ניהול סיכונים - שאלות והמשך דיון

ניהול סיכונים - שאלות והמשך דיון

היי

שאלתי לפני כמה ימים שאלה שבסופו של דבר אני מבינה שמה שרציתי לשאול אלו מה למעשה הסיכונים שיש בקנית דירה (שלישית רביעי וכד'), ואיך אוכל לאמוד או לגדר את עצמי.

הדיון היה כאן, עם קישור להודעה האחרונה מרימון.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/180380045/כלכלה_וייעוץ_פיננסי/נדל"ן

אז תודה על התשובות והדיון.

אבל אני עדיין מנסה להבין.

כמובן שהנבואה ניתנה לשוטים, אבל בשביל להבין, בכל זאת ברעיון.
אם מחירי הדירות לא עולים תוך 5 שנים .
אפילו נגיד יורדים ב 10%.
האם, לפי מודלים נכון להיום, זה אומר שבהכרח גם שכר הדירה יירד?

איך ירידת ערך של דירה אמורה לפגוע בי אם קניתי דירה להשקעה ויש בה שוכרים?
אם מחירי הדירות יורדים משמעותית, הבנק עלול לדרוש ממני ערבויות נוספות כי ערך הלוואה עלה מ 50% ערך הדירה?

אני כן מבינה - שמיסוי חדש ויצירתי עלול להפיל את כל 'מגדל הקלפים' הזה שנקרא השקעות נדלן.
ברור שלא קל להעביר החלטה כזו , אבל תיאורטית גם זה סיכון ואולי אפילו עם פוטנציאל סיכון גדול יותר.

לא כך?

אז לסיכום על מה אני אמורה לחשוב, וממה אני אמורה לפחד על מה אני אמורה לשים את הדעת והדגש בבואי להחליט לרכוש דירה 3 נוספת להשקעה.

תודה

aeonf

New member
תשובות

"האם, לפי מודלים נכון להיום, זה אומר שבהכרח גם שכר הדירה יירד?"
לא בהכרח.
&nbsp
"איך ירידת ערך של דירה אמורה לפגוע בי אם קניתי דירה להשקעה ויש בה שוכרים?"
יתכן ותרצי או תאלצי למכור אותה ובכך לקבע את ההפסד.
&nbsp
&nbsp
"אני כן מבינה - שמיסוי חדש ויצירתי עלול להפיל את כל 'מגדל הקלפים' הזה שנקרא השקעות נדלן.
ברור שלא קל להעביר החלטה כזו , אבל תיאורטית גם זה סיכון ואולי אפילו עם פוטנציאל סיכון גדול יותר.
לא כך?"
בהחלט סיכון אפשרי
&nbsp
"אם מחירי הדירות יורדים משמעותית, הבנק עלול לדרוש ממני ערבויות נוספות כי ערך הלוואה עלה מ 50% ערך הדירה?"
בהחלט לא.
&nbsp
אז לסיכום על מה אני אמורה לחשוב, וממה אני אמורה לפחד על מה אני אמורה לשים את הדעת והדגש בבואי להחליט לרכוש דירה 3 נוספת להשקעה.
&nbsp
על הרבה דברים:
על לא לשים את כל הביצים בסל אחד.
על לרכוש דירה תוך כדי הפסד מיידי של לפחות 8% (כנראה יותר).
על אופציה של תזרים שלילי מהדירה.
על קניית נכס שממשלת ישראל באמת מפעילה הרבה כוח וכסף כדי להוריד את מחירו (בסוף היא תצליח לדעתי אבל זה כבר דיעה סובייקטיבית).

למעלה