ניפנופי ידיים ונהמות

dina199

New member
ואת זה אתה רוצה למנוע מילד בן 4 ?

כן ,הוא באמת משתתף בשמחתם . בצורה שהגוף שלו נותן לו.
הוא חווה את ההתרוצצות ואת המשחקים ההאקטיביים.

dina199

New member
לבן שלי יש חבר עם טורט.

האם טורט למשל זה משהו מביך ?

dina199

New member
אז מה נשאר לאנשים כאלה לעשות ?

להתאבד כדי לא להביך אחרים ?

Astroo

New member
במצבים הקלים יש דרכי התמודדות

גם לי היו טיקים כאלה ואחרים בילדות, והתמודדתי איתם.

TikvaBonneh

New member
יש המון מה לעשות

אחת הסטודנטיות שעובדת איתי בנתה תכנית הדרכה למורות בבית ספר של ילד עם טורט והיה שיפור עצום!

dina199

New member
מה הכוננה : היה שיפור עצום ?

"שיפור" זו גם מילה כמו הרבה אחרות שכל אחד מתכוון בצורה אחרת.
אחד יכול להגיד שהשיפור היה שמספר הטיקים ירד ב 10 אחוז.
אצל שני יכולה להיות הכוונה שהאדם הפסיק להיות טורט לחלוטין.
אז האם את יכולה לפרט את מה הכוונה 'שיפור' בדומה שהבאת?

ובמקרה של החבר של הבן שלי הוא מסובב את הראש בצורה חזקה מדי 20 דקות בערך , אבל מאחר וכולם מכירים אותו - אף אחד לא עושה עניין .

יש לי גם קרובת משפחה עם צליעה חזקה וגם זו עובדה שכולם יודעים. איך מישהו יכול להיות מובך ממשהו שאנשים עושים בצורה לא רצונית בגלל תופעה נוירולוגית או בגלל מגבל הפיזית בגוף ?

TikvaBonneh

New member
הטיקים פחתו בצורה דרמטית

אני לא מדברת על 10%. מי קורא ל10% שיפור עצום? אני בטח שלא קוראת לזה ככה. הוא לא הפסיק לחלוטין להיות טורט אבל חוית הלמידה שלו בבית הספר השתפרה מאוד. חלק גדול מהבעיה שלו בבית הספר לא נבע מהטיקים אלא מזה שהוא לא קיבל את התמיכה המתאימה. לפעמים זורקים הכל על האיבחון הנירולוגי ולא מנסים לעזור.

dina199

New member
אני בכוונה באתי דוגמאות של מקרי קיצון.

(חוץ מזה למה לא לקרוא לירידה של 10 אחוז שיפור אם האדם עבד קשה בשביל זה ? לכן גם כתבתי של אחד מתכוון 'שיפור' במובן שונה)

ועדיין השאלה האם 'ירדו משמעותית' זה ירדו ב 40 אחוז או ב 60 אחוז ?
אני יודעת שאני נודנרקית , אבל המטרה שלי להראות שהטיקים ירדדו אבל לא עברו לחלוטין (האםד לא מפסיק להיו טורט)
והדיון כא השרשור זו לא חוויה של ילד אלא חוויה של אבא. הוא מתלוהו שהוא מובך , כילד מבצע פעולה לא רצונית.
אז במקרה התיארתי (לא מקרה אמיתי של דוגמה שלך) אם אבא מסויים מובך כשלילד שלו עם טורט יש טיקים , אז הוא יהיה מובך גם אם ישארו 20 אן 10 אחוז מהטיקים , כי הם עדיין היו קיימים והם יהיו טיקים, אנשים אחרים עדיין ירארו אתם ומבחינת האב זה עדיין יהיה 'זה לא תקין וזה מביך' .

טיקים מושפעים מאוד ממתח ולחץ

וכאשר מצליחים להפחית מתחים ולחצים גם טיקים פוחתים במקרים רבים.

ענבר322

New member
מכירה את המקרה

הטיקים הפסיקו לחלוטין בבית הספר. זה נכון שהתחילו בשל חרדות אך התגובות והטיפול של הסביבה הגבירו את ההתנהגויות הללו עם השנים. כשעלו על המקור המוטיבציוני הצליחו להפחית

TikvaBonneh

New member
שלום לך יקירתי

איך היה החופש?

כדאי להתייעץ עם איש מקצוע

וללמד אותו דרכים אחרות לבטא את רגשותיו... למשל לרקוע ברגלים ....
אבל אתם צריכים להפריד בין הצרכים שלו לבין התגובה שלכם כלפי ההתנהגות שלו. אלה שני דברים שונים.

Astroo

New member
כן, זה נכון

הבעיה היא שכרגע אנחנו לא מקבלים הדרכת הורים לגביו, כי הילד אובחן לא מזמן על הספקטרום.

galitkm

New member
אין לי טיפ איך להפחית אותן

עם זאת אני חושבת שעדיף ללמד את הילד מגיל צעיר שמי שלא מקבל אותו ונרתע ממנו בגלל התנהגויות לא מזיקות כמו נפנופי ידיים בזמן התרגשות, אינו שווה שיתייחס אליו.
אני מתחרטת על הנסיונות שעשיתי כשבני היה קטן יותר לקרב אותו לילדים עם הורים כאלו, אנחנו רק נכווינו מזה, לא יצא לנו מזה שום דבר טוב לטווח ארוך כי הילד בסופו של דבר נשאר אוטיסט ואין סיבה שהוא יאלץ את עצמו להיות משהו שהוא לא רק כדי למצוא חן בעיניהם של כמה משפחות שלא שמות עליו ממילא באמת

Astroo

New member
אז מה אם הוא נשאר אוטיסט

אני למשל סובל מחרדה חברתית ותמיד אשאר כזה, זה לא אומר שאני צריך להיכנע לזה ולא לצאת מהבית.

dina199

New member
הבחירה שלך זה לצאת מהבית.

ואתה אדם מבוגר שבוחר את זה ושיש לו בחירה חופשית.
לילד בן 4 אין בחירה חופשית מתי לצאת מהבית ומתי להישאר.

galitkm

New member
למה להשאר בבית?

אפשר לצאת ולהחליט לשים פס על האמהות האחרות ומה שהן חושבות. להפנות להן את הגב ולהתמקד בילד, שיחשבו מה שהן רוצות אתה הרי יודע שבסופו של דבר הפגם הוא אצלן ולא אצלך או אצל הילד שלך. אם לא נעים לך בחברתן אתה יכול לשחק במתקנים אחרים רחוקים מהן או ללכת למקומות אחרים, הבן שלי למשל היתה תקופה שהעדיף גינה שהיתה יותר מרוחקת מהבית כי הוא בעצמו הרגיש את היחס הלא נעים של ההורים בגינה הסמוכה אז הלכנו לגינה אחרת שם היו אנשים שפחות הכירו אותנו או שהיו יותר סובלנים בכל מקרה לא חייבים להיות איפה שלא נעים כי יש עוד המון אפשרויות לבילוי מחוץ לבית עם ילד בן 4

למעלה