התייעצות לגבי השתדרגות באופני עיר

yaeli2019

New member
התייעצות לגבי השתדרגות באופני עיר

שלום, אני רוכבת בסביבה עירונית בערך שעה מדי יום.
יש לי את האופניים האלה:
https://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&page=catalog&op=item&cs=16730
במשך 5 שנים, והייתי מאוד מרוצה מהם.
במיוחד נהנת מתנוחת הרכיבה הזקופה.

אני מחפשת להתחדש והתקציב הוא עד 5k.
יש המלצות? אני מוכנה להתפנק באופניים יקרים יותר, אבל לא מצליחה למצוא משהו מומלץ. נראה כאלו כל אופני העיר שמוכרים הם ברמה נמוכה.
ראיתי גם את האופניים האלה של בשם tokyo bike:
https://nooa.co.il/product/bisou-2/
אני תוהה אם הם באמת ברמה יותר גבוהה ממה שיש לי.

כמו כן, ראיתי את האופניים האלה שיש להם רצועה (איכותי? סתם גימיק?) של חברת schindelhauer.

האופניים שלהם מאוד יקרים (אבל גם מאוד יפים:)). מישהו מכיר את החברה ויכול להסביר את המחירים הגבוהים לאופניים שנראים פשוטים לכאורה?

תודה רבה למשיבים

cprog

New member
חושייך אכן נכונים - מאד יקר.

האופניים (Tokyo) באמת יפים אך יקרים להחריד. עבור 3580 שקל הייתיי מצפה לפחות לשלדת אלומיניום. אמנם יש היום טרנד של שלדות כרומולי שמאפשרות רכיבה "רכה" יותר, אבל אישית אינני מחזיק מזה.
שלדת אלומיניום תהיה קלה יותר, איכותית ומדויקת יותר, והאופניים יהיו יותר איכותיים.

יתרונם של ה Tokyo לעומת האופניים הנוכחיים שלך:
1. מזלג קשיח על פני מזלג טלסקופי. מזלג טלסקופי אינו עוזר בעיר (יותר מפריע) ומוסיף כמעט קילו מיותר לאופניים שלך.
2. פחות הילוכים (ללא הילוכים בגלגלי השיניים הקדמיים) - עוד הפחתת משקל. יותר מתאים לעיר.

יחד עם זה, הבלמים של ה Tokyo נחותים מהאופניים שלך.

על אופני-רצועה לא הייתי ממליץ.
במשפט אחד: סתם יקר ולא שווה.

לגבי מה לקנות, השאלה אם את מעוניינת רק באופני נשים?
אם שלדת יהלום (עם רמה) באה בחשבון - שווה לבדוק סינגל ספיד ללא הילוכים. (את בתל אביב? עיר ללא עליות, או בחיפה? שאז זה לא ממולץ). כרגע אין לי המלצה יותר טובה.

yaeli2019

New member
תודה על התגובה. חשבתי שמזלג טלסקופי מיועד לרכיבה זקופה

אני בת"א, אבל גם בת"א יש עליות פה ושם :)
אני בעיקר רגילה לתנוחת רכיבה זקופה.
לגבי הרמה - אני יכולה להתרגל, זה פשוט משפיע מבחינתי על האופן שבו יורדים מהאופניים.
חשוב לציין, אני מחפשת להתפנק באופניים חדשים, אז לא אכפת לי לשלם, אני פשוט רוצה להרגיש שאני מקבלת תמורה.

cprog

New member
בכל זאת יכול למליץ לך משהו

אז ככה:
מזלג לא קובע תנוחת רכיבה, אבל הכידון כן.
כידון שטוח יגרום לך לרכון קדימה, כידון גבוה - ישיבה זקופה.
אז כנראה ש Single Speed קלאסי לא מתאים לך כי זה כידון שטוח.

את יכולה לבדוק אופני עיר Evoke Discovery, כ 1500 שקל.
אלו אופני אלומיניום, גלגלי 700, עם הילוכים וללא בולמי זעזועים.
יש גרסא ללא רמה לנשים.
בעמוד של היבואן יש עוד דגמים.
https://www.ctc.co.il/product/evoke-retro-21-2016/
ולען הסר ספק: אינני עובד אצלם, רק חושב שהאופניים האלו יכולים להתאים לפי התיאור שלך.

steiff

New member
רצועה במקום שרשרת

זה לא סתם גימיק. זה לא מצריך שימון ולא מחליד לכן זה לא משאיר כתמים על הרגל/מכנס.
מצד שני זה ״פטנט״ יקר שגם מצריך מערכת הילוכים פלנארית.
שימושי בדיוק למטרות של אופני עיר. פחות שימושי למטרות ספורטיביות.
בארץ השיטה הזו לא כל כך ״תפשה״ בעיקר בגלל המחיר הגבוה, אבל מצד שני אופני טוקיו מבקשים 3800 ש׳ח על מה בדיוק?...

שלדת פלדה איכותית אינה גרועה משלדת אלומיניום ויש לה אפילו יתרונות. במיוחד במה שקשור ליכולתה לשכך במקצת את החריצים והמדרגות במדרכה/כביש. זה חשוב בעיקר באופניים נעדרי שיכוך מובנה (מזלג טלסקופי למשל).
מצד שני אופני טוקיו בקישור שצירפת הם במחיר מופרך לחלוטין. המפרט מאפיין אופניים במחיר נמוך מ-1000 ש׳ח.

ratap

New member
אופניי tokyobike ו Schindelhauer

יעל שלום,אמנם באיחור אבל בכל זאת התייחסות :).
את פשוט מוזמנת להגיע לראות, לגעת ולרכב על האופניים. אני בטוח שיהיה לך מושג הרבה יותר ברור ונכון על האופניים, היתרונות, החסרונות ובעיקר ההתאמה לך ספציפית. לא כל דבר ובמיוחד אופניים ניתן לנתח והבין רק מתמונות או קריאת מפרטים "יבשים".
אני בטוח שתרגישי שהמצרים איכותיים מאוד ושונים מהקיים.

לגבי הרצועה: זה רחוק מלהיות גימיק. היא נקיה, שקטה מאוד, קלה מאוד ומחזיקה הרבה יותר משרשרת (קצת פחות רלוונטי באופניים עירוניים). האופניים צריכים להיות בנויים עם פתח בשלדה כדי שניתן יהיה להתקין את הרצועה.

רז - הבעלים של nooa.

למעלה