סמואל -רח העליה 43 תל אביב - בלקני , חדש מומלץ

gastro101

New member
סמואל -רח העליה 43 תל אביב - בלקני , חדש מומלץ

בחורה שאני מעריכה דעתה שיבחה אמש את המקום בפייסבוק .
הזדמנו לאזור היום בשעה רבע לשבע . המסעדה ברח העליה פינת אברבנל , חניה מצאתי ברח הקונגרס שנמצא קרוב
מסעדה נעימה לישיבה, מוסיקת רקע לטעמנו. אבל ריקה !
מלצרית נעימה , יודעת . קבלנו בקבוק מים ולבקשתנו קרח בכוס פעמים

היה קשה להחליט מה לקחת מהמבחר
בסוף- הוא לקח טרטור- ממעט שטעמתי- נפלא ! עם קוביות קטנות של מלפפון חמוץ ,כך חשתי. ואני לחמאעג'ון עם בשר (יש גם גירסה עם פטריות לצמחונים )
עגול בצק עליו בשר מתובל טוב, פרוסות עגבניה ועוגולי בצל יורק- מיוחד טעים

עיקריות- לו פלפל במילוי גבינת פטה- מטוגן במעטה פרורי לחם על רוטב עגבניות סמיך, נהנה מכל ביס
אני לקחתי ריזוטו חצילים וקשקבל- זה היה יותר מרק חציל קלוי עם גרגרי אורז ובצל ירוק מעל- טעים אבל אי אפשר לאכול הכל לבד. מנה גדולה. הוא עזר והמלצרית הציעה לארוז את השארית וכך עשתה

לקינוח- לא עמדתי בפיתוי - קרם בבאריה עם עיגול קטאיף אפוי ברוטב שוקולד, כמו שהמלצרית הסבירה- לא מתוק מדי אבל הרבה מדי לסועד אחד ...
לקראת החשבון נכנס עוד זוג- שמחנו. אוכל טוב, מחיר שפוי. שרות טוב. למה ריק? המיקום ?
184 לא כולל שרות כולל אספרסו כפול עשוי כמו שצריך.

החתולית

New member
על הדיווח

המיקום בהחלט יכול להיות הבעיה. מסעדנים וסוחרים בשוק לווינסקי מדברים על ירידה בהיקף המבקרים בחודשים האחרונים.

מיקהפ

New member
אורי בורי לפני שבוע. לא מצליחה בהודעה חדשה, אדבר עם ההנהלה.

חגגתי יום הולדת, חברה הזמינה אותי, המסעדה לבחירתי.
אורי בורי, הכל היה נחמד.
המסעדה עוברת שיפוצים, לא מפריע, פתחו חלון ענק עם דלת לכיוון הים, אבל בצהרי היום כל הסועדים עברו מזרחה לברוח מהשמש, יהיו וילונות אמר אורי.
חצאי מנות.
אנחנו מזן ה"חולקות", כרוך בויתורים, החברה לא אוהבת פירות ים,
אני לא סובלת סלמון , אבל הסכימה לסרטנים בשמנת,
שהיו בסדר, קצת אנמים, .
סלט ירקות ובייבי מושט בקרמל, מאד מתוק לטעמנו, מאד, עם חצי כמות הקירמול (ואולי עוד פלפל שחור?) היתה יכולה להיות מנה טובה, או שאולי לא היינו צריכות להזמין דג מתוק.
מרק שרימפס, רק לי, אז הוזמן קפוצ'ינו שרימפס, הגיע עם הרבה כוסברה למרות הבקשה, לא כזו שבושלה במרק אלא שהוסיפו אח"כ, וערבבו, פעם נוספת, המינון, אני כבר די סובלנית לכוסברה, בטח אם היא בתוך תבשיל, אבל גם טריה במינון נמוך, וביקשתי, המרק עצמו היה מצוין, אבל, הייתי צריכה להחזיר את אותו קפוצ'ינו ולהתעקש.
לברק בחמאת רוזמרין ובשר סרטנים בשמנת, בסדר, לא וואו.
הקינוח היה נפלא, כנאפה לוהטת, ללא צבע מאכל, גלידת מי ורדים מוגשת בגביע בצד, המנה הטובה ביותר, נדמה לי שזו הכנאפה הטובה ביותר שאכלתי, מתחרה בקונדיטורית המזרח בימים רחוקים.
החליפו צלחות כמה פעמים, סכו"ם לא, למה?
שירותים? הלכתי להגיד לאורי באוזן, הוא אמר שיש בעיה.
נכנסתי בטעות לשירותי הגברים, בגלל השיפוץ לא היו שלטים על הדלתות,
די נקי, אותן מגבות צחורות מגולגלות, ריח שתן חריף ומציק, ויש משתנה בשטח הפתוח, אולי שם הבעיה, אני לא מסכימה שיש בעיה, יש מחסור חמור בכלור ואולי במי שיטרח וינקה כל 10 דקות.
ניסיתי לשחזר מחיר, נדמה לי ששילמה 300 ₪ לפני, בדקתי בתפריט ולא כ"כ מסתדר לי, אכלנו חצאי מנות ואין בתפריט מחיר לקפוצ'ינו שרימפס.
נחזור? אולי ביום הולדת העגול הבא, או שמישהו ישכנע אותי שיש סיבה, מסעדה מאד אהובה עלי בעבר.

מיקהפ

New member
ובמסגרת חגיגות יום ההולדת, שפר, רמת ישי.

ראשונות: קריספי זוקיני, סוכריות סלק,קוקי סאן ג'אק
עיקריות: ספייריבס, נתח שפר "נתח ה״חגורה"
הנכדות ואני, שתינו יין לבן, הן לא רצו, חלקנו גם ביין.
הכל מצוין, הקוקי, לחלום עליהן בלילה, או ללכת לגור בתוך הרוטב.
הצלחנו לשכנע את הנכדה הגדולה (המזל שלי, לא אוהבת פירות ים, קטסטרופה).
לטעום את הרוטב עם הלחמניה, הסכימה ואמרה שבאמת משהו.
הצד החלש אם איני טועה, עברו שבועיים, הלחמניות, לא רעות, רק קצת פושטיות מדי, אני לא רוצה לחם או לחמניות בטעמים, חו"ח, רק שיהיה מסוג הטובים, התרגלתי, כאן מוכרים לחם "עשהאל" במכולת.
חלקנו גם קינוח, לימונצ'לו, סוג של קרם לימון, רק בסדר, כ"כ קל להכין והיה קצת מפוספס.
שבנו הביתה לעוגה ולמקרון של הנכדה.

<h5> </h5>

sweetdreams

New member
אני גם כן מאוד אוהבת את מנת הקוקי סאן ז'אק שלהם

בכלל אנחנו מאוד מחבבים את שפר. מגיעים לשם לרוב בשישי בצהרים.

Omnivore

New member
תיקון קטן
- פינת פרנקל, לא אברבנל.

אני גר בסמוך למסעדה ורואה אותה ריקה ברוב שעות הפעילות, לא נראה שתאריך ימים.

מיתר44

New member
נראה לי שהמיקום בעוכריה ולא רק.

חבל, למרות שקיבלה ביקורת חיובית אחת לפחות, כנראה שימיה ספורים.
כשאני מנסה לענות מדוע טרם סעדתי בסמואל, למרות שגם אני שכן שלה (ושלך) כשאני בת״א,
אני משיב: היא לא מסקרנת אותי.
לו היה לוקח אותה מישהו שיש לו אמירה או בשורה רעננה - יש מצב שהייתי מגיע.
בינתיים אני מסתפק בעזורה וההפתעות שבסירים עלי הפתיליות.

gastro101

New member
לו הייתי גרה בסמוך דוקא הייתי מרבה לאכול שם

אוכל שאין במקומות אחרים , בששי בבקר יש מאפים כמו בניצה שאני מאד אוהבת
מקווה לחזור לשם ועדין יהיו פתוחים
אתמול סעדו שם זוג חברים שהמלצתי ונהנו מאד

מיתר44

New member
להמלצתך אנסה בקרוב. למאפי בוקר האזור רווי:

ממש בסמוך יש את בורקס אבא עם מבחר + איירן + מלפפון כבוש בשקל (תרומה). פתיחה נהדרת.
ברחוב העליה יש את פוני ואחרים ובהגנה 44 יש את העולה החדשה - בורקס טורקי אורגינל + איירן + מיני
מאפים מתוקים לקינוח.

inבאלי

New member
נשמע טוב מאד

תודה על הדיווח החיובי.
לא מצאתי ברשת תפריט מסודר אלא רק דיווח במאקו ובו דיווח על מנות שהייתי שמחה לנסות.
אני מקווה בשבילם שיצליחו.

למעלה