מסעדות מומלצות בעמק הלואר ובדורדון

hibonit

New member
מסעדות מומלצות בעמק הלואר ובדורדון

אנו נוסעים לטיול בר מצווה משפחתי ממושך למדי בשני חבלי הארץ הללו, ואודה מאד למי מקוראי הפורום שיש לו המלצות כאלו (חיפוש בארכיון הפורום הניב ממצאים דלים ולא עדכניים (מסעדות שכבר נסגרו וכד'))
בסופו של הטיול נגיע למספר ימים בפריז, כך שאשמח גם להמלצות למסעדות מוצלחות בפריז אך לא יוקרתיות מדי (מאחר ונהיה עם שני ילדים - אמנם אניני טעם, אך בכל זאת ילדים..)
תודה מראש..

HEYלו

New member
מעט המלצות לדורדון

קודם כל תהנו! הדורדון איזור מקסים, היינו לפני כ-5 שנים ומתגעגעים.
&nbsp
להמלצות-
ההמלצה הראשונה לא עונה על הבקשה שלך אבל כ"כ נהנינו מהמיקום, הנדיבות והאווירה שחייבת לשתף

כשטיילנו באזור סרלה התארחנו 3 לילות במקום מקסים, מלון 2 כוכבים בכפר קטנטן בשם Marquay, בפאתי סרלה. בעלי המקום הם זוג נחמד מאוד שנתן ארוחת בוקר מפנקת ממש, מלאה בכל הגודיז הצרפתיים הרגילים ובתוספת עוגות ומאפים שהשתנו מדי בוקר. הארוחה מוגשת במרפסת שצופה על גבעות ירוקות פסטורליות, וכל חוויית הארוחה ובכלל השהות שם הייתה נעימה ושלווה בצורה יוצאת דופן. יש גם בריכת שחייה קטנה בגינה.
&nbsp
באותו כפר אכלנו ארוחת ערב במסעדה קטנטנה ומקסימה שהגישה אוכל משובח אותו בישל קשיש בן 80+ שסיפר לנו מעלילותיו במחתרת הצרפתית במלחה"ע ה-2. vive la resistance

לא זוכרת את שם המסעדה אבל הכפרון כ"כ קטן שאני בטוחה שאין בעיה למצוא.
&nbsp
עוד המלצה בסרלה עצמה- לא אוכל צרפתי אלא דווקא פיצה אבל אחת הטובות שאכלתי-
La Pizzéria Romane
&nbsp
מזכרוני כמעט כל המסעדות שאכלנו בהן היו לא פחות ממצוינות ולא בגלל אוכל מסובך או מפונפן, להפך. אוכל פשוט ומעולה. גם אם לא תגיעו לכפר הקטן והנידח" יחסית אני בטוחה שתסתדרו.
&nbsp
הכפר Marquay בגוגל:
https://www.google.co.il/maps/place...651748180440!8m2!3d44.944531!4d1.134647?hl=iw
&nbsp
שם המלון:
Hôtel Mounéa

hibonit

New member
בדקתי בווייז: נשהה בכפר Tamnies - חמש דק' נסיעה מ- Marquay

כך שאנסה לאתר את מסעדתו של הזקן מהמחתרת ולבטח נפקוד את הפיצרייה המומלצת, עקב תשוקתו הבלתי נשלטת של חתן בר המצווה לפיצות..
המון תודה!

HEYלו

New member
איזה פוקס!! בשמחה

מקווה שאכן יהיה מוצלח (ושהזקן עוד בחיים P:)

Nרב

New member
מנצל"שת גם לבקשת המלצות למקומות בפריז לארוחה משפחתית

בכוונה לא כותבת "מסעדות" כי לכאלו לא נכנס בהרכב משפחתי מורחב. מחפשת יותר אוכל קליל, אולי בתי קפה שמגישים אוכל מעניין, וגם בערב
תודה

Nרב

New member
על הגבול בין 7 ל- 15 קרוב לשאנז דה מרס

אבל כמובן שנסתובב בפריז, לא נהיה כל היום ליד המלון....
את הכיף בלנשנש בשווקים ופטיסרי ובולאנזרי ברור שאני מכירה. חשבתי למצוא מקום שאולי בכל זאת כיף לשבת בו ולהרגיש מסעדה / בית קפה משודרג....

אני מניח שהתכוונת "שאמפ דה מארס"

ברח' RUE ST DOMINIQUE וסביבותיו יש המון מסעדות כייפיות
חלקן יתאימו גם לילדים תנסו את "שה לאמי ז'אן" שישתתף בראונד טייבל הקרוב
יש בסביבה גם את POTOKKA מסעדה שגילינו רק לפני שבועיים כייפית ולדעתי תתאים לילדים
לכו איתם גם לבתי הקפה המיתולוגיים קפה "פלור" ו"די מאג'יו" בשניהם יש גם אוכל סביר
אם מזה"א טוב הייתי הולך איתפ ל"פייר הרמה" ברח' בונאפרט וקונה כמה דברים
ומתיישב לאכול בככר שמול כנסיית סאן סולפיס ומאכיל גם את היונים או הלך עוד כמה מטרים לגני לוקסנבורג ועורך פיקניק

רח' מאד (מדרחוב) כייפי עם אוירה RUE MONTORGUEIL ליד פורום לה האל וליד כנסייה שתמיד שווה לבקר בה סאנט אוסטאש ואם אתם שם לכו ל"רו דה ניל" הממלכה של פראנצ'י יש שם גם את "פראנצ'י טו גו" אפשר לקנות לשבת לאכול או לקחת
ולכו לבקר את תמיר נחמיאס במסעדה שבה הוא מתארח FULGURANCES(חפשו דיווח שלי בפורום מלפני כמה ימים)

סאלו תודה על המחמאות

Nרב

New member
"שאן דה מארס" כמו "שאנז אליזה"

champ de mars שאן דה מארס
champ elysee שאנז אליזה
ותודה רבה על ההמלצות אבדוק הכל, מעדיפה לא לשבת איתן במקומות יקרים ולהתעצבן, התקציב לא "ללא תחתית" ובפריז אפשר בקלות לחרוג. בלונדון (גם לשם נגיע) אני יודעת בדיוק איך לשמור על התקציב שיהיה שפוי :)

hibonit

New member
אנחנו נהיה ברובע ה- 15 (Rue Miollis)

נשמח מאד לקבל המלצות לאזור זה..

salo22

New member
אריה שגיא שמשתתף בפורום

הוא אלוף עולם בענייני פריז והזכיר בעבר מקום שני קילומטר ממכם ברובע 14, עם תפריטים קבועים צהריים וערב, לא הייתי מפקפק לשניה בלנסות את המקום הזה, כל הפורום פחות או יותר מרייר על הדיווחים החוזרים שלו משם
:
http://www.bistrotters.com/
חוץ מזה הוא הזכיר מקום של קצביה שהוא מוצלח מאוד גם כן לצהריים ברובע 14 לא רחוק, אולי גם לערב, של הקצב הכי מפורסם בעיר :
https://www.yelp.com/biz/le-sévero-paris-2
יש מין מקום עממי כזה חמוד ולא יקר במיוחד, עם אוכל טוב אבל פשוט מאוד ורחוק מאוד מלהתיימר, נחשב פופולארי בגלל המחירים, תעשו סיבוב באיזור ותציצו איך מתחבר לכם עם הילדים ותלוי כמובן בשעות של היום, יכול להיות חוויה גם כן :
https://www.yelp.com/biz/au-dernier-métro-paris-2
אגב ממש ממש קרוב אליכם נמצא Des Gâteaux et du Pain של קלייר דאמון, חביבתה של גברת היינריך, כך שאפשר להתפרע כמה פעמים
אבל יש כנראה עוד הרבה ולא פחות טוב בעיר..

Nרב

New member
ואני ממליצה לפותח השרשור על רח' בפריז שזכור לי שכולו קרפריות

עם קרפים מלוחים כמתוקים שמהווים ארוחה שלמה (לחלק מאיתנו...) ואנחנו בהחלט מתכוונים ללכת לשם בהרכב משפחתי
הרחוב הוא Rue du Montparnasse - שים לב זאת לא שדרת מונפרנס הגדולה אלא רחוב שניצב לה
הנה כתבונת על הרחוב, יש שם המון קרפריות
There must be at least a dozencrêperies in one block on this street, between the Boulevard du Montparnasse and Boulevard Edgar Quinet

http://www.francetravelplanner.com/go/paris/rests/rests_rue_montparnasse.html

מחשבות

New member
אכלתי שם בשתי קרפריות. מענג. האחת פלוגסטל והשניה

ז'וסלן. באחת מהן גם ביקשתי סיידר, שהיה מענג להפליא.
הגאלטים, שזה הקרפים המלוחים מקמח כוסמין, פשוט נהדרים. המחיר מצחיק, הישיבה היא עם עוד אנשים בשולחן ארוך והשירות זריז להפליא. אחר כך הולכים לאכול גלידה באמורינו שבכיכר אודסה.

salo22

New member
עניין שונה עם ילדים

למרות שמסעדות בפריז אמורות להיות ידידותיות לילדים, יש מסעדות רבות טובות בעיר, שאני לא בטוח שהן מתאימות לסיטואציה ולבטח גם עניין הזמנת מקום מראש משפיע ולא פחות מזה עניין האיזור בו מסתובבים ומחפשים, אז אם יש יותר מידע על זה, חשוב, בעייתי יחסית להמליץ על מסעדות שלדעתי גם ילדים יהנו בהן.. מיקום ואולי גם תקציב יהיו משמעותיים..
בטח סימנתם את הפטיסרי המעניינים, תמיד כיף עם ילדים וכמעט "ארוחה בפני עצמה", מקומות כמו סניפי Gerard Mulot בהם תמצאו מאפים טובים במלוח ובמתוק, יש המון מקומות כאלו בסיגנון, השאלה איזה רובע נמצאים..
נחמד לעשות גם סיבוב בגלרי גורמה המחודש, די הרבה אופציות דוכן וויטרינה שם למתוק ומלוח, כנ"ל סיבוב ב La Grande Epicerie, יש שם אופציות אוכל רבות לקנייה ופיקניק בגנים הקטנים וחמודים מסביב (ואז לא לוותר על קינוחים מ La pâtisserie des rêves).
קרפים יש הרבה מקומות, ממליץ אם יש מקום מזדמן, על Little Breizh.. תשקלו אגב בכובד ראש ארוחות מאולתרות ופיקניקים מסיבובים בשוקים היומיים ומחנויות, גם אם נמצאים במלון, תהיה חווייה נפלאה וטעימה ביותר, פלוס חיסכון גדול יחסית ביחס לסיבובי מסעדות, מסמנים את "המיוחדים" באיזור, מתפרעים על גבינות, נקניקים, פטה ופטיסרי מהמיטב שמאתרים מראש, הרבה יותר טוב לטעמי מכניסה למסעדה לא מוכרת עם ילדים

אולי לשמור צהריים שניים במסעדות מיוחדות יותר, עם הזדמנות לארוחות מעניינות יותר וניצול תפריטי טעימות צהריים מוזלים, גם יותר סיכוי למצוא מקום מאשר בערבים, כנראה.

hibonit

New member
במקרה שלנו, אנחנו נעשה סיור עם שרון היינריך

כך שנראה לי שנהיה "מכוסים" מבחינת ביקור בפטיסרי-יים ושווקים.
מה עמדתך לגבי Chez Janou כמסעדה לביקור עם ילדים?

Nרב

New member
הייתי פעמיים בשה ז'אנו הייתי שמחה לחזור אבל לא עם ילדים

גם מבחינת המנות וגם תקציבית (עלה כ- 70-80 לזוג לפני 3-4 שנים)

למעלה