תמ"א 35 פרדס חנה כרכור

תמ"א 35 פרדס חנה כרכור

פעם היו מתקשרים אלי עם הצעות לרשיכת קרקע במחיר שנשמע זול אבל עדיין לא מופשר בכלל לבניה או בכיוון באיזור חדרה, הלכתי פעם לפגישה וזה לא היה נראה לי משתלם מהצד (יכול להיות שאני טועה)

לאחרונה מתקשרים וגם אני מנסה להתעניין מה זה אומר ומה הכדאיות של זה בכלל

420 מטר קרקע באיזור פרדס חנה כרכור 169000 שקל.

מה זה אומר הדברים האלה? בהנחה שיש לי כסף פנוי לטווח ארוך שווה להשקיע בכאלה דברים?

רכישת חלום או הזיה של אדמה חקלאית - התייחסות.

כבר דובר רבות על רכישת אדמות חקלאיות ללא עתיד וללא חזון להפשרה.

לפי כתיבתך כאן אני מסיק שהנך אדם שאינו מבין [יותר מדי] בתהליכי הפשרה ובדיוק לאנשים כמוך "נטפלים" המשווקים, הם מספרים לך צ'זבטים על מרקם עירוני עפ"י תמ"א 35 ושבעתיד השקעתך תישא רווחים אסטרונומיים...ולעיתים אף תלויות על הקירות תכניות בנין עיר [לא מחייבות] ותמונות מרשימות של זוגות צעירים [ויפים] עם תינוקות ובתים צמודי קרקע לצד פארקים מוריקים מירוק כפרי...פשוט חלום ליל קיץ של כל זוג צעיר.

אז... לידיעתך מדובר לכל היותר בהזיה וכשתתעורר בעוד 15 - 25 שנים יסתבר לך שכספך הונח בעצם על "קרן הצבי" וקיבלת אדמה חקלאית "פעילה" עם עשרות שותפים ב"מושע" ו...בעל הקרקע המקורי שהוא בדר"כ חקלאי [שניסה בעצמו להפשיר את הקרקע ונכשל] ממשיך לעבד את הקרקע למרות המכר למשווקים [לפי הסכם עם משווקי הקרקע] ולך אין מילה או זכות שהיא להתערב.

גם את זכויותיך הלכאוריות בקרקע לא ניתן "לקמט" לשטח מסויים ולגדר אותו אפילו אוהל אסור לך להקים שם.

בדיאבד גם יסתבר לך ששוי הקרקע [עפ"י הערכת השמאי הממשלתי] הוא כ- 35,000 ש"ח לדונם [כאדמה חקלאית] ושאתה בעצם רכשת את הקרקע ביחס של פי - 10 משוויה האמיתי.

עדיף שתקנה בכספך מכונית חדשה כדי שמשפחתך לפחות תהנה מההשקעה מיידית ותוכלו לטייל בנוחיות.

אכן.. גם מי שמעוניין להשקיע לטווח ארוך

צריך לרכוש רק במחיר שוק שמאי.. ולא לפי ספקולציות של משווקים.

תודה על כל הציניות, ס"ה אתה מאשש

לי את מה שאני חושב על הנושא במשך הרבה זמן כבר, אבל תגובתך הורידה אותי מזה לגמרי.

למעלה