המלצות לבילבאו וסן סבסטיאן - מישהו היה?

• פותח הנושא Joy
  • פורסם בתאריך

Joy

New member
המלצות לבילבאו וסן סבסטיאן - מישהו היה?

בבילבאו אשמח לכל המלצה תיירותית ובעיקר לכיוון היכן כדאי ללון - האם ליד הכיכר המרכזית, בעיר העתיקה או בסמוך לגוגנהיים.
בשתיהן אשמח להמלצות קולינריות לא יקרות מידי - בעלי הוא לא הקהל המתאים.

תודה!
ג'וי

londi81

New member
אני

שתיהן מקסימות בעייני, כיפיות להחריד, ומלאות באוכל טעים ופשוט ולא מתאמץ...

בבילבאו לא ישנתי , ואכלתי צהריים באיזה מדרחוב שהיה מפוצץ בטאפס-ברים, או כמו שקוראים להם שם - פינצ'וס בר. אל הרחוב הגעתי דרך הלונלי פלאנט כי היה כתוב שיש שם המון אוכל - בחרתי מקום אקראית למרות שכולם נראים מקומיים להפליא - אכלתי טורטיה דה פאפס ופימצו של לחם עם סרדינים שתיתי חצי ליטר בירה - השארתי עשרה יורו והייתי הכי מאושרת בעולם - בקיצור קשה לפול לדעתי
בכל מקרה הגוגנהיים והכיכר המרכזית לא מאוד רחוקים זה מזה - רבע שעה לאורך הנהר

בסאן סבטסיאן - גם היינו ערב ולילה, זה היה הלילה האחרון הכי טיול בצרפת/ספרד, והיינו גם עייפים וגם קצת שבעים מאוכל צרפתי. ישנו ממש בעיר העתיקה על אחד הרחובות הראשיים (באיזה פנסיון/מלון בוטיק חמוד), וחיכתה לנו מפה עם טאפס ברים מומלצים בעיר העתיקה (בערך 12) תוך ציון ההתמחות של כל אחד מהם - מפה לשם, החלטנו לעשות סבב ברים, התחלנו בשמונה סיימנו באחת - ביקרנו ב-11 מתוכם. בכל מקום הגבלנו את עצמנו לכוס יין אחת לאדם ולשתי מנות לחלוקה (תוך הקפדה על זה שאסור להזמין את אותה מנה פעמיים) - התענוג עלה לנו 120 יורו לשנינו - שזה סכום לא פחות ממגוחך ( וכלל גם במקום האחרון, כוסית מקלאן שהברמן היה כל כך בשוק שמישהי ביקשה את הויסקי "היקר" ( 10 יורו - בערך זה עולה 75 - שהוא מזג לי שלוש מנות בערך בלי להתבלבל או למדוד)
היה מושלם בכל אחד מהמקומות שהיינו בהם - אוכל פשוט, זול, לא מתחכם - אכלנו בעמידה או צמוד לבר - לפעמים במקומות עם אוכל ממש מסורתי ולפעמים עם טוויסטים - אבל בגדול בעיר העתיקה יש שתי וערב של בערל 5 רחובות לכל צד - חרשנו אותם

איך בא לי לשוב

Joy

New member
תודה!

אהיה שם ממש לקוויקי (חמישי צהריים עד ראשון צהריים) ולצערי מנועה כרגע מלשתות אלכוהול או לאכול דברים נאים :(
הספק הטאפטס ברים שלכם מעורר השתאות. כל הכבוד.

לגבי סו סבסטיאן נראה לי שנשכור רכב ונעשה טיול יום - הבנתי שמאוד יפה שם למרות שקר עכשיו.

טיול צרפת - ספרד זה אחד החלומות הרטובים שלי. אני מתה על ספרד (הייתי עד היום במדריד, גיברלטר והסביבה ו 3-4 פעמים בברצלונה) ובצרפת פעם אחת, בפריז. בא לך לפרט?

וגם אני

ואני כבר מקנא. בבילבאו היינו בעיקר בשביל ביקור בגוגנהיים, אכלנו רק צהריים במקום לא מיוחד.
בסאן סבאסטייאן בילינו שלושה ימים מטורפים, כמו שאמרה ג'וי קשה מאוד ליפול ואפשר להיכנס לכל מקום ולהנות. אמליץ במיוחד על A Fuegro Negro, טפאס בר מולקולרי מטורף שביקרנו בו פעמיים ועל La Cuchara de San Telmo, טפאס בר מסורתי עם מנות מושחתות (מישהו אמר פואה גרא?).
אם אתם עם רכב אני ממליץ לעשות את דרך החוף היפייפייה מסן סבאסטיין להונדאריבה, שגם בה יש כמה מסעדות מעולות.

Joy

New member
תודה!

אחפש את המקומות שהמלצת. נראה לי שהכיוון הוא לקחת רכב מבילבאו לסן סבסטיאן לטיול יום, אתחיל לבדוק את העניין..
מלכתחילה אנחנו שם לפרק זמן מאוד מוגבל - בעלי בכנס ואצטרף אליו בסיומו כך שאהיה שם בסה"כ מחמישי בצהריים ועד לראשון בצהריים.
גוגנהיים פלוס סיור בעיר וטיול יום לסן סבסטיאן די סוגרים את הלו"ז.

ממליצה בחום על הטפאס בר המולקולרי

מדהים. מי שבנה את המנות למקום היה שף המעבדה של ארזק (3 כוכבים) המסעדה בה בני השתלם שנה וחצי... (אמא של רועי ושרון).

Joy

New member
תודה רבה. אנסה את מזלי עם בעלי - הלקוח הבעייתי :)

סוסקה

New member
סן סבסטיאן

אם אפשרי מבחינתכם תקציבית ומשחק עם לילות וניתן לוותר על לילה או שניים בבילבאו . ולהגיע לסן סבסטיאן שיחקתם אותה בגדול ..
העיר מדהימה מלון מומלץ מונטה איגואלדו צופה על כל המפרץ !!! ומדהים .
נסיעה לאורך החופים דרומה וצפונה כמעט כמו מישור החוף אצלנו :) ....
בקיצור -
בשתי מילים - מלא קינאה.
תהנו

Joy

New member
תודה רבה! השהייה שם סופר קצרה.

אני צפויה להגיע ביום חמישי בצהריים. התכנון הוא בשישי לשכור רכב ולטייל לכיוון סן סבסטיאן, לחזור בערב לבילבאו.
שבת בבילבאו וראשון כבר חוזרים חזרה.

שוב תודה

s0sem1

New member
סן סבסטיאן

שלושה חודשים עברו מאז שאני ואשתי חזרנו מירח דבש בספרד וצרפת - שלושה שבועות ברכב מסביב לפירנאים, כולל שתי ארוחות בלתי נשכחות ב el celler de can roca בג'ירונה וב azurmendi שבין סן סבטיאן לבילבאו (גילוי נאות - התייעצתי כאן לאן לנסוע לפני כשנה והבטחתי דיווח אבל לצערי יש פחות מידי שעות ביממה) ואינספור מסעדות ויקבים.
שלושה ימים היינו בסן סבסטיאן - והם מהיותר זכורים בטיול - מצטרף לשאר כאן שהמליצו לנסות לפנות עוד קצת זמן למקום הזה אם אפשר..
לגבי המלצות:
אם תספיקו לצהריים, ממליץ בחום על Bar Nestor שברחוב של כל הטאפאסים - מקום מגניב לגמרי שמגיש שלוש מנות - צלחת עגבניות, צלחת של פדרונס, ובשר (מצורפת תמונה להמחשה).
חוץ מזה, מצטרף להמלצה על fuego negro - מקום מגניב מאוד, שמח ומלא מנות מעניינות (לא לפספס את ההמבורגרים)
עוד מקום, שנמצא מול bar nestor, זה מקום שקוראים לו Zeruko - והוא לדעתי הרבה יותר מוצלח מבחינת אוכל - וגם בו יש מבחר מנות "מולקולריות" - אם שם, לא לפספס קינוח שנקרא "Bob's Lemon", ובכלל את כל המנות שרשומות על הלוח.
וזה טיפ כללי - להזמין מהלוח!!! הברוסקטות על הדלפק זה נחמד והכול, אבל הדברים המעניינים באמת הם על הלוח. המקומות האלה יכולים להיות קצת צפופים, קשה להבין מה כתוב על הלוח וקשה לקבל הרבה אינפורמציה אז אנחנו עברנו לטקטיקה של להזמין בלי לדעת מה הזמנו ולהיות מופתעים ממה שבא - לא שאפשר ליפול, אבל מקסימום בזבזתם 3 אירו..
לגבי בילבאו - רק עברנו שם בשביל סיבוב בגוגנהיים (נחמד, לא חובה לדעתי) וסיימנו בארוחת צהריים במסעדת אזורמנדי - מסעדת 3 כוכבים מדהימה ששווה סיבוב מיוחד. מצרף כמה תמונות להמחשה..
שיהיה אחלה טיול

למעלה