ברלין שלנו

Nרב

New member
ברלין שלנו

מקבץ דיווחים מהסופ"ש האחרון בברלין הזולה, המעניינת, הקרה (גם מבחינת קור אנושי), הטעימה. בטוח שנחזור בהקדם למרות האקורד הטראומטי בסוף (היינו בשוק שבו התרחש הפיגוע בדיוק 24 שעות לפני כן)

https://www.instagram.com/meravbr

Nרב

New member
קודם כל המלצה על שדה התעופה ברומא

מאחר והיתה לנו נחיתת ביניים של שלוש שעות חיפשנו איפה לאכול.
נפלנו בול על –Antonello colonna open bistro
http://antonellocolonna.it/openbistro/
בחיפוש עכשיו מתברר שמדובר בשף ממושלן... מדובר בבופה שעלותו 18 אירו לאדם לא כולל שתיה (גם מים לא מוגשים חינם באירופה). היו בו סלטים ירוקים פרשיים עם הרבה פירות, פרשוטו עם מלון, מוצרלה באפלו וצ'אנקים ענקיים של פרמזן ועוד גבינה שלא זיהיתי, מיני סלטים קרים על בסיס חיטה / קינואה, ירקות מוקפצים, אנטיפסטי, 2 סוגים של פסטה (לא מלהיבים), מנת דג ומנת בשר (לא אכלתי). גם מגוון קינוחי כוסות וסלט פירות.
מאחר והתמקדתי בסלטים, וגם הזמנתי כוס פינו גריג'ו הסה"כ היה לי טעים מאד.
נראה לי שהמקום חביב על צוותי אויר לפי מי שישב סביבנו

ירדנו משם לשתות אספרסו מקיאטו ומשם לטיסה (ללא ארוחה....)
תענוג בכל מקרה להגיע לשדה תעופה ענק שיש בו המון אופציות, כולל דוכן גלידה קורצת, כולל דוכן מוצרלה באפלו טריה, שלא לדבר על מעדנים (יקרים מדי) שמסתתרים בחנויות השנות. יש לנו (ולשדות תעופה רבים) עוד מה ללמוד...

erezavn

New member
איזה הבדל בין זה לבין דוכני האוכל בנתב"ג

אכן לשף הזה (אנטונלו קולונה) יש מסעדת כוכב אחד ברומא עצמה - Open Colonna.

gastro101

New member
הייתי לא מעט פעמים בשדה הזה (טיסות לברזיל ) ומעולם לא

ניתקלתי בדוכן גלדיה, דוכן מוצרלה או מסעדת שף. רק רחבת אוכל גדולה עם מאכלים סטנדרטים. בבקר יש להם קרואסונים מצויינים בדיל של קפה מאפה ובקבוק סן פלגרינו גדול במחיר שפוי. בערב הסתפקנו במאפין
אולי יש הבדל בין טרמינלים שונים ????

Nרב

New member
מצאנו את היתרונות בנחיתת ביניים ארוכה :)

יכולנו לאכול בנחת ועוד לשתות אח"כ קפה בנחת (אבל בעמידה כמובן!)
זה היה בטרמינל 1, ואין ספק שהוא טרמינל מגוון מאד בהצעות, וממש במקרה נפלנו על הבופה/ביסטרו הזה שהיה ממש נסתר מהעין (עליה במדרגות למן קומת גלריה). הרבה מקומות אחרים נראו כמו קפיטריות סטנדרטיותץ אבל בהחלט אם היה מקום היינו גם הולכים על גלידה, ואם זאת היתה הטיסה הביתה היינו גם קונים מוצרלה לילדה
אני נזכרת עכשיו שהיה גם דוכן שמפניה (כמו שנזכרתי שיש בCDG שמזמן לא הייתי בו בטיסה יוצאת), וב"דוכן" הזה יכולת גם לשבת לפלטת נקניקים/גבינות....

Nרב

New member
Madami – ויאטנמית

ערב ראשון הגענו למדמי שנמצאת כמה מטרים מאלכסנדרפלץ. מדובר מקום הומה, עם תפריט גדול מאד עם המון אפשרויות.
חלקנו שם מספר מנות – דף אורז עם ירוקים ושרימפס, מנת שרימפס (אם אני לא טועה) בחלב קוקוס עם קארי ואורז דביק, והמבורגר ענק מלחמנייה מאודה ובתוכו חתיכת סלמון ענק.
ליווינו הכל בשני חצאים של בירה להתחיל להרגיש את העיר J
הזמנו גם קינוח (סיני ישן
) של בננה בטמפורה מטוגנת שהיה די סתמי.
https://www.madami-restaurant.de/

Nרב

New member
cocolo ramen קרויצברג

הגענו אליה בהמלצה החמה של הפורום ולא התאכזבנו
היה שם קימצ'י וגיוזה מצוינים לפתיח. ושנינו לקחנו ראמן (אני עם וונטונים נחמדים בפנים), ליווינו בסאקה שהוגש בקנקן אסתטי (בארץ רצו עליו כ- 100 ₪+ 30 לכל כוס ב"מזרח ומערב", בברלין קנינו סט עם 4 כוסות בכ- 8 אירו....) ונהננו מאד J
היה במיוחד מעניין לשבת ליד הבר ולראות את הטבחים מרכיבים 10 קערות ראמן במקביל, חותכים את הביתים בחוט שהיה תלוי על הבר ועוד כל מיני פאטנטים J זה מקום שממש אשמח לחזור אליו...
http://kuchi.de/?r=cocolo-xberg

Nרב

New member
roamers

ביום ראשון חיפשנו בראנץ'. נברתי קצת ברשת והגענו לבית קפה קטן והיפסטרי בנויקולן.
יש לציין שהמנות אסתטיות מאד בהגשתן, ויוצאות ממטבח קטנטן ואולי לכן בקצב של פעם בחצי שעה...
אבל היה טעים – הוא לקח מקושקשות, אני עין הפוכה – כל מנה הורכבה על מגש גדול עם מגוון תוספות והיו טעימות לעין ולחך. ראינו גם שלאחד השולחנות הוגשה שקשוקה ולאחר שראינו גם פרנץ טוסט לא יכולנו שלא להזמין אותו לקינוח

כאן הוא ליווה בתה עם חתיכות ג'ינגר ואני בקוקטייל מימוזה שהוגש בצנצנת

יש לציין שלא מקבלים כרטיסי אשראי (כמו בעוד מקומות שהיינו בהם)...
http://www.roamers.cc/

Nרב

New member
chum and friends – סוג של ויאטנמית

עוד מקום שהומלץ כאן ושם דווקא פחות נהניתי אולי כי הרגיש שם סטנדרטי וקצת עייף, מן עייפות של סוף הערב והסופש....
הלכנו על שני סוגי סלטים שנראו די אותו דבר – אחד עם פאפאיה ואחד עם מנגו.
חלקנו גם מנת עוף בחלב קוקוס עם קארי ואורז וגם כאן קינחנו בהמבורגר לחמנה מאודה עם סלמון שהוגש עם ציפס בטטה לצידו (סוג של פיוזן?)
כאן גם ליווינו בסאקה שהוגשה דווקא בכוסות יין לבן...
גם כאן לא מקבלים כרטיסי אשראי

Nרב

New member
מהתמונות נזכרתי שהעוף לא ממש היה "ויאטנמי"

אלא סוג של שניצל (טמפורה
)

Nרב

New member
Shiso Burger + house of small wonder

הגענו לצהרים, הזמנו 2 בורגרים (בלחמניות באן שוב) – לו בשר ולי פטרית פורטבלו. בהזמנת בורגר+תוספת+שתיה מקבלים הנחה של שני אירו על כל ארוחה. הזמנו תוספת של קימצי' שהיה טוב, קולסלאו שהיה מתוק מדי ולא ברור מה עשה במסעדה אסיאתית וציפס מטוגן על מקל (כמו בתאילנד) שהיה קריספי וטעים.
קינחנו במוצ'י קפוא – מן עוגה דחוסה במרקם גלידה קשה של שעועית אדומה. פה נרשמה אכזבה קלה ....
ניסינו לקנח ב house of small wonder שבאמת מעוצב ככזה – מגיעים למקום עולים למעלה ויש המון צמחיה בדרך. הגענו ממש דקה לפני שסוגרים את ההזמנות והלכנו על עוגת קפה שמרקמה היה כמו ספוג רך מאד בטעם ארל גריי והוגשה עם כוסית קצפת. היה שם מיוחד למדי.

Nרב

New member
Agni הודית

המלצה על מסעדה הודית קיבלנו מהמדריכה בטיול האוכל שלקחנו מ"הטיולים של נדב". הרבה יש לי מה להגיד על הסיור הזה בכלל, ועל ה"עונג" בקבוצה ישראלית מאורגנת, אבל לא עכשיו... המדריכה בכל מקרה היתה מתוקה והמסעדה היתה המלצה טובה להודית סטנדרטית, ובמיוחד שהיתה מרחק בלוק מהמלון....
הלכנו על צלחת של שלושה סוגי מטוגנים שאתם יודעים שעדיף לא לאכול אבל קשה לעמוד בזה – סמוסה, פקורה ובאג'י. היה נחמד אבל לא מלהיב, הכל צמחוני.
שנינו חלקנו טאלי שהיו בו 2 מנות עוף ומנה צמחונית אחת. הטאלי לווה בנאן רך ונעים, והזמנו גם פאראטה עם פניר שהיתה קצת פחות טובה אבל נאכלה בתיאבון.
לקינוח כשיש גולב ג'אמון – מזמינים גולב גאמון – והיו כאן שלושה כדורים כאלו בתוך סירופ סוכר כבד...
סהכ כשלא מחפשים משהו מיוחד, מדובר באופציה הודית טובה
וגם כאן לא מקבלים כרטיסי אשראי

למעלה