גיסה שלא אומרת תודה

גיסה שלא אומרת תודה

אני ובעלי גרים רחוק מהמשפחות שלנו עקב עבודה אז די נבצר מאיתנו להגיע לכל המשפחה באופן אישי ,כאשר אנחנו מגיעים זה תמיד להורים שלו ובדכ כולם מתאספים שם.

לפני חודש בערך למדתי לסרוג אז התחלתי בקטנה לסרוג גרביים כובע לתינוקות ( שלחתי לה תמונה אם היא מעוניינת שאני אעשה גם לילד שלה ..היא התלהבה ואמרה שתשמח )

אני רוצה לומר לכולכם שממש השקעתי כי עשיתי בזה ציורים וזה לא היה לי קל בכלל ( השקעתי כמעט שבוע , אני רק התחלתי לסרוג )
חמתי באה לבקר אותי ואמרתי לה שתביא לה את המתנה
האם קבלתי תודה לאחר שקיבלה את המתנה , או מילה על זה ??? כלוםםם
כאשר נפגשנו שוב ..שאלתי אותה אם הגרביים טובים לילד שלה..היא ממש החמיאה לי ואמרה לי שהן אחלה

לא מזמן היה פורים ..אז הגענו לבקר את המשפחה הגדולה וגיסתי לא הגיעה ..אז נתתי את המשלוח מנות לבעלה - סלסלת ממתקים וכל מיני דברים אישיים גם לגיסתי(אפילו אמרתי לבעלה ,שיגיד לה שיש דברים בשבילה )
עברו יום יומיים חזרנו לבית ולא קבלתי שום טלפון או הודעת סמס ממנה
..ממש כלום

בעלי אמר לי להפסיק לקנות לה או להכין לה ( הוא אמר גם שיתכן שהיא לא יודעת לומר לא ולא נעים לה , למרות ששאלתי אותה 10 פעמים שתגיד לי כי אני לא רוצה להכין סתם )
אני יודעת שהיא לא שוכחת , כי כאשר חמתי קונה לה דברים היא יודעת לצלם את זה ולשלוח את זה לכולם .
הקטע שכולם יודעים שאני גם קונה לה דברים או מכינה זה לא משהו שעובר בשקט בין בני המשפחה..
אני באמת לא מבינה את הקטע שלה.

restart2

New member
התחושות שלה מרמזים על קושי שיש לה איתך.

השאלה-
מה את רוצה לעשות עם ההתנהגות שלה-
זה יגרום לך לשנות התנהגות?
להתעלם?
לנסות לשוחח איתה או עם גיסך..

לי נראה שהיא בסמי תחרות איתך, אולי חשה פחות
נאהבת או בדומה.. או שיש לך מה שאין לה..
אני חושבת שאדם לא אמור להעמיס על עצמו את הכאבים או הקושי של האחר.
אבל אם את רוצה לפתור זאת חשבי בדרך יצירתית.
לא לאפשר קונפליקט שיזלוג בתוך משפחת המוצא-
בהצלחה..
אירית

sweetdreams

New member
איך היחסים בניכן? סבבה?

אם כן, ורק העניין הזה עומד למפרע, הייתי כ״כ מניחה לזה.. אז היא לא אומרת תודה, לא ביג דיל.
&nbsp
גם תשימי לב שאת מצד אחד מצפה ממנה ליזום את יצירת הקשר איתך, אבל מצד שני, כשאת יוזמת תקשורת איתה, את לפעמים עושה את זה לא באופן ישיר, אלא דרך אנשים אחרים. לעומת זאת, בפעמים שאת מדברת איתה ישירות, בעצמך אמרת שהיא מתלהבת מהדברים שאת שולחת ומחמיאה לך.
&nbsp
אז אולי זה צריך לסמן לך את דרך הפעולה - היא יותר פאסיבית ופחות יוזמת, שזה לכשעצמו לא חטא גדול. לעומת זאת, נראה שלך מרגיש נוח יותר להיות המובילה בקשר, ואף יותר מכך, כשאת אכן לוקחת על עצמך את התפקיד, דווקא נשמע שהיא מוכירה לך תודה.
&nbsp
אז אולי הבעיה היא לא כזו רצינית כמו שאת חושבת? אולי זה יותר חוסר תיאום בתקשורת בניכן, מאשר חוסר הכרת תודה?

אי אפשר לדעת מה עובר עליה. אבל אל תלחצי.

די ברור שהיא לא ממש מרגישה קרובה אלייך. כי כשקרובים למישהו, שמחים ל״תירוץ״ להתקשר להגיד תודה רבה על המשלוח מנות, ולנצל ההזדמנות לקשקש קצת.
היא כנראה לא מרגישה כזה צורך להתקשקש איתך, והיא חושבת שזה שבעלה אמר לך תודה כשנתת לו המשלוח זה עונה על כללי הנימוס הבסיסיים.

ונשמע שאת רוצה קשר יותר מזה. אבל לה זה לא מתאים, בכל אופן - לא עכשו, לא בתקופה הזאת של החיים שלה.

בא לך לתת לה גרבייים? תני לה. אבל בלי לקוות שזה מה שיקרב אתכן. מעבר לזה? אם לא עושה לך כיף, אם זה לא מביא לתגובות שאת מצפה, תני רק את מה שהכרחי, ולא מעבר לזה (מתנה לחג אם היא מזמינה, וכולי)

ayaht

New member
"בעלי אמר לי להפסיק לקנות לה או להכין לה".. תקשיבי לו

אולי היא אמרה לו ולא נעים לה להגיד לך.
אולי היא לא מעוניינת במתנות הללו, אבל לא יודעת איך להגיד לך כדי לא להעליב.

זה קורה הרבה לאנשים יוצרים.
הם נורא מתלהבים מהיצירות שלהם ומחלקים אותן במתנה לכל העולם ואישתו.
לא כולם תמיד מתלהבים או או רוצים, אבל לא יודעים איך לא להעליב.

בכלל, מגיע השלב בחיים שמתנות מתחילות להעיק במקום לשמח.
פתאום נהיה יותר מדי צפוף בבית, יש לנו יותר מדי חפצים ופחות מדי מקום איחסון.
לפחות אצלי זה ככה.
(חייבת לעשות סדר עצבני לכבוד פסח)..

mykal

New member
אחת התופעות בעניני

הקשר עם 'צד בעל' צד האשה'
שיש איזה חלום --שהמחותנים יהיו חברים טובים ויחגגו יחדיו.
שהגיסות תהיינה חברות טובות ---ותתחלקנה בכל מיני חויות/מתנות וכד'
שהכלה תהיה 'חברה' קרובה לחמות.

ואולי הרבה עגמת נפש היתה יכולה להמנע
אם היינו מבינים ומקבלים שזו משפחה, ולא התאמה ל'פונקציות' נוספות.

הגיסה שלך גדלה בבית שונה משלך, עם אג'נדות שונות משלך,
עם התנהלות שונה משלך,היא נשארת גיסתך, וזהו--
למה את מנסה להתקרב דרך נתינה שבעיניה לא מקרבת.
אם הצעת היא מנומסת ואומרת כן, אבל תודה? למה?
היא חושבת שאת צריכה לומר לה תודה שהסכימה לקבל

אולי היא פוחדת שיחיב אותה ולא מעונינת.

במקומך--ניסית--לא הלך--אל תציעי יותר--תחייכי, תשוחחי כשנפגשים
ויותר מזה--אם יצא דבור--תציעי שלא 'לשחק' במתנות, כל אחת תקנה לעצמה ולמשפחתה מה שצריך והיא אוהבת-(הרי בסוף זה אותו כסף)
וחברות תמצאי במקום אחר.

אל תעלבי--היא לא התכונה להעליב. היא תחמה גבול.
בהצלחה.

אני חושבת שלהבא

אל תעבירי לה מתנות דרך אנשים אחרים, אלא תני לה אותן ישירות. אני לא יודעת למה היא לא יצרה קשר - אולי לא נעים לה, אולי היא שכחה, וכו'. נראה לי שקשה להסיק מסקנות כשהמתנה לא עברה ישירות ממך אליה - ולכן להבא פשוט אל תעשי את זה. את יכולה אפילו להודיע לה שיש לך מתנה בשבילה ושתתני לה אותה כשתיפגשו. לא הייתי נכנסת לסרטים מזה שהיא לא יצרה קשר כדי להגיד תודה.

יש אנשים שפחות תקשורתיים בקטע הזה

אני מציעה פשוט להתקשר אליה ולראות אם מצא חן בעיניה וכו'. רשמת שבפעמים קודמות זה עבד והיא אכן התלהבה.
&nbsp
יש אנשים שלא יודעים כמה חשוב להודות ולהביע הערכה- אל תכעסי עליה, פשוט תתני מבלי לצפות לתודה ויחס ממנה כי כזו היא, או שפשוט תפסיקי לתת לה (ובצדק, כי זה לא כיף להכין ולפנק מישהו ואין שום הבעת תודה).

למעלה