הוראת קבע לשירות מסויים מקבל הנחה שנתית- אבל זה ממש נדיר.
אם לעשות או לא- בחירה של הצרכן. אני בינתיים למשל לא עשיתי הוראות קבע על חשמל, גז וכו' - אז אני משלמת כל פעם שמגיע חשבון. זה עוזר לי לעקוב אם יש חריגות/בעיות.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
את מערבבת בין הוראת קבע להרשאה לחיוב חשבון

הוראת קבע היא הוראה שבעל החשבון נותן לבנק להעביר כל תקופה מסויימת (בד"כ חודש) סכום קבוע מחשבונו לחשבון אחר.
הרשאה לחיוב חשבון היא אישור שאני נותן לגוף מסוים (חשמל, מים, גז, רשות מקומית, טלביזיה בלווין/כבלים, חברת תקשורת) אישור להוריד מחשבון הבנק או האשראי מעת לעת סכום מסוים לפי חשבון שהוא עושה.

מניסיוני האישי

מניסיוני האישי, מוטב שלא לעשות שימוש בהו"ק באמצעות כרטיס אשראי, מפני שחב' האשראי לא סופרת את הלקוח שלה במקרה של סכסוך בין הלקוח לבין בית העסק.

מילא אם את מכחישה עסקה בהקדם האפשרי....
אבל אם לא הכחשת עסקה ועשקו אותך, את לא יכולה לבטל את ההו"ק באמצעות הוראה לחב' האשראי.
אותו כנ"ל כשמדובר על תשלום לשיעורין שנפרס על 24 או 36 תשלומים. את לא יכולה לעצור את התשלום בשל עושק / גזל / מרמה או טעות שעשו בחשבון שלך. במצב כזה עלייך להודיע לחב' האשראי על גניבת הכרטיס / אובדן. רק כדי להימנע מהמצב המוזר הזה של עושק מתחדש מדי חודש.

לא כך כשמדובר בחשבון בנק רגיל.

trilliane

Well-known member
מנהל
כמו כל הו"ק – הרשאה מתמשכת לחיוב חודשי להבדיל מעסקה חד-פעמית

זה נכון לחברות תקשורת ויכול להיות רלוונטי לכל חיוב חודשי אחר.
גם לי (אני מעריכה שלרובנו) יש כמה וכמה כאלה, לא רואה בזה בעיה.

vita29

Member
תודה על התשובות

אז אם אני נותנת כרטיס אשראי בטלפון לחברת סלולר שתחייב אותי זה אוטומטי הופך להיות הוראת קבע בכרטיס אשראי? כי אני משלמת לחברה דרך כרטיס אשראי אבל בתפריטים של הוראת קבע באתר של חברת כרטיס אשראי לא מופיע הוראת קבע לחברת סלולר זו.

trilliane

Well-known member
מנהל
למיטב ידיעתי כן. אצלי כל הנ"ל הופיעו בהו"ק באתר חברת האשראי.

למעלה