סלט טבולה עפ"י רשת קפה קפה

סלט טבולה עפ"י רשת קפה קפה

הבוקר ישבתי עם אשתי לארוחת בוקר בסניף קפה קפה שבדימונה.
רצינו להתפנק ולכן הזמנו את ארוחת הבוקר "פרימיום" הכוללת כוסות שתיה גדולים, תוספת סלמון מעושן ו"מאפה מלוח".
בזמן שהמלצרית רשמה את ההזמנה, הדגישה כי המיץ הטבעי אינו סחוט טרי, כנראה התחקיר משבוע שעבר בערוץ 10 עשה את שלו.
ניתן בארוחת הבוקר לכל סועד לבחור בין סלט קצוץ או סלט טבולה ולכן הזמנו את שני סוגי הסלטים.
כשהגיעו המנות לשולחן, הבחנתי שהמלצרית הניחה מולי קערת סלט שהקשר בינה לבין טבולה הינו רק הבורגול ששוכב לו ניסתר מתחת לערימת שקדים, חמוציות מיובשות, עגבניות שרי חצויות, זיתים ותלתלי גזר. שאלתי את המלצרית האם זה סלט הטבולה והיא אישרה את שאלתי.
לפי תגובת המלצרית הבנתי שלא קיים סיכוי קלוש להתחיל את היום בויכוח מהו סלט טבולה ולכן נאלצתי להסתפק בעב"מ.(תמונה מצורפת)
שאר המטבלים והסלטים שנכחו בארוחת הבוקר הרגישו עייפים ובטח שלא הוכנו הבוקר וזה כלל את הקוטג' שהרגיש כאילו אלו שעותיו האחרונות, מטבל אבוקדו עם טעם לוואי חזק של שהייה ארוכה במקרר ועוד מטבל בצבע אפור שלא עמד במסדר הזיהוי.
לאחר שכל המנות הונחו על השולחן, חסרו הריבה והמאפה המלוח אשר רשומים בתפריט.
כשנישאלה המלצרית מה לגבי המנות החסרות, תשובתה היתה: "אני אבדוק במטבח", כאילו זה לא ברור מאליו שמה שרשום זה מה שצריך לתת.
לאחר מספר דקות המלצרית חזרה עם המאפה המלוח שהגיע בצורת 2 בורקסים קטנים במילוי גבינה שהיה חם אך סמרטוטי לחלוטין לא היה בו קמץ של פריכות, מה שמעיד, שוב, על חוסר טריות וריבה דלילה מאד בצבע צהוב שלא הצלחנו לזהות את מרכיב הפרי.
דבר ראשון הייתי רוצה שכולם יראו את התמונה ויאשרו את מה שאני חושב, שזה לא סלט טבולה.
דבר שני, אני הולך די הרבה למסעדות ולרוב אני מוצא את אותן הנקודות הבעיתיות בשרות הישראלי: תמיד יהיו בתפריט מנות אשר אינן קיימות והמלצר לא יגיד מראש ואף לא בזמן ההזמנה אלה רק אחרי שהוא יקבל את המידע מהמטבח ולרוב זה יהיה אחרי לא מעט זמן.
תממיד יהיו מנות בתפריט אשר יחסר להן מרכיב מסויים וגם כאן, לא נקבל מידע מראש אלה נופתע בזמן קבלת המנה ואז נקבל תשובה - אה כן, אין לנו את זה היום.
תמיד שאני אבקר לאשתי סלט ללא בצל, נקבל סלט עם בצל.
לדעתי מקצוע המסעדנות בארץ לוקה בחסר בבעלי מסעדות שבאמת רוצים שהלקוח יהיה ולא משקיעים משאבים לגרום לכך וחבל. נראה שבעלי המסעדות בסך הכל רוצים להיות בפרונט יותר מאשר להשקיע בלקוח...
חבל...

Nirwood

New member
תפסיק לקטר...

מה חשבת שתקבל?

אוכל ערבי אוכלים במסעדות ערביות.

קפה-קפה גם עוד 20 שנה לא תגיע באיכות אוכל שלה למה שמגישים בואתן מסעדות (שמתנהלות בתקציב הרבה יותר נמוך).

רק פראיירים (כמוך) אוכלים במקומות כאלה.

מה הקשר לפראייר?

תגובתך אינה עונה לשאלתי ואני לא מבין מדוע שאני כותב בפורום כזה אני צריך לקבל תגובה לא עניינית שגובלת בחוצפה וגועל.
בכלל בגלל אנשים כמוך שמתחבאים מאחורי מסכה וכדי לקבל את תשומת ליבם צריכים לכתוב הודעות קטנויות שמראות על אדם עצבני, כועס ומשועמם, אני ממעט לכתוב בפורומים.
איזה מזל שבשביל אדם כמוך המציאו את האינטרנט כדי שתוכל להתבטא בלי לחשוף את עצמך.

Nirwood

New member
אתה מזמין סלט טבולה במסעדה של יהודים...

שהיא לא רק מסעדה, היא חלק מרשת (המקום הכי גרוע לאכול בו, וזה לא משנה אם מדה בקפה-קפה או ארומה), ואח"כ אתה בוכה בפורום שקיבלת סלט לא מזוהה.

סלט טבולה הוא במקור שלו מזרחי, סלט כזה אוכלים במסעדות מזרחיות.

בדיוק כמו שקבב רומני ואיקרה אוכלים במסעדות רומניות, מה כל כך קשה להבין בזה?

פעמונט

New member
כנראה שקשה להבין שסועד מצפה לקבל את מה שהוא הזמין

לפי התיאוריה (הדי מטופשת) שלך, אין כאן מקום לאוכל איטלקי ולא לאוכל צרפתי, לא?

לא מקבל את זה

אבל כן מקבל שרשת קפה קפה אינה עומדת בסטנדרט גבוה.
אני גם לא בוכה רק העלתי שאלה עד כמה רחבה הגנריות של שם של מוצר, כלומר באם הבסיס של סלט הטבולה שהוא בורגול, יכול לקבל מרכיבים נוספים ועדיין להקרא באותו השם? דווקא אני חושב שכן לענות על שאלה זו זה שלב הכרחי שיש לבצע לפני שמאשימים מסעדה בהטעיה של שם של מנה, כנראה שזה הרבה מעבר למה שציפית.
ואגב, כל מנה ולא משנה מה מקורה, יכולה להאכל על כל מקום על פני הגלובוס בצורתה הטהורה, לכן אני חושב שכדאי שתרחיב את אופקיך בנושא.

החתולית

New member
אני מציעה שתקרא את תקנון הפורום

במיוחד את הסעיף שמדבר על איך אנחנו מתייחסים אחד לשני בפורום.
&nbsp

החתולית

New member
זה אכן אינו סלט טבולה

קפה קפה היא רשת שסניפיה מנוהלים לפי מיטב ידיעתי על-ידי זכיינים.
&nbsp
חבל שזו היתה החוויה שלכם, אבל לא הייתי משליכה ממנה, על כל המסעדנים בישראל.
&nbsp
במרבית המסעדות בהן הזמנתי סלט טבולה, קיבלתי אם לא את הדבר האמיתי, אז מנה קרובה מאד למקור.

pix37

New member
לא הייתי קופץ למסקנות על עולם המסעדנות הישראלית ע"פ רשת אחת

קפה קפה ידועה כרשת גרועה במיוחד המאגדת את כל החוליים של בתי קפה רשתיים וללא אף אחד מהיתרונות שלהם.

הרשת הזו מופעלת על ידי זכיינים כמעט ללא פיקוח של הרשת עצמה ואין שום אחידות בין הסניפים למעט הריהוט והשילוט, ולכן היא מושכת אליה הרבה משקיעים שמחפשים את "הכסף הקל" בזכיינות בלי שום הבנה באוכל במסעדנות או רצון לארח.

ארומה לדוגמא לעומתה תמיד תגיש את אותן מנות מאותם חומרי גלם ובאותה איכות ולכן לא תמצא שם קולינריה גדולה אבל מכנה משותף נמוך וטוב שיאפשר לך תמיד לאכול ארוחה סבירה ולדעת בדיוק מה שתקבל שלא כמו בקפה קפה שם תמיד תהיה תלוי בסניף אליו אתה מגיע ואשר לרוב יספק חוויה בינונית ומטה.

לגבי הסלט טבולה - מקובל להשאיל שם של מנה מסויימת ולנסות לפתח אותה לכיוונים אחרים - אבל מן הראוי היה שהמלצרית תזהיר מראש כי לא מדובר בסלט הקלאסי אלא בסוג מסוים של וריציה עליו.

למעלה