מנתחת התנהגותית

מנתחת התנהגותית

מחפשת מנתחת התנהגותית או משהו אחר בתחום שיכול לעזור לנער (בתפקוד גבוה)המבטא את תסכולו (בהתקפי זעם מוגזמים)רק בבית .(בכל מקום אחר מתנהג למופת).
באזור אשקלון באר שבע ומה שביניהם.

schlomitsmile

Member
מנהל
ממה הוא מתוסכל?
אם זה קורה רק בבית, יכול להיות שמדובר בקצר בתקשורת בינו לבין בני המשפחה
ולא בבעיה שיושבת אצלו בלבד.
אולי מטפל שמתמחה בהדרכת הורים יוכל לסייע.
&nbsp
&nbsp

arana1

New member
סביר שלא

בבית אנשים מרשים לעצמם להתפרק, בחוץ לא.

מול הכלל, הכללים, בחוץ, אנשים יעשו הכל על מנת להעמיד פנים שהכל בסדר, גם בגלל שמי שרק ינסה לצאת מהשורה מייד יחטוף, וחזק, בבית עם אבא ואמא, האדם מקווה, לשווא, למעט הכלה והבנה, להגנה, אז הוא מרשה לעצמו לבטא מעט מעצמו.

schlomitsmile

Member
מנהל
יכול להיות
וגם במקרה כזה, יתכן שיש טעם להעזר במישהו
שיכול לעזור לנער ולהוריו להבין זה את זה.
אולי אם הוא יוכל להסביר להם כך שהם יוכלו להבין
את עומק תיסכולו המצטבר
א)זה יאפשר להם להבין שהתפרצויותיו, גם אם הן קשות, אינן מוגזמות ביחס לתסכול
ב)עצם זה כבר ימתן במשהו את התסכול
ג)הם יוכלו לנסות לחשוב יחד על דרכים לפרוק תסכול שאינן פוגעות בבני הבית
ואולי אפילו על דרכים למנוע חלק מהתסכול.

ברוררר

שבבית מרשה לעצמו אך הבעת התסכול היא מוגזמת (והחכמים יבינו ..לא אפרט)
ישנו תסכול מהרבה דברים (אי אפשר לתקן את העולם כפי שרוצה)
אם יש אנשי מקצוע מתאימיםם אשמח לשמוע

arana1

New member
האמירה הזו לא מועילה

כצפוי, אחרי בערך מיליון שנה, גם, למעשה אפילו, אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים ופסיכיאטרים מתחילים אם לא ממש להבין אז לפחות להודות שלמשל דכאון הוא לא בעייה של חוסר איזון כימי במח וגם לא בעיה פרטית ואישית אלא כמו שחלק מאתנו צורחים כבר המון שנים כל זה נגרם בעיקר כתוצאה מבעיה חברתית.
זאת אומרת שמשהו בסדר החברתי, במוסכמה, בציפיה, מוציא את האדם הרגיש והסביר מדעתו וזורק אותו שוב ושוב לפינות חסרות מוצא.

אז אין ברירה אלא לתקן את העולם, את החברה, כל פתרון אחר הוא לא יותר מהאשמת הקורבן והוספת פצע על החבורה, גם אם כצפוי רוב אנשי המקצוע יבחרו בדרך הקלה, בנסיון לשעבד את היוצא מהכלל לגחמות הכחניות של הרוב המטורף, זה לא רק בעייתי אתית ומוסרית אלא גם טכנית, מקצועית, מדעית, חינוכית ורפואית זה מהלך שלא יכול להיות שגוי ורע ממנו.

לא ציפיתי להבנה ממך ארנה

ועדיין העולם לא יהיה מושלם לעולם ואתה יודע מה זה טבע העולם.
בכל זאת אנו האנשים היחידים שיכולים להגן להכיל ולשמור עליו וכרגע בשפה ציורית הוא באי הבנתו "שובר את החומה הזו שמגנה עליו".

arana1

New member
גם אני לא מצפה לכזו ממך, ועדיין...

יש מציאות, ועולם, והם לא תמיד זהים בדיוק למה שמתאים לך ולמה שאת מצפה ונדמה לך נכון,
ולאנשים עם תפיסה רגישה ועמוקה או מעט שונה יש בעיה שלא ניתן לפתור על ידי אילוף לצורת קיום שמה לעשות רוצחת להם את הנשמה והגוף.

ונכון, ובדיוק בגלל זה, להרבה אוטיסטים יש בעייה מאוד קשה בדיוק עם האנשים שמתיימרים להגן עליהם,
ודי בעובדה עצובה וכואבת זו בשביל לשגע בן אדם נורא

התנצחות

מסכימה בהחלט שהכל נובע מרגישות יתר...אני מרגישה שאתה כל הזמן מתנצח..
1.זו המציאות
2.תגובתו לא מתאימה בעליל (כבר ציינתי)
3.ואנו הורים מאוד מכילים ..
אני לא יכולה לבודד אותו באי בודד ולא יכולה לשפר את הכל בשבילו
ואתה לא יכול לתת לי הרגשה כאילו אני לא בסדר .
ואי אפשר לנמק הכל ברגישות יתר (שוב לא הכל נתון בידיים שלנו)

גורג42

New member
זה לא עניין של "בסדר" או "לא בסדר". זה עניין של ידע וניסיון.

בואי נעצור לרגע ונחשוב:

למה בעצם את מחפשת מתנתחת התנהגות? האין זה מפני שאת מבינה שאת לא מסוגלת לפתור את הבעיה הנוכחית בכוחות עצמך?

וזה לא הופך אותך ל"לא בסדר". מדובר בסיטואציה לא פשוטה, ואנשים לא נולדים עם היכולת להתמודד בהצלחה עם בעיות כאלה. זו הסיבה שאת מחפשת עזרה, לא?

אז אני מזמין אותך להשתמש בידע והניסיון של חברי הפורום. לרובנו יש ניסיון של עשרות שנים של התמודדות עם התופעות שאת מתארת, משני צידי המטבע. אז לא ברור לי, למה נראה לך ש"מנתחת התנהגות" תוכל לעזור לך יותר מאיתנו.

(כמובן שהאנשים כאן לא יוכלו לתת לך שום עיצה ספציפית, כל עוד אינך מפרטת בדיוק מה התמונה)

גורג42

New member
לא קיבלת עיצה נקודתית למצב הספציפי, כי לא נתת לנו פרטים

האם גם ממנתחת התנהגות את תצפי לעבוד באפלה שכזו? אני מניח שלא.

אם זה יעזור, דמייני לעצמך שעל כל שעה שאת מדברת איתנו בפורום גובים ממך 200 שקל. אולי זה יעזור לך להתמקד ולשאול שאלות יותר אפקטיביות, ולהשתמש בניסיון החיים שלנו בצורה יותר יעילה.

אגב, כבר קיבלת כאן כמה עיצות פרקטיות כלליות שניתן ליישם. אולי הדברים שכתבנו כאן נשמעים לך מנותקים מהמציאות, אבל דעי לך שאנחנו מיישמים את הדברים בחיי היום יום שלנו. לא מדובר סתם ב"פקה פקה" פילוסופי, אלא בפרספקטיבה שבאמת עובדת.

arana1

New member
ישום נקודתי זה הדבר הכי אישי, יחודי

זה לגמרי תלוי בהקשבה, בהקשר, בתשומת לב יצירתית לרגע שבו הדברים מתרחשים, גם בגלל זה אני לא בעד "רשימות" אלא בעד דיבור כללי, שממנו כל אדם יכול לגזור את הישום כפי דרכו וכפי הילד שלו.

אני לא יכול לומר שום דבר פרקטי וישומי לגבי ילדתי, היא "מופרעת" כמוני, כל רגע היא מישהו ומשהו אחר, היא זורמת יצירתית ופתוחה לחלוטין, לאדם הנורמטיבי היא תיתפס ככאוטית לגמרי, אבל בגלל שאני דומה לה מספיק או לפחות מבין או מנסה להבין את המאבק שלה, לא פעם אני יכול לפגוש אותה, וכל פעם בצורה אחרת, כמובן, ואני מקווה שזה מספק לה מעט תמיכה והגנה מהותית, יכולת להמשיך.

אוטיסט לא צריך הגנה במובן שאדם נורמטיבי צריך הגנה, הוא צריך תחושה שמישהו רואה אותו, משם והלאה הוא מסתדר לבד והוא הרבה הרבה יותר עצמאי מאדם נורמטיבי

arana1

New member
לא,את לא יכולה.

וכמו כל הורה לילד רגיש ונבון מהממוצע אין לך ברירה אלא למצוא או לחפש תשובה שהיא בין בידוד מוחלט לתיקון העולם והחברה,
ומהיבט זה מנתחת התנהגות או מתחזה כזה או אחר לאיש מקצוע זה פתרון רע.

אני לא מתנצח ולא מאשים אותך, אלה בעיות שהתמודדתי איתן כילד והיום אני מתמודד איתן כהורה,
וכפי שנכשלתי אז אני נכשל גם היום, ומאותן סיבות, אבל אני לא אשקר לעצמי ולא לילדתי, לפחות זאת, ומבחינתי אין דבר כזה רגישות יתר, יש רק תת רגישות, ואם אינו תומך ברגישותה של ביתי, בכל מאודי,כפי שאפשר, לא אראה בעצמי חומת הגנה.
מעדיף להסתכל למציאות בעיניים, גם אם זה מציב אותי לצערי במצב בלתי נסבל.

והחברה משתנה,והיא תשתנה ככל שיותר מאתנו יוותרו פחות על עצמם, על זכותו של הרגיש שלכן נחשב לשונה מדי ומוזר לחיות ממש כפי שלבריונים ולאטומים מותר.

אני יודע שאני מפסיד ,ותמיד אפסיד, אבל זה לא יגרום לי לשקר,לא לעצמי ולא לילדתי

עדיף מערכת יחסים דאלוגית

על מונלוגית אני לא יכול לתת לך עצות ולכוון אותך לגמרי אני אישית לא מכיר לא אותך ולא את בנך , אני אבל מכיר באופן כללי אוטסטים כאוטיסט בעצמי שעבר טיפולים , ואני יכול לומר שזה לא עוזר ולא יעזור בטח בגיל מבוגר הוא לא ישתף פעולה לפי דעתי ,

אתם צריכים להבין מה לא בבדר בהתנהגות שלכם מה מעורר אצלו את הטרגר הזה , גם אני כך בבית אחרת בחוץ שונה זה טבעי כי בבית כמו שאמר ארנה ובצדק אני אנור להרגיש בנוח ואז מה קורה ? אתן מגבלים אותי אני נהיה אלים , השאלה איך ניתן להגביל או לחנך בדרך שלא תגרום קצר לאלף את הילד לא יעזור בעיני בעיני דרך דיאלוג מתמשך שאת אמורה לנהל איתו היה שיפור בהתנהגות .

זה לפחות דעתי הבעיה לא רק בו היא גם בסביבה הלא מכילה .
בנוגע לחברה חייבים לשנות אותה ועושים כך כל הזמן לפני מאה שנה אדם כמוני היה כלוא כל חייו במוסד פסכיטרי וכבול למיטה לא מעט בכלל היום יש לי אפשרות אחרת לבקר לדבר לנהל שיח וכל זה במאה שנה מבינה ? יש שנוי והיה ואנשים כמו ארנה מארים על זה וזה נכון וצודק וחשוב .

גורג42

New member
לא פרקטי לתקן את כל העולם. מה שכן אפשר לתקן, זה את המצב בבית

אפשר בהחלט ליצור סביבה בטוחה ומוגנת וידידותית לצרכים הספציפיים של הילד, בבית. ברגע שזה קורה, הדברים יכולים להשתפר במהירות. ואם מתמידים בכך לאורך שנים, אז הילד יבשיל ויתחזק ויגיע בסופו של דבר למצב שבו:

(1) הוא יצא לעצמאות ויבנה לעצמו סביבה מוגנת וידידותית שמתאימה לצרכיו.
(2) הוא יהיה מסוגל לצאת מ"בסיס הבית" הזה ולהתמודד עם הג'ונגל שם בחוץ, במידת הצורך.

ולגבי תיקון העולם:

וכמובן שאני לגמרי בעד הרעיון שכל אחד יתרום את חלקו לתיקון העולם. זה לא סותר. הנקודה שלי היא שאת התוצאות של המאמץ הזה אנחנו לא נראה בעתיד הנראה לעין, ובינתיים הבן-אדם (הילד או הבוגר) ממשיך לסבול. מצד שני, ליצור פינה אישית משלך שתהווה אי של שפיות ובטחון, זה דבר פרקטי שניתן לבצע בכאן ועכשיו (כמובן שלא מדובר באתגר פשוט, אבל התוצאה הסופית שווה בהחלט את המאמץ).

כרגע אי אפשר אכן נכון

אני מאמין שבעתיד היה עולם הרבה יותר אוטסטי יותר מכיל ואז תופעוצ כמו שלנו יתקבלו ואף היו המרכז לאט לאט יש סיכוי זה לא יקרה מהיום ולא מחר אבל זה יקרה ואנו צריכים לדבר על מצב כזה כדאי שיתקיים חוץ מזה מסכים עם האבחנה שלך להתאים את הצרכים לילד וסביבה בטוחה זה הכי חשוב בעיני כי הכל מתחיל בהית מי כמוני יודע .

גורג42

New member
העולם לא יהיה "יותר אוטיסטי". הוא פשוט יהיה יותר הגון וצודק.

מה שיקרה, בסופו של דבר, זה שהמוסכמות החברתיות יישרו קו עם הצדק והאמת. מה שמקובל יהיה גם מה שנכון וצודק וטוב.

זה יקרה, כאשר האנושות תתבגר ותפסיק להיות כל-כך אינפנטילית כמו שהיא היום. ובעולם כזה לא תהיה שום בעיה לנ"טים וא"סים לחיות ביחד, וכנ"ל גם לגבי קבוצות שונות אחרות של בני-אדם.

אילו היית עוקב אחרי סדרת מסע-בין-כוכבים הישנה, היית יודע את כל זה

(וברצינות: לא מדובר סתם בדמיון חסר-בסיס. אחרי הכל, למה לא? הפיכת החזון הזה למציאות תלויה אך ורק בנו)

arana1

New member
המוסכמות החברתיות ישקפו את המציאות בסופו של דבר

וההפרדה של בני אדם לקבוצות שונות אינה מאפשרת הגינות וצדק,
ובדיוק בגלל זה א"ס ונ"ט לעולם לא יוכלו לחיות זה בצד זה וזה עם זה.

אוטיסטים לא חושבים במונחים של קבוצה, לפחות לא כמו שאנשים נורמטיבים תופסים קבוצה) זה מה שמרחיק אותם ממה ששרלטני המקצוע מסמנים ככישורי חברה, בין היתר, אז אין מצב שא"ס ונ"ט יוכלו לחיות ביחד אלא שכמו שנתי אומר כולם יהפכו לאוטיסטים בסופו של דבר,
כמו שגם קורה,
בזכות ועל גבי התפתחות התחבורה והתקשורת הגבולות בין הקבוצות השונות משתנים ונעלמים, או יותר נכון המאפיין העימותי, המפלה, המתנשא שלהם הולך ודועך

בעתיד לא תהיה שום הפרדה בין נ"ט לא"ס, זו הפרדה שצומחת על קרקע של דעות קדומות בלבד, אין לה ממשות בפני עצמה, ומי שמבסס את זהותו וקיומו על דעות קדומות פשוט יעלם ולא ישרוד, אז ביי ביי נ"ט, ותודה

אין לי מושג יש עליה באחוזים

לפי מה שהבנתי ואכן בזמנו רצתי לראות את הסדרה כי ראיתי כמה אתה מתלהב ממנה עוד שדברנו אני אראה אותה הבעיה שלא יודע איך זה אפשרי ואיפה להשיג אותה .

למעלה