חייבת לכם מס' דיווחים

מ צ ד ה

New member
אייל מיכאלי – מושב ניר בנים

אייל מיכאלי – מושב ניר בנים

לממליצי הפורום על מקום זה.

כך מצאנו עצמנו בשישי בבוקר, אני וחברתי, מתמרנות חניה בשטח הקטנטן והמעט בוצי שליד בית הקפה.

לשמחתי הרבה התקשרתי ערב לפני וכך גיליתי שיש להזמין מקום לשישי בבוקר. בהגיענו (09:30) המקום הומה ואנחנו מושבות על המרפסת = בית הקפה, כאשר בעצם מדובר במרפסת מקורה באוהל פלסטיק ללא שום אמצעי חימום
. היה לנו קר
משך כל השהות. זה היה הדבר היחיד שגרע מהמקום. מקווה שזה ישתנה.

קיבלנו תפריטים והסבר מהמלצרית ובסוף הלכנו על א. בוקר זוגית (128) בה ניתן ללכת על החביתה הסטנדרטית או לקחת משהו מהאפשרויות הנוספות בתפריט, אז כאפשרות נוספת בחרנו בקלצונה פטריות ופיקורינו וביצי עין (מנה אחת לשתינו) עם שבבי פרמזן ופטריות טריות.

לשולחן הגיע דלי מתכת כתום עם פרוסות לחם שונות (כשלושה סוגים, כולם היו טעימים, עם קרום קשה ותוך רך, חלקו דחוס, ממש טוב). הדלי היה מונח על צלחת גדולה במרכזן של פנכות שהכילו גבינות (שמנת ולְבנה עם שבבים לא מזוהים של משהו - הימרנו על בצל מטוגן או ארטישוק), אבוקדו, סלסה טעימה ועשירה בשום, קוביית חמאה קטנה, ריבה, פסטו, טחינה וזיתים.

הקלצונה הגיעה עם עוד פנכת פסטו וזיתים. הבצק היה נפלא, אך המלית בעיני שתינו הייתה אנמית בטעמה ולא מורגשת.

ביצי העין נעשו כל אחד לחוד ברינגים, טוגנו בחמאה והיו מאוד אסטטיות בשל השימוש ברינג. שיטה זו גם הקלה על שתינו לחלוק ביצה לכל אחת ללא סכנת קריעת החלמון
.

בצד הגיעו שתי קעריות סלט אישי קצוץ דק שהיו טריים וטעימים ותוספת הנענע בהם הוסיפה המון ומיץ אשכוליות אדומות.

לשתייה חמה לקחנו שתינו הפוך וקינוח מסקרפונה וניל ושערות קדאיף. בזמן שלגמתי מהקפה, משהו זרם אל פי ודבק ללשוני. חשבתי שזה קרום החלב (יאך. שונאת קרום חלב
)! אך הופתעתי לגלות עלעל נענע. זה הבהיל אותי שמא הספלים לא נשטפו היטב אך המלצרית ציינהה שהנענע נמצאת בעמדת הכנת השתייה וכנראה נשרה לספל מבלי ששמו לב. הביאו לי חדש.

קרם המסקרפונה היה תלולית מנוקדת בוניל, כבדת מרקם ועשירה בפה שקושטה בפרוסות תותים
טריים ושיערות קדאיף והייתה טעימה מאוד.

בית הקפה מקדם צרכנות מקומית ועל השולחן היה שמ"ז עם עלון באם מישהו מעוניין לרכוש הביתה. בכניסה לבית הקפה היה שולחן עם רקפות ושולחן עם שקיות אבוקדו, בשתיהן צנצנת עם חור במכסה לשם משלשלים את הכסף ולוקחים עצמאית. שיתוף פעולה מקסים!

קבענו להיפגש שם בעוד חודשיים שוב
. מקווה שיפתרו את עניין הקור.

אז... תודה על ההמלצה וגם אני ממליצה
!

אגב, המקום מתפקד כבית קפה רק בימי חמישי ושישי וניתן להזמין בטלפון ולבוא לקחת.

אייל מיכאלי – מושב ניר בנים, 08-8583031

מ צ ד ה

New member
לינה
מלון קראון פלאזה סיטי סנטר במגדל המרובע בעזריאלי

לינה
מלון קראון פלאזה סיטי סנטר במגדל המרובע בעזריאלי

רכשתי לנו (כמתנת יומולדת
) שני כרטיסים להופעת צהריים של שלמה ארצי
בהיכל התרבות בת"א (אחלה רעיון הופעות צהריים בשישי)
בנוסף, קיבלנו במתנה שובר לינה לבית מלון והנבחר היה מלון קראון פלאזה סיטי סנטר שבמגדל המרובע בעזריאלי.

היות והיה מדובר בשובר, הנמכנו ציפיות והופתענו לטובה! מאוד! הגענו בעשר בבוקר. רצינו להירשם, להשאיר את המזוודה בקבלה ולחזור בערב. אולם, קיבלנו את החדר כבר בעשר בבוקר! שאפו על כך! הפתעה נעימה מאוד
!

המלון מעוצב בצורה מודרנית ונאה וכך גם חדריו. החדר היה גדול, מרווח ומזמין, חשבו על הכל כדי שהשהות תהיה נעימה ונוחה. כולל "תפריט כריות"
, שירות חדרים שפועל 24 ש' (
), מכונת קרח בקומה, עמדת קפה מצויידת, כוסות יין ופותחן ובחדר הרחצה חלוקים ומגבות, "ערכת קוסמטיקה", טישיו ומוצרי טיפוח. בארון היה מגהץ וקרש!
המלון עובד עם חדר הכושר "הולמס פלייס" ולאורחי המלון הכניסה לחדר הכושר, לסאונה ולבריכה היא חינם. אם חשקה נפשכם במסאז' – אזי יש הנחה כלשהי לאורחי המלון.

מהחלון (בקומה כה גבוהה
) נשקפו גגות ת"א והים הרחק באופק. הדבר היחיד שהפריע לנו היה פרוז'קטור עצום למרגלות המגדל שנועד להאיר את המבנה מלמטה וסינוור אותנו בלא רחמים
, כך שהוילונות בערב היו סגורים.

השובר היה על בסיס חצי פנסיון (הפתעה נעימה שלא ידענו עליה מראש וזה התאים לנו כי לא הספקתי להזמין מקום לערב שישי היכנשהו וגם ככה היה גשום וקר) וכך בשישי בערב הלכנו לחדר האוכל. חדר אוכל קטן, שקט, סלטים מעניינים, מנות מעניינות (כבד קצוץ, שוקי ברווז ברוטב תפוזים
, כבש –היה מוצלח מאוד)! לחמים שונים, מרקים (דווקא מרק הבטטה היה דליל ומלוח בצורה שלא איפשרה אכילתו), ממולאים וקינוחי פרווה שהיו טעימים אחד – אחד! במיוחד הפבלובה שעוטרה בפרוסות תותים טריים
.

ארוחת הבוקר בשבת מוגשת עד 11:00. כך שהרבה איחרו לקום (גם אנחנו
) והייתה המתנה בכניסה לח. האוכל. בשבת, כמו בכל בית מלון, מדובר על סלטים (טובים), גבינות – פה היו המון גבינות קשות נהדרות ואהובות עליי וכמובן, איך לא, ג'חנון ובורקסים, ביצים קשות חומות, עגבניות מגוררות ומיני מאפים.
בגזרת המיצים היו תפוזים, אשכולית אדומה ולימונדה – כולם מסוג הסחוטים הקרים.

לתשומת ליבכם – אין אפשרות לפתוח חלונות בחדר. זה לא כ"כ הפריע לי כי גם ככה רק ישנו בו.

חנייה הייתה בעלות סמלית של 6 ש"ח בלבד!

sweetdreams

New member
חמוד הקטע עם התפריט כריות

בן זוגי ואני גם כן שהינו שם לילה אחד באמצע השבוע (לאחר שחזרתי מטיסה והוא פגש אותי בשדה), וגם כן התרשמנו ממנו מאוד.
ארוחת הבוקר של אמצע השבוע היתה מוצלחת מאוד.

מ צ ד ה

New member
בר גוריון ברח' אבן גבירול

בר גוריון ברח' אבן גבירול

ב"בוהרי" יום שישי, לפני ההופעה טיילנו ברחוב אבן גבירול וחיפשנו היכן לשבת לאכול. התיישבנו במקום שנקרא "בר גוריון", המכיל מס' קטן של שולחנות בפנים ומתפרס גם החוצה בחיפוי מבנה ניילונים עם תנורי חימום כדי שיהיה נעים לשבת.

קיבלנו תפריטים והופתענו מאוד מהמחירים הזולים מאלה שאנו מורגלים בהם. נראה שלארוחות בוקר יש מעין מחיר סטנדרטי כלל ארצי והנה פה זה לא היה כך, לכן קצת הרתיע אותנו וחששנו ממה שנקבל.

הוא הזמין שקשוקה ישראלית (30) שמגיעה עם פרוסות לחם קסטן דגנים (כנראה היחיד המוגש במקום זה) וסלט אישי
בן הזוג נהנה מאוד מהשקשוקה שהגיעה במחבת אישית והביצים היו עשויות נפלא – החלמון עדיין היה רך
.

אני הזמנתי טוסט איטלקי (25) שמוכן בלחם קסטן ודגנים במילוי חמאה, ביצה קשה, רוטב פסטו ועגבניה
הטוסט היה נהדר! כמה שלחם טוב יכול לשדרג החוויה! הוא היה עשיר בחמאה וגבנ"צ (הגבנ"צ דווקא הרגישה מהסוג הרגיל ואני חושבת שכן היה ניתן לגוון עם משהו "מעניין" יותר) ושאר התוספות התלוו בפנים יופי!

הסלטים שליוו את המנות היו טריים ותובלו בעדינות והמנה כללה גם מיץ סחוט טרי (אשכולית אדומה כמובן
).

לסיכום –
חמה, משביעה וטעימה.

מ צ ד ה

New member
קפה לנדוור במתחם שֹרונה

קפה לנדוור במתחם שֹרונה

בסיום ההופעה (הנהדרת
), עת חזרנו רגלית למלון, החל לרדת גשם
. היות והיינו נטולי מטריה ובסמוך למתחם שֹרונה (מה זה השם הזה?!) החלטנו לבדוק מה יש למקום להציע (על אף שזכרתי ממה שקראתי פה שרוב המקומות זכו לחוו"ד שלילית).

המתחם שופץ בצורה יפהפיה! הפיתוח הסביבתי היה פרקטי ונאה, המבנים היו מרשימים, רק חבל שהוסבו ל"קניון" בתפזורת.

בן הזוג ביקש שנשב בקפה "לנדוור". לי יש טינה כלפי "לנדוור" עוד מהסניף הבאר שבעי ולא חשבתי שבסניף זה ארגיש אחרת, אולם זרמתי איתו והתיישבנו באיזור המחופה באוהל ניילון מחומם. בחוץ המשיך לרדת גשם.

המלצרית שניגשה אלינו לא יצרה איתנו קשר עין וכל הזמן בהתה בנקודה הרחק מעלינו. התלבטתי בין סיידר לסנגריה חמה עם פירות העונה ולא הצלחתי להבין ממנה אם הסיידר מכיל גם יין. בסוף בחרתי בסנגריה חמה
. בן הזוג הזמין הפוך ומאפה בשם "רוזלך" – שהיה שבלולי בצק פריך אפוי בתנור לבנים במילוי ממרח נוטלה
לדעתי המנה נאפתה בחום גבוה מדיי היות והחוץ היה שחום ונאה אך התוך הרגיש בצקי ולא אפוי דיו. בן הזוג לא הסכים איתי בכך ולכן זכה לאכול את הרוב לבד. לשמחתו
.

הסגרייה הגיעה בכוס יין (יכלו להיות יותר נדיבים בכמות
), פירות העונה שצפו מעל היו בסה"כ קוביות תפו"ע ירוק
. המשקה היה בנק' רתיחה והרגיש כמו יין שחומם יתר על המידה ומעל פוזרו תפו"ע. מאכזב
.

שנינו הסכמנו שאלו היו 80 שקלים (!!!) מיותרים מאוד וטינתי כלפי לנדוור רק התחזקה.

ady18

Well-known member
הרוזלך גם לא הכי נפלתי חביב , יש קינוחים אחרים ולא רעים...

ארוחת הבוקר שם הדבר הכי מוצלח
ללא ספק
גם שקשוקות טובות
השאר כבר ענין של טעם...
נחמד ...

oreldi

New member
לא הושיבו אתכם בשולחנות מיניאטוריים?

יש להם שולחנות עגולים, קטנים מאוד, שמושיבים שם זוגות אבל בקושי מספיקים לאדם אחד. ככה אפשר לדחוף עוד ועוד אנשים. עצוב עד כמה הגרידיות שם בולטת.

מ צ ד ה

New member
ו
חמה על הסרט הישראלי "מיתה טובה"

חמה על הסרט הישראלי "מיתה טובה"
. סרט שאותי ריגש עד בכי היות ומשקף מאוד את המצב בארץ כלפי קשישים ו/או חולים סופניים הסובלים עד יומם האחרון ללא אפשרות לעזור להם למות בכבוד ובנחת ע"י המתת חסד.

תודה על דיווח מאוד אינפורמטיבי ושימושי -

כבר בחמישי הקרוב, נשתמש בהמלצתך בניר בנים.
נשמע שהיה לכם כיף...

מ צ ד ה

New member
בהחלט היה כייף
. רק בבקשה התקשרי

לניר בנים לפני כדי לבדוק שעות פעילות. לא רוצה להטעות.

תודה רבה על הדיווחים...נהנתי לקרוא...

זוג חבריםחזרו לא מזמן מהמלון והיו מופתעים לטובה....
נשמע ממש נחמד!

גסטרו

New member
תודה על הדיווחים - כייף להיות מופתעים לטובה

נזכרתי בהופעה של שלמה ארצי בשעות אחהצ אי פעם ביום בחירות בסוף שנות ה 80....

החתולית

New member
על הדיווחים

שני סופי שבוע בתל-אביב בפרק זמן כל כך קצר, עוד תשכחי מה זה סופ"ש בבאר שבע :)

מ צ ד ה

New member
יש כ"כ הרבה מה לראות בת"א וכ"כ מעט זמן

פנוי שאני שמחה לחזור לשם כשאפשרי
.

למעלה