מסעדת לויתן אילת

gastro101

New member
מסעדת לויתן אילת

אפתח כמו שגיא כהן- מסעדה שנעים לאכול בה. נכנסים למבואה ובה עלמת חן שכל תפקידה לקבל את פניך ולהושיב . יחסית מרווחת למעט 3 שולחנות זוגים מול ספה ארוכה - ישבנו 3 "גרציות" כל אחת לבד, בערב הראשון . שלושתינו אחרי ההופעה של יסמין לוי . עם זו הקרובה אלי אף קשרתי שיחה חביבה
מוסיקה ברקע בעוצמה נעימה , אפשר לשוחח ללא קושי
מלצרים עושים רשם מקצועיים, מאד נעימים וידידותיים . בעלת המסעדה עצמה , בג'ינס דוקא- מנקה את השולחנות בין הסועדים .
לפתיחה מקבלים מעין בגט אבל בצורת אליפסה טרי טעים עם איולי עשבי תבול - ללא חיוב . מנה נוספת כך הבנתי מהתפריט בחיוב של 10 שח כמדומני
וקנקן מים צוננים .

כפי שכבר כתבתי ,בערב הראשון ,בשל הופעה בשעה 20 חשבתי שלא נספיק לאכול שם והגעתי רק לקינוח. הזמנתי מראש מקום והודעתי שזה רק לקינוח . הגברת שהגיעה לפני -חשבו שזו אני ומיד הוגש לה תפריט קינוחים והיא תמהה על הענין
הסועדת לידי אכלה רק מנה ראשונה של סלט עם שרימפס -חשבה שזה יהיה סלט חם אבל היה קר. היא בקשה להזמין מקום לששי בערב ואמרו לה שמלא לגמרי -אין אפילו מקום על הבר .

בששי בערב שעה 19.30- מבט מהחלונות בחוץ הראה שהמסזעדה חצי ריקה , הצטערתי בשבילה ומאד שמחתי להכנס ו..לפגוש אותה מסיימת ארוחה . מתברר שאחרי שהלכתי הביאו את ספר ההזמנות ומצאו לה מקום בכל זאת .
למחרת פגשתי את ליאור שף המסעדה (שיצא בחמישי בערב ועבר בין השולחנות וכך הכרנו)בקונצרט לילדים - אמר שהמדיניות לא למלא לגמרי את המסעדה כדי שיוכלו לתת שרות טוב . "כסף זה לא הכל " אמר לי והתאהבתי בו

ואחרי הקדמה כה ארוכה- מה אכלנו ?
חלקנו מנה ראשונה של טרטר טונה טריה וטונה קונפי - טעים מאד , הוגש עם עלי צלפים כבושים - אכלתי 2 עלים ולא הבנתי את הרעיון

עיקריות - הוא לקח נתח קצבים עם תבשיל כרוב סגול ותבלינים ופירה - קבל מנה עם שני נתחי בשר גדולים עשויים מדיום - לדעתי מנה לחלוק-בדיעבד אבל רציתי לאכול דג בלויתן ולקחתי מוסר ים ברוטב חמאה לבנה, לימון, בייבי שרימפס ושומר
שוב מנה גדולה- נתח ענק של דג עשוי היטב . פחדתי שיתקרר ואכלתי יחסית מהר. למחרת "התלוננתי" לשף על גודל המנות ואמר שמנת הדג שלי היא מהקטנה במנות העיקריות . מנה מצוינת , שילוב מענין עם השומר .
לדעתי עדיף להקטין את המנות ב 20% וכך את המחיר שהוא סביב 150 שח לעיקרית
תפריט הקינוחים השתנה במעט מערב קדם , במקום ברולה חמאת בוטנים ששמתי עין עליו היה ברולה הל , אי לכך התענגתי שוב על קינוח הפבלובה לימון
החשבון כולל מקיאטו שהוגש עם עוגית קנטוצ'יני אלוהית סביב 400 שח
לא זול אבל היה נעים מאד וטעים מאד .
אני כבר מחכה לפסטיבל הג'אז בקיץ .אז נחלוק מנה עיקרית ואתפרע יותר בקינוחים

החתולית

New member
על הדיווח

אנחנו אוהבים את הלויתן, ומשתדלים לאכול שם בכל פעם שאנחנו יורדים לערבה או לאילת. המנות שם אכן גדולות, לכן אנחנו נוהגים להזמין שתי ראשונות ועיקרית אחת.
&nbsp
כשאכלנו שם לפני שבועיים את קינוח הלימון, חשבתי עליך מיד

&nbsp
אני כותבת בימים אלה הדיווח שלי.

למעלה