תשלום מכס על הזמנות מחו"ל

תשלום מכס על הזמנות מחו"ל

אני יחסית "טירונית" בכל מה שנוגע להזמנות מחו"ל אז שואלת:
היום כאשר קיבלתי חבילה שהזמנתי מחו"ל התברר לי שאני צריכה לשלם עליה מכס בסכום של 111 ש"ח. אני מניחה שזה קשור למשקל של החבילה כי כבר הזמנתי בעבר חבילות מחו"ל שלא היו "כבדות" ממש ולא שילמתי מכס.
או שזה קשור גם לסכום ששילמתי על ההזמנה עצמה?
איך בעצם מחושב הנושא של המכס, החל מאיזה משקל צריך לשלם? (אני לא יודעת להעריך את משקל החבילה שקיבלתי אבל מניחה שזה פחות מקילו).

תודה

אכן, במקרה שלי סכום הקניה היה בערך 120$.
בפעם הבאה אדע להזמין בסכומים יותר נמוכים למרות שמהקישורים הבנתי שזה בעיקר עניין של מזל.

raya

Well-known member
לא כל כך מדויק.....
עניין של מזל (בקישור הראשון) זה רק במקרה של חבילה גדולה או חשודה.
קבלתי כמה חבילות שהבת שלי שלחה לכתובת שלנו, הן היו גדולות, עם ביגוד לנכדים, ועל כל חבילה שולם סכום של כ-200₪.
הקישור השני - של רשות המסים נותן פירוט מדויק יותר.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא עניין של מזל; הפטור הוא עד $75. משלמים אם מזמנים מעל

ואני מקבלת דרישה לתשלום בכל פעם שאני עוברת את הסכום... אני מזמינה בעיקר בגדים, לא משהו גדול או כבד במיוחד.
&nbsp
המקרים היחידים שבהם לא התבקשתי לשלם מע"מ בעבר (אף שהסכום היה למעשה מעל לרף) היו כשהזמנתי למשל מבריטניה ואז יצא שהסכום בליש"ט נראה קטן יותר. בכל ההזמנות שלי מארה"ב בלי יוצא מן כלל (בגדים, ספרים, DVD – לא משנה מה) שילמתי מע"מ כשעברתי את רף הפטור (ועד לפני כמה שנים הוא היה $50, זה היה קל מאוד לעבור אותו...).

trilliane

Well-known member
מנהל
לא "מכס" אלא מע"מ 17% (שנגבה גם הוא ע"י רשות המסים)

"מכס" (ממש) משלמים רק מעל $500 (רק על מוצרים מסוימים).
&nbsp
כפי שכבר כתבו לך, אין קשר למשקל החבילה (אם כי הסיכוי של חבילות כבדות וגדולות לחמוק מתשלום קטן יותר) אלא למחיר ששילמת.
&nbsp
לפעמים עדיין משתלם יותר לשלם מע"מ מלפצל את החבילה, בפרט שמחירי המשלוחים מארה"ב לישראל לא זולים.

במקרה הזה המשלוח היה מבריטניה

לא יודעת עד כמה זה משנה.
ולא תמיד יש צורך לפצל את הקנייה, לפעמים פשוט קונים יותר מדי מדבר מסוים וזה סתם מייקר. במקרה הספציפי שלי למשל, מדובר בתוספי תזונה שכרגע יספיקו לי ל-10 חודשים בערך. יכולתי גם להזמין תוספים ל-3 חודשים ואז זה היה יוצא יותר זול ואחר כך הייתי עושה הזמנה נוספת.
אבל מילא מכל דבר לומדים.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא משנה; כתבת $120 שהם כ-£83, זה מספר גבוה מ-75

ולכן הסיכוי שהמספר יטעה ולא יתפוס את העין לא קיים כאן (אם הוא בכלל קיים כיום; אין לי ניסיון טרי במצב הזה).

למעלה