מועדון שנות ה-80....

חוטהשני

New member
מועדון שנות ה-80....
מישהו יכול להסביר לי את כללי הפצת/הקרנת סרטים בארץ

אתמול נתקלתי בסרט "מועדון שנות ה-80" (נתקלתי בכתבה הזאת) ונזכרתי שרציתי מאד לראות אותו וגם חשבתי ללכת אליו (כיום הרי אפשר לראות בבית
אבל את הסרט 'סימנתי' לעצמי שנלך לראות בחופש...)
אבל כאשר חיפשנו, לפני כשבועיים, לאיזה סרט ללכת (אני והבת)- הסרט בכלל לא היה ברשימת הסרטים שהוצגו באותו שבוע בקולנוע...

הסרט סה"כ קיבל ביקורות טובות (כמו הביקורת שקישרתי) וגם (ממה שבדקתי באתר 'סרט') הצופים עצמם אהבו אותו.... (לא פעם יש סרט שזוכה לביקורות טובות של 'מבקרי הקולנוע' אבל הצופים בכלל לא אוהבים את הסרט - לפי הביקורות של הצופים הרבה צופים אהבו אותו...)

בסופו של דבר הלכנו ל'סוכן סמוי', שהיה סה"כ חביב (אבל עדיין מן הסתם שונה ממועדון שנות ה-80...)
מה שמדהים אותי ששני הסרטים עלו באותו שבוע לאקרנים בארץ ו'סוכן סמוי' עדיין ממשיך להיות מוקרן

אני יודעת שכיום בהרבה בתי קולנוע מורידים סרטים בקצב מסחרר (רוב הסרטים ברשת גלובוס מוקרנים במשך שבועיים, בלב ובסינימה סיטי קצת יותר - וגם שם הסרט כבר לא מוקרן....) אבל פה מדובר בסרט שהיו עליו הרבה ביקורות טובות - ולכן ממש מוזר שהסרט ירד מהמסכים כ"כ מהר...

motti261

New member
הכל עניין של ביקוש
סרט מבוקש יחזיק מעמד הרבה זמן. ("הקול בראש" הוקרן במשך כמעט חצי שנה).
ראיתי סרטים שעלו וירדו אחרי שבוע-שבועיים...

רוב הזמן נח

Well-known member
ומתי הסרט יוצא על די וי די / בלו ריי?
יש זמן קבוע מרגע שעובר זמן מסויים מרגע שסרט מתחיל להיות מוקרן בבתי הקולנוע ועד שהוא מופץ על דיסקים למכירה?
&nbsp
זה תלוי באם הסרט עדיין מוקרן בקולנוע? או שאם יש סרט שכמו שרשמת ממשיך להיות מוקרן הרבה זמן בקולנוע אז במקביל הוא גם מופץ על בלו ריי?

motti261

New member
נראה לי שיש סדר, ואין חפיפה בין המדיה השונים.
קולנוע ---- VOD----ערוצי הסרטים.

ה DVD מגיע יחד עם ההפצה ל VOD לדעתי.

חוטהשני

New member
ברור לי שיש שיקולים כלכליים...
ויש עניין של היצע וביקוש..
אצלנו רוב הסרטים יורדים תוך שבועיים (לא מובן למה - אבל זה מה יש... למרות ש'איביזה', שלא היה סרט טוב, נשאר שבועות רבים בקולנוע - כנראה בגלל שהוא סרט ישראלי...) אפילו לא נותנים לסרטים להיות מוקרנים חודש

אני גם יודעת שיש סרטים שכלל לא מגיעים לארץ (את הסרט 'מטען הכאב' למשל כלל לא תכננו להקרין בבתי הקולנוע בארץ...)
&nbsp
אבל פה מדובר בסרט טוב שזכה לביקורות טובות - לא רק מהמבקרים, אלא מהצופים עצמם - מוזר שהוא ירד לגמרי מהמסכים תוך זמן קצר מאד... (כשהיו מקרים בהם הפסיקו להקרין אצלנו בעיר סרט - נסעתי לראות אותו בגלילות...)

motti261

New member
"איביזה" נשאר שבועות רבים בבית הקולנוע
לא בגלל שהוא ישראלי. ("ברש" ירד אחרי שבועיים למשל), אלא מכוון שהוא מילא אולמות. אני לא אתקרב לסרטים מהסוג הזה, אבל אנשים אוהבים את זה...

חוטהשני

New member
לאור דירוג הצופים...
נראה לי שגם למועדון שנות ה-80 היו צופים רבים - זה ממש לא סרט שאף אחד לא צפה בו (כמו 'ברש' למשל...) לכן נדהמתי שהסרט ירד מהר....
&nbsp
נדמה לי שברשת גלובוס הוא ירד תוך שבועיים מהאקרנים - כי בגיליון הקולנוע של חודש יולי-אוגוסט, הסרט בכלל לא מופיע

למעלה