לראשונה בארץ: בת 4 עם תסמונת דאון משתתפת בקמפיין

יפה, נראה שבעולם יש יותר מודעות וקבלת השונה

נקווה שהמגמה הזו של קבלה והכלה תגיע גם לקבלת האוטיזם

arana1

New member
יכול להסביר לך למה האוטיסטים הם האחרונים בתור

כי בעוד שבעלי תסמונת דאון או נכים או אנשים עם לקות כזאת או אחרת לא מבקשים שיקבלו אותם כ"רגיל" כי הרי שונותם בולטת ומוכרת ככזאת ואם היא מתקבלת אז היא מתקבלת ככזאת וזה נהדר
אז באוטיזם יש בדיוק את מה שלא יאפשר לחברה לקבלם אלא אם היא תעבור שינוי הכי רדיקלי
והמשהו הזה
זה שהאוטיסט בעצם "אומר", אני לא שונה, אני רגיל לגמרי, אני לא רוצה שתקבלו אותי כשונה או לקוי או נכה או בעל תסמונת, אני צריך שתקבלו אותי בדיוק כשם שאתם מקבלים אדם רגיל לגמרי
וזו בעייה
כי אוטיסט מגלם במהותו, אגב, גם בגלל זה, שוני שהוא הרבה יותר גדול מבעלי תסמונת דאון או נכים או אנשים בעלי לקות כזאת או אחרת
אז יש כאן מצב בלתי אפשרי
האדם הכי לא רגיל מבקש בדיוק בגלל זה שיקבלו אותו כרגיל ולא כשונה

בגלל זה אני מעריך שאוטיסטים יתקבלו לחברה עוד מיליון שנה בערך,
פחות או יותר

זה גם מה שמטריד אותי

כשראיתי את הכתבה בהתחלה התלהבתי וחשבתי שהמגמה הזו אולי תגיע גם אלינו אבל אז התחלתי לדמיין איך הבן שלי או ילדים אחרים בספקטרום שאני מכירה היו "משתלבים" בקמפיין כזה ואני חושבת שמה שאתה כתבת זה ההסבר ללמה אני לא יכולה לדמיין מישהו בספקטרום משתלב יפה בקמפיין כזה, כי מה שאתה כותב זה בדיוק העניין... אני חושבת שטוב יהיה אם החברה תשתנה ותתאים את עצמה לשונויות רבות ולא רק תתאמץ להתאים את האנשים השונים לנורמה האחידה. בסך הכל הרי כולם ירוויחו אם כל אחד יוכל להיות מי שהוא ולכל אחד יהיה מקום ואפשרות לחיות ולהיות לפי צרכיו ויכולותיו מבלי לסבול, במקום המציאות שקיימת כיום, מציאות שבה מנסים לכפות על כולם להתיישר על אותה מיטת סדום שמתאימה רק למעטים.

arana1

New member
מצד שני,כשמתחילים לקבל שונים זה סימן שיום אחד שונה יהיה רגיל

בגלל זה הבאתי את זה כסימן חיובי
פשוט הוספתי
שכרגיל
אוטיסטים יחכו לסוף התור
(ולא, כאן לא תעזור תעודה מביטוח לאומי)

מחזק אותך..

הגיע הזמן לקבלת השונה ולחיות יחד או בנפרד העיקר לחיות. קצת אוויר לגעת. וקצת מים לגמוע ,וקצת חיים לקחת.

למעלה