היי. יש לי שאלה דחופה בנושא אוטיזם. אשמח ליחס

schlomitsmile

Member
מנהל
אם חשוב לך לדעת, לקבל "הגדרה" או "כותרת"
ואני מאד מבינה את הצורך הזה,
יש כמה טסטים אינטרנטיים שאת יכולה להתחיל מהם.
זה לא יכול לבוא במקום אבחון אבל יכול לתת מושג אם זה עשוי להיות הכיוון
http://www.acisrael.org/?page_id=54
&nbsp
http://www.rdos.net/eng/Aspie-quiz.php
&nbsp
את יכולה גם לקרוא טקסטים של אנשי ספקטרום
ולראות אם את מרגישה שהם מתארים את החויה שלך, מדברים בשפה שלך.
&nbsp
ואז, אם תרצי, אפשר גם לפנות לאבחון מסודר.
אנשים כאן הביעו דעה נגד, אבל יש גם אנשים (מכירה אישית)
שיש להם נסיון חיובי עם אבחון. לא צריך לפחד מזה

אם תרצי, תוכלי לקבל כאן המלצות לאן לפנות.

דעתי

אם את באמת אוטסטית אז אכלת אותה לגמרי אין יחס כמעת מחפיר יותר מלאוטיסט ונראה שאת כזאת לפי התיאורים זה הולך להיות קשה אין לי ניחומים החברה לא מכילה אנשים רגשים וטובים החברה ירא מציע לך כדאי לשרוד להתרחק מבני אדם עסקי בעצמך במה שאת אוהבת תעשי כמוני תפרשי מהציבור הכי טוב זה לא אשמתל את אדם טוב פשוט החברה לא מכילה ואין מה לנסות לשנות אותה הגדרה לא חשובה בעיני אבחון כזה או אחר זה לא העיקר אם את עדין רוצה לעשות איבחון יש אפשרות בתל השומר שם עשיתי לוקח כמה פגישות ויש אבחנה רסמית בהצלחה ואל תשכחי את לא הפגומה אלא הם

ליה1233

New member
כנס דחוף!!

אוקיי אתה צודק שזה קשה לחיות ככה בעולם כל כך רע. אבל אתה אומר בעצם שכל מי שטוב הוא אוטיסט? לא יש הרבה אנשים טובים בעולם ופשוט צריך להתחבר אליהם.
אני לא מבינה למה אתה כל כך בטוח שאני כזאת? זה לא יכול להיות עוד דברים?

לא חושב ככה

אני אמרתי שלפי מה שאת כותבת את נשמעת בחורה רגישה יחסית והסיפור שלך מזכיר לי התנהגות אוטיסטית מזכיר לי קווים שלי , בעיני אוטיסט נוטה אל הטוב ואל הדדי אבל בגלל שהחברה בזה לריגשות כזו יש סיכוי גדול שלא היה לך קל ,לא רק לאוטסטים גם לנפגעי נפש אחרים אך ביחוד לאוטסטים אני לא בטוח בכולם איני מכיר אותך אבל נראה לי שיש לך לפי קריאה שטחית מאפיינים אוטסטים האם את אוטסטית ?יכול להיות בעיני העניין של חוסר יכולת לעמוד ברעש או לחץ או אי שמירה על חבריות וכו היא מאפיין אוטסטי אז אולי את כן ואולי את לא זה אינו משנה את שונה מן הממוצע וזה קשה היה כי החברה לא מכילה חריגות

ליה1233

New member
תקשיב..

קודם כל אני ממש מעריכה את הכנות, אתה צודק במה שאתה אומר פשוט בתגובה הקודמת זה היה נראה שאתה ממש כעוס ורושם את זה מתוך סערה כזאת, יש מצב שזאת רק אני חח
כן אני בבדידות חברתית, ואולי אתה צודק ואני כזאת.
פשוט איך אף אחד לא איבחן את זה אצלי עדיין? הבית ספר לא ראה? הגן? ההורים?
תמיד היה לי חברות עד החטיבה, פשוט בחטיבה קיבלתי מין הרתעות כזאת ופחות התחברתי.
כן אני עכשיו לא מי יודע מה חברותית, אני פשוט לא טובה בזה, וממש קשה לי נגיד בקניון או בעבודה שיש הרבה אנים אני ישר נכנסת ללחץ ובקושי מתפקדת, ובמקום שאני יושבת עם הרבה אנשים גם אם זה המשםחה קשה לי להקשיב המון זמן, ולהסתכל הרבה בעיניים מחוסר בטחון. אבל בכללי לא היה לי את הבעיה הזאת של להסתכל בעיניים והיה לי התםתחות תקינה והכל. בגלל זה אמרתי שאולי אפשר לשלול, אני לא יודעת.. אבל אשמח לשמוע שוב את דעתך חח
ומזתומרת קריאה שיטחית?

גם אני כמוך לא אובחנתי

בילדות בזמני לא היה מודעות לאוטיזם בתפקוד יותר גבוה אלא רק לאוטיזם קלאסי עם פיגור העניין של אספגר פי די די שבזב אני מאובחן היה פחות מוכר , שנית את אישה ויש הרבה בורות בנוגע לאבחון נשים כי הם חושבים שאוטיזם הוא יותר גברי לכן הרבה נשים שהן בטוח על הספרקטום מתפספסות מי שהן ילדות מכיר עוד נשים שלא אובחנו כי הן יודעות איך לעשותהשתלבות עם הנורמה ולחקות אצל בנים זה פחות בולט , בנוגע לשטחי הכוונה שאני לא מכיר אותך לעומק לא ראיתי אותך בפועל לכן אני מסתמך בעיקר על נתונים טכניים מה שכאן הבאת , לי נאאה מאותם הנתונים שאת יש לך קווים אך אי אפשר לדעת בוודאות ללא הכרות מעמיקה אספגר פי די די זה לא משנה העיקר את שונה ולזה יש מחיר חיובי ושלילי .
אני מציע לך לבוא גם לפייסבוק לקבוצה הורים בוגרים ולשמוע עוד אוטיסטים שאולי ירחבו לך את הנקודת מבט גם אני שם , זהו שהיה בהצלחה .

arana1

New member
זה לא בעייה וההתפתחות שלך תקינה

לא כל מה שלא זהה בדיוק לממוצע אינו תקין,
זה מה שהחברה והמשפחה משדרים כל הזמן ואנשים רגישים מפנימים את זה בצורה שעוד יותר מסבכת מצב שגם ככה אינו פשוט בכלל.

הרגישויות וההתנהלויות שאת מפרטת כאן אופייניות ללא מעט אנשים,
בוודאי למי שמוגדרים כאוטיסטים,
והם לא מעידים על שום פגם או על שום דבר שאינו תקין,
הן בסך הכל מתארות רגישות שעדיין גדולה מהממוצע לבני אדם,
להיבט היחודי של כל פרט,
לכך שכל אדם הוא עולם ומלואו,
על כל מה שנגזר מזה,
ונגזר מזה המון.

זה שהסביבה מתייגת את זה כחוסר בטחון,
וזה שזה יוצר בעיית תפקוד בחברה שבה המצווה הכי חשובה היא גסות רוח אלימה ואטומה,
זה בעייה,
ובעייה קשה מאוד,
אבל אם את רוצה באמת לעזור לעצמך ולהעזר מוטב ששתנסי לאמץ קצת ספקנות כלפי הדרך שבה את משתקפת בכלל הנורמטיבי,
בבונים לא תמיד מגלמים ראי הכי מדוייק,
הדרך שבה האדם משתקף בקוף אינה הדרך היחידה,
בשום פנים ואופן.

ובדיוק בגלל זה מהרגע שאת נכנסת לעולם הפסיכולוגי פסיכיאטרי את הופכת למאוד מאוד פגיעה למבט ששולל את כל מה שהכי מהותי ויפה ומקדם וטוב בזהותך.

קראתי כרגע כתבה על הדרך שבה נערות שסבלו מטראומה מפותות להיכנס לעולם החשפנות והזנות,
עקרונית,
זה בדיוק אותו הדבר,
וגם מהותית.

תעשי לעצמך טובה ותפני גב לעולם האבחונים והאבחנות,
הוא מסוכן מאוד,
תחפשי אנשים רגישים כמוך,
זה הכל

בדיוק מה שנסיתי לומר לה

אין לה שום בעיה הכי להפך וכן היא צריכה למצוא חברים וחברה שדומה לה אוטיזם זו לא מחלה או קללה אלא ברכה .

למעלה