ארוחה צרפתית בקלואליס- מומלץ !

גסטרו

New member
ארוחה צרפתית בקלואליס- מומלץ !

אתחיל בשרות וביחס- הגענו בשעה שש - ראשונים, קבלנו שולחן זוגי רחב ליד חלון רחב ממנו חדרו קרני שמש , הרוזן (שותפי לארוחה) ישב ופניו למערב - מיד קפץ ובקש שיגיפו את הוילון , הציעו לנו לעבור לשולחן אחר ואני הצעתי שתחלף במקומות- לי השמש נעמה. אבל מנהל המסעדה ניגש שוב ושוב לוודא שזה לא מפריע לי ואף ציין שחזאי הוא לא יהיה כי נבא שהשמש תשקע אחרי 10 דקות וזה ארך יותר מאז קראנו לו החזאי . המלצר היה נעים הלכות, יעץ בענין היין , סכום הוחלף, קעריות מי לימון חמימים לשטיפת האצבעות אחרי מנת השרימפס ואחרות אחרי מנת הצלעות. מרגישים שזה מקום מקצועי ואיכותי

ועכשו -אוכל , קדימה אוכל !
כרגיל קבלנו סלסלה עם לחם כהה טרי ולחמניות מקמח לבן, מלפפונים חמוצים נהדרים, זיתים חמאה רכה
לפתיחה- טוסט של בגט פרוס לאורך עם פרוסת סלמון מעושן וביצי סלמון- מעדן
ראשונות - לו 2 קוקי סן ז'אק עם פרוסונת כבד אווז - שלא היה מר והכריז שהמנה מעולה ולי טרטר טונה אדומה על מצע קוביות אבוקדו שחלקן מעט נוקשות עם ארטיק זעיר לימוני ובצד צ''סר של וודקה מתובלת

מנת בינים- ריזוטו עם אספרגוס וערמונים- עשוי כהלכה טעים מאד ואחריו מנקה חייך כדור סורבה תפוז דם בכוסית שמפניה- נפלא !!!

עיקריות בקשתי בשיטת יו יו להוציא אחת אחת כדי שנחלוק .כמובן הוגשו עם צלחות חלוקה. הראשונה שרימפס ברוטב גבינה כחולה עם פרוסות תפוחי עץ- מנה ותיקה של המסעדה, השרימפסים באיכות טובה רוטב שנוגב בתוספת לחם שקבלנו . וצלעות טלה עם פירה- 2 צלעות (קל היה לחלוק) בשר עסיסי , הוא השאיר עצם חשופה אני לא אכלתי את חלקי השומן , ברוטב מצוין ופירה תפוחי אדמה מושחת

הארוחה היא זוגית (מה עושים אם באה שלישיה ?) וכוללת קינוח אחד לזוג . הרוזן קרא לחזאי לברר למה מחיבים זוג לחלוק קינוח , החזאי הסביר שאלו שיקולי תמחור ומנסיונם לרב אנשים חולקים קינוח. היות והרוזן עובר (בהצלחה) טיפול גמילת סוכר - נפלה בחלקי הזכות להנות מקינוח שלם ואכן נהניתי מדקואז עם פרלינה ומעטה שוקולד ולבקשתי הוגש עם סורבה תפפוז דם ולא עם גלידת וניל , השיחה עם החזאי זכתה את הרוזן בכדור סורבה פירות יער ללא סוכר

הוא שתה בקבוק קטן של יין מיקב טוליפMIA מענבי קברנה פרנק - 99 שח - אהב אותו מאד

מחיר ארוחת הטעימות 200 שח לסועד. היתה לנו חוויה של ארוחה טעימה מאד במסעדה מהנעימות בעיר , ישבנו 3.5 שעות ...

מיתר44

New member
תודה על הדיווח

אני אוהב את קלואליס. זו אחת המסעדות הנדירות שבהן כל מרכיבי ההנאה מהאכילה במסעדה משחקים לטובה. אכלתי באירוע הצרפתי החד פעמי והיה לי לא פחות ממושלם. שמחתי לראות שקלואליס ממשיכה לבשל את הפריט. אשמח לא פחות אם מידי פעם יבשלו שם תפריט לאומי אחר: איטלקי, ספרדי, יפני, הודי. :)

החתולית

New member
על הדיווח

הארוחה נראית טובה, ומזל גדול שיש לך חבר כמו הרוזן, שנגמל מסוכר והשאיר לך קינוח :)

homets

New member
עשית לי חשק לנסות אותם

כבר כמה שנים שאני רוצה ללכת לקלואליס, אבל אני לא מצליחה לשים את האצבע על מה גורם לי להחליט תמיד על מקום אחר. לא יודעת למה, אבל יש לי תחושה שהאווירה של מעונבת מדי - האם אני טועה?
&nbsp
תודה!

Gרר

New member
לדעתי יצא למסעדה שם של מסעדה מעונבת

אבל בביקורים שלנו שם לא חשנו במעונבות יתר. הדבר היחיד שאיכשהו היה מעבר למקובל בארץ גם במסעדותברמה הזו היא שלקחו לי את המעיל בכניסה והחזירו לי אותו ביציאה. מעבר לזה - כל הגינונים הרגילים שמוכרים כבר בלא מעט מסעדות בארץ. נכון שזו לא מסעדת רחוב אבל הרגשתי שם חופשי לגמרי.

inבאלי

New member
לדעתי היא אכן מעט מעונבת אבל לא מדי

העיצוב, האוירה והקהל משדרים באמת משהו מעונב ורציני יותר.
מצד שני, זה לא היה ברמה שהפריעה לנו.

גסטרו

New member
ממש לא מעונב אבל מהודר מבחינת עריכת השולחן

בארוחת יום ההולדת שלי - צהרי ששי- היו גם אנשים עם מכנסי ברמודה ותינוק קצת יבב בעגלה

TRIDENT

New member
עשית חשק

ורק שאלה אחת : מה היה מצב התפוסה של המסעדה ? בדיווח האחרון שאני קראתי דובר על תפוסה נמוכה של המסעדה. הדיווח היה עד כדי כך עגמומי שעורר חששות לגבי השרידות של המסעדה.
תודה

גסטרו

New member
המלא לקראת שמונה-כשיצאנו בתשע וחצי היה מלא

למעט חלק מרוחק שסגור בפרגוד . לידנו היה שולחן עגול של רביעיה שגם לקחו את התרפיט הצרפתי , שולחן עגול גדול עם אנשים צעירים יחסית אולי תיירים והרבה זוגות

oreldi

New member
תודה על דיווח מעניין

ארוחת הטעימות מובנית או שניתן לבקש להחליף מנות במנות אחרות?

גסטרו

New member
בקטגורית הראשונות יש בחירה מתוך 3 - השלישית סלט ירוק

וטוסטוני סנט מור , בעיקריות היתה גם מנת דג עם ניוקי -דוקא רציתי אותה ולא את הצלעות אבל השותף לא הסכים.
וגם קינוחים יש גם סורבה יוגורט כבשים וקרם ברולה

inבאלי

New member
תודה על הדיווח

גם אנחנו מתכננים ללכת והדיווח שלך רק יאיץ בנו לעשות זאת.

יויו13

New member
תודה על הדיווח ,אז אם הבנתי נכון התפריט הצרפתי הוא זמין

כל הזמן?
בהחלט מגרה ונראה אפילו מחיר סביר.
זו אחת המסעדות עם קלאס אמיתי פלוס שף עובד ולא שף סלב...

יויו13

New member
תודה ,והשף כמעט תמיד שם בכל אופן בכל עשרות הפעמים שביקרתי שם

בניגוד ל"שפי הטלוזיה ויחסי הציבור"

bob68

New member
על הדיווח

שמח שאהבת/ם.

היינו מספר אי זוגי של סועדים.
בעת בחירת הקינוחים המסעדה פתרה את הבעיה בצורה אלגנטית ויפה והוסיפה לנו "חצי" קינוח

ד"א, במייל שקבלתי בנוגע לארוחה נכתב שהיא בתוקף עד ה- 25.9

למעלה