אבא לקח אותי לבדיקת עינים

אבא לקח אותי לבדיקת עינים

בבלינסון הייתי שם ארבע שעות אפילו יותר עד שהצלחו לעשות לי את הבדיקה 5 רופאים ניסו לעשות עד שהצלחו אבא ישק אמר שאני אוטיסט וסיכזופרן וגם לא היה צורך ישר שראה אותי הרופא הוא שאל את אבא ממה אני סובל , לא עניתי ולא הגבתי בכלל כמעת רק בכן ולא וזה לקח המון זמן וכל הזמן נגעתי במכשרים שלהם ונעתי מצד לצד בסוף החזקו אותי בכוח כדי לפתוח לי את העין ולסיים טיפות זה מאוד הפחיד אותי גם שהרופאה הביטה לי בעינים ואמרה לי לישר מבט כל רגע זזתי ולא נתתי לה הרופא הראשי אמר לאבא שאי אפשר לעשות לי השתלת קרנית כי הוא לאיקח סיכון עם אנשים כמוני כלומר אוטסטים בתפקוד שלי כי זה סיכון וזה לא יצליח והיה נזקיש לי תור עוד חצי שנה בדיקה שוב לניתוח כללי בעין שמאל שכמעת עיוורת אבל לא השתלה לפי מה שאמקה הרופאה יש סיכוי להתעוורות ואני עומד כנראה להתעוור אם לא יטפלו בזה או שהמצב ממש ידרדר אבל אף אחד לא מוכן לקחת אחריות עלי אז רוצים רק לשפר את המצב אמקו שיתנו לי עדשות אבל אבא אומר שאני לא אתן לו אז החלטו משקפים מיוחדים נראה מתי לי לא נוח עם משקפים בגלל ויסות חושי וגרוי אבל אין מה לעשות חייבים השתלה הוא לא מוכן לעשות הפרופ זהו זה מה היה היום וגם אקללתי הרבה שם את בודלר

עיוות בקרנית

בהתחלה רצו לעשות ניתוח של השתלת קרנית כי טענו שאני עומד להתעוור ועכשיו המנהל שם אומר שאי אפשר לעשות כי אני יהרוס את זה כי אני אתן מכה כי אני אוטיסט בתפקוד יותר נמוך אמר לאבא שלי לא עושים ניתוח כזה לאנשים כמו הבן שלך זה יגרום יותר נזק קבעו תור עוד חצי שנה לבדיקה חוזרת והבאו טיפות שלאבא מאוד היה קשה לסיים לי כי התנגדתי ולקח הרבה זמן ואחרון אני צריך לקבל משקפים מיוחדות ואבא שלי מברר על זה זה בעצם הסיפור

מה הקטע של אבא שלך

ללכת ולהכריז בפני כל אדם שאתה אוטיסט בתפקוד נמוך. זה שיש לך ויסות חושי שונה לא אומר שאתה מפגר וזה שאתה נתפס באיזשהו תפקוד לא אומר שאתה לא יכול לנהל את עצמך .

מעבר לזה סליחה- אני דיברתי איתך הרבה פעמים כמה שעות ברצף ואתה ממש לא אוטיסט-בעייתי-תפקוד נמוך-חסר ויסות חושי- ש ש ש. זה גם מביך כי אתה סומך עליו והוא ממהר מצידו לספר על זה כדי למנוע קשיים אבל בזה רק מצייר אותך רחוק ממה שאתה.

ואפילו איל שחל שהוא בתפקוד כנראה הרבה יותר נמוך ממך כביכול חי חיים די מלאים מרגע שהבינו שיש שכל בקודקודו - לומד , יש לו אני מניחה חברים , יוצא החוצה לפעילויות שונות וכותב הרבה. אז די להציג אותך כאילו אתה "חבר מכוכב אחר" .אתה לא.

ועכשיו לנושא עצמו-

שמע, אתה אומר שהיו צריכים חמישה רופאים עד שהצליחו לערוך לך בדיקות שהיית צריך. אני יודעת מנסיוני שניתוח העיינים שלי בלייזר היא אומנם קצר אבל תהליך עדין מאוד בו פתחו את עיני בעזרת מכשיר מתכתי (זה לא כואב) וביקשו שאשב דוממת בזמן שאפילו יכולתי להריח ריח חריכה קל כשהלייזר פגש את עיני. חושית זה מאוד מאוד מלחיץ , פיזית זה באמת לא כואב כלל.

עכשיו, אינני יודעת במה כרוכה ההשתלה והניתוח כולו -וזה שלך לברר אבל אם איננו מבוצע בהרדמה מלאה עליך להבין שיש צדק בדבריהם כי תזוזה אחת לא נכונה שלך ואתה עלול לפגוע בעיינים לצמיתות. לכן מה שהייתי עושה במקומך בלי תלות בהם זה מבררת בדיוק במה כרוך הניתוח, צופה בסרטונים שלו , שואלת בפורומים של רופאים ואחרי שקיבלת תשובה עשה עם עצמך חושבים אם ביחס לרגישות החושית שלך יש סיכוי שתוכל לעבור את זה "בלי להתפרע" (וזכור שרופאים פחות מבינים את הקושי שלך ולא בהכרח יהיה שם מי שירגיע אותך).

אם אתה מגיע למסקנה שזה לא אפשרי- אז אין מה לעשות חשוב שתשמור על המעט ממאור עיניך שנותר. אם לא אז אפשר להתחיל לדבר עם הרופא בפרטיות ולבקש מאבא שיצא מהחדר או לפנות אליו ולהסביר לו בדיוק מה המידע שביררת ולמה לדעתך אתה יכול לעמוד בזה. בכל מקרה הוא האפוטרופוס שלך עד כמה שידוע לי ונדמה לי שבמקרה כזה אם מדובר בהליך רפואי עליך לקבל את אישורו ולכן רצוי מאוד שתמקד מאמצים בשכנוע שלו שאתה יכול לעמוד בתהליך ולא רק להחריף את מצבך.

את פשוט חיה בסרטים

אם את חושבת שאני אפנה לרופא עינים ואדבר איתו את פשוט מסתבר ממש לא מכירה אותי סלחי לי אני מכיר אותך בערף שנתיים וספרתי לך די המןן על עצמי אז אם למרות זאץ הגעת למסקנה שאמי אפנה לאדם זר שאני לא מכיר ואדבר איתו ואתווכח איתן את באמת לא מכירה אותי אבל ממש

אני לא מדבר ולא משכנע אף אחד

זה לא בדם שלי אין לי את זה שיעשו מה שיעשו עכשיו רוצים גם להכניס אותי לבית לחיים כלומר מקום שהיה בו כל חיי וזה כנראה מבהיא לך מה רמת התפקוד שלי אם אני כבר קבלתי אישור להיות במקום כזה זה חיי ואין מה לעשות נגד זה כל אחד מה שיש לו ומה שאין לו

בתים לחיים כעקרון

מתאמים לפי החוק רק לתפקוד בינוני נמוך אז זה קצת מסביר לך מה התפקוד שלי ...

ואני בתקופה האחרונה

הפסקתי לדבר בעל פה בכלל לא מגיב כבר לסביבה וזה ממש טוב לי אני פחות מדוכא אני מקווה שאני ימשיך בדרך הזו והיה דומם לעד ויש אוטסטים שדברו רגיל והפסקו פתאום לדבר לגמרי ואני מקווה שאני חלק מהם כי אין טעם בדיבור ואין טעם בתקשורת עם איש .

הוא דווקא לא העיד כלום

על התפקוד שלי בכלל לא הוא אנר שיש לי אוטיזפ וסיכזופרניה כדאי שיבנו למה אני מתנהג בצורה שהם לא מבינים הוא אמר שאני יודע לדבר בהתחלה הם לא הבינו את זה כי יש סטריו5יפ שאוטסטים לט מדברים ולא מתקשרים והוא הסבער שאני כן תלוי עם מי בנוגע עליך אני לא יודע אם שמת לב או לא ולא נראה לי שמת לב את דברת רוב הזמן לא אני לפעמים חצי שעה ברצף בלי שאני משחיל מילה לכן אני לא ממש ורבאלי ותלוו עם מי לרוב אני לא מגיב לאנשים בוודאו שאני לא מכיר לא יושע מה רמת התפקוד שלי ואם אני גבוה או נמוךהמאייל וזה ממש לא משנה לי אני יודע שאני דומה לאייל באוטיזם הרבה יותר מאשר אני דומה לאספגר שלך ואני מוגדר בתפקוד בינוני פי די די תפקוד בינוני נמוך עם קווים קלאסים זו האבחנה שלי לא נמוך לגמרי לא קלטסי לגמרי באמצע שהייתי ילד הייתי קלאסי לא דברתי בכלל עד גיל שמונה אבל היום המצב שלי הרבה יותר טוב ואני שמח בכך . קיצור צאי מזה אלה אנחנו לא מכרים לא ראית אותי דקה במציאות איך אני מתנהג באמת אחך אני נע מצד לצד כמו מטורף ומאקלל ולא עונה ולא מגיב לכן די זה שדברתי איתך שהיה לי מצב רוח לא הופך אותי לתפקוד גבוה אני ממש לא .

ואני די מצטער

שדברתי איתך בטלפון עשיתי טעות זה היע נורא חבל כי שום דבר טוב לא יצא מזה להבא אני אלמד לא לתקשר עם אף אחד מלבד בציבורי

את לא מכירה אותי וגם לא רוצה

אז לשם מה כל הבלבול מוח הזה ? את רוצה לסתור מערך חיים שלם על סמך זה שהיה לי מצב רוח ודברתי איתך ? את גרה איתי ? יודעת איך אני מתנהג ביום יום ? בעיני לא לא היית שורדת אותי דקה וגם זה ברור לגמרי כי גם לא נסית אז תפקוד נמוך או לא זה לא משנה אם כל השכל שלי אם יש כזה אני תמיד היה תלוי באחר אני לא אספגר כמוך מה לעשות זה החיים וצריך לקבל את זה

איך את יודעת מה הווסת שלי ?

על סמך שיחת טלפון את בכלל שומעת את עצמך ? אני שונה מאוד בפנים מול פנים לעומת הרשת ואפילו טלפון איי לא יושע אם את מבינה מזה לחוש את העולם כמקשה אחת כאין סוף מבטים ונשמות סמצלבים בך שאני בבית חוםים הומה אדם אני שונה מאוד מאשר אני בבית עם אבא שלי את מבינה את זה ? אני אחרת לגמרי והתפקוד שלי יורד פלאים כל פעם שאני בחוץ לא פחות מאייל שחל האמיני לי אני עדיין לא שמעתי שהוא מפוצץ את עצמו כי הוא בחו ברעש וסובל מרעשים אז את ממש לא יודעת מה התפקוד שלי וזה ששדברתי איתך שהיה לי מצב רוח לא אומר כלום על מי אני ומה אני ואחפה אני על הרצף האוטסטי

איך אני בדיוק ינהל את עצמי ?

הכי קל לדבר באוויר תני לי דוגמאות איך אדם כמוני שלא ורבאלי עם זרים בכלל יכול לנהל את חייו ? שמתקשה מאוד בלתאא מה הוא מרגיש וחושב בעל פה שזה משימה כמעת בלתי אפשרית עבורו מה הפתרונות שאת מציע לאדם כזה ?

הוא לא צריך לספר כלום ישר רואים

שאני אוטיסט ישר שאלו אותו מה יש לי בלי שהוא הזכיר דבר רק שנכנסתי לרופא לא בעיה לזהות שאני שונה תאמיני לי זה מאוד מובהק גם באופן חיצוני לפי התנועה הליכה מבינה ? זה מה שמבדיל אותי ואת אייל מתפקודים בוהים יןתר ישר רואים עלינו ...

ואת לא רוצה לחזור לדבר איתי נכון ?

כי גם את עם כל המסביב שעשית כאן יודעת כמה אני בעייתי אני שונה לגמרי בטלפון מאשר במציאות וגם תלוי עם מי איתך אני לא אתנהג כמן עם אבי אני יתביייש לחפור לך על למה את לא אוהבת אותי או למה את לא עונב זה יביך אותי עם אבא לא אוטסטים הם תלוי הקשר לכן שדברתי איתך עשיתי סופר מאמץ כדאי להצליח למלמל כמה מילים מכל השיחה שלך שהיא כל כך מלאה ושוקצפת ואני לא מתלונן מתתי על זה אבל בנינו זו לא ממש שיחה ורמטיבית ורגחלה אם בא לך לבחון באיזה תפקוד אני בואי לבקר אותי ותראי מזה אוטיסט על פול וליום מה את אומרת רוצה ? היית צריכה לבוא בפסח עבר כמה חודשים נראה לי את כבר נרגעת מאז הקטל האחרון ואת פניוה לזה מה דעתך ? ואז תדווחי עם צילום אפילו לא אכפת לי מה התפקוד שלי תשמעי את הקולות את הנהמןת את האקלוליב את הליכה מצד לצד אולי התקף זעם קטן ואז תראי מי יותר נמוך אני או אייל עשינו עסק ? חוץ מזה עדיין חושב ןאוהב אותך מאוד מה נעשה אם כל כמה שאני כועס אני תמיד אוהב אותך את משהוא .

נתי אני רושמת לך בפרטי

*למרות*
שכתבת כאן שאתה מעדיף לנהל את עניינך רק באופן ציבורי אני מעדיפה לענות לך על מה שכתבת פה בתיבה הפרטית. אם הפרטי לא עובד לך מהסלולר כאן אני יכולה לשלוח העתק לווסטאפ (רק תיידע אותי

הפרטי שלי מת וגם הווטסהפ

ובזמנו חסמת אותי בוטטסהפ אז אין אפשרות תכתבי כאן אני יראה ואם היה לי מה לומר יענה אני כרגע לא במצב לדיבורים לא במצב צקשורתי אולי בהמשך ( מזמנים לי כל הזמן משטרה וכנראה אני במעקב מצדם אז לא נעים בכלל ) .

למעלה