Benny's Cask Ale Pub סוף סוף שכונתי אמיתי בכ"ס

Benny's Cask Ale Pub סוף סוף שכונתי אמיתי בכ"ס

שנים אני חולם על פאב שכונתי אמיתי בכפר סבא במרחק הליכה מהבית, מקום עם מספר זעום של כיסאות, דלפק קטן, מבחר בירות סנובי ואיכותי ומוסיקת רוק טובה ולא משתלטת, מקום שאתה בכיף יכול עצור בו באמצע סיבוב עם הכלב לקחת בירה ולהנאות לבד עם פיינט קר של בירה.
סוף סוף זה מתחיל להתגשם, בפינה קטנה במדרחוב ירושלים, מקום עם אג'נדה של בירות בוטיק ישראליות בלבד (ייייששש!!!!) נפתח אתמול להרצה וכמובן שהגעתי באמצע הסיבוב עם הכלב לשתות קצת בירה קרה.
2 ברזים במזיגה איטית, חבית אחת עוקץ של הדובים וחבית אחת של בירת חיטה של מוסקו, הלכתי כמובן על העוקץ שהיא בירת בייטר מעולה ומעט עוקצנית (ולא רק בגלל שאני בעל אינטרס בדובים..) שנמזגה יפה יפה ולאט עם ראש קצץ גבוה ויציב בכוס 570 מ"ל, הבירה טרייה וקרירה והייתה הדבר הנכון לערב קיצי של כפר סבא, בנוסף יש מבחר יפה של בירות בבקבוקים.
מחיר הרצה הגיוני למדי של 32 ש"ח לבירת בוטיק ישראלית, כרגע יש רק בירות בלי אוכל או דברים מסביב אבל אני מקווה שתרבות השתייה בעיר הישנונית תתחיל להתעורר (ג'מס בקרוב גם פותחים לפי השמועה ושושנה בקניון מציעה אלטרנטיבה חסרת אופי לצערי) אני בנתיים מצאתי לי שכונתי קבוע חדש

גסטרו

New member
איפה בדיוק? ויש פיצה מוצלחת לדברי בעלי

בקצה המדרחוב
ושוב תודה לך על ההפניה , בזמנו, למסעדה הטבעונית ברוטשילד. אגב, בצהרי ששי האחרון היה ריק שם- אולי זו הסיבה שהרוכש קבל קופסת זיתים במתנה...

בין ארצ'י לפיצה

בדיוק בפינה של א'רצי ששינה את השם לביסטרו 48 משום מה, על חורבות פיצה טנגו שפעם הייתה מוצלחת, מקום מאוד קטן אבל בדיוק מה שאני רוצה
בטבעונית תמיד יש אנשים לפעמים יש הפוגה והם מצפרים אותי הרבה פעמים בדברים טובים.
בכלל מדרחוב ירושלים הופך למקום לא רע בכלל, החומוסיה נחמדה עם אוכל טוב, א'רצי/ביסטרו 48ת הפאב החדש, קפה המדרחוב ומשם ממך לשושנה ולא פמיליה שאומנם נמצאים בקניון אבל מתקשרים יפה עם המרחב

טאפס בר צמוד ללה פמיליה

על חורבות מה שהיה דיאנה בעיר, זה למעשה חלק מלה פמיליה אבל עם כיוון יותר של טאפס בר ומבחר בירות לא רע במחיר סביר לחלוטין
הבעייה שלטעמי הוא נטול אופי לחלוטין ולכן אני לא מוצא סיבה לשבת בו אי פעם

יש מסעדה בשם לה פמיליה בכפר סבא?...

פעם בקניון בן גוריון בראשון לציון הייתה מסעדה בשם לה פמיליה....
מסעדה איטלקית נחמדה..
מולה, היה בית קפה/מסעדה בשם פולה והוא היה שייך לאותם הבעלים...
&nbsp
לפני כמה שנים לה פמיליה נסגרה ושתי המקומות נקראים קפה פולה אם אני לא טועה...
&nbsp
התפריט נשאר זהה לפי מה שזכור לי ...
מעניין אם יש קשר בין שני המקומות...

גסטרו

New member

אושר מ

New member
אנחנו גם אוהבים את הבליקר שפתחו

אמנם בית קפה רגיל אבל עם אוכל יחסית מגוון ושירות טוב. שמחתי לשמוע על הפאב. היום עברנו ליד השוק וראינו שדברים התחילו להפתח. אולי שבוע הבא נתחיל לבדוק

מעולם אפילו לא חשבתי על לבדוק אותו

הוא נראה לי בדיוק כמו קפה קפה וקקאו- חסר אופי, גאנרי לחלוטין והרבה יותר מדי יקר, אני מעדיף מקומות שמנסים להיות קצת יותר מקוריים
והיום בצהריים אצל בני, שלישי דאנסינג קאמל קרה עם מזיגה איטית וטובה, לשכב על הדשא ולתת לכבל לרוץ- מה עוד אפשר לבקש?

טל68811

New member
ממתי 32 ש"ח לחצי ליטר בירה ישראלית

זה הגיוני? אפילו אם קוראים לה "בוטיק"? זה שוד לאור היום. גלידריה פשוטה במתחם גן שמואל , עם ברז של SOLARA ביטר מצויינת (קיבוץ גניגר) - 25 ש"ח. ככה צריכה לעלות בירה. לא כמו שמפניה.

לצערי אני מכיר מקרוב את המחיר של בירת קראפט ישראלית

25 ש"ח לחצי של סלארה זה מעולה, ואני מת על הסטאוט שלהם.
מחיר חבית של בירת בוטיק ישראלית כולל המס עליה מאוד מאוד גבוה ולצערי מחיר של 28-32 שח לחצי ליטר (במקרה של המקום אפילו קצת יותר) הוא המחיר המינימלי בשביל לשרוד, הייתי שמח שהמיסים ירדו על מנת להוריד גם את המחיר של הבירה לצרכן.
כל מי ששומע מה עלות ליטר בירה ביציאה ממבשלה בארץ פשוט מתפלץ ולא מבין למה יש משוגעים שעדיין מבשלים בירות בארץ, אני מעדיף לשלם 32 ש"ח לבירה ישראלית ממבשלה קטנה על פני מחיר לא רחוק מזה לבירה תעשייתית או מיובאת

salo22

New member
מיסוי בירה מקומית

לא קראתי הנושא לעומק עד היום ורק עכשיו הצצתי זריז כדי לקבל מושג ברור יותר, כשאתה מזכיר בהתחלה מס ולאחר מכן מיסים, אתה מתכוון בעצם לאותו עניין של הכפלת מס הקנייה ל 4.2 במקום 2.1 ? איזה מיסים נוספים מעורבים כרגע בתמונה ?

ההיטל על הבירה בנוסף לשאר המיסים הרגילים

4.2 ש"ח לליטר זה ההיטל החדש, כאשר המדובר המיסוי של קרוב ל-20% מעלות יצור הבירה, תוסיף לזה מע"מ ותראה שאתה מגיע למס גבוה מאוד על מוצר שלכאורה צריך להיות בסיסי, על זה תעמיס שולי רווח בסיסיים של שוק המזון הומשקאות ותבין למה המחיר גבוה
כיום המחיר הנפוץ לחצי ליטר של בירת פרימיום מיובאת או מוקמית נעה סביב 30-34 ש"ח לליטר לצערי במקום מחיר של 15-20 ש"ח כמו שנהוג בלא מעט מקומות בעולם, יש מקומות שבהם האלכוהול הוא רק נספח לכן יכולים להרוויח עליו קצת פחות אבל כולנו יודעים מה מצב שוק האלכוהול בארץ וכמה מעט פאבים מצליחים לשרוד את השנה הראשונה.
הבעייה פה היא לא המחירים שהם גובים, אני לא רואה מצב שאם פאב יוריד את עלות האלכוהול ה-25% אז המכירות שלו יגדלו בצורה כזו שהוא ירוויח חזרה, כרגע מדובר בבעיית מיסוי ותרבות שתייה קלוקלת, הייתי שמח אם המיסוי הזה כולל חריגים כמו מבשלות הבירה הקטנות שבכל מקרה בקושי מצליחות לשרוד וחלקם הגדול ממוקם בפריפריה

Sanchez

Member
אני קצת חלש במתמטיקה, אז ברשותך....
אתה אומר שההיטל ושאר המסים הם 4.2 ש"ח שמהוים כ 20% מעלות היצור !
ז"א- שעלות היצור היא כ 20 ש"ל לליטר ?
ואם נמשיך גם עם המע"מ...אז בגדול (20+4)1.18X ? הגענו כבר למעל 28 ש"ח ?
ועל זה צריך להוסיף את הרווח ??? או שאיבדתי אותך ?

salo22

New member
ההודעה שלי הייתה פתוחה המון זמן

אז לא ראיתי את שלך, סליחה אם חזרתי..

Sanchez

Member
אין צורך להתנצל...
אם עלות היצור שלהם היא סביב 20 ש"ח לליטר, הם כולם צריכים ללכת הביתה.
או שהמשקאות הנ"ל נועדו לאלפיון העליון.
&nbsp

salo22

New member
עלות ייצור של 21 ש"ח לליטר ?

אולי לא הבנתי בדיוק את המשפט הראשון שלך, זה מה שמסתמן ממנו. 21 שזה 4.2 פלוס עלויות הייצור האמיתיות ? גם אם מכניסים פנימה את ה 4.2 המספר הזה נשמע לי מאוד גבוה. אין ספק ש 4.2 הוא מספר משמעותי מאוד לליטר בגילגול לצרכן, עניין המע"מ לדעתי לא בדיוק רלוונטי להסתכלות על עלות המוצר והתמחור שלו ללקוח בלי או עם מע"מ ולא בדיוק הבנתי למה אתה קושר אותו לעלות ייצור.
תרבות שתייה קלוקלת זה משפט מעניין
קשה לחשוב על תרבות שתייה חיובית, לא כל כך מפריע לי שלמדינה יש סוג של אג'נדה בנושא הסיגריות ואלכוהול, למרות שכנראה מיסוי גבוה יותר עליהם לא מביא לסדר בצריכה, אבל זה מחקר בפני עצמו.
העניין המשמעותי ביותר הוא כמובן עלות הייצור המעשית, אם אכן אתה טוען שמדובר בסביבות 20 וקצת ש"ח לליטר, לי זה נשמע ממש גבוה. גם אני קניתי ארגזים וכמויות גדולות יותר מה"קראפט" ב 10 ש"ח ל 330 ואנשים מכרו לי עם חיוך ובשמחה, אני כמעט בטוח שעלות הייצור שלהם לליטר הייתה נמוכה בהרבה מאוד מ 20 ש"ח.

למעלה