לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2762227,622 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'דיון בנושא: מטופלים בפסיכותרפיה כצרכנים במגזר הפרטי '
דיון בנושא: מטופלים בפסיכותרפיה כצרכנים במגזר הפרטי
<< ההודעה הנוכחית
29/09/2017 | 01:25
99
682
שלום 
ברצוני להעלות לדיון נושא של מטופלים בפסיכותרפיה בכלל ובפרט בפסיכולוגיה הקלינית - שנחשבת ליוקרתית ביותר, במגזר הפרטי.
נכון להיום מטופלים משלמים מאות שקלים למפגש של שעה (כ-50 דקות)
ומהבחינה הזו הם צרכנים לכל דבר ועניין.
ויחד עם זאת, במידה ומטופל מעוניין באיזושהי עזרה מול המטפל שלו - אין לו כתובת. ניתן להגיש תביעות אך אני מחפשת משהו אחר- גוף כלשהו שיתן אחריות מקצועית. ויהיה מוסמך לייצג מטופלים ומטפלים ולקשר ביניהם במידת הצורך, כאשר יש ביניהם קצר בתקשורת למשל, או חוסר הבנה, וכדומה. 
מבחינת החוק - מטפל יכול להחליט בכל כמעט כרצונו. החוק איננו מחייב פסיכולוג להודעה מראש במידה והוא מעוניין בסיום קשר, למשל, כשזו מקובלת במקומות עבודה, למשל. כך מטופל של מספר שנים יכול לקבל התראה על כך שהמטפל עוזב (עובר לחו"ל, עובר דירה וכדומה) בהתראה של פגישה אחת בלבד, וזה חוקי.
למטפל אין שום חובות חוקיות כלפי המטופל שהוא מודיע עליהן למטופל מראש ובכתב.
ובמצב כזה, גם אם היו למטופל בחוק זכויות הן לא היו יכולות להועיל לו.
מה דעתכם? 
צרכנות >>
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
29/09/2017 | 08:20
16
120
שבדיוק באותה צורה זה עובד במקצועות חפשיים אחרים - למשל עורכי דין, רופאים וכדומה.
ואם ברצונך בחקיקה בנושא - כדאי שתענייני בכך אחד מחברי הכנסת, רצוי מהקואליציה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'בעריכת דין אפשר להתלונן ללשכת עורכי הדין, לא?'
בעריכת דין אפשר להתלונן ללשכת עורכי הדין, לא?
29/09/2017 | 13:56
15
77
על רופאים אפשר להתלונן בד"כ דרך הגוף שבו הם מועסקים, אלא אם הולכים לרופא פרטי; אבל אם יש בעיה אתית נראה לי שעדיין אפשר לפנות למשרד הבריאות, ואם יש רשלנות רפואית ניתן לתבוע.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אפשר. אז מה? גם בעניין זה ניתן להתלונן בלשכת עורכי הדין'
אפשר. אז מה? גם בעניין זה ניתן להתלונן בלשכת עורכי הדין
29/09/2017 | 14:17
8
88
עם אותן תוצאות כמו תלונה על עו"ד.
והתייחסתי לחוק בלבד - אין שום חוק המחייב עו"ד או רופא (בדיוק כשם שאין חוק המחייב פסיכותרפיסט) להצמד ללקוח שלו עד סוף הדורות, לא לנסוע לחו"ל או להודיע על הפסקת הקשר יותר ממפגש אחד מראש במידה ולדעתו זה זמן מתאים לסיים (והזכות לניתוק הקשר היא דו-צדדית
צרכנות >>
לצפיה ב-'לגבי הסיפא, זה ברור; התייחסתי לגוף כלשהו שיתן אחריות מקצועית'
לגבי הסיפא, זה ברור; התייחסתי לגוף כלשהו שיתן אחריות מקצועית
29/09/2017 | 14:41
51
בתחום המשפטים והרפואה יש גופים כאלה (גם אם אינם יעילים). לא יודעת מה באמת המצב בתחום הפסיכולוגיה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לברזילי, קראתי את שתי הודעותך, ואני לא בטוחה שהבנתי אותן'
לברזילי, קראתי את שתי הודעותך, ואני לא בטוחה שהבנתי אותן
30/09/2017 | 20:05
6
54
ראשית, אני לא בטוחה שההשוואה לרופא או לעו"ד מתאימה.
כשאני מגיעה לרופא פרטי או לעו"ד זה בדרך כלל למטרה ספציפית: קבלת חוות דעת, הגשת תלונה\מכתב התראה, קבלת תרופות וכו'.
לרוב הפנייה היא למשך זמן קצוב, שנית: התמורה בדרך כלל כוללת תמורה מוחשית כגון: יעוץ משפטי עם כתב הגנה או כתב תביעה, חוות דעת מקצועית לגבי מחלה והמלצות טיפוליות.
כשניגשים לטיפול פסיכולוגי:
הטיפול הוא איננו מוגבל, (למעט טיפולים קצרי מועד ספציפיים) בזמן
ההגעה למטפל בחלק מהמקרים איננה כוללת יעד ספציפי ואף לא התחייבות מצד המטפל לתוצאות מסוימות ספציפיות גם בתוך כמה שנים.
יתר על כן, ברוב המקרים אין תמורה מוחשית לטיפול. לא מסמך, לא תרופות ואפילו לא המלצה בכתב על ידי המטפל.

הייתה כאן גולשת אחרת שציינה את נושא התלונות, אני הדגשתי בדיוק להיפך, שאין לי רצון להתלונן על מטפלת שלא עשתה למיטב הבנתי כל דבר בלתי חוקי.
הדיון בנושא הוא לגבי המחשבה שלי שמטופל זכאי לידיעת חובותיו וזכויותיו, לא רק כאדם (ו"חוק זכויות החולה" סעיף 13 מפרט זאת), אלא גם כצרכן - וכיום כצרכן זכויותיו כמו גם חובותיו בדרך כלל אינן נמסרות לו באופן רשמי, ובוודאי שלא בכתב ביוזמת המטפל. 

אני מניחה שכמו שיש מטפלים שמעוניינים באפשרות לסיים טיפול באופן מיידי, כך ישנם מטפלים שמוכנים להישאר עם המטופל בהתאם לרצונו או שיהיו מוכנים ליידע אותו מראש לפני עזיבה, במידה והם מעוניינים בכך. בכל מקרה ניתן וראוי להודיע על העדפת המטפל בכתב, כבר היום במקומות בעולם ישנו חוזה בין מטפל למטופל:
בין היתר באנגליה, גרמניה, ארצות הברית והולנד- כשבהולנד הוא גם מתעדכן אחת לכמה חודשים.

אגב, אני כמטופלת - שעד לאותו זמן שהתייעצתי כאן בעבר כבר הייתי בכמה טיפולים פסיכולוגיים בחיי ומעולם לא נתקלתי בפסיכולוג שמביע רצון לעזוב בכלל, ובוודאי לא במיידית - לא חשבתי שזה אפשרי.
באופן דומה לכך שהחובה היחידה שלי בקשר כלפיה היא התשלום, הבנתי מכך שהזכות לניתוק היא שלה רק במידה ולא אשלם לה. בכלל לא עלה על דעתי לפני כן שהזכות לניתוק היא חד צדדית עד שזה קרה לי בקשר, ונפגעתי לא רק מהמעשה של העזיבה אלא גם מהדרך שבה הוא נעשה ומהעובדה שלא ידעתי על האפשרות הזאת, והופתעתי שהחוק כלל לא מתייחס לכך! 
ואם יש אנשים שהיו מבינים אחרת זו רק הוכחה שיש צורך בגורם מתווך לעיתים, שיסייע.
בזמנו פניתי לועדת האתיקה והם חזרו אלי עם תשובה רשמית שאין הם מתערבים בקשר בין מטפל למטופל. 

אילו הייתי יודעת מראש שהמטפלת עלולה בכל רגע לסיים איתי את הקשר - הייתי יכולה לשקול האם אני מעוניינת בכלל להתחיל בו. אך לא ידעתי.
והעובדה שלא ידעתי על כך עד שלא נתקלתי בבעיה באופן אישי - מצביעה בעיני על בעיה עמוקה יותר מהבעיה הפרטית שלי. ובפרט כשלאחר ניסיוני הכואב כשכתבתי וקראתי בפורום "הפסיכולוגית" בתפוז ראיתי שוב ושוב שאינני היחידה. 
מכיוון שלמטופלים כיום אין כתובת - אין מי שישמע את הבעיות שלהם וירכז אותן וינסה אפילו לתת להן פתרון. (אין כל גורם רשמי שמטופלים יכולים לפנות אליהם כדי לקבל עזרה מקצועית בדומה למוקד שירות של חברות סלולרי, מועצה לצרכנות וכו').

סעיף 14 א ב"חוק זכויות החולה" מאפשר למטפלים כיום לקבל הסכמה מדעת בעל פה או בדרך של התנהגות במקום שבכתב, יש מקרים מסויגים בחוק שלא רק שניתן לקבל את ההסכמה בכתב בלבד- זאת חובה בחוק.

במקרים הבאים, חלה חובה לקבל את הסכמת המטופל באמצעות טופס הסכמה בכתב:
ניתוחים (למעט כירוגיה זעירה);
צנתורים של כלי דם;
דיאליזה;
טיפול בקרינה מייננת (רדיותרפיה);
טיפולי הפריה חוץ-גופית;
כימותרפיה לטיפול בתהליכים ממאירים;
היפנוזה;
תרומת ביצית;
הפסקת הריון;
בדיקת מי שפיר.

לפי דעתי, טיפול פסיכולוגי (או טיפולי פסיכותרפיה בכלל) ראוי שיחייב גם הוא לקבל את הסכמת המטופל בכתב.
ואשמח לשמוע מה דעתך בעניין.
אבהיר שאני לא מצפה ממטפל להישאר עם מטופל בהכרח לזמן בלתי מוגבל אלא שבמידה והמטפל ירצה להפסיק בכל זמן את הקשר, שזה יהיה מצויין בחוזה שיערך ביניהם מראש (בדומה לכך שבעל בית לא יכול בכל רגע נתון 'לגרש' במיידית אדם שמשכיר את דירתו אלא תוך התראה מסוימת- אלא אם כן הדייר מסכים לבקשתו כמובן. גם כשמדובר בבעל עסק ועובד מקובל להודיע מראש לפני שמפטרים, וגם שכירים שמעוניינים להתפטר רשאים לעשות זאת אך בכפוף להתראה מראש בהתאם למשך זמן עבודתם).
צרכנות >>
לצפיה ב-'אסביר את עצמי'
אסביר את עצמי
30/09/2017 | 20:17
4
48
אם את רוצה שינוי בחקיקה - כפי שאמרתי - הכתובת היא חבר כנסת  שיעלה הצעת חוק ורצוי מהקואליציה כי הדיון בהצעות החוק בד"כ לא לגופן אלא לפי שיוך מפלגתי.
ואם  את חוששת  ממטפל שיעזבך - חיתמי איתו חוזה שבו יכתב תאום ציפיות בינך לבינו, כשם שאת לבטח נוהגת בדברים פשוטים בהרבה כמו קבלת כרטיס חבר למועדון לקוחות או הזמנת מיטה בחנות רהיטים. (הרי את מתיחסת לזה כאל צרכנות)
צרכנות >>
לצפיה ב-'כתבתי כאן כדי לשמוע דיעות של צרכנים אחרים '
כתבתי כאן כדי לשמוע דיעות של צרכנים אחרים
30/09/2017 | 20:28
3
54
עדיין לא בטוחה שהבנתי מהי עמדתך בעניין, ואשמח לשמוע, אם תרצה
שנית, כיום אני בקשר עם פסיכולוגית קלינית אחרת והגענו להסכמים כתובים.
יחד עם זאת, נניח ויקרה מצב שהמטפלת לא תממש את ההסכמות בינינו באופן חד צדדי. או אפילו שיהיו מחלוקות בינינו לגבי אופן הבנת ההסכם, כפי שראית שיכול להיות בפורום בין גולשים שונים.
מבחינתי, לא כל חוסר הסכמה או חוסר הבנה הוא סיבה לעזוב. ויחד עם זאת, איך יעזור לי ההסכם בינינו כשאין לי כתובת לפנות אליה ומבחינת החוק כיום "המטפל הוא הסמכות"? מי יוכל לעזור לי בתקשורת בינינו, במידה ואצטרך כזאת בעתיד?
כדי שלהסכמה בין מטפל למטופל יהיה ערך, יש צורך שהחוק יכיר במחויבות של מטפל כלפי המטופל (כיום בחוק אין שום אחידות כלפי פסיכולוגים קליניים והם אינם חייבים באופן רשמי דבר למטופלים שלהם. בין היתר הם אינם מחויבים לכל התראה מראש לפני עזיבה והמטופלים אפילו לא זכאים להודעה מראש על כך. לי כמטופלת האפשרות לא היתה ברורה וממה שראיתי בפורום השכן "הפסיכולוגית" נפגעו מכך מטופלות נוספות).
צרכנות >>
לצפיה ב-'כשיש לך הסכם חוק החוזים מטפל בזה.'
כשיש לך הסכם חוק החוזים מטפל בזה.
01/10/2017 | 10:12
2
43
וחוזה עם מטפל דינו כחוזה לשכירת דירה או כחתימת מנוי על עיתון
צרכנות >>
לצפיה ב-'עדיין לא קיבלתי ממך מענה לשאלתי - ואולי לא הבנתי את תשובתך'
עדיין לא קיבלתי ממך מענה לשאלתי - ואולי לא הבנתי את תשובתך
01/10/2017 | 11:20
1
41
השאלה שהעליתי לפורום היא ברמת הדיון, לצורך קבלת דיעות נוספות, ולאו דווקא ברמה הפרקטית. אם כי נתת לי כמה הצעות - ואשקול את כולן.
אינך מוכרח כמובן לענות על שאלתי, אך היא נדרשת על מנת שנוכל להמשיך בדיון.
אני מודה לך על התייחסותך לנושא שהעליתי ועל הצעותיך הענייניות - גם אם לא ענו בהכרח באופן ישיר לשאלותי, בדיון הנוכחי. 

צרכנות >>
לצפיה ב-'אבל יש דיון... לא שאלת שאלה, הצגת נושא ושאלת "מה דעתכם?"'
אבל יש דיון... לא שאלת שאלה, הצגת נושא ושאלת "מה דעתכם?"
01/10/2017 | 16:29
40
ועכשיו בכל פעם שמישהו מגיב וכותב את דעתו את טוענת שהוא לא עונה לשאלה. אם כך אולי כדאי שתחדדי אותה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'החובה האתית של המטפלת היא לסיים את הטיפול עם מטופל'
החובה האתית של המטפלת היא לסיים את הטיפול עם מטופל
06/10/2017 | 20:40
17
כאשר לדעתה המקצועית המטופל לא זקוק יותר לטיפול, או שהוא לא משיג ממנו תועלת, או שהטיפול פוגע בו. גם אם המטופל מתנגד להפסקת הטיפול, היא מחוייבת לטובת המטופל. 
אני מצרפת לך ציטוט מאיגוד הפסיכולוגים האמריקאים:

Although a client may object to ending treatment, the psychologist retains responsibility for making treatment decisions based on sound professional judgments. Behind these judgments are the values in the Ethics Code and clinical experience. Making a decision that a client does not like may be entirely appropriate if the decision is based upon sound clinical reasoning and is in the client's best treatment interest. To do otherwise could be viewed as inconsistent with our
ethics.

את לא יכולה בקשר טיפולי להתנות תנאים כמו שאת מבקשת. את נותנת כדוגמה הסכם שכירות, אך אין קשר בין הדברים. יש סוגי חוזים שונים, ולעיתים אין חוזה. כך גם עם פסיכולוג, את לא יכולה לחתום על חוזה איתם. ה"חוזה" היחיד הוא שתמורת התשלום שלך יש לך את הזמן שלהם ל- X זמן, ובזמן הזה הם מחוייבים לנסות לעזור לך.
הם אינם יכולים להבטיח תוצאות, ואף אחד מהצדדים לא יכול להתחייב לזמנים. את לא יכולה לכפות עליה מפגשים אם היא מחליטה שמבחינה מקצועית צריך לסיים את הטיפול. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'trilliane, מה שחסר בעיני הוא מתן מידע למטופלים '
trilliane, מה שחסר בעיני הוא מתן מידע למטופלים
29/09/2017 | 14:18
5
73
כמו למשל, שכל אדם שמבצע עסקה מתמשכת לרוב מקבל דף מידע עם תנאי העסקה. מול חברות האשראי, הסלולר, האינטרנט, וגם בטיפולים רפואיים זה מקובל.
אבל בפסיכותרפיה מטופל לא יודע מראש מהן זכויותיו וחובותיו.
אם למטופל באופן רשמי אין כל זכויות בחוק - על מה הוא בכלל יוכל להתלונן?
ועוד דבר, אם אין למטופל כל זכויות בחוק, במה הקשר עם הפסיכולוג שונה - מקשר חברי, שבו הפרטנר יכול בכל שלב להפסיק את הקשר ללא כל מחויבות?
צרכנות >>
לצפיה ב-'בילי, כבר כתבת את כל זה בדיון הקודם; מה השתנה?'
בילי, כבר כתבת את כל זה בדיון הקודם; מה השתנה?
29/09/2017 | 14:43
4
56
אם את רוצה לקדם את הנושא ממליצה שתפני למחוקקים ותנסי לעניין אותם בכך; לא מצליחה להבין את הטעם במחזור דיונים כאן בפורום...
צרכנות >>
לצפיה ב-'כעת השאלה שלי נועדה לברר מה חושבים אחרים בפורום'
כעת השאלה שלי נועדה לברר מה חושבים אחרים בפורום
29/09/2017 | 14:47
3
55
בעבר כתבתי על נסיוני הפרטי וכעת רציתי להעלות לדיון את הנושא ולשמוע דעות נוספות.
אני חושבת שמדובר בעניין צרכני מכיוון שבמגזר הפרטי טיפולים פרטיים עולים לא מעט. ולכן העליתי את הדיון בנושא בפורום צרכנות.
אם את אישית מרגישה שאין לך שום רצו להוסיף על דברי - את לא חייבת
צרכנות >>
לצפיה ב-'אחרים בפורום כבר כתבו לך אז מה הם חושבים... לכן פופטיץ קישר'
אחרים בפורום כבר כתבו לך אז מה הם חושבים... לכן פופטיץ קישר
29/09/2017 | 14:50
2
55
לתגובתו אז ולא חזר עליה, וגם אני לא מרגישה שיש לי מה להוסיף. לא חקרתי את הנושא ולכן איני יכולה להתייחס לשאלתך מעבר לכך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'א. השאלה שונה ב. היא מופנית לכל הפורום ג. אשמח לשמוע את דעתך'
א. השאלה שונה ב. היא מופנית לכל הפורום ג. אשמח לשמוע את דעתך
29/09/2017 | 15:11
1
21
לצפיה ב-'א. לא באמת; ב. זה תמיד נכון; ג. אין לי דעה בנושא'
א. לא באמת; ב. זה תמיד נכון; ג. אין לי דעה בנושא
29/09/2017 | 15:22
66
באופן אישי לא נתקלתי בבעיות מהסוג שהעלית ואני גם לא מכירה אנשים שנתקלו בהן. מכיוון שפסיכולוגיה קלינית מצריכה רישיון, אני מניחה שאמור להיות פיקוח מסוים, אבל לא חקרתי את הנושא.

כאמור, אם בדקת ואת חשה שיש כאן בעיה של חוסר הסדרה, הכתובת היא נציגי הציבור. העלאת הנושא שוב ושוב בפורום הזה ובאחרים לא תשנה משהו מהבחינה הזאת. אם חשוב לך לפעול את צריכה לפעול...
צרכנות >>
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
29/09/2017 | 08:24
5
130
הבעתי אותה כבר כאן
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/66/182224768/אנשים_וחברה/צרכנות

ומכיוו שדעתי היא רק דעתי
מה עם המאמר הזה, קוד האתיקה של הפסיכולוגים, נראה שישנו גוף כזה כמו שאת מייחלת
פנית אליהם?
הוא לא נותן מענה לנושא?

http://www.hebpsy.net/page.asp?id=57
צרכנות >>
לצפיה ב-''
29/09/2017 | 10:52
11
לצפיה ב-'אני מעריכה את ההשקעה שלך!'
אני מעריכה את ההשקעה שלך!
29/09/2017 | 14:27
67
הקישור הוא לשרשור שפתחתי בפורום הזה בעבר ולמען הקוראים שמעוניינים אצטט את תגובתך:
אולי לא תאהבי לשמוע

אבל נראה לי הגיוני ואף נכון שמטפל (פסיכולוג) רשאי ואף חייב בכל עת לסיים תהליך
כמו לדוגמה במקרה של תלות נפשית (על כל משמעויותיה), התאהבות מטופל במטפל, או איום באובדנות...
לא ניתן למחוקק להתערב....
ומה, ייאלצו את המטפל להמשיך על אף שלדעתו חייבים לסיים כאן ועכשיו?

לא רואה מקום להתערבות המחוקק בעניין זה
לטנגו צריכים שניים (כמו בכל טנגו)

והתשובה שלי:
אני מסכימה באופן עקרוני עם המחשבה שלא ניתן לכפות קשר- גם לא מקצועי, על אדם שלא מעוניין בו - וזה כולל גם מטפל.
ויחד עם זאת, בדומה לכך שבמקומות עבודה מקובל להתריע מספר שבועות או חודשים לפני (כשמפטרים או כשמתפטרים), באופן יחסי למשך התעסוקה (עובד שעובד 5 שנים מתריע זמן רב יותר מעובד שעובד חדשיים), כך באותה המידה ניתן היה לקבוע כחלק מההסכם זמן התראה לפני עזיבה של המטפל
בין אם מכיוון שהוא עובר דירה, מדינה או לא מעוניין בהמשך הטיפול.
ועובדה היא שכבר היום במקומות בעולם מקובל לערוך הסכם בין המטפל למטופל: בגרמניה, אנגליה, ארצות הברית, הולנד ועוד.
בהולנד אגב מקובל לשנות את ההסכם אחת למספר חודשים. יכול להיות שזה דורש התארגנות שונה ממה שקיים כיום, אך אין ספק כי זה אפשרי.

ובנוסף, ניתן היה בהסכם הדדי לסכם את האפשרות שמטפל יוכל לעזוב בכל עת וללא מתן הסבר, אך שלפחות המטופל יידע על כך מראש ובכתב.
לא נראה לי הגיוני שמטופל ישלם מאות שקלים לשבוע באופן עקבי ולא יהיה מודע לעובדה שהמטפל רשאי בכל עת לעזוב וללא התראה מראש.
צרכנות >>
לצפיה ב-'פניתי בזמנו לועדת האתיקה '
פניתי בזמנו לועדת האתיקה
29/09/2017 | 16:05
2
71
באופן כללי הם מאפשרים לי להגיש תלונה עם ויתור סודיות במידה והמטפלת עברה על כללי האתיקה. אני רציתי משהו אחר והם לא נותנים כל מענה רלוונטי לפניה שלי.
תשובתם הרשמית היא שהם לא מתערבים בקשר בין מטופל למטפל. כשביקשתי מהם להפנות אותי למי שכן יכול - הם ביקשו ממני שלא לפנות אליהם שוב עם הבקשה הזו.
למעשה מה שרציתי, שהם יעזרו לי בתקשורת עם המטפלת. 
מהתשובה שלהם הבנתי שאין הם מתעסקים בקשר בין מטפל למטופל
כל עוד כאמור לא הוגשה תלונה בתנאים הנ"ל.
אין לי ולא הייתה לי כל כוונה להתלונן על מטפלת.
ומדוע שאתלונן עליה? הבנתי -להפתעתי הרבה, שהיא לא עשתה שום דבר בלתי חוקי מהסיבה הפשוטה שאין כל חוק שמחייב אותה - להתראה מראש למשל.
כשמטפל לא מוכרח להודיע אפילו שבועיים לפני עזיבתו מבחינת החוק, ולא משנה אם מדובר בטיפול שנמשך שנה ובתדירות של שלושה מפגשים בשבוע או בטיפול של שנים - איך אפשר להאשים אותו כשהוא לא מודיע מראש? הרי שאי אפשר.
ואילו הייתי יודעת מראש שהמטפלת עלולה בכל רגע לסיים איתי את הקשר - הייתי יכולה לשקול האם אני מעוניינת בכלל להתחיל בו. אך לא ידעתי.
והעובדה שלא ידעתי על כך עד שלא נתקלתי בבעיה באופן אישי - מצביעה בעיני על בעיה עמוקה יותר מהבעיה הפרטית שלי. ובפרט כשלאחר ניסיוני הכואב כשכתבתי וקראתי בפורום "הפסיכולוגית" בתפוז ראיתי שוב ושוב שאינני היחידה. 
מכיוון שלמטופלים כיום אין כתובת - אין מי שישמע את הבעיות שלהם וירכז אותן וינסה אפילו לתת להן פתרון. (אין כל גורם רשמי שמטופלים יכולים לפנות אליהם כדי לקבל עזרה מקצועית בדומה למוקד שירות של חברות סלולרי, מועצה לצרכנות וכו').
צרכנות >>
לצפיה ב-'זו אותה נקודה שהעלית כבר בדיון הקודם... וכבר כתבנו לך'
זו אותה נקודה שהעלית כבר בדיון הקודם... וכבר כתבנו לך
29/09/2017 | 16:24
1
60
שלא ניתן לחייב מטפל/מטופל להמשיך בטיפול בניגוד לרצונו. ברור שהם לא יתערבו בקשר ביניכן, זה לא מתפקידם. הם מתערבים אם יש בעיה אתית ואין כאן בעיה אתית. בעינייך יש, והיית רוצה שהמצב יהיה שונה, ובנקודה הזאת רוב גולשי הפורום (שהשתתפו בדיון) לא הסכימו איתך, למיטב התרשמותי.

זכותך כמובן לחשוב אחרת ולפעול בנושא, אני רק לא מבינה מה הטעם בפתיחת עוד דיון לשם כך... ולתחושתי את לא באמת מחפשת דעות של אחרים אלא מנסה לשכנע אותנו בצדקתך, וגם כאן אני לא ממש מבינה מה זה משנה. גם אם נשתכנע זה לא ישנה את המצב. אם חשוב לך לשנות את המצב עלייך לשכנע את הגורמים הרלוונטיים שאכן יש כאן טעם לפגם.
צרכנות >>
לצפיה ב-'יקירה, כל עוד לא תתייחסי לשאלותי לא אוסיף בדיון איתך. כל טוב'
יקירה, כל עוד לא תתייחסי לשאלותי לא אוסיף בדיון איתך. כל טוב
29/09/2017 | 16:26
16
לצפיה ב-'התלונה שלך רק מצדיקה את הקיים'
התלונה שלך רק מצדיקה את הקיים
29/09/2017 | 14:15
67
87
לצפיה ב-'במילים אחרות לדעתך מטפל אינו צריך לתת כל דין וחשבון למטופל'
במילים אחרות לדעתך מטפל אינו צריך לתת כל דין וחשבון למטופל
29/09/2017 | 15:17
66
23
לצפיה ב-'מאיזו בחינה?'
מאיזו בחינה?
29/09/2017 | 15:23
39
לצפיה ב-'להפך'
להפך
30/09/2017 | 21:06
64
52
שיגיד לך שמתוך כבוד והערכה לזמן שלו ולזמן שלך - הוא מסיים את ההתקשרות ביניכם. 
תשבי עם המטפל הבא שלך ותפתרי את העניין שיש לך עם המטפל או המטפלת הקודמים. במקום ללכת לכל מיני חוקים ואבאהו, תגידירי את הבעיה, או שזו את או שזה הוא, שום חוק לא יהפוך את זה.  
צרכנות >>
לצפיה ב-'אם כך לדעתך העריצות של המטפל היא כביכול לטובת המטופל'
אם כך לדעתך העריצות של המטפל היא כביכול לטובת המטופל
30/09/2017 | 21:50
63
60
על אותו משקל אולי מנהלי בנקים צריכים למנוע מלקוחות עם הכנסה נמוכה להשתמש בכרטיסי אשראי כדי שלא יכנסו למינוס, מתוך כבוד והערכה לכסף שלהם..
לגבי עצתך: כל עוד למטופלים אין כתובת שיכולה ובמקרה הצורך מתערבת באופן אקטיבי בקשר בין המטפל למטופל, כל הסכם בין המטופל למטפל הינו חסר משמעות מעשית. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'לבעלי הכנסה נמוכה הבנק אכן יאשר מסגרת אשראי קטנה יותר'
לבעלי הכנסה נמוכה הבנק אכן יאשר מסגרת אשראי קטנה יותר
30/09/2017 | 22:52
48
44
ובמקרים מסויימים מסגרת אשראי אפס.
יותר מתוך כבוד והערכה לכסף של הבנק מאשר של הלקוח.

אף גוף לעולם לא יוכל להתערב באופן אקטיבי בין מטפל למטופל. אף גוף לא יכול לדבר עם המטופל שעה ולהבין עליו דברים לאותו העומק שאליו הגיע המטפל לאחר תקופה מתמשכת של טיפולים, ולכן גם לא יוכל לסתור את דבריו של המטפל בהסבירו למה בחר להפסיק את הקשר באותה הנקודה. הדבר היחיד שניתן לעשות הוא להגדיר קווים קשיחים שאותם אין לעבור, ושם כבר היום נמצאת וועדת האתיקה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'גם במקרה הזה: במסגרת הנתונה ללקוח הלקוח יבחר להתנהל כרצונו'
גם במקרה הזה: במסגרת הנתונה ללקוח הלקוח יבחר להתנהל כרצונו
30/09/2017 | 23:11
47
41
אם ללקוח יש מסגרת למשיכת יתר- גם אז הלקוח יוכל לבחור מה לעשות עם הכסף שמשך. הוא יוכל לקנות בכסף גלידות וסיגריות, או מותרות אחרים כרצונו.
כאשר הבנק מגביל לקוח במשיכת יתר הוא לפחות לא מעמיד פנים שזה 'לטובת הלקוח'.

כבר כיום ועדת האתיקה יכולה להתערב במקרה של תלונה.
ההצעה שלי היא שתהיה התערבות לא של ועדת האתיקה ולא דווקא בשל תלונות על מטפל, אלא משהו שיתן הכוונה למטופלים, אפילו יידע אותם בזכויותיהם.
נכון לשלב הזה, אין שום קווים קשיחים שאותם אין לעבור שמחייבים את המטפל ובהתאמה התשובה שקיבלתי מועדת האתיקה, שאין הם מתערבים.

לא רק שהמצב הנתון איננו אידאלי בעיני, יש כאן בעיה נוספת שהמידע הנוכחי כמעט שלא ידוע למטופלים ולרוב הוא נשאר בגדר תעלומה כל עוד הם לא נפגעים בעצמם. (כך היה אצלי בכל אופן).
לכן כתבתי:

למטפל אין שום חובות חוקיות כלפי המטופל שהוא מודיע עליהן למטופל מראש ובכתב.
ובמצב כזה, גם אם היו למטופל בחוק זכויות הן לא היו יכולות להועיל לו.

צרכנות >>
לצפיה ב-'בהרבה מקצועות נוצר יחס רע, הפתרון להחליף בעוד מועד'
בהרבה מקצועות נוצר יחס רע, הפתרון להחליף בעוד מועד
01/10/2017 | 07:00
26
41
הסיבה שבעלי מקצוע גם מחפים איש על רעהו ואפילו טפשי להתלונן עליהם
כי אח"כ עמיתיו יחששו מלקוח מתלונן, מה גם שהפצוי הכספי לא פתר את הבעיה.
כשחשים שאין לבעל המקצוע מוטיבציה או נהפך מגעיל / פוגעני. - מחפשים אחר.
אפילו אם שילמת מראש סוגרים על פשרה בלי לעורר מהומות שרק יזיקו לך
כי את זו שנזקקת לעזרה בשלב זה. ועוד טיפ תמיד גם במהלך קשר עם בעלי
מקצוע רצוי לוודא שהכל מתנהל לפי מה שמקובל ללכת ולשמוע חוות דעת נוספת
בלי שבעל המקצוע יהיה בתמונה (ויחוש בצדק נבגד)  
צרכנות >>
לצפיה ב-'להציע למטופל ששילם אלפי ש"ח ונקשר למטפל לעזוב - זה לא פתרון'
להציע למטופל ששילם אלפי ש"ח ונקשר למטפל לעזוב - זה לא פתרון
01/10/2017 | 10:52
25
42
שנית לגבי תלונה זה כלל לא רלוונטי לשאלתי, אני התייחסתי לחוק- שאיננו קיים כלפי הפסיכותרפיה בכלל והפסיכולוגים הקליניים (שנחשבים לטובים ביותר בטיפול נפשי) בפרט.
בפורום "הפסיכולוגית" יש מספר מטופלות לשעבר שהיו מרוצות מהפסיכולוג שלהן וקיבלו התראה "מעכשיו לעכשיו" שהפגישה הבאה תהיה האחרונה.
חלקן היו בקשר אצל פסיכולוגית פרטית שנים! והיו מרוצות ממנה, ולא יכלו לצפות שהנטישה שלה תתרחש וגם לא בצורה כזאת.
אני חושבת שאילו היה מעוגן בחוק איזו חובת הודעה מראש לפני עזיבה:
ולא משנה מאיזו סיבה: אותן המטופלות היו נפגעות פחות.
החוק כיום לא רואה במטופלים צרכנים. מטופל במגזר הפרטי הוא גם צרכן ומגיע לו לפי דעתי לפחות מידע מראש על הזכויות שלו כמטופל ובכתב.

הקשר בין מטופל לבין פסיכולוג קליני מאוד שונה בעיני מקשר עסקי עם בעלי מקצועות אחרים- ודרך אגב היום יש את אתר "מדרג" "המקצוענים" ואחרים שיכולים לתת מידע- גם אם לא תמיד מדויק, על בעלי מקצוע מומלצים, ולעומת זאת בתחום הפסיכולוגיה אין כל דרך לקבל המלצות רשמיות על מטפלים מגוף בלתי תלוי.
אין שקיפות גם בתהליך הטיפולי בהתחייבות לתוצאות וגם לא ניתן מידע מראש על טיפולים חלופיים מומלציים על סכנות פוטנציאליות או תופעות לוואי אפשריות בין במהלך הטיפול ובין בסיומו.
(כשאדם פונה לאיש מקצוע כלשהו לרוב יש תוצאה ספציפית שתמורת מספר מפגשים או סכום מסוים ניתן להעריך שבעל המקצוע יגיע אליה: גם במקצועות הרפואה, אפילו הסרת שיער שאיננה מחויבת ל100% בכל המקרים ישנן אחוזים משוערים של הצלחה בכל שיטה).

אני מניחה שלא היית עד היום בטיפול פסיכולוגי או שלא נקשרת רגשית למטפל. 
בנוסף במידה ומטפל יכול לעזוב בכל רגע נתון את המטופל- במה שונה קשר מקצועי טיפולי זה מקשר חברי?
צרכנות >>
לצפיה ב-' תחום כואב בהרבה מבעיות נפשית באחריות זה רופא שיניים '
תחום כואב בהרבה מבעיות נפשית באחריות זה רופא שיניים
01/10/2017 | 12:04
24
37
ממה ששמעתי מעודדים דכאוניים ששיניים או "אין שיניים" כואב הרבה יותר..
מה תגידי לרופא שמתכחש לבעיה? שלא עשה תוכנית טיפול וגורר אותך
לצרות? חבריו לא יעידו נגדו והפתרון היחיד למצוא רופא אחר !
אם נקשרת ריגשית למטפל, כל אחד יצדיק את המטפלת שתעזבי אותה
אין לי שום נסיון רלוונטי כי לא מאמין בכלל בתחום המוזר הנ"ל
מעבר לבסיס שאסור בתכלית האיסור לפתח רגשות בין מטופל למטפל.
אם "נתקעת" מוכן לטפל לך בכל בעיה ריגשית (שיהיה הדדי כמובן )
צרכנות >>
לצפיה ב-'אני העליתי לדיון את הפסיכותרפיה - רופאי השיניים הם נושא אחר'
אני העליתי לדיון את הפסיכותרפיה - רופאי השיניים הם נושא אחר
01/10/2017 | 13:44
23
41
ובכל זאת מכיוון שהזכרת את רופאי השיניים:
מהניסיון שלי עם רופאי שיניים, בשנים האחרונות נעשה צילום לפני כל טיפול, (למעט שיננית), רופא השיניים מסביר בדיוק במה הוא הולך לטפל וגם מראה לי זאת על גבי התצלום. וכן ניתנו לי הצעות מחיר שונות וחלקן בכתב ובהם פירוט הטיפול והעלויות ואף היו אפשרויות שונות למילויים שונים עם עלויות שונות לכל אחת.
כמו כן, מהניסיון האישי שלי סך טיפולי השיניים שעברתי בחיי הוא נמוך יותר הן באורכו הכולל של הזמן והן בעלות הכוללת של המחיר, לעומת טיפולי פסיכותרפיה.
אולי בין היתר מכיוון שלטיפולים בפסיכותרפיה מעולם לא היה תאריך יעד לסיום עם מטרה ספציפית.

לגבי היקשרות רגשית אתה טועה, מקובל שיהיו רגשות בין מטפל למטופל, ולהיפך.
רבות נכתב על סוגיית התאהבות במטפל, ואף נכתב על האפשרות של משיכה מינית ביניהם שכל עוד לא מממשים אותה היא לגיטימית.
אצטט כאן חלק מהמאמר הראשון:
"בטיפול, כשאדם נפתח, ומוכן להיות במגע עם רגשותיו, אם יש מולו מטפלת ראויה שמוכנה להכיר בכל טווח הרגשות  שעולים – סביר שיתפתח קשר רגשי. עבודה משותפת על נושאים כואבים ונגיעה ברגשות חזקים וחוויות משפיעות – יתרמו להתפתחות קשר רגשי חזק בין המטפלת למטופל, וקשר שכזה בהחלט עוזר לתהליך הטיפולי להיות משפיע ומועיל. כדי שהמגע הרגשי יהיה מיטיב עבור המטופל – חשוב ביותר שגבולות הטיפול יישמרו, כלומר שהמטפלת לא תשתמש בחיבתו ובאהבתו של המטופל לכל טובת הנאה אישית (כמו שהורה נדרש לא להשתמש בילד להנאותיו), שלא יהיה מגע פיזי אירוטי, שתהיה שמירה על גבולות של מקום ושל זמן הפגישות. כל זה נועד לתת למטופל את המקום הבטוח שמוקדש רק לו, ולאפשר לו ללמוד על עצמו ולהתפתח, ולא להסתפק רק ב"חוויה מתקנת" של קשר נעים יותר מאשר עם דמויות בעבר."

בשני המקרים פסיכולוגיות קליניות בכירות כתבו את המאמרים, וכך מקובל בין אנשי המקצוע כולם, למיטב ידיעתי.
המטפלים עצמם רואים חשיבות רבה לרגשות החל מהתאהבות ועד משיכה מינית לא רק כלגיטימיים אלא כעשויים לתרום בטיפול, כך שהטיעון שלך לא מקביל לדעותיהם של אנשי המקצוע.
(ולפי דעתי אין כל אפשרות לאכיפה של רגשות- לא יכולים לכפות עליך לא להרגיש משיכה מינית או סלידה מאדם אחר אך כן יכולים להתייחס בחוק כמו גם באכיפה לגבי התנהגות: למשל הטרדה מינית או סיום מיידי של טיפול).

כפי שכתבתי יש לי מטפלת אינני מחפשת מטפלים או המלצות לטיפול אחר, ויחד עם זאת אני רואה בעייתיות במצב הנוכחי שמעוגן בחוק ועלול להיות בעייתי עבורי בעתיד כשאין למטפלת שלי כל חובות בלתי תלויות כלפיי אשר מעוגנות בחוק שידועות לי כיום, וכן בעייתיות נוספת לגבי מטופלים אחרים שאינם בהכרח מודעים למצב החוק כיום- או למעשה, לחוסר מחויבותם המוחלט כמעט של המטפלים כלפי מטופליהם, כולל הפסיכולוגים הקליניים (שנחשבים למומחים ביותר הן מבחינת שנות הלימוד והן מבחינת הידע שכולל גם למידה חלקית בפסיכופתולוגיה וניסיון בעבודה אשפוזית כחלק ממהלך ההתמחות).
הכתיבה שלי כאן נועדה על מנת לקבל מידע על דעותיהם של אחרים בנושא. 
להשוות טיפול נפשי לטיפולי שיניים זו התחמקות ממענה ישיר על שאלתי, ואינך היחיד שנמנע מלענות עליה. אשמח לשמוע את דעתך בנושא. שלי ברורה: לפי דעתי יש לקבל את הסכמת המטופל מראש ובכתב לפי התחלת טיפול נפשי, על מנת שיוכל לשקול מראש האם תנאי המטפל הספציפיים מקובלים עליו, או לחפש מטפל אחר (ויש שוני הן בשיטות הטיפול והן בהשקפות העולם של מטפלים אף באותה שיטת טיפול עצמה).
צרכנות >>
לצפיה ב-'עניתי לך בשיא הרצינות - אני נגד טיפולים כאלו ובעד יחסי אמת'
עניתי לך בשיא הרצינות - אני נגד טיפולים כאלו ובעד יחסי אמת
01/10/2017 | 18:19
22
29
הסיבה בדיוק המאמר שהבאת - יש גישות סותרות לחלוטין
גם אני שמעתי על טיפול 1 על 1 , הבעיה שהמטפל/ת סובלים
בוודאות מבעיות אישיות משלהם ואת תסבלי מהם עוד יותר.
ברגע שמעורבים רגשות הם דו סטריים ומבטאים מעבר למה שנועדו
אגו קינאה וכל הצרות שיש בין אנשים.
ההמלצה שלי מנסיון עם אחותה המטורללת של מטפלת X,
תפרקי את המצוקה על אנשים רנדומאלים כל מי שיאות לשתף פעולה.
 חפשי אפילו באתרי הכרויות חוגים וכד' , שתפי והקשיבי לחכמת ההמונים
באופן כזה את מקלפת את כל המטען החורג שצברת ומחזקת את עצמך
 כך יש לנהוג לדעתי בכל משבר שפוקד אדם - להיפתח לסביבה.
לשאלתך לא נראה לי סביר התחייבות מראש בטיפול נפשי
רק לצורך השוואה ההתעללות שאני עברתי כללה
1. רופא שסרב לראות בעיה של משולש בשר שהתרומם בזמן טיפול שיננית
2. בפגישה הבאה השיננית עקרה בכח כתר משן בחריגה מסמכותה
    ואף הדביקה אותו חזרה ללא פיקוח הרופא.
    וזאת ללא שהתריאה בפני ואז כשצעקה, הוא נאות להסתכל.
3. המליץ על 2 עקירות ללא תוכנית פעולה בהמשך
    ולא על ההשלכות של הפרעה בדיבור וכאבי חך.
4. בהמשך תכנן לעקור לי עוד שן או 2 כדי שיסתדרו 2 שתלים
    למזלי עברתי לרופא אחר ואותן שיניים בריאות כבר 4 שנים.
5.בנוסף התעלם מעששת בשן בינה שרצה לעקור ו2 רופאים אחרים
   טענו שיש לטפל ואכן טופלה ובריאה עד היום.
לציין שהנ"ל היה רופא שלי קרוב ל 20 שנה ואין לי לב לריב איתו
או עם השיננית שלו.

צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט'
תודה על ההסבר המפורט
01/10/2017 | 21:33
21
37
אתה לא הראשון שאומר לי זאת
מניסיוני - ולמרות שנפגעתי מטיפולים פסיכולוגיים מאוד, הם יכולים גם להיות היעילים ביותר. יש להם כוח רב ואני לא בעד המחיקה שלהם אלא שהמטופלים ידעו למה הם זכאים ולמה לא. שקיפות. גילוי נאות. כבוד אל המטופל כצרכן וכאדם.
חשוב לי לתקן חוסר דיוק: אינני בעד התחייבות מראש של המטפלים בהכרח, אלא אם הם מעוניינים בכך, אלא שיהיה גילוי נאות למטופלים בכתב ומראש ובו כתובים במפורש זכויותיהם כצרכנים!
לגבי רופאי השיניים, אולי כדאי להעלות את הנושא בנפרד, זו סוגיה צרכנית אחרת.
ניסיוני האישי מצומצם משלך, באופן כללי נראה שידעת לאילו טיפולים אתה מגיע (שיננית, עקירת שיניים וכדומה), כמו כן היית יכול להגיע לרופא אחר ולומר בדיוק מה עשו לך ומה לא- בניגוד לטיפול פסיכולוגי או פסיכותפי, שלי כמטופלת אין כל מידע על חוות הדעת של המטפלת שלי עלי או על המצב הרפואי שלי.
והפסיכולוגים למדו כל כך הרבה! חבל שהמטפלים לא מוסרים חוות דעת למטופל ובכתב שתוכל לשמש אותו לא רק בקשר ביניהם אלא גם בעתיד ובמצבים שונים בחיים, ולא בהכרח בטיפולי פסיכותרפיה.
ולעיתים למטפל יש המון מידע על המטופל לאחר שנים של טיפול שבועי אחת לשבוע ולפעמים יותר. אך כשמטופל עוזב מטפל נוכחי ומגיע למטפל אחר הוא מתחיל מאפס, אלא אם כן יוותר על חובת הסודיות שלו, ויקשר בין המטפלים- ובמצב כזה לא בהכרח יידע אפילו איזה מידע יעביר המטפל שלו למטפל החדש.

מדוע המטפלים לא משתפים את המטופל בבעיה שיש לו לדעתם בכתב ובכל טיפול בדומה לחוות דעת רפואית שניתנת בכתב בכל מפגש עם רופא במידה ויש טיפול? מדוע רק בטיפולי CBT המטופלים שותפים ביחד עם המטפלים לתכנון מראש של הזמן, מדוע רק בטיפולי DBT מקובל שהמטפל משוחח או יוצר קשר עם המטופל בין המפגשים.
אז אני השקעתי זמן וקראתי לאחר סבל רב, אבל מדוע הדברים הללו לא נמסרים באופן יזום בכל התחלת טיפול על ידי המטפלים? מדוע הדברים הללו נתונים כולם לשיקול דעתו של המטפל? 
היכן המחויבות בחוק של המטפלים כלפי המטופלים שלהם?
השאלה היא בכלל, האם לפי דעתכם צריכה להיות כזו...
אולי המטפל הוא כמו חבר, שיכול לסיים את הקשר בכל רגע כשמתחשק לו. אך אם מדובר בקשר כזה, מדוע בניגוד לקשר חברי הוא מקבל תשלום?
צרכנות >>
לצפיה ב-'מעולם לא חשתי שיש מידע עלי יותר ממה שאני מכיר את עצמי '
מעולם לא חשתי שיש מידע עלי יותר ממה שאני מכיר את עצמי
01/10/2017 | 22:29
20
33
תהיי בטוחה שאף אחד לא מסוגל להכיר אותך כמו שאת מכירה את עצמך.
נזק אופייני, כשאדם חש ש"אפיינו אותו במידות שאינו מודע אליהן"
כאילו יש מן בדיקות להכרה לאופי ולנטיות שלך שנסתרות ממך?
זהו שלא.. בניגוד לבדיקות ביוכימיות או הדמיה אין אבחון כללי בקוגניטיביות.
לישעיהו ליבוביץ' גם היתה הסתייגות מהתיחסות לפסיכולוגיה כמדע
הפילוסופיה של המדע דורשת הרבה מעבר לטרמינולוגיה הטיפולית
שבה המינוחים עצמם מעורפלים ואינם ניתנים למדידה ותצפית מבוקרת.
הנה כבר קילפת קליפה מסוימת: החשש שיש מידע נסתר עליך, בהחלט מעיקה.
שחררי והאמיני שאת דף נקי מעבר למה שאת מכירה בעצמך.
כל זה לא סותר שיש מבחנים בהם מתקבלת היכולת שלך ביחס לדפוס מסוים
אבל הדפוס הזה לא רלוונטי למטרות שאת בוחרת לעצמך מן הסתם.

צרכנות >>
לצפיה ב-'הנקודה היא השורה לפני אחרונה בהודעה שלך.'
הנקודה היא השורה לפני אחרונה בהודעה שלך.
02/10/2017 | 02:19
19
37
נניח שנפגשתי עם מטפלת שנה, והיא כבר ביצעה ניתוחים כלשהם והגיעה למסקנות
במקום להתחיל עם מטפלת חדשה מההתחלה ישנה תועלת טיפולית לכך שהמטפלת החדשה תדע לפחות חלק ממסקנות המטפלת הקודמת.
כמו שרופא אף אוזן גרון יכול לאבחן דלקת גרון, זאת לא הוכחה שהוא מכיר אותך טוב יותר ממך, אך אם אתה מחליף רופא יכולה להיות תועלת שהרופא החדש יכיר לפחות באופן חלקי את ההיסטוריה שלך.
לצערי בניגוד לטיפולים רפואיים אחרים לא משתפים במידע שהתקבל את המטופל.
המטופל כיום הוא כמו כספומט. תפקידו להגיע ולשלם.
אין לו מושג במה מטפלים, מה הוא יכול לצפות בוודאות שישיגו, ואם כן תוך כמה זמן, מהן סכנות הטיפול, האם יש טיפולים אלטרנטיביים, האם יש תופעות לוואי, מה יכול להיגרם במידה ולא יגיע לטיפול? ומה האבחנות של המטפל.
וגם אם הוא שואל, ומקבל תשובה, לא בטוח שהוא יזכור את התשובות.
בניגוד למסמך רשמי מודפס שלרוב מקבל כל מטופל אחר.
אני באופן אישי לא רואה שום דבר משעשע במצב הקיים.
לא כשאני שומעת על מטופלים שמתאבדים או נמצאים במצוקה
לא כאשר אני במצוקה
לא כאשר אין חוקים שיסייעו בעדי ואין לי זכויות כחלק מובנה בטיפול.
לא נעים לי המצב הזה. 
ואומר לך אחת הסיבות שאני כרגע לא פונה לכנסת וכו' היא מכיוון שאני שוקלת האם להזדהות..
אני כל הזמן מודעת לאפשרות הזו וגם שוקלת אותה אבל יש לי חרדה מסוימת מחשיפה.
היה משמח אותי אם אנשים אחרים היו מעלים את הנושא לגורמים הרלוונטיים או לפחות לדיון בסדר היום. ברדיו, בפייסבוק, אפילו עם חברים או בני זוג. כל אחד ומה שהוא יכול ומרגיש איתו בנוח.
צרכנות >>
לצפיה ב-'דעתי שאין להם שום מידע מעשי ומסקנות ואין טעם לטיפולים בכלל'
דעתי שאין להם שום מידע מעשי ומסקנות ואין טעם לטיפולים בכלל
02/10/2017 | 05:25
1
30
כפי שהכניסו לאנשים לראש שיש אלהים שמשגיח ודואג להם
עברת במהלך הטיפולי שטיפת מח שאת חיה בחסדי המטפלת/ות.
זה ניבט בין השורות שלך התלותיות והחרדה בטיפול בלי שום מושג
למה את זקוקה לו בדיוק מדהים לחרדי שירא מהאפשרות לא למלא
מצוות של חבר דמיוני בשמיים. הפסיכולוגיה לא שונה מדת..
יש בה את המוטיב החברתי וקוד התנהגותי שמנסה לחבר את הציפיות
שלך לנורמה חברתית, תוך ניצול יצרים וכשלים אנושיים שידועים לכולנו.
הודוי שהיו עושים אצל הכומר עבר לשיחה עם הפסיכולוג - אותה חרטא.
באותה מידה ניתן לדרוש מהרבי שיתחייב לברך ולכוון אותך או יתאר
לרב אחר את מעשייך הטובים או חטאיך - הגיע הזמן לקחת אחריות לעצמך.

צרכנות >>
לצפיה ב-'למרות כל מה שכתבתי, אני מוכרחה לחלוק על המסקנה שלך.'
למרות כל מה שכתבתי, אני מוכרחה לחלוק על המסקנה שלך.
02/10/2017 | 08:27
31
מניסיון של שנים אני יכולה להעיד שהפסיכולוגים הקליניים הם מהמטפלים שהיו להם התוצאות הטובות ביותר, ושינויים שהושגו בטיפול, החזיקו לאורך זמן.
אישית פחות חיפשתי מידע מעשי מפסיכולוגים אבל באופן אישי בניגוד לדימוי ה"פאסיבי" שהיה לי עליהם כמקשיבים ושקטים- חלקם התבטא מילולית ובאקטיביות בעיני למרות שהם לא הרימו את קולם כמעט ובאופן כללי הפסיכולוגים שאיתם נפתחתי הצליחו לסייע לי להשיג את מטרותי השונות גם כאשר הם לא תמיד ידעו מהן! (למעטים מביניהם שאיתם נפתחתי והיה לי מאוד חשוב שהם יהיו מנוסים מכיוון שהכוח שלהם רב והם גם יכולים בטיפול לא נכון לפגוע).
גם אם לדברייך ניתן לקרוא על התלותיות והחרדה שלי- אולי אני אדם תלותי וחרד ללא קשר לטיפולים? אני לא בטוחה שזה הוגן או מדויק לשפוט אותם או את התלות שלדעתך יש לי בהם מבלי שאתה מכיר אותי או אותם. 
למעשה, הטיפולים הפסיכולוגים הם מאלו שעזרו לי להפחית את החרדה.
אני עדיין חושבת שזה לא תקין שהשינויים נעשו ללא גילוי נאות של תנאי הטיפול, הסיכונים, ולא תמיד בחפיפה מלאה לרצון שלי: אבל שינויים בחיי בוודאות נעשו בזמן הטיפולים הפסיכולוגיים, יתכן ויותר מאשר בכל טיפולים אחרים.
לכן המסקנה שלי היא הפוכה: יש טעם רב לטיפולים פסיכולוגיים, אך תוך כדי מתן מידע למטופל על זכויותיו בדומה לכל צרכן ובהתאם ל"חוק זכויות החולה".
לפי דעתי ראוי להחריג גם טיפולי פסיכותרפיה ככאלו המחייבים הסכמה מדעת בכתב בסעיף 14 א'. 
כשמטופלים פוטנציאליים ידעו על אפשרויות הטיפול המדהימות של הטיפול הפסיכולוגי, יתכן ואף יעלה הביקוש לפסיכולוגים הקליניים למרות הטיפול הקשה והסיכונים. אך גם אם לא- זכותו של המטופל לקבל מידע על טיפולו, על תופעות הלוואי האפשריות של הטיפול ועל אפשרויות לטיפולים אחרים, וכן על השלכות טיפוליות אפשריות ומידע על זכויותיו וחובותיו כמטופל וכצרכן. מהבחינה הזו, לפי דעתי טיפול פסיכולוגי נדרש לשקיפות גבוהה או לכל הפחות בדומה לכל טיפול רפואי אחר.
צרכנות >>
לצפיה ב-'עפ"י חוק פסיכולוג מחוייב לנהל רשומה רפואית של הטיפול'
עפ"י חוק פסיכולוג מחוייב לנהל רשומה רפואית של הטיפול
02/10/2017 | 09:46
16
21
ויש הגדרות מה היא אמורה לכלול. אבחנות תכנית טיפול מה בוצע וכו'
עפ"י אותו חוק מחוייב הפסיכולוג להמציא למטופל עותק של רשומה זו בסיום הטיפול. (הוא רשאי לגבות תשלום על כך)
כך שעקרונית אם המטופל מעוניין הכך הוא יכול לבקש את הרשומה ולהעבירה למטפל אליו הוא עבר.
(זו עוד דוגמה לחובות החלות על המטפל למרות שאת טוענת שאין כאלה...)

צרכנות >>
לצפיה ב-'אני חושבת שלמטופל מגיע לדעת טרם הטיפול לאיזה טיפול הוא מגיע'
אני חושבת שלמטופל מגיע לדעת טרם הטיפול לאיזה טיפול הוא מגיע
02/10/2017 | 13:42
15
24
עם כל הפרטים הרלוונטיים. לא בסיומו, ואף לא באמצע.
באופן דומה למצב שמקובל בטרם ביצוע כל טיפול רפואי מתמשך אחר.
צרכנות >>
לצפיה ב-'את שוב מעוותת את המציאות'
את שוב מעוותת את המציאות
02/10/2017 | 14:26
14
35
1. מטופל שרוצה בכך יכול כמובן לשאול את המטפל כל שאלה לגבי הטיפול בכל שלב. יותר מזה מטופל שמגיע למטפל ולא בודק איתו באיזו שיטה הוא עובד הוא אידיוט!

2. כמובן שהרבה מהמטופלים בטיפול רפואי מתמשך לא מקבלים מידע על כל השלכות הטיפול, ראי את כל המטופלים המבוגרים שרופאים רושמים להם אספירין לדילול הדם בלי לדון בהשלכות של הכדור הזה על דברים אחרים. או כל המטופלים בסטטינים ללא כל התייחסות לתופעות הלוואי המרובות של התרופה הזו ולכך שלאחרונה מתחיל להסדק הקונסנזוס לגבי רמות כולסטרול המזיקות או אפילו טיפות למניעת יובש בעיניים שמכילות גם חומרים משמרים שחשודים כגורמים לנזק בטווח הארוך...

3. את כמובן מתעלמת מכך שעניתי לטענה שלך שכמטופל עובר ממטפל אחד לאחר אין למטפל החדש שום מושג על ההסטוריה הטיפולית של המטופל. כמו שעולה בדיון הזה שוב ושוב את מתעלמת מהעובדות שלא תואמות את האובססיה שלך בנושא.

צרכנות >>
לצפיה ב-'את משקרת לעצמך כי אין שום הקבלה בין טיפול רפואי לפסיכולוגי'
את משקרת לעצמך כי אין שום הקבלה בין טיפול רפואי לפסיכולוגי
02/10/2017 | 15:53
9
29
פסיכולוגיה אינה מדע אלא רמאות ואין שום דרך להוכיח שהיא מועילה.
כי אין מדדים / קבוצות ביקורת / או שני אנשים שווים לערוך עליהם תצפית.
עכשיו כשהפרחנו את הצד המדעי
ניגש להשמצות - מטופל שמגיע לפסיכולוג ממצוקה לא אמור להבין שיטות
המטפלים עצמם לא מבינים מה הן שיטות כי אין להן ביסוס או מרשם מדעי
טיפול רפואי מציל חיים עבר בדיקות מדעיות ואין צורך להסביר לחולה
אם החלטתי להפסיק ליטול תרופה - אני מודע בדיוק לסיכונים.
מעבר לבדיקת התאמה בין תרופות דיאטה ותפקוד כללי של רופא ורוקח,
חולה לא אמור להחליט לגבי התרופות שהוא לוקח ולהתעמק בהן כמו רופא.
באותה מידה מטופל לא אמור להתמצא בשיטות פסיכולוגיות אחרת יחפש
חבר שיעשה לו מה שמתואר בספרות שניתן ללמוד ולנסות בלי להזיק..
טיפול רפואי כמו ניתוח ניתן לביקורת, טיפול פסיכולוגי שהוא בעקרון  מרמה לא
ניתן לתעוד מדעי מדידה כמותית או תזמון הכל עורבא פרח של מצב רוח ותחושה.

צרכנות >>
לצפיה ב-'היות ולא הבאת שום ביסוס לכותרת שלך הרי ברור מי משקר!'
היות ולא הבאת שום ביסוס לכותרת שלך הרי ברור מי משקר!
02/10/2017 | 18:27
6
31
למרות טענתך חוק זכויות החולה בישראל מקביל את הפסיכולוגים לרופאים בהחילו עליהם את החוק. כך שלהגיד שאין הקבלה לא עומד במבחן המציאות.

הדבר היחידי שהפרחת הוא הצהרות חסרות בסיס, לעומתן יש אלפי צחקרים פסיכולוגיים שנעשו באותן שיטות מחקריות של המחקרים הרפואיים (כן למרות טענתך עם קבוצת ביקורת ועם מדדים וגם מבחינה פזיולוגית אין שני אנשים שווים..) שמראים שלבעיות מסוימות שיטות טיפול מסויימות עובדות.

אני לא טענתי דבר לגבי הצורך להסביר לחולה, מה שטענתי הוא שבניגוד לטענת בילי יש הרבה מקרים של טיפול רפואי ארוך טווח שפרטיו אינם מוסברים לחולה.

ודבר אחרון, לטעמי הצורך בהדגשת הכתוב בקו תחתון או בגופן מודגש מראה על אחת משתי אפשרויות:  האחת לחזק טיעון חלש והשניה זה תחליף לצעקות בשיחה פנים אל פנים. בשני המקרים אין לי שום חשק להמשיך איתך את הדיון מעבר למה שכתבתי, גם אין לי כוונה לקרוא את מה שתכתוב אם תבחר להגיב כיוון שקראתי כבר יותר מידי שטויות שכתבת.

צרכנות >>
לצפיה ב-'מפריחים נאדים או יונים או את השממה'
מפריחים נאדים או יונים או את השממה
02/10/2017 | 19:06
4
26
טענות מפריכים
סתם רגע של עברית
שניכם ״הפלצתם״ באות ח׳
צרכנות >>
לצפיה ב-'ואיפה ראית שכתבתי שמפריחים טענות?'
ואיפה ראית שכתבתי שמפריחים טענות?
02/10/2017 | 21:04
3
24
מה שכתבתי היה שרון הפריח הצהרות חסרות בסיס, השימוש שלי היה מכוון במובן של פיזור הצהרות באוויר בדיוק כמו שמשתמשים בביטוי "הפריח שמועות", השמוש הזה נעשה לאור דבריו הנחרצים אבל הבלתי מבוססים של רון... (ובחרתי בשימוש הזה בדיוק בגלל השגיאה של רון!)

ראה למשל כאן:

הִפְרַחְתָּ - הִפְרִיחַ, גוף שני
1.פיזר באויר. "הילד הפריח בועות." "העיתון הפריח שמועות."
2.הפך לפורה או משגשג, הצמיח. "בן גוריון הפריח את הנגב."

הם אפילו נותנים את הדוגמה של הפרחת שמועות.

והקישור למקרה שהתפוז יפשל:

צרכנות >>
לצפיה ב-'בקריאה שניה, צודקת עמך הסליחה '
בקריאה שניה, צודקת עמך הסליחה
02/10/2017 | 21:31
2
24
אבל הוא ממשיך להפריח....
אל תתרגשי, חפשי את שמו כאן בפורום
סוג של טרול מתוחכם
צרכנות >>
לצפיה ב-'מתוחכם לא הולך ביחד עם רמת הטיעונים והבנת הנקרא שלו...'
מתוחכם לא הולך ביחד עם רמת הטיעונים והבנת הנקרא שלו...
02/10/2017 | 21:50
10
לצפיה ב-'ברוררר מילת הקסם טרול והכפשה היא פסיכולגיה במהותה'
ברוררר מילת הקסם טרול והכפשה היא פסיכולגיה במהותה
02/10/2017 | 21:56
17
בינתיים בפורום הזה תרמתי יותר מההכפשות שלך ללא שום ראיות
חבורת ליצנים שמשלמים ליושבי מגדל שן כדי שיתנו להם אשור
נורמטיביות ואת החוצפה להטיל רפש באחרים רק מחזקת את
הצורך להוציא את הרפש הפסיכולוגיסטי מהארון 
סוג של סטיה נורמטיבית להנות גב לציבור ולסגוד לפסיכולוג 
כאמור לא תמציא/י בכל הרשת עדות מדעית אחת לתרומה פסיכולוגית
עם קבוצת ביקורת מדודה בערכים כמותיים = אנטי מדע.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כלומר את פוסלת שגם רפואה היא תחום מדעי ופסיכולוג הוא רופא?'
כלומר את פוסלת שגם רפואה היא תחום מדעי ופסיכולוג הוא רופא?
02/10/2017 | 20:51
16
רופא לומד 7 שנים מחקרים רפואיים נערכים במכוני מדע 
פסיכולוג לומד תאוריות פסיכולוגיה אינה מדע ואין פרסומים מדעיים
אני לא מודאג מהפרסומת שאת עושה כאן להבלים האלו
כי רוב הציבור בז לפסיכולוגיה כטיפול (מעבר לתחום של התנהגות)
הטעם שלך לא לטעמי ועדיין עליך ההוכחה ואני אדגיש לך בפרצוף
לך ולכל קוראים פסיכולוגיה היא האם אמא של הרמאות
כי אין פרסומים או הוכחה מדעית שטיפול עזר ביחס לקבוצת ביקורת
פסיכולוגים הם שרלטנים פר אקסלנס שמנסים תאוריות שונות
בקופ"ח יש רפואה משלימה אפילו עסוי הומאופתיה ודיקור
פסיכולוגים הם סרח עודף על החברה כמו מיטת סדום שמנסה
להחליט עבור האדם מה נורמטיבי ומה לא בדיוק כמו דת
העובדה שאת מזדעקת כמו מטיף דתי רק מדגימה כמה צדקתי 
כל קורא כאן מבין שאין לך דוגמא להוכיח בניגוד למליוני מחקרים רפואייםץ
צרכנות >>
לצפיה ב-'לדעתי דווקא ניתן להוכיח ובקלות יחסית שהפסיכולוגיה יעילה'
לדעתי דווקא ניתן להוכיח ובקלות יחסית שהפסיכולוגיה יעילה
03/10/2017 | 08:29
1
24
אבל, ברגע שיתייחסו באופן מדעי לתוצאות חיוביות אפשריות של טיפול, לא תהיה ברירה אלא להתייחס באופן מדעי לתוצאות שליליות אפשריות של טיפול.
ואם מטופלים מגיעים למחשבות על התאבדות ולמעשי התאבדות- מובן מאליו שמעטים מהתחום ירצו שיועלו אפשרויות הללו בשום מקום כתוב.
אז הפתרון "הרע במיעוטו" הוא כש'מדלגים' על כל תופעות הלוואי האפשריות, כמו גם התוצאות החיוביות.
מילת המפתח: היא עמימות.
כשמטופל מקבל תרופה נרשם בה החומר הפעיל ורשימת המרכיבים, וניתן בכל חיפוש בגוגל למצוא מידע ובדרך כלל גם עלון לצרכן.
אני מסכימה עם המחשבה שהעלית, שמטופל ובוודאי שאיננו איש מקצוע בתחום (ולמקצועות הטיפול בפסיכולוגיה מגיעים לאחר לימודי תואר שני והתמחות) איננו אמור להבין את שיטות הטיפול וגם לא את ההבדלים בין השיטות השונות.
המצב כיום הוא שערורייתי בעיני בכך שמטפלים לא לוקחים כל אחריות על המטופל לא מבחינה מקצועית לתוצאות ולא מבחינה רגשית אם הוא זקוק לשיחה טלפון נוספת בין המפגשים כמקרה חירום ואפילו הם לא מחויבים בהתראה במידה והם מעוניינים לסיים את הקשר. עקב עקיפת החוק בסעיף 14 א' למטפל אין שום מחויבויות כלפי המטופל וכלפי תוצאות הטיפול ובהתאם המטפל איננו מחויב לדווח לגוף מקצועי רשמי בלתי תלוי ואף למטופלו דבר על הטיפול - ובהתאם לכך למטופל אין למי לפנות כי לכאורה המטפל איננו יכול לטעות וכל מה שהוא יעשה מבחינת החוק תקין! (למעט עבירות מיניות בוטות או חוקיות אחרות כפי שהזכירו).

כפי שכתבת בסוף דבריך
טיפול רפואי או טיפול מדעי נתון לביקורות 
העובדה שמעולם ככל הידוע לי עד היום לא נתקבלה תביעה כנגד מטפלי פסיכותרפיה מעידה על כך שאין אפשרות להגדיר רשלנות רפואית בתחום
ואין אפשרות להגדיר רשלנות רפואית מכיוון שמלכתחילה לא מוגדרים כל גבולות בטיפול.
והסיבה היחידה שהמצב הנוכחי קיים הוא מכיוון שהמטופלים כקבוצה צרכנית הם חלשים ובעיקר מתביישים לשתף בקשיים שלהם. 
היום הכל נעשה בדלתיים סגורות, פרשנות היא מונח סובייקטיבי, כשאין גבולות בלתי תלויים קשה להבדיל בין טיפול מאתגר שנכשל לבין טיפול מאתגר שלא היה צריך להתבצע מלכתחילה.
לפסיכולוגים ולאנשי המקצוע ישנם פורומים להתייעצויות (כולם סגורים בפני המטופלים), הדרכה מקצועית, ימי עיון, קולגות, מדריכים ומורים.
ולאן יוכל לפנות המטופל שמרגיש נפגע? כיום למטופלים אין כל כתובת רשמית!!
אני ניסיתי לפנות לועדת האתיקה והם ענו שהם אינם מתערבים בקשר בין מטפל למטופל. כיום אין שום גורם שמתערב. נראה שכשאומרים "המטפל הוא הסמכות" הכוונה שכיום המטפלים הינם הרשות המחוקקת, השופטת והמבצעת בעת ובעונה אחת.

צרכנות >>
לצפיה ב-'שיטות הטיפול בפסיכולוגיה הן בדיחה עצובה לכן לא מפרסמים אותן '
שיטות הטיפול בפסיכולוגיה הן בדיחה עצובה לכן לא מפרסמים אותן
03/10/2017 | 13:56
19
ניתן להוכיח "שלא ניתן להוכיח" מהסיבות שטחנתי כאן בלי הכרה ושוב לבקשתך
העובדה שיש תופעות התנהגותיות צפויות אינה קשורה לטיפול מזיק או תורם
ככ הרבה סיבות שקשה להחליט מהיכן להתחיל
אין מידתיות מדע ורפואה בפרט מתיחסים למידות היכן שרק ניתן לכמת (כמות)
לפסיכולוגים יש המצאה מבודחת שאת תגדירי בין 1-10 את המידה המשוערת...
אין ביקורת השוואתית
לעולם אין מטופל במצב שווה ערך לעשות עליו קבוצת ביקורת או השוואה,
לגישה שונה או ליחס שונה או לכל התנהגות ופעילות שהוא מבצע.
הגישות מסתמכות על תאוריות אמפיריות, אין חיבור פיסיולוגי לתאוריה
לא בטיפול ולא בדרך שמשערים שהוא משפיע. אפילו פסיכיאטריה לא
מתיימרת להבין תהליכים נאורולוגים במדויק למעט מפוי בהדמיה שהוא
קצה גבול היכולת ועדיין מלווה בתאוריה שאינה מפורטת או מתימרת לכך.
מודעות והתנגדות אגוצנטרית של המטופל
לא ניתן לשכנע מטופל שאינו מעונין לשנות את דפוס התנהגותו
בניגוד לטיפול תרופתי רפואי או כרוגי שמטפל ישירות במחלה או נגע.
מנגד מטופל שמבין (אם בכלל ניתן להתיחס ברצינות) מה מצפים ממנו
עלול להתפקע מצחוק וללגלג על הגישה הטיפולית לכן היא לא מתפרסמת לרוב.

* חלק ניכר מהטיפולים הם הונאה והתחזות שמטרתם ליצור מצג שווא
שישכנע את המטופל לקבל דמוי עצמי שונה לכן גם לא ניתן להסביר לו מראש.

צרכנות >>
לצפיה ב-'2. אני רק הערה: יש לא מעט טיפות עיניים ללא חומרים משמרים.'
2. אני רק הערה: יש לא מעט טיפות עיניים ללא חומרים משמרים.
03/10/2017 | 02:56
2
10
לצפיה ב-'נכון, החומרים המשמרים נועדו להאריך את משך הזמן שניתן '
נכון, החומרים המשמרים נועדו להאריך את משך הזמן שניתן
03/10/2017 | 18:01
1
15
להשתמש בטיפות אחרי פתיחת הבקבוק.
לכן בד"כ בטיפות שמופיעות בבקבוקון לשימוש חד פעמי או בבקבוק שתקף לחודש מהפתיחה לא יהיו חומרים משמרים ובטיפות שתקפות לחצי שנה מהפתיחה יהיו חומרים משמרים. יש גם חריגים.
צרכנות >>
לצפיה ב-'דווקא הרגילים עם חומר משמר אמורים להיות לחודש, אבל'
דווקא הרגילים עם חומר משמר אמורים להיות לחודש, אבל
03/10/2017 | 21:36
13
"אריזה הפטנט של הילוקומוד מאפשרת שימוש ללא צורך בחומר משמר. בנוסף, אריזת ההילוקומוד מעניקה למשתמש אפשרות שימוש ארוך טווח במוצר (6 חודשים מיום הפתיחה)."

ונדמה לי שנתקלתי גם במותג אחר שהוא כזה. זה כבר הופך כיום לסטנדרט ולא לחריג.
צרכנות >>
לצפיה ב-'ההתייחסות שלי היא כמטופלת ואני כותבת את דעתי האישית כמובן..'
ההתייחסות שלי היא כמטופלת ואני כותבת את דעתי האישית כמובן..
05/10/2017 | 21:34
24
1. לפי דעתי וגם לפי החוק הקיים כמו שחלק כתבו כאן - אכן האחריות היא של המטפל או המטפלת להסביר במה הם מטפלים, את שיטת הטיפול וכדומה. בפרט שבאותה שיטה מטפלים שונים נוהגים אחרת (על כך כתבה פסיכולוגית בפורום "הפסיכולוגית").

2. בניגוד לתרופות- שלרוב מגיעות עם עלון לצרכן, או שניתן בגיגול פשוט למצוא עליהן מידע, שיטות הטיפול רשומות במאמרים רבים, נתונות לפרשנויות, וחלק מהמטפלים בעצמם מודים שאין הם מכירים את כל שיטות הטיפול הקיימות!
(אם תרצי אביא ציטוטים, של מי והיכן, מדובר בפסיכולוגים קליניים).
בניגוד לרפואה שבהם גם אם אני מגיעה לחדר מיון או לרופא מחליף עם טענה של כאב גרון אקבל אותה בדיקה ואותן תרופות ברוב המקרים- טיפול פסיכולוגי שונה לא רק בין מטפלים אלא עשוי להשתנות בקשר מסוים בין מטפל למטופל לאורך הזמן. כך קרה שיצרתי בעבר קשר עם מטפלת, שהיא פסיכולוגית קלינית ומספר חודשים טופלתי אצלה בדרך מסויימת שחשבתי שמקובלת עליה. ולאחר תקופה היא החליטה לשנות חד צדדית את עמדתה והתנהגותה. והיכולת הזו מעוגנת בחוק ובניגוד להסכמה שהיתה לנו בעל פה וחלקה בכתב. בשורה התחתונה, ההסכמה שהיתה בינינו, תיאום הציפיות המפורט שחלקו היה בכתב לא עזרו לי מכיוון שבחוק אין חובה למטפל לעמוד בהבטחותיו למטופל, ולא היתה לי כל כתובת לפנות אליה.
אפילו כשביקשתי פרידה הדרגתית לכל הפחות לא היה מי שיסייע לי.

3. לא התייחסתי לטענה שלך מכיוון שהיא לא קשורה לטענה שהעליתי ולא רלוונטית לנושא השרשור בעיני. אני חושבת שהלקוח, דהיינו הצרכן, דהיינו המטופל - זכאי לקבל בידיו את ההיסטוריה הטיפולית של עצמו.
והדברים הללו לא צריכים להיות מועברים "מעל לראשו". 
כיום מטפלים מתייחסים למטופלים כאל ילדים קטנים, כשנוח להם, ובדרכים אחרות, כשמתאים להם אחרת. לי כמטופלת שנפגעה זה לא רק מפריע באופן פילוסופי, אלא לא נותן לי שום נקודת התייחסות גם בטיפול הנוכחי.
כיום אין ולו חובה אחת בלתי תלויה של הפסיכולוגים כלפי מטופליהם. וזה נושא הדיון העיקרי בעיני.
צרכנות >>
לצפיה ב-'עניתי בשרשור "ההוא"'
עניתי בשרשור "ההוא"
01/10/2017 | 09:21
16
31
ואשתדל לא לחזור על דברי, נראה לי שאת מחשת להקים גוף מטפל.
מנסיוני הדל בגוים כאלה, הם בד"כ עקרים, והטיפול דרכם לא באמת מה שהיית מצפה.
אני כן חושבת שלמטופל אמור להיות תיאום עמדות וציפיות,
מה הוא חושב שמתאים לו, מה טוח הזמן שהוא רוצה/צריך לטיפול,
ומה המטפל חושב.
אולי נכון לעשות זאת עם מישהו שהמטופל סומך עליו, ושהוא יהיה
"המבקר" של התהליך.נראה לי ששום מודל--ממילא, לא מכסה על 
כל האפשרויות.והארועים שקורים בטיפול.

צרכנות >>
לצפיה ב-'בשרשור ההוא השאלה הייתה שונה, גם אם דומה בעיני חלק מהקוראים'
בשרשור ההוא השאלה הייתה שונה, גם אם דומה בעיני חלק מהקוראים
01/10/2017 | 10:25
15
24
בכל מקרה אני מודה לך על שהבעת את דעתך בבירור גם בשרשור הנוכחי
לגבי משפט הסיום - יתכן ואין שום מודל שיכסה את כל האפשרויות, זאת לפי דעתי אינה סיבה שלא יהיה מודל כזה בכלל.
באופן דומה אולי לכך שיש חברות ביטוח שמבטחות מנזקים שונים - יכול להיות שהביטוח לא מכסה הכל, אולם, לפחות עבור חלק מהמבטחים הוא טוב דיו.
יתכן ולא כולם מעדיפים להשתמש בהן: אך האפשרות הזו קיימת למי שמעוניין בה, ולפי דעתי כך ראוי שתהיה אפשרות לגילוי נאות בכתב ומראש עבור המטופלים שמעוניינים בכך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'האפשרות הזו קיימת,'
האפשרות הזו קיימת,
01/10/2017 | 10:39
14
31
כמו גם למבוטחים ביטוחים שונים,
כמו כל בעלי מקצועות חופשיים אחרים, שהמנגנון לא שירת אותם,
ופונים לבית משפט.לפעמים מצליחים, ולפעמים לא!
פסיכולוגים, אלה שעובדים בתוך מסגרות--קופות חולים, עיריות וכד'
מאורגנים בתוך המנגנון.
ואלה שעובדים פרטי עובדים בשיטות שונות וגישות שונות ואין להם ענין להתאגד,
כמו כל עובד פרטי.
ואני בטוחה שכשלומדים ישנם כללים מסוימים.
אכיפה היא רק בבית המשפט.
צרכנות >>
לצפיה ב-'בעבר חשבתי כמוך, ובררתי ולצערי את טועה'
בעבר חשבתי כמוך, ובררתי ולצערי את טועה
01/10/2017 | 11:37
13
29
כתבת "ואני בטוחה שכשלומדים ישנם כללים מסוימים"
פסיכולוגית קלינית בעצמה כתבה שאין חוקים אחידים לפסיכולוגים, יש דברים מקובלים
מעבר לכך פניתי לועדת האתיקה של הפסיכולוגים (שלא היה פשוט להגיע אליה)
הם נתנו לי תשובה רשמית שהם לא מתערבים בקשר בין מטפל למטופל
ואמרו לי שאם המטפלת עברה על כללי האתיקה ואני מעוניינת אני יכולה להגיש נגדה תלונה.
ראשית כללי האתיקה לא נמסרו לי מעולם ושנית- במידה והמטפלת לא עברה על שום חוק, שהרי אין לה שום חובה חוקית כלפיי- על מה בכלל אפשר להתלונן? שהיא עושה כל מה שהיא רוצה? אבל החוק הוא זה שמאפשר לה זאת!

מכיוון שאין כללי אחידים הייתי מצפה שיהיה מעין חוזה אישי בטרם כל תחילת טיפול או סמוך לתחילתו- בדומה לחוזה שמשותף לכל בעל בית עם המשכיר שלו
נכון שיש כאלו שחותמים מראש למספר שנים ויש למספר חודשים ואף למספר שבועות, אבל חוזה מעגן בכתב את החובות והזכויות של כל צד 

כיום כשאין למטופלים כל גוף רשמי לפנות אליו
גם אם היו למטופל בחוק זכויות הן לא היו יכולות להועיל לו.
וכיום דרך אגב האכיפה היא לא בבית משפט אלא מול ועדת האתיקה.
בכל אופן, כשאין למטפל כל חובות רשמיות מראש כלפי המטופל, מה הטעם בתלונה? וכמובן שאין כל אפשרות לאכיפה, בעיני החוק "המטפל הוא הסמכות"
כלומר בעיני החוק כעת המטפל הוא הרשות המחוקקת, המבצעת והשופטת בעת ובעונה אחת!!

ונושא הדיון שהעליתי הוא למעשה המחשבה שלי- שכל עוד אין למטפל חובות חוקיות שהוא מודיע עליהן למטופל מראש ובכתב -גם אם היו קיימות בחוק זכויות למטופל, הן לא היו מועילות לו (וכיום לפי "חוק זכויות החולה" סעיף 13 הן קיימות).

סעיף 14 א ב"חוק זכויות החולה" מאפשר למטפלים כיום לקבל הסכמה מדעת בעל פה או בדרך של התנהגות במקום שבכתב, אך כבר כיום יש מקרים מסויגים בחוק שלא רק שניתן לקבל את ההסכמה בכתב בלבד- זאת חובה.
במקרים הבאים, חלה חובה לקבל את הסכמת המטופל באמצעות טופס הסכמה בכתב:
ניתוחים (למעט כירוגיה זעירה);
צנתורים של כלי דם;
דיאליזה;
טיפול בקרינה מייננת (רדיותרפיה);
טיפולי הפריה חוץ-גופית;
כימותרפיה לטיפול בתהליכים ממאירים;
היפנוזה;
תרומת ביצית;
הפסקת הריון;
בדיקת מי שפיר.

לפי דעתי, טיפול פסיכולוגי (או טיפולי פסיכותרפיה בכלל) ראוי שיחייב גם הוא לקבל את הסכמת המטופל בכתב.

אשמח לשמוע את דעתך בעניין.
צרכנות >>
לצפיה ב-'שתי תגובות קצרות,'
שתי תגובות קצרות,
01/10/2017 | 11:48
10
34
1)לגבי השורה האחרונה, מה יועיל ההסכמה בכתב?
   אולי של אפוטרופוס. אחרת המטופל יאמר הייתי במצב כזה שלא הבנתי,
   או לא יכולתי לחשוב ולהחליט.
2)באמת שאינני מבינה מה יועילו לך כל הדיעות בפורום הזה--או אחר,
   איזו השפעה יש לענין עצמו ולשינוי שאת מיחלת.
   איך הציע לך ברזילי--לכי לכנסת תבני לובי לענין, שם מתבצעת חקיקה
   שאת מעונינת בה.  כאן זה בעיני סתמי ביותר.
צרכנות >>
לצפיה ב-'שתי תשובות קצרות'
שתי תשובות קצרות
01/10/2017 | 19:12
9
25
1. הסכמה בכתב תאפשר למטופל באופן מודע ולפני התחלת הקשר הטיפולי 
א. לפני ההשקעה וההיקשרות הרגשית לדעת לאיזה טיפול הוא נכנס 
ב. לנסות לערוך משא ומתן על התנאים במידה ומשהו מהם אינו מתאים לו
ג. להימנע מהתחלת הטיפול מלכתחילה.
כשלא ניתן המידע בכתב ומראש - אין אפשרות למטופל להגיע להחלטה שכזו.
וכמו כן אותו הסכם כאשר הוא בכתב בדרך כלל משמעותי יותר בעיני שני הצדדים, וכשקיים הסכם בכתב, במידת הצורך ניתן להעזר בגורמים נוספים - דבר שקשה עד בלתי אפשרי כאשר ההסכם בעל פה או כשהוא אינו חלק מהסכם מוסדר בחוק.

2. לפי דעתי בנוסף להקשר הטיפולי מדובר בסוגיה צרכנית, וכפי שכבר כתבתי מעניין אותי לשמוע דעות של אנשים נוספים.
בינתיים ממה שנראה לי מהתגובות הוא, שהמחסור במידע טיפולי של אנשים שאינם מטופלים בהווה או בעבר כל כך משמעותי, עד שאין הם יכולים אפילו לחוות דיעה בעניין.
אולי בעינייך דעתם של אחרים חסרת משמעותי- אותי היא מעניינת.
אני מודה לך על התייחסותך העניינית בדיון הנוכחי ובפרט כשהנושא אולי נראה בעינייך 'סתמי'. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'מבקשת להעיר לך משהו,'
מבקשת להעיר לך משהו,
01/10/2017 | 20:09
3
22
את העלית סוגיה, אנשים מתיחסים אליה, מתוך כובד ראש,
וממקום אכפתי ומביעים דיעה, זו לא הדיעה שאת כנראה רוצה לשמע,
ואז כנראה אינך מרגישה, אבל את די תוקפת "ומאיימת" שתמנעי מלענות.
וכך גם כלפי--איפה כתבתי שזה נושא סתמי בעיני?
איפה כתבתי שזה לא מענין אותי מה אנשים חושבים--
הגבתי רק "לדיעה/רצון שלך לחוקק בענין..." ומה לעשות גם אילו הייתי בדעתך,
במאה אחוז אין לי שום אמירה בענין, אין לי השפעה על אף אחד,
והצעתי מה שהציע ברזילי--שתפני לח"כ תבני לובי--הם מחוקקים.

ומכאן מאחלת לך שחלומך תיקון מזוית ראיתך יתגשם--
גמר חתימה טובה. (פרשתי).
צרכנות >>
לצפיה ב-'mykal'
mykal
01/10/2017 | 20:55
2
24
את לא עברת מה שאני עברתי, אני לא בטוחה שכל מה שאת אומרת מדויק.
לא כתבתי בפורום כדי לשנות את החוק, מעטים התייחסו ישירות לשאלה שהעליתי
אני לא "מאיימת" שאמנע מלענות, אלא משקפת את ההחלטה העקרונית שלי בדיון.
אף אחד לא צריך את האישור שלי כדי להגיב להודעה שלי.
כשצביאל רופא כותב בבלוג שלו שיש לו 11 חברים שהתאבדו כשהיו בטיפול דינמי
כשאני הייתי במצוקה רגשית במהלך טיפול ולא הייתה לי כתובת
ומדובר mykal בדיני נפשות, לא בסתם סמנטיקה, תוכלי לקרוא בפורום "הפסיכולוגית" או בפורום "תמיכה נפשית למבוגרים" (בתפוז) כמה נפגעו מטיפולים פסיכולוגיים 
עד כמה זה פוגע ומפתיע כשמטפל בטיפול של כמה שנים עוזב בהתראה של שבוע
לא כולם מחזיקים מעמד, ולאף אחד אין אינטרס להעלות את הנושא לדיון
לא למטפל שמטופל שלו התאבד (ואחד המטפלים שלי סיפר לי על כך)
ולא למשפחות של המתאבדים עצמן.
ואף אחד לא נותן דעתו ומפיק לקחים כדי שפגיעות בנפש לא יחזרו על עצמן! למי איכפת מהמטופלים כשהם זקוקים לעזרה עם המטפל?? ואין להם כתובת!!

אני חושבת שלך כצרכנית יכולה להיות דיעה ואמירה גם כאנונימית בפורום
אני חושבת שאת יכולה לעדכן את כל מי שאת מכירה בעובדות הללו
להזהיר אנשים שאת מכירה שבטיפול שלמטפל אין מחויבות כלפיהם
לכתוב על כך כמוני, ולהעלות את הנושא למודעות
אם כל אחד שקורא כאן יעשה זאת- יוכל להתרחש שינוי.
בניגוד למה שאת חושבת, לדעתי כן יכולה להיות לך ולדברייך השפעה, אם תרצי בכך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תקשיבי,'
תקשיבי,
01/10/2017 | 21:41
1
25
אני באמת חושבת שת עברת הרבה,
אני בהחלט חושבת שיש מטופלים מנוצלים, (אגב, זה לא תחום יחיד)
אמנם אין לי כלל נסיון בתחום וטוב שכך.
אבל שאת טוענת שיש לי השפעה, על מי? על מה?
אינני גם לא כאנונימית אלא סתם כאזרחית, גם בדברים פשוטים יותר 
יומיומיים--אין למילה שלי שום ערך. (מלבד למשפחה והמעגל חברים)
לחוקק לחולל שינוי? קטונתי.
תראי את מאבק הנכים--כמה שנים, כמה כוחות, והבנתי שההשג קטנטן
וכבר רבים ביניהם.
את רוצה תקנון/כללים/חוקים--זה לא בפורום, זה במקומות רלונטיים--
אולי אגוד הרופאים, אולי הסתדרות המחר, הכנסת--גופים שאמונים על כך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'שולחת לך '
שולחת לך
01/10/2017 | 22:04
4
לצפיה ב-'"המחסור במידע טיפולי של אנשים שאינם מטופלים בהווה או בעבר"'
"המחסור במידע טיפולי של אנשים שאינם מטופלים בהווה או בעבר"
01/10/2017 | 23:26
4
28
מניסיוני האישי יש הרבה אנשים מטופלים בהווה ובעבר (אני אישית מכירה לא מעט) שפשוט לא נתקלו בבעיות שאת מעלה. מבחינתי את הראשונה שמציפה את הנקודות האלה. והן לאו דווקא רעות, אלא שלרבים הן לא כ"כ מהותיות כי הם מסתדרים היטב בלי, או שמגיעים עם ציפיות אחרות מהטיפול ובכלל. את שואלת אנשים שזה לא רלוונטי להם מה דעתם על מה שחשוב לך במקום לפנות לאחרים שאת כבר יודעת שזה רלוונטי להם (כתבת שכבר פגשת כאלה גולשים). אני מתקשה להבין את התכלית, ולמה לא פשוט לנסות לארגן פנייה מסודרת לגורמים רלוונטיים עם הגולשים שאת כבר יודעת שזה מפריע להם.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שעבור הקוראים זה לא רלוונטי. אותי מעניינת דעתם!'
אני לא בטוחה שעבור הקוראים זה לא רלוונטי. אותי מעניינת דעתם!
02/10/2017 | 00:37
3
44
אם אותך הנושא לא מעניין, את יכולה שלא לקרוא את ההודעות שלי.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אבל כתבו לך דעות! מה עוד את רוצה? למה את מצפה?'
אבל כתבו לך דעות! מה עוד את רוצה? למה את מצפה?
02/10/2017 | 00:59
2
30
אנשים מגבשים דעה כשיש להם נגיעה לנושא. את מצפה מאנשים שלא חוו מצב כמו שלך לאכפתיות או לדעה מגובשת כמו שלך, והעולם לא עובד כך. לא כתבתי שהנושא לא מעניין אותי, ואני יודעת מה זה טיפול ומכירה אישית מטופלים וגם מטפלים. אבל כפי שכתבתי, לא נתקלתי בבעיות שאת מעלה, ולכן כתבתי לך מפורשות "מבחינתי את הראשונה שמציפה את הנקודות האלה. והן לאו דווקא רעות". אני מבינה מה את טוענת, אני פשוט לא מזדהה. לי אישית זה לא משנה. יש לך צורך בנוהל מסוים, אבל לא כולם חשים בצורך הזה. זה המצב.

זה לא אומר שאין חשיבות לענות על הצורך עבור מי שזה רלוונטי לו, ולכן כתבנו לך אני, מנהל הפורום וגם mykal שאת יכולה להעלות את הנקודות האלה בפני גורמים רלוונטיים. זה אפיק פעולה מעשי, הגיוני ומתבקש. במקום זה את ממשיכה לנסות לשכנע כאן גולשים בפורום בצדקתך תוך שאת טוענת שאת בסה"כ רוצה לשמוע עוד דעות... וזה קצת מוזר, אבל יהי כרצונך; אני פרשתי. לילה טוב.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אדרבא, אולי אם אני אמשיך לכתוב כאן תביני אותי יותר...'
אדרבא, אולי אם אני אמשיך לכתוב כאן תביני אותי יותר...
02/10/2017 | 01:37
1
15
לצפיה ב-'לא אם תשני את תגובתך שלוש פעמים ברצף... (ע"י עריכתה)'
לא אם תשני את תגובתך שלוש פעמים ברצף... (ע"י עריכתה)
02/10/2017 | 01:46
7
לצפיה ב-'גם כיום מטופל שרוצה בכך יכול לפנות לבית משפט.'
גם כיום מטופל שרוצה בכך יכול לפנות לבית משפט.
01/10/2017 | 15:15
1
31
כך שלומר שהאכיפה נעשית בוועדת האתיקה זה לא מדוייק.
צרכנות >>
לצפיה ב-'גם במידה וזה אפשרי, זה לא רלוונטי לשאלה שהעליתי לפורום'
גם במידה וזה אפשרי, זה לא רלוונטי לשאלה שהעליתי לפורום
01/10/2017 | 18:06
21
עניתי בצורה מרוכזת להודעותייך להודעתך שפורסמה בשעה 15:12.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כמובן שישנם קווים קשיחים שהמטפלים מחוייבים אליהם'
כמובן שישנם קווים קשיחים שהמטפלים מחוייבים אליהם
01/10/2017 | 13:11
2
28
ניצול מיני או כספי למשל.
צרכנות >>
לצפיה ב-'וגם חובת סודיות'
וגם חובת סודיות
01/10/2017 | 15:07
23
וכמו בכל נושא אפשר לפנות לבית משפט לבירור מחלוקת בין הצדדים.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לעומר, אני כלל לא בטוחה עד כמה זה מובן למטופלים'
לעומר, אני כלל לא בטוחה עד כמה זה מובן למטופלים
01/10/2017 | 16:26
30
בכל מקרה גם אם אתה צודק, מן הראוי לדעתי שהקוים הקשיחים הללו ימסרו מראש ובכתב למטופלים, ואולי גם שתהיה בהם כתובת שהמטופלים יכולים לפנות במידה והם נוצלו מינית למשל.
לא כל מטופל יודע על קיומה של ועדת האתיקה או איך להגיע אליהם.
כמו כן יהיה טוב אם מלכתחילה יהיה כתוב איך המטופלים יכולים להתלונן במידה ופגעו בהם (למשל: לפנות לועדת האתיקה פלוס חתימה על ויתור סודיות וכדומה).
צרכנות >>
לצפיה ב-'מה שאת עושה זו לא עריצות?'
מה שאת עושה זו לא עריצות?
01/10/2017 | 14:03
13
42
את נכנסת לפה ומציגה את הסיפור שלך מנקודת מבט שלך .וזהו. אני די בטוחה שיש עוד צד לסיפור כי לכל סיפור יש יותר מצד אחד, והוא הצד של המטפלת שלך שאותו אנחנו לא יודעים. יכול להיות שהמטפלת פעלה לטובתך. יכול להיות שלא. בכל אופן את זה תנסי להבין בטיפול הבא, אם זו אשמתך או אשמתה או אשמת העולם. מה שבטוח הוא שאם זה כל כך מטריד אותך, אז הנקודה הזו לא פתורה והיא צריכה התייחסות, רצוי מאד בטיפול. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'העלאת נושא לדיון בפורום איננה עריצות בעיני'
העלאת נושא לדיון בפורום איננה עריצות בעיני
01/10/2017 | 14:49
3
46
בכלל לא הצגתי כאן את הסיפור שלי אלא אם בחרת ללכת לשרשורים קודמים- ולמרות שזה לגיטימי, כאשר בחרת להתעלם משאלתי בשרשור הזה, פספסת את הנקודה העיקרית. התייחסתי לשרשור הקודם לראשונה לאחר שאלתו\הערתו של puptits, ולא בהודעה שבפתיחת השרשור הזה. 
אבהיר כי אינני מביעה כעס באופן ממוקד על המטפלת שלי כפי שלא ציינתי מי זו אך זה לא משנה, החוק בעייתי בעיני מעצם העמימות שבו שלא מאפשרת למטופלים לבצע החלטה מושכלת לפני תחילת הטיפול בהתאם לתנאי המטפל הספציפיים עקב חוסר הידיעה שלהם, וזה חשוב שבעתיים כאשר יש שוני בין מטפל למטפל גם כאשר מדובר בשיטת טיפול משותפת (בשונה מרופאים, למשל).
אני באופן אישי הופתעתי כאשר גיליתי על המצב הנתון בחוק, ונראה לי שהוא יעניין כל קורא צרכנות באשר הוא - ומכיוון שכך לפי דעתי הנושא רלוונטי ביותר לפורום הזה.
וכתבתי לא כדי לקבל חוות דעת של אחרים עליי באופן אישי או על ההתנהגות שלי או של המטפלת אלא על המצב הנתון בחוק- שהמטופלים אינם מיודעים מראש ובכתב לזכויותיהם ושאין להם כתובת רשמית לפנות אליה לעזרה כצרכני הטיפול הנפשי ולראות מה דעת שאר הקוראים לגבי העובדה הזו. ואת בינתיים כמו אחרים בחרת להתעלם משאלתי.
בכל מקרה אינני מחפשת הצעות שלך לגבי טיפול או לגבי ניתוח האופי שלי באופן אישי לדעתך- שאלתי שאלה כללית בדיון הזה. את מוזמנת להתייחס אליו כמו גם להתעלם ממנו, אך במידה ותוסיפי בהתעלמות מהדיון המקורי, יתכן וגם אני לא אתייחס שנית להערותיך..
צרכנות >>
לצפיה ב-'את חושבת'
את חושבת
01/10/2017 | 15:17
2
37
שהמטפל הוא כל יכול. את בעצמך. לא אף אחד אחר פה.
את שואלת את המטפל כמה עולה פגישה?
את שואלת את המטפל כמה מפגשים לדעתו או לדעתה תצטרכי?
אז תשאלי אותו גם מה המדיניות שלו לגבי סיום טיפול.
אם זה חשוב לך. ואז לא תהיה עמימות. הוא לא אמור לנחש מה את חושבת.
אולי את גם חושבת שאם באת לטיפול ושילמת על פגישות אז קנית את המטפל והוא לא יכול להיפרד ממך.
לא יודעת, ככה זה נשמע

צרכנות >>
לצפיה ב-'את דעתי הבהרתי: המטופל זכאי לזכויות ולמידע עליהן טרם הטיפול.'
את דעתי הבהרתי: המטופל זכאי לזכויות ולמידע עליהן טרם הטיפול.
05/10/2017 | 21:51
1
12
לצפיה ב-'יש כבר. מגילת זכויות המטופל. לא ישלחו לך את זה בדואר'
יש כבר. מגילת זכויות המטופל. לא ישלחו לך את זה בדואר
06/10/2017 | 02:11
4
לצפיה ב-'הטעון שלך מעגלי.. אם הטיפול הביא אותה למצבה, למה עוד טיפול?'
הטעון שלך מעגלי.. אם הטיפול הביא אותה למצבה, למה עוד טיפול?
02/10/2017 | 06:22
8
31
השאלה צ.ל. מה הביא אותה במקור לטיפול ובמה הוא הועיל אם בכלל.
אני מכיר בחורות רווקות בעשור ה 3 לחייהן
(פעם בגיל שלהן היו כבר אמהות מטופלות בילדים ומשפחה)
שמחזיקות כצורך קיומי: חיות מחמד ליצר השליטה והריצוי, מטפלת לתסבוכת נפשית
חבר אחד מזדמן ליחסים וחבר/ה ליציאות אחרות כסוג של נורמה מטורללת.

צרכנות >>
לצפיה ב-'ממממ. מוזר אבל אני מכירה גם גברים כאלה...'
ממממ. מוזר אבל אני מכירה גם גברים כאלה...
02/10/2017 | 09:52
7
21
וגם כמה גברים כאלה למרות שהם נשואים!

ולשאלתך, כמו בכל מקצוע יש גם מטפלים גרועים, יתכן מצב בו טיפול אצל מטפל גרוע הזיק ואילו מטפל אחר יוכל להועיל.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא מוזר כלל, סביר שכל אחד מתעניין במין המעניין לגביו..'
לא מוזר כלל, סביר שכל אחד מתעניין במין המעניין לגביו..
02/10/2017 | 10:02
6
19
אפשר לטעון הכל ! הבעיה שאין מידתיות או השוואתיות, אין כאן מדע.
כמו בפלצבו או הומאופתיה כל התקדמות היתה מושגת אולי מעצמה/ בשכנוע עצמי.
מאידך ניתן לטעון שאם אין השפעה אז היא לא לטובה ולא לרעה.
בכ"א לא ניתן להזיק יותר ממה שהחיים עצמם מזיקים לנו או עוזרים כהשלמה.

צרכנות >>
לצפיה ב-'הערה לדברייך רון: פסיכולוגיה יכולה גם להזיק - ולא רק נפשית'
הערה לדברייך רון: פסיכולוגיה יכולה גם להזיק - ולא רק נפשית
02/10/2017 | 23:01
5
29
יש אנשים שהתאבדו בטיפול נפשי ולדעתי כתוצאה מהקשיים מהטיפול. כמובן שלאף אחד אין אינטרס לספר לא מטפל שמטופל שלו התאבד ולא קרובי המשפחה. רק תקרא בפורום "הפסיכולוגית" כמה מטופלות "רק" נעזבו ללא התראה מראש על ידי מטפלת שהן נקשרו אליה והיו בקשר מקצועי איתה שנים. הכאב לעיתים לא עוזב לאחר שנים. מסכימה איתך שאין כאן מדע. ואם יש- הטיפולים לא מתנהלים לפיו. אולי בטיפולי CBT, מגובי מחקרים, שהם הטיפולים העיקריים כיום בארה"ב ובמדינות מתקדמות נוספות כמו גרמניה הולנד אנגליה שכבר היום מקובל שם לחתום חוזה מול המטופל באופן שיגרתי, בניגוד למה שקורה כאן. 
ומי רוצה להעלות השערה למה בארץ, שבדרך כלל מקדמת קידמה- אנחנו בפיגור?
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא ניתן להוכיח לא נזק ולא תועלת רק הרבה דברת.'
לא ניתן להוכיח לא נזק ולא תועלת רק הרבה דברת.
03/10/2017 | 13:57
9
לצפיה ב-'אין פסיכיאטר'
אין פסיכיאטר
06/10/2017 | 02:23
3
30
שעוסק הרבה שנים במקצוע שלא התאבד לו איזה מטופל. זה משאיר צלקת חמורה (אצל הפסיכיאטר). אולי צריך באותה הזדמנות להחתים מטופלים על הסכם אי התאבדות. כי נורא קשה להתמודד אחר כך מרצועית ואישית עם הסבל שנגרם כתוצאה מזה. ואם כבר מדברים על לעזוב, את העולם או את הפסיכיאטר שלך, גם את יכולה לעזוב ללא התרעה מראש. למה נראה לך שזה לא גורם למטפל שלך רגשות קשים? טראומה? ספקות עצמיים? איפה הזכויות שלו? 
צרכנות >>
לצפיה ב-'כל מטפלי הנפש זקוקים לצומי בעצמם'
כל מטפלי הנפש זקוקים לצומי בעצמם
06/10/2017 | 05:46
24
הם למדו איך להרויח בנוסף על חשבון בני שיחם - אותו חומר אנושי
לשניהם חסר עמוד שידרה / גרעין של שפיות 
הסיבה שמטפלים לא מתאבדים יחסית, בזכות העובדה
שראו הרבה מטופלים וקיבלו היזון נרחב. 

צרכנות >>
לצפיה ב-'עוגיפלצת- לא ידעתי ואני תוהה אם את יכולה להוכיח את ההנחה הזו'
עוגיפלצת- לא ידעתי ואני תוהה אם את יכולה להוכיח את ההנחה הזו
06/10/2017 | 10:24
1
27
כפי שציינתי כל הזמן- אילו היה הסכם בין המטפל למטופל הוא היה כולל חובות וזכויות של שני הצדדים, ובהחלט המטפל יכול היה לבקש סעיפים החשובים לו ושכוללים את מחויבותו של המטפל. 
אני חושבת שגם למטפלים הייתה יכולה להיות הקלה בהסכם כזה
כיום לכאורה המטפל מקבל רק תשלום- ואם היה הסכם בכתב המטפל יכול היה לדרוש יותר מכך באופן רשמי וגם לקבל יותר. 
אני לא בטוחה שהסכם אי-התאבדות הוא דבר יעיל, או מעשי, אבל בהחלט ניתן לשקול זאת כחלק מהסעיפים בהסכם.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תשאלי את הפסיכיאטר שלך, הוא יספר לך. או שלא'
תשאלי את הפסיכיאטר שלך, הוא יספר לך. או שלא
06/10/2017 | 19:14
13
בהחלט נהוג לעשות הסכם אי התאבדות. מה גם, שרוב האנשים לא באמת מצליחים וסתם גורמים לעצמם נזק גופני. ככה שזה די מיותר גם מבחינתם. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'1. יש למטפל חובות חוקיות'
1. יש למטפל חובות חוקיות
01/10/2017 | 15:12
7
39
2. אין שום סיבה להודיע מראש ובכתב.
3. בחלק גדול מהתחומים אין גוף שייתן אחריות מקצועית ואין סיבה שכאן זה יהיה שונה.
4. בכל מקרה שלמישהו יש זכויות, והוא לא מקבל אותן הוא יכול לפנות לעזרת בית משפט.

צרכנות >>
לצפיה ב-'ואיך עוזרות החובות של המטפל למטופל, כשאיננו יודע מהן?'
ואיך עוזרות החובות של המטפל למטופל, כשאיננו יודע מהן?
01/10/2017 | 17:10
6
36
לא כל מטופל יודע לאן לפנות גם כשהוא מרגיש שהזכויות שלו נפגעו.
ולכן יש צורך להודיע על הזכויות של המטופל בכתב ומראש, וככל הנראה יש צורך גם ביידוע המטופלים מראש על כתובת שאליה המטופל יוכל לפנות במידה וזכויותיו נפגעו.
לי באופן אישי לקח לא מעט זמן להגיע לועדת האתיקה: ואני לא בטוחה שמטפלים ימהרו מיוזמתם לתת כתובת לתלונות עליהם, כשניתנת להם האפשרות החוקית שלא לעשות זאת.
בכל מקרה, על המטופל לקבל מידע על זכויותיו לדעתי ללא תלות ב'טוב ליבו' או הגינותו של המטפל, ועל כן לפי דעתי יש צורך בשינוי החוק הקיים.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כמו בכל נושא אחר, מי שמרגיש נפגע מברר מה הוא יכול לעשות'
כמו בכל נושא אחר, מי שמרגיש נפגע מברר מה הוא יכול לעשות
01/10/2017 | 21:54
5
31
ואז כמובן יש משמעות לחובות המטפל.
לך לקח זמן להגיע לוועדת האתיקה בין היתר כי התעקשת בפורום הפסיכולוגית שירשמו לך את המספר וסירבת לקחת אותו מקישור שניתן לך שם...
צרכנות >>
לצפיה ב-'לדעתי ראוי שמטופל ידע על חובותיו וזכויותיו בטרם תחילת הטיפול'
לדעתי ראוי שמטופל ידע על חובותיו וזכויותיו בטרם תחילת הטיפול
01/10/2017 | 23:37
4
32
לפי דעתי בנוסף לחובות ולזכויות אם יש כתובת שהמטופל רשאי לגשת אליה, היא צריכה להינתן לו ומראש ואין זה מתפקידו לחפש אחריה. 
את כמובן לא מוכרחה להסכים איתי. בכל אופן אני מעריכה את ההתייחסות והמענה הענייני שלך לשאלה שהעליתי לדיון. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'לאיגוד המוסכים יש מנגנון בוררות'
לאיגוד המוסכים יש מנגנון בוררות
01/10/2017 | 23:46
2
25
את מצפה שבכל פניה למוסך ימסר לך דף עם פרטי הקשר אליהם? ובכל ביקור אצל רופא? ובכל פגישה עם רו''ח או עו''ד?
יש הרבה איגודים מקצועיים עם מנגנוני בקרה וכמות זו או אחרת של רגולציה ממשלתית, אבל אצל אף אחד מהם לא נותנים לך עם כניסתך בדלת מסמך כתוב עם הפרטים האלה. מי שצריך מחפש ומוצא.
צרכנות >>
לצפיה ב-'למוסכניק אתה משלם בכל שבוע סכום קבוע מבלי לקבל הבטחה לתוצאה?'
למוסכניק אתה משלם בכל שבוע סכום קבוע מבלי לקבל הבטחה לתוצאה?
02/10/2017 | 00:05
1
29
בכל קשר עסקי מתמשך אחר (כרטיסי אשראי, בנק, מסלולי סלולר, אינטרנט)
כשיש תשלום חודשי קבוע (ועל אחת כמה וכמה שבועי), מקובל לקבל מסמך מראש ובו סיכום פרטי העסקה הכללים: בין היתר האפשרויות ליצירת קשר עם מוקד שירות הלקוחות דרכי הניתוק וכן אפשרויות הניתוק מצידם אם קיימות.
רו"ח מקבל תשלום אך נותן בדרך כלל תמורה מאוד ספציפית שניתן לכמת אותה, וגם עו"ד.
רק בטיפול פסיכולוגי אין הבטחה לשום תוצאות מראש, זמן הטיפול לא בהכרח ידוע מראש, המטופל משלם כסף באופן קבוע והמטפל רשאי בכל רגע לנתק את הקשר חד צדדית.
גם כאשר זה המצב - לכל הפחות אני חושבת שראוי שהמטופל יידע על כך מראש!
כיום לצערי כל עוד מטופלים לא נפגעים באופן אישי הם לא חושבים על כך.
שהרי אם מטפל רשאי לנתק את הקשר עם המטופל במיידי (תוך מפגש אחד זה מיידי מבחינתי) ללא התראה מראש - במה שונה הקשר הזה מקשר חברי?
יתר על כן, נכון לעכשיו אין כל כתובת שאפשר לפנות אליה לקבלת מידע על זכויות המטופל, מהסיבה הפשוטה שכיום למטופל על פי החוק אין זכויות!
ו"חוק זכויות החולה", שמאפשר בסעיף 14 א' הסכמה מדעת בעל פה או בדרך של התנהגות, כאשר ההסכמה לא חובה להינתן על ידי המטופל ובכתב קשה עד בלתי אפשרי להוכיח שהיא לא ניתנה כלל!
אתה מוזמן לחפש: במקרה של טיפולי פסיכותרפיה, לא תמצא, מכיוון שאין!
ואני לא מתכוונת לתלונה על מטפל אלא לקבלת מידע על זכויות המטופל. 
כיום מבחינת החוק אין כל חובה רשמית בלתי תלויה של מטפל כלפי המטופל.
מעבר לכך אני טוענת שגם אם למטופל היו זכויות בחוק- במידה והן לא נמסרות לו ביוזמת המטפל, הוא לא בהכרח יהיה מודע אליהן, ולכן יש שצורך לא רק בכך שיהיו לו זכויות אלא שימסרו לו זכויותיו ובכתב ומראש על ידי המטפלים!
כל עוד זאת איננה חובתם, המטופל למעשה נתון כולו בידי 'טוב ליבו' ו'שיקול דעתו' של המטפל. ומה קורה אם המטפל טועה? כיום אין כל ביקורת על מטפלים.
ולא כל עזרה למטופלים במקרה הצורך. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'יצא הצנתר מהמסוע'
יצא הצנתר מהמסוע
06/10/2017 | 02:20
22
הצלחת הטיפול תלויה גם בך. לא רק במטפל. אם את באה למטפל עם בעיית אלכולויזם אבל ממשיכה לשתות, כל הטיפול שבעולם לא יעזור לך. צריך סוג של שיתוף פעולה גם מצידך. אז לא, המטפל לא יכול להיות אחראי מראש לתוצאות, ואני ממליצה לך להתרחק משרלטנים שייתנו לך אחריות מראש לתוצאות, משום שהם משקרים. 
חוק זכויות החולה לא יכול להיות מנוסח אחרת, משום שקשה מאד לקבל הסכמה בעל פה או בכתב ממישהו שרכב על אופנוע ונכנס לו הכידון בתוך הלסת, או מסבתא מחוסרת הכרה ומונשמת או מפועל שצנח מקומה רביעית ומדמם לתוך בית החזה שלו. כלומר אפשר לנסות, אבל בספק אם זה יעזור לשני הצדדים.  על זה החוק מדבר. מטופל לשם העניין הוא לא רק מטופל נפשי, אלא כל מטופל. 
עדיין לא הבנתי למה שתצרי לקשור מטפל שלא מעוניין בך כמטופלת אליך בכוח. זה לא ישיג לך את התוצאות המקוות. שאין לי מושג מה את מקווה להשיג בכל הדיון הזה, אבל זה נשמע לי כבר מראש לא מאד ריאלי. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'איזה מזל שאת מרשה לי לא להסכים איתך... מה הייתי עושה אחרת!'
איזה מזל שאת מרשה לי לא להסכים איתך... מה הייתי עושה אחרת!
02/10/2017 | 14:28
8

הודעות אחרונות

15:50 | 18.10.17 אורחים בפורום
23:40 | 17.10.17 עמלץ הפלדה
19:23 | 17.10.17 ב ר ז י ל י
16:33 | 17.10.17 בילי רובין
13:11 | 17.10.17 סתםנהגוס
18:59 | 16.10.17 צביקה101
16:44 | 16.10.17 אורחים בפורום
17:45 | 15.10.17 גברת ע
17:09 | 15.10.17 אורחים בפורום
14:37 | 15.10.17 ארנבון שמן

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ