אדמה בזכרון יעקב - ארוחה מבאסת ותחרות על חוצפת השנה

אדמה בזכרון יעקב - ארוחה מבאסת ותחרות על חוצפת השנה

שלום לכולם,
אני נעזרת רבות בפורום אז מנסה לראשונה לתרום את תרומתי. מקוה שהביקורת תעמוד בסטנדרטים של הפורום הנהדר ואולי תסייע למישהו.

ניצלנו את יום שבת לפגישה משפחתית בזכרון שעבורנו נמצאת באמצע הדרך לכולם. 4 מבוגרים, 2 מתבגרים ושני ילדים. הוזמן מקום במסעדת אדמה לשעה 14:30 אחרי שעיון באתר הותיר רושם חיובי. רגל שמאל שלנו החלה כשעקב טעות שלנו חשבנו שהמסעדה נמצאת במדרחוב וההליכה הרגלית במסגרת החיפושים אחריה התבררה כהליכה בלתי נגמרת בשמש הקופחת, אבל כאמור - לגמרי באשמתנו.
הגענו למסעדה בעשר דקות איחור לגלות שהשולחן עדיין לא מוכן מה שהיה קצת מבאס כי הינו על סף התעלפות ורק רצינו לשבת ולשתות משהו, אחרי המתנה של עשר דקות סודרה הלוגיסטיקה כולל הפעלת מזגן. המסעדה מעוצבת בסגנון כפרי-מוזנח מעט. הספה עליה ישבנו היתה קרועה והריהוט ראה ימים יפים יותר. היתה להקה שהצטופפה על האורחים שישבו בחלק הפנימי ושרה שירים יפים בווליום לא נעים.
למנה ראשונה הוזמנו:
* לחם הבית עם טפנד זיתים שחורים וממרח עגבניות - הגיע מקל של לחם טעים ודחוס מעט, כהה וחם. הטפנד היה מריר וטעים,ממרח העגבניות סתמי ומלא שמן.
* חציל קלוי - חציל פתוח עם הרבה חתיכות קליפה ועם הגרעינים. עטוף בטחינה גולמית ועליו בשר טלה. בצד נחה כמות של כף עדשים שחורים
וכף פלפלים קלויים. מאד לא נעים לאכול את החציל כשהוא עם הקליפה והגרעינים. הגרעינים נשאו מרירות רבה והקליפה גרמה לנו לחטט
הרבה בתוך הפה ע"מ להוציא אותה החוצה. אחרי ששני אלו הורחקו המנה היתה טעימה. העדשים והפלפלים היו מיותרים ולא התחברו למנה
בשום צורה.
*סביצ'ה טונה אדומה - חתיכות גסות של טונה אדומה בתוך צלחת מאד עמוקה וגדולה מעוטר בחתיכות קטנות של בצל, נקטרינות וזיתים
שחורים. לעיטור היו מס' פסים של רוטב סלק כנראה. המנה היתה ממש מאכזבת. היא היתה חסרת תיבול והיה חסר קצת חריפות וחמיצות
שירימו אותה. כמות זערורית שהודגשה עקב ההגשה בצלחת עצומה בגודלה.
*סלט ישראלי שורשי - מלפפון, עגבניה ומעט מאד (מאד) בצל קצוץ וזיתים. היה טרי וטעים אבל 38 שקלים עבור קערית סלט לא גדולה מהסוג
הפשוט ביותר זה מוגזם. אין פה רמיה, קיבלנו בדיוק מה שהיה רשום אבל השם "שורשי" גרם לצפיה לירקות שורש שיהוו גיוון לסטנדרטי
ביותר שקיבלנו.
*קרפצ'יו סינטה - המנה הקלאסית והידועה. הבשר היה דק ביותר ודווח כטעים.

לא נרשמה התלהבות אבל האוירה והחברה היו מצוינים ולכן מצב הרוח היה טוב. פנינו לעבר העיקריות בתקווה ששם נופתע לטובה. הוזמנו:
* קדרת פירות ים - שרימפס וקלמארי מכמה סוגים ברוטב סמיך (רשום מרווה אבל ממש לא הורגש) שהוגשו יחד עם פרחי כרובית וברוקולי
בעיטור של מס' עגבניות שרי צהובות. רמת העשיה היתה טובה, לא נרשמה תחושת גומי אבל שוב התיבול היה לוקה בחסר והמנה פשוט
סתמית. לא מרתיעה אבל גם לא מלהיבה עבור מנה של 118 ש"ח. בנוסף הוגשו במחבת מס' עלי חסה סמרטוטיים שממש לא ברור היה למה
הם שם. אולי נסיון "לנפח" את גודל המנה?
* סטייק אנטריקוט - עם פירה חלבי וטעים ברוטב יין אדום שדווח כטעים. הסטייק היה עם המון המון נתחי שומן ולפחות מחצית ממנו היה
בלתי אכיל. המתבגר התבאס קשות
* 3 מנות המבורגר אדמה - הוגשו יחד עם הפירה הטעים. מנה קטנה שלא עשתה רושם של 300 גרם כרשום. הלחמניה דווחה כיבשה עם חשד
לישנה.
*פילה באס - הוגש על..... נכון, אותו פירה טעים. הדג היה בכמות קטנה עם עור מאד פריך ומעט שרוף בקצוות (אני אוהבת). מתחת לדג היו 3
חתיכות קטנות של רגלי ברוקולי. היו מס' טיפות של רוטב עגבניות. כעת אני רואה שרשום בתפריט שמוגש גם עם ריזוטו בורגול, לא זכור לי
שפגשתי משהו כזה. גם פה לא נרשם תיבל מושקע או תורם. מנה טעימה אך מאד מאד פשוטה במחיר לא פשוט.

וכעת מס' מילים לגבי השירות: המלצרית היתה מהסוג האובר-אובר פרנדלי. שמענו את כל סיפור חייה ומעט היסטוריה של הוריה. היה צריך כל הזמן לקטוע אותה מסיפורים אישיים ע"מ להחזיר אותה לעסוק בנושא שאליו התכנסנו. מעיק. השאלות שהופנו אלינו נוסחו בסגנון "אז מה נשמע פה?". ומספר פעמים שכחה להביא דברים שביקשנו עקב שיחות ארוכות שפיתחה עם יושבי השולחן. מילא אם הלוגיסטיקה היתה טובה אבל היא היתה ממש גרועה: השתייה הגיעה לאחר 20 דקות המתנה לערך והמנות הראשונות הגיעו לאחר נצח. יותר מחצי שעה עד שהן הגיעו שבמשך הזמן הזה לא הוגש דבר, גם לא הלחם.
זה אומנם מוגזם אבל לא מתחרה במנות הילדים שהוזמנו - 2 מנות של פסטה ברוטב שמנת (לא מופיע בתפריט במסעדה, כן מופיע באנטרנט). מנות הילדים, שהתבקשו להגיע כמה שיותר מהר, פשוט לא הגיעו. לא בזמן ההמתנה לראשונות, לא עם הראשונות ולא עם העיקריות. שאלנו 2 מלצריות ואת מי שנראתה בעלת המקום מה קורה איתן ושלושתן פתחו זוג עיניים נדהמות, הלכו לבדוק ולא חזרו איתן. כשהגיעו בסוף הפסטה היתה עשויה וול-וול-דאן והרוטב היה מיימי ותפל לחלטין. כאילו ערבבו שמנת עם מים ושפכו.
וכעת לתחרות על חוצפת השנה: כל מנת ילדים כזאת עלתה (תחזיקו חזק) - 56 ש"ח! כל אחת! לא כולל שתיה ובקושי כולל את המנה.
הצעירה אכלה פחות מחצי וזנחה ופה כבר לא התאפקתי ואמרתי למלצרית שגם מנות ילדים צריך לכבד והמנה עשויה בצורה פשוט גרועה.
היא ביקשה פרוט וכשהסברתי לה ענתה שזו מנת ילדים וילדים בד"כ לא אוהבים שיש טעם. ממש תשובה הזויה.

הוזמנו 2 אספרסו שהיו טעימים ועל הקינוח בהחלט ויתרנו. כשביקשנו את החשבון שהסתכם ב- 970 ש"ח קיבלנו אותו עם טעות ועם הכרזה דרמטית של המלצרית ש"על השתיה אנחנו לא מחייבים אותכם בגלל כל הבלגאן". לא ביקשנו אבל מחווה יפה, לא? אז לא. עיון בחשבון העלה שלא חויבנו על 2 האספרסו וכן חוייבנו על כל שאר השתיה. אין לי בעיה עם זה, לא ביקשתי זיכוי (למרות שבדיעבד בהחלט היה מקום לזכות על מנת הילדים שהושארה כמעט בשלמותה) אבל למה לצאת בהכרזות דרמטיות?? בחשבון גם גילינו את מחיר מנות הילדים והרגשנו קצת מרומים.
הושאר טיפ של 10% בדיוק והלכנו ללא כוונה לחזור. לפחות החברה היתה טובה אז נהננו למרות ולא בגלל.

נקודה חשובה לזכותם: כשסיפרנו לבעלת המקום שהלכנו ברגל מהמדרחוב, הליכה של קרוב לחצי שעה בירידה שכעת הפכה לעלייה בחזור, היא התנדבה להסיע אותנו לאוטו ואכן הגברים נסעו איתה להביא את הרכבים לאיסוף ועל כך אנחנו מאד מודים לה.

זהו, מקווה שהביקורת מנוסחת טוב. אשמח להערות והארות ומאחלת שבוע טוב לכולם

inבאלי

New member
הביקורת כתובה היטב

חבל אבל שזו ביקורת הבכורה שלך כאן, נקווה שהבאות תהיינה על ארוחות מוצלחות יותר

אותי במיוחד עיצבן הקטע עם ארוחת הילדים שהגיעה מאוחר, היתה באיכות כזו ובמחיר כזה
.

גם ביקורת הבכורה שלי בפורום הייתה אכזבה קשה ממסעדה בזכרון...

תמשיכי לכתוב גם על חוויות מוצלחות יותר.

קרוסלע

New member
ביקורת מצויינת וגם הוגנת...

במקומכם הייתי מחזירה את מנות הילדים ומוצאת להם משהו אחר לאכול.

החתולית

New member
על הדיווח

וברוכה הבאה לתפוז ולפורום שלנו

&nbsp
הדיווח שלך כתוב מצויין, מפורט ומעביר את החוויה שלא מאד מוצלחת שלכם.
&nbsp
עניין איכות מנות הילדים מרגיז, ומאפיין לא מעט מסעדות, לצערי.
&nbsp
יפה מאד שבעלת המסעדה הציעה להסיע אתכם. אם תחשבי על זה, המחווה הזאת הולכת יד ביד עם השירות החברי משהו.

pix37

New member
יופי של ביקורת על ארוחה גרועה

התרוץ של אוכל רע בלי טעם או עם טעם של קטשופ תחת הכותרת מנות ילדים פשוט אינו מקובל.

גם לילדים מגיע אוכל טוב שעשוי במיומנות, מחומרי גלם טובים.

Geralt of Rivia

New member
"לא כולל שתיה ובקושי כולל את המנה"

משפט מעולה ובכלל אחלה ביקורת.
שתזכי לכתוב פה על ארוחות מענגות יותר.

sweetdreams

New member
רק שתדע שהתחלתי השבוע לשחק את וויטצ׳ר 3

ולמשך כמה זמן לא היה לי ברור מאיפה השם של הדמות הראשית במשחק כ״כ מוכר לי. ואז נזכרתי.

Geralt of Rivia

New member
אני קצת מקנא בך שרק התחלת :)

סיימתי אותו לא מזמן ומרוב שרציתי עוד חזרתי עכשיו לוויצ'ר 2...

ו י ק י 3

New member
כבר כתבתי בעבר..שום שרות לא מכפר על מטבח מזעזע

נשמח לשמוע ממך על חוויה מתקנת במקום אחר, אהבתי את כתיבתך

למעלה