אנחנו עולים לירושלים

אנחנו עולים לירושלים

אז ביום רביעי הקרוב נהיה בסיור בכנסת ונסיים באזור השעה 13:00, אנחנו מחפשים מקום לאכול בו צהריים, די פתוחים מבחינת הצעות, מגוון ותפריט. רצוי שיהיה באזור אבל אנחנו עם רכב לכן נוכל להיות ניידים לאזורים שיש בהם חניה באותה השעה.
אשמח גם לאופציות כשרות כי יתכן ונפגש עם חברים שומרי כשרות לאותה ארוחת צהריים.

תודה

Maldini Girl

New member
בדיוק חזרתי מסופ"ש קולינרי בירושלים.

אם כשר- ממליצה על השוק- טופולינו אם בא לכם איטלקי.
קפה מזרחי גם מקסים בעייני, הייתי שם פעמיים ומאד נהניתי.
אם בא לכם יותר בקטנה- פתחו סניף כשר של פי בריבוע ברחוב עזה, הפסטה שאכלתי הייתה סתמית אבל הפיצה הייתה טובה.
שמעתי טובות גם על "המוציא"- המשפחה שלי הייתה שם לא מזמן והם מאד מאד נהנו.
&nbsp
אם לא כשר-
היינו הסופ"ש במונא והיה מעולה מעולה.
רשמנו לעצמינו גם להגיע לטלביה (שבשכונת טלביה. אבל שם המקום הוא טלביה) עוד מבית היוצר של אסף גרניט. קראתי רק את התפריט אבל אמרו לי שמדובר במקום מצויין.
בנוסף, בעיר יש דיבור שרושפלד חבר ל"קבלייר". שאמורה- גם בלי קשר- להיות מסעדה טובה אך יקרה מאד.

תודה

מונא פתוחה רק בערב על פי האתר שלהם.
&nbsp
כיוון שאני לא ירושלמית במקור חשוב שיהיה מדובר במקומות שיש להם נגישות לחנייה או בקרבת הכנסת. השוק (שאותו אני דווקא מכירה לא רע) לא כל כך כולל אופציות חניה ממה שאני מכירה.

Maldini Girl

New member
צמוד לשוק יש חניון שנקרא "חניון השוק" נדמה לי

וגם אם ממשיכים בשוק על רחוב אגריפס לכיוון בנייני האומה (ולא לכיוון מרכז העיר) יש חניון מקורה בתשלום, לא יקר אם אני זוכרת נכון.
&nbsp
בנוגע לרחוב עזה (פי בריבוע) יש שם חנייה באזור, מאחורי רחוב עזה, ברחובות הפנימיים.

fergos

New member
יש מצב שתפרט קצת על מונא?

נוסעים גם לירושלים מחר, ליומיים, ורוצים מסעדה שווה.

מונא נהדרת

אחרי שני ביקורים בחודשים האחרונים אני די משוכנע שהיא הטובה בעיר כרגע. פיין דיינינג במיטבו מבלי להיות מאולץ או מתאמץ, עם שירות מצוין ותפריט יין טוב.
כל המנות מוצלחות, אבל בראשונות יש יותר יציאות מעניינות ופחות קלאסיות.
מבחינת מנות שזכורות לי במיוחד - טרטר בקר מושלם, ניקוי פירות ים ברוטב תרד, ריזוטו שקדי עגל, פסטה עם ביצה עלומה מולים וצדפות וונגולי, בורגיניון זנב שור מתקתק, עבודה טובה גם בתחום הדגים הנאים. אם יש את המנה המיוחדת של הקלמרי עם הקארי לא לוותר עליה.
בקינוחים לא לפספס את המנה עם סורבה השמנת החמוצה ופלפל סצ'ואן.

fergos

New member
תודה רבה!

איך הם מבחינת מחירים?
באתר שלהם אין תמחור...

לא זולים

מחיר "ישראלי" ממוצע למסעדה טובה מאוד - ראשונות באזור ה-50, עיקריות באזור ה-100 וקצת צפונה כמדומני, אבל אני לא זוכר בוודאות.

Maldini Girl

New member
תפרטי. אני בת

כתבתי דיווח בשרשור סופש.
ממליצה בחום. אכלנו מרק סרטנים (מעולה), טרטר בקר (מצוין)
כבד עוף בחמאת בירה (אני אוהבת כבד פחות עשוי אבל טעים) וספייריבס מצוין.
המחירים משתנים, בין 40-60 לראשונות ו75-100 בערך לעיקריות. מציעה להציץ בתפריט באינטרנט.

fergos

New member
מחזירה דיווח באיחור קל.

אכן היה מצוין. שום דבר מקורי מידי או חדשני, אבל אוכל טוב מאוד, מוקפד, טעים, אווירה נעימה, יחס טוב גם לבת השנתיים.
ישבנו בחצר הנהדרת - בפנים לגמרי רועש מידי ולא מתאים לדעתי לישיבה עם ילדים.
אכלנו ריזוטו זעפרן עם שקדי עגל - טעים אבל לא מסעיר, ופולנטה לראשונות. שתי הראשונות עלו מעל 50 ש"ח והפתיעו בקוטנן, אבל היו כבדות מאוד כך שזה היה בסדר. בדיעבד - שתי ראשונות דומות מידי, אפשר לוותר על הריזוטו.
לעיקריות - נתח קצבים מצוין, עם ניוקי אווריריים מאוד אך קצת אנמיים, וערימה ענקית ירקות ירוקים חלוטים ולא כ"כ קשורים.
העיקרית המנצחת - פפרדלה זנב שור. בתכלס היה זה תבשיל כבד בחתיכות ענק של זנב, רך, עמוק טעמים ומופלא. הפפרדלה לא הייתה לגמרי שייכת, היה מתאים יותר פירה מתחת לתבשיל, ובכל מקרה זה לא מה שמדמיינים כשקוראים "פפרדלה זנב שור", אבל זו מנה מנצחת.
לקינוח עוגת מוס שוקולד שהפתיעה בכל מיני נגיעות של טעמים מורכבים יותר והייתה מצוינת, וקפה לא מוצלח.

בסה"כ - בהחלט מסעדה מצוינת.

למעלה