חוב קטן ובקשה חדשה :)

חוב קטן ובקשה חדשה :)

לפני כמה שבועות ביקשתי המלצה על מקומות מעניינים באיזור מעלות, וההמלצות נמסרו לנופשת .
בין היתר היתה המלצה על גלידריה שאיני זוכרת את שמה בתרשיחא.
הנופשת בקשה להודות לפורום בכל פה ( מלא גלידה) גם התיירים האמריקאים וגם התל אביבים התלהבו,!
ועכשיו מאחר והצליח לכם פעם אז אני שוב זקוקה לעזרה.
חיפה, מחר, שישי, הבעל מתעקש על מעיין הבירה לצהריים, אז קינוח אני בוחרת

איפה? מקום מומלץ לקפה קינוחים ועוגות שווים במיוחד.
תודה מראש

sweetdreams

New member
אני אוהבת את קפה בריסל במוריה ואת סנטה מאריה בסטלה מאריס

pix37

New member
מעיין הבירה ללא ספק - יונק מזייפת קשות בשנים האחרונות

הסתייגות רוזי - אני צמחוני והכתוב נאמר על סמך התרשמויות של חברים איתם אני סועד בשני המקומות.

לגבי קינוחים - בעיני הקינוח הכי מוצלח שיש בחיפה הוא כנאפה תוצרת בית (מגש אישי) בגודלן קוראל - בתחנת הרכבל העליונה

החתולית

New member
גם לדעתי מעיין הבירה

לצערי איני יכולה לעזור בענייני קינוחים בחיפה.

Cafe Latte

New member
מעיין הבירה לא יאכזב. בתחום הקינוחים אין כמעט כלום

שממש יעיף את הגג

יש מאפים חביבים בסילבה בכרמל, ראיתי שהזכירו את סנטה מריה, אבל אני הרגשתי ששבנו לשנות ה80 כשהיינו שם (לא מחמאה).
יש את לג'נדה, אבל הגלידה שם מאכזבת בעיני (מרגיש שהיא לא עשויה ממרכיבים טריים כמו במקומות אחרים שממתגים את עצמם כגלידריות טובות).

חיפאית88

New member
גם אני לא אוהבת את לג'נדה

דווקא נתקלתי בקיץ בגלידריה מעולה מעולה בשוק הטורקי אבל לא זוכרת את שמה וכיוון שזה היה מזמן לא בטוחה שעוד פועלת.
&nbsp
קפה בריסל מאוד נחמד, עוגות ביתיות ומבחר קרפים ו-וופל בלגי מעניינים.

החתולית

New member
הגלידות של לג'נדה מוכנות מאבקות

את צודקת באבחנה שלך. אלה אמנם אבקות איכותיות שמיובאות מאיטליה, אבל עדיין אבקות.

Cafe Latte

New member
זה מאוד מתחבר לי לפעם האחרונה שהיינו שם, כי בתוך

הגלידה עצמה, לפעמים מתחבאים גושים מוזרים כאלה, של חומר כלשהו (מתוק), אלו כנראה גושי האבקה.
פיכס.
לא פלא שאני לא אוהבת אותם.

Cafe Latte

New member
בהתחשב בזה שזו נחשבת לגלידריה טובה (ומצליחה).. כנראה שאנשים

(ובעלי בפרט) אוהבים אותה...
בעיני היא ממש לא אופציה לקינוח.

היכן היית בסוף?

אני מגיבה מאוחר לצערי, אבל לפעם הבאה -
תלוי איזה קינוחים את אוהבת.
אם קרואסונים ומאפי שמרים - הקונדיטוריה של גל
אם עוגות של ממש, בעיקר פאי - קפה בריסל (במיוחד פאי הלימון לחובבי הז'אנר). גם הפאים עם השוקולד מצוינים שם.
קינוחים מורכבים טובים, אולי בהנמל 24, אבל לא הייתי שם מלא זמן.
לסגירת הפינה באיזור של מעיין הבירה, יש את קפה פלמר שלא יצא לי עדיין להיות בו.
&nbsp

יום טיול בחיפה- תודות ודווחון

היינו 4 ויצאנו מאזור המרכז, עצרנו לארוחת בוקר מהירה בקפה בונו ביקום- זוג אחד חלק ארוחת בוקר זוגית ונראה מרוצה, אבל הם קלים לריצוי :) אז אני לא אחראית.
אני לקחתי בייגל עם גבינת שמנת וסלמון מעושן שהיה טעים- אבל הגיע חף מכל תוספת, סלט קטן בצד היה מוסיף המון.
לידי נאכל בהנאה כריך פוקצ'ה חצילים שגם הוא הגיע ללא סלט.
מיץ גזר ותפוזים שנסחטו במקום ו 2 קפה והמשכנו שבעים ליעד הבא, תקרית קטנה ומעצבנת-ביקשתי שוב ושוב ושוב כוס מים ורק אחרי שקמתי ונזפתי באחראית, סוף סוף קיבלתי את המים המיוחלים.
סיבוב בשוק הפשפשים של חיפה הניב כמה רכישות מעניינות והזכיר לאחד מאיתנו שיש כאן מסעדה שמגישה צ'יפס שאנחנו ממש חייבים לטעום. נו אז אם חייבים אז חייבים- לא זוכרת את שם המקום - חומוסיה בקצה שוק הפשפשים- מוצלת ונעימה- לקחנו מנה קטנה של ציפס רגיל ועוד אחת של צ'יפס שמגיע עם רוטב לימון ושום- צ'יפס מהז'אנר הטרי, חתוך עבה ומגיע לוהט וטעים טעים, שווה כל קלוריה.
עוד כמה סיבובים רגליים בעיר , טיילת לואי, הגן הבאהיי, ואדי ניסנס- נרכשו בו עלי גפן טריים, קישואים פיצפונים מרוקנים מתוכנם וקדימה אוכל, מעיין הבירה- הסיבה שלשמה התכנסנו בעצם- אז מה היה לנו שם?
צלוחית של איקרה שמטעמי איכסוש לא טעמת, אבל בעלי התענג על כל ביס ממנה.
כבד קצוץ מכבד בקר ולפיכך היה קצת גרגרי אבל טעים , צלחת עם פרוסות חלה כמו של פעם וצלוחית של חזרת אדומה שעשתה לנו נעים בפה ועוקץ באף.
צלחת חמוצים- כרוב אלוהי, עגבניה ירוקה , מלפפון וכמה זיתים - הכל טעים טעים וחורק בפה מטריות.
בעלי לקח לעיקרית צלחת קרפלעך ממולאים בשר ואהב מאוד, אני לקחתי קישקע ממולא שהגיע טובל ברוטב אדמדם שהיה לדעתי רוטב שעועית לבנה והיה אלוהי !
עוד נאכלו צלוחית מרק ירקות שהיה סתמי וצלחת ענקית של תבשיל לשון בקר ברוטב שעועית שהמזמינה האמיצה נאבקה בו באומץ לב ראוי להערכה ולא יכלה לו. אף אחד מאיתנו לא הסכים לעזור לה במשימה עקב זיכרונות ילדות קשים והצלחת חזרה חצי מלאה למטבח :).
היינו מלאים עד אפס מקום, אבל לא ניתן לעובדה פעוטה כזו לעצור בעדנו, כדי להוריד את האוכל ולמרק את המצפון המשכנו רגלית וואדי ניסנס- נרכשו בו עלי גפן טריים ונצפו גם קישואים פיצפונים מרוקנים מתוכנם שלא לקחתי והיום אני מכה על חטא.
לקינוח עצרנו באחת המאפיות- שוב - מתנצלת שאיני זוכרת את שמה לכנאפה מדהימה מדהימה מדהימה וחמה חמה חמה ולקפה שחור עם הל שידוע בתכונתו המיוחדת , הוא שורף קלוריות של כל מה שנאכל לפניו או איתו :) ולפיכך גם הרשינו לעצמנו לקחת הביתה עוגות סולת עתירות סירופ ומעמולים נהדריםו לא מאוד מתוקים ממולאים בתמרים .
ממורקי מצפון התגלגלנו במורד לכוון המכונית שנשארה ליד מעיין הבירה וטוב שכך, לא נראה לי שהיינו מצליחים לטפס בעליה.
היה טעים ונעים וכבר קבענו טיול נוסף לאיזור , אחרי הכל הרי יש כל כך הרבה מה לראות בחיפה :)
&nbsp
&nbsp

pix37

New member
המסעדה עם הצ'יפס ליד שוק הפשפשים נקראת אבו מארון.

הקונדיטוריה בוואדי - יש כמה אפשרויות אבל על בסיס המסלול שלכם אני מהמר על ממתקי המזרח ברח' אלנבי

salo22

New member

יופי של דיווח, נהנתי לקרוא. לפעם הבאה שלכם במעיין הבירה, קונדיטוריה ספרא ממש 50 מטר משם, במציאות של היום היא לגמרי לא מקום שדורש הגעה מיוחדת, אבל כמו שנראה שבאתם בלי רוב ציפיות ונהנתם מאוד מכנאפה מזדמנת, גם שם אפשר לנסות המקום ולעשות סוג של מסע בזמן לעוגת פרג או גבינה נעימות ולא מתיימרות "כמו של פעם", מאוד ביתי

וכמובן מסכים מאוד עם השורה האחרונה, כיף לקרוא..

הסבר בקשר לקישואים :)

הסבו את תשומת ליבי שאזכרתי פעמיים את הקישואים ועלי הגפן, אכן, טעות שלי.
בכל מקרה, אחת מאיתנו רכשה את עלי הגפן והקישואים ואני לא ועל כך אני מכה על חטא.
תודה לקורא חד העין שהסב את תשומת ליבי לטעות.

למעלה