מינוס בבנק - השלכות

bananasplit27

New member
מינוס בבנק - השלכות

בחשבון הבנק שלי יש מינוס של 2,500 ש"ח. אין לי מסגרת ולכן ביטלו את כרטיס האשראי שלי.

כמו כן, כרטיס האשראי בוטל יום לפני מועד החיוב שלו אך למרות זאת החיוב של הכרטיס מופיע בעו"ש. האם זה אומר שהכסף עבר לחברת האשראי?

שאלתי היא - האם בשל חוב לבנק יכולים למנוע את יציאתי לחו"ל?

בשל חוב לבנק יכולים

לגבות עמלות מטורפות על כל יום שיש חוב. והחוב ילך ויגדל. ואם לא תשלם אותו תקבל הוצאה לפועל. ואם תקבל הוצאה לפועל תקבל עיכוב יציאה מהארץ. אז התשובה היא בגדול כן.

bananasplit27

New member
אבל זה משהו שאני אדע עליו לא?

יודיעו לי לפני שהטיפול עובר להוצאה לפועל לא?

ladybug4NLP

Active member
לך לבנק ותנסה להגיע לאיזה הסדר. זה משתלם גם להם וגם לך

במיוחד לאור העובדה שהחוב הוא קטן יחסית.

בדרך כלל על סכומים כאלה הם לא מבטלים כרטיס אשראי אלא אם אתה
מושך סדרתית מעל מה שיש לך

prizman

New member
לא בהכרח יודיעו לך.

נסתרות דרכי ההוצל"פ, לא יודע בחסות איזה חוק.

לא בהכרח

זה משהו שאפשר לגלות לפעמים רק בשדה תעופה עצמו ברגע שלא נותנים לך לטוס.
אם את חוששת מעיכוב יציאה לפני שאתה טוסה או מזמינה בכלל כרטיס, תתקשרי לרשות האוכלוסין וההגירה ותשאלי אם יש צו עיכוב.

bananasplit27

New member
אני טסה השבוע

וביום חמישי סיכמתי עם הבנק שהשבוע יועבר כסף. מחר אתקשר כדי לדבר על איזשהו הסדר כפי שהוצע כאן. תודה

bananasplit27

New member
דיברתי עם הבנק

לא מוכנים שנשלם בהסדר אלא את כל הסכום. מה שמוזר הוא שהחיוב החודשי לויזה ירד למרות שהכרטיס בוטל, אבל קיבלנו הודעה מסלקום שהוראת הקבע לא שולמה. השאלה היא - אם הכסף ירד מהחשבון בבנק וכשנשלם את המינוס נשלם בעצם את החיוב של האשראי מי יעביר את התשלום עבור הוראת הקבע לסלקום? הפקידה בבנק לא הבינה מה אני רוצה ממנה ולא נתנה לי תשובה.היא רק אמרה שהוראות קבע לא ישולמו מעתה אבל מה שבוצע בתשלומים ימשיך לרדת. מישהו מבין במה מדובר? אם החשבון בסלקום רשום על שם שותפי לחשבון ולא על שמי, האם הם יכולים להוציא נגדי צו עיכוב יציאה מהארץ?

jen711

New member
למה שהחיוב לויזה לא ירד?

כשכרטיס מבוטל זה אומר שאי אפשר לקנות איתו יותר.
אבל כמובן שהחיובים שכבר ביצעת ירדו לך מהחשבון.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ההבדל בין חיוב בהוראת קבע לחיוב בכרטיס אשראי

החיובים שבוצעו עד כה בכרטיס אשראי ירדו מחשבונך כי חברת האשראי העבירה את התמורה לספק והיא ולכן היא תגבה ממך את הכסף, מאחר שהכרטיס בוטל לטא יבוצעו חיובים חדשים.
כספי הוראת הקבע לא הועברו לספק ולכן הבנק לא יגבה ממך אותם - רק שעליו להודיע לך על כוונתו להפסיק להעביר מספיק זמן מראש כדי שתוכלי להסדיר זאת עם הספק.

bananasplit27

New member
אז מה אני עושה עכשיו?

החיוב לסלקום ירד כחלק מהחיוב לויזה. כשנכסה את המינוס, נשלם בעצם גם את הכסף שירד מהויזה ובכלל זה החיוב לסלקום, האם אז הכסף יעבור לסלקום? אם לא, פירוש הדבר שנשלם פעמיים - פעם במסגרת החיוב בויזה ופעם בתשלום בנפרד לסלקום. איך אני פותרת את הענין?

תודה!

SicTransit

Active member
קודם כל את צריכה להחליט

אם הכסף משולם לסלקום דרך הוראת קבע ("קיבלנו הודעה מסלקום שהוראת הקבע לא שולמה") או דרך כרטיס האשראי ("החיוב לסלקום ירד כחלק מהחיוב לויזה"). בכל מקרה לא תצטרכי לשלם פעמיים.

SicTransit

Active member
אם אתם משלמים לסלקום דרך ויזה אז כן

בדיוק כפי שהיא מעבירה לשאר בעלי החוב שלך את התשלומים שהיא גובה ממך (את הריבית היא לוקחת לעצמה, כמובן. זה אחד ממקורות הרווח שלה).

למעלה